Gönderen Konu: Şarja takılınca kapalı tablet açılısa ?  (Okunma sayısı 18881 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
Ynt: Şarja takılınca kapalı tablet açılısa ?
« Yanıtla #20 : Aralık 01, 2015, 22:05:50 »
Cihazı rootladım o dosyaya ulaştım. Ancak o dosyayı hangi programla açarak düzenleyeceğimi bulamadım. Alıntıyı yaptığım yere de  yazdım ama bakalım cevap bekliyorum.

Root explorer ile dosya içine girebilirsiniz diye tahmin ediyorum.
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Aralık 01, 2015, 22:05:50 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Aralık 01, 2015, 22:07:18 »
Root explorer ile dosya içine girebilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Onunla olmadı Cavit bey denedim. Açamadı farklı bir programla denemek istiyormusunuz  diyor.

Eveet sonunda sayın @Murat Köse arkadaşımın üstün çabası  sayesinde  hallettik bu işi.  Sağolsun gece gece Teamviewer ile tabletime bağlandı ve halletti dosya işlerini teknik ayrıntıları umarım kendisi  açıklar.  kendisine tekrardan çok teşekkür ediyorum. Artık tabletim tamamen kapalı iken şarja bağlayınca açılıyor. Kapanmasını da  kendimiz yapacağız artık.
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Aralık 01, 2015, 23:32:08 »
Güle güle kullan hocam. :saygi: bilgi paylaştıkça güzeldir, ve bir işe yarar. Yoksa gecenin bu vaktinde sevabı nerden kazanacağız  :rofl: :rofl:

Kapatması basit hocam zaten tablet çalışır konumda olduğundan her türlü yazılımla kapatılabilir.  :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Aralık 02, 2015, 00:06:17 »
Konuya cevap vermek için girmiştim ama verilcek tüm cevaplar verilmiş sanırım yaklaşık 3senedir android sistemini inceliyorum kendi çağımda geliştirmeye çalışıyorum android sistemini bazı dosyaları modifiye ederek geliştirebiliyordum bazı dosyaların isimlerininde ne için olduğunu biliyordum ama bu dosyaların ismini ilk kez duydum demekki androidin bana öğretceği çok şey var daha :) neyse mesajım kalsın başka sorun olursa bende elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım iyi forumlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 128 kere teşekkür etti
« Yanıtla #24 : Aralık 02, 2015, 09:39:28 »
Konuya cevap vermek için girmiştim ama verilcek tüm cevaplar verilmiş sanırım yaklaşık 3senedir android sistemini inceliyorum kendi çağımda geliştirmeye çalışıyorum android sistemini bazı dosyaları modifiye ederek geliştirebiliyordum bazı dosyaların isimlerininde ne için olduğunu biliyordum ama bu dosyaların ismini ilk kez duydum demekki androidin bana öğretceği çok şey var daha :) neyse mesajım kalsın başka sorun olursa bende elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım iyi forumlar.

Teşekkür ederim Burak bey. Sizi öyle eli boş göndermeyelim o zaman.

İnsanoğlu işte, doyumsuz. Şöyle olsa nasıl olur, tamam tablet kapalı iken şarj soketine güç gelince açılıyor bunu hallettik. Tablette şarj soketi takılı ve güç geliyor ve tablet çalışıyor, bu seferde şarj soketindeki güç kesilince tablet kapansa, (bu işlemler tablet taşınabilir durumdayken açılıp kapanmasını ve çalışmasını etkilemeyecek)  bu yapılabilecek birşey midir?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #25 : Aralık 02, 2015, 11:41:24 »
Osman hocam bunun için hazır programlar var. Mesela ben eskiden androidle ilgilenirken TASKER vardı, neredeyse aklınıza gelebilecek her işi yaptırabilirsiniz.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 128 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Aralık 02, 2015, 14:42:19 »
Osman hocam bunun için hazır programlar var. Mesela ben eskiden androidle ilgilenirken TASKER vardı, neredeyse aklınıza gelebilecek her işi yaptırabilirsiniz.

Murat bey, google playda çok tasker var. Tam olarak sizin kullanmış olduğunuz hangisi, hatırlıyorsanız linkini verirmisiniz ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #27 : Aralık 02, 2015, 15:04:44 »
Kırık olanı verecektim ama şu anda bağlanamadım.

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm&hl=en
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 128 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Aralık 02, 2015, 15:40:52 »
Kırık mırık olsun ben yapıştırırdım   ;)

Siz yine bağlandığınız  zaman kırık olanı gönderin. Nedense  tamir etmeyi seviyorum. :islik:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 128 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Aralık 03, 2015, 23:27:47 »
Arkadaşlar sonuç itibariyle proje tamamlandı.  Öncelikle benden yardımlarını esirgemeyen  @Murat Köse (28015)  ve Alper arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. Ola ki yapmak isteyen arkadaşlarıma kısaca özetleyeyim.

Kullanılan tablet Samsung Galaxy Tab3 T110. Amaç aracı çalıştırınca araç çakmaklığına  yada farklı bir şekilde araç çalışınca enerji alan bir yere bağlı olan tableti otomatik olarak açmak, araç stop edince de tabletin tamamen kapanmasını sağlamak. (burada açmak ve kapanmak deyimi standby yani uyku modu olmayıp tamamen açılma ve kapanma olayıdır)

Öncelikle tabletimiz rootlu olmalı. Diğer tabletlerde varmıdır bilmiyorum ancak benim tabletde system/bin içinde bulunan "playlpm" dosyasının içeriği silinecek ve "#!/system/bin/sh/system/bin/reboot" kodu yazılarak kaydedilecek. Bunun en güvenli yolu orjinal playlpm dosyasından kopya oluşturmak, orjinalinin ismini değiştirip aynı dizinde tutmak (her ihtimale karşı) modifiye ettiğiniz dosyayı da playlpm olarak adlandırmak ve bu dizine kaydetmek. Tabii burada Permisson mu  diyorlar yani izinleri orjinal dosya ile aynı olmalı. Bu işleri  Root Ekplorer isimli  program yapabiliyor. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.speedsoftware.rootexplorer&hl=tr   

Bu işleri benim için sayın @Murat Köse (28015)  yaptığı için (teamviewer ile tabletime bağlandı da :)   ) tam anlayamadım. Bu yaptığımız işlem kapalı olan tableti şarja bağlayınca/ bağlı şarj kablosuna güç gelince tabletin açılmasını sağlıyor.

Auto Power Off programı ile de tablet şarjdan çıkarılınca/ yada bağlı kablonun gücü kesilince belirlenen süre sonunda tamamen tableti kapatıyor. Yani arabayı stop edince. Linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yschi.autopoweroff&hl=tr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • Kan Grubu: A+
  • 63 kere teşekkür etti
  • 384 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Aralık 04, 2015, 02:38:34 »
Müthiş bi proje olmuş  :alkis:  :saygi:

R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Aralık 04, 2015, 17:52:38 »
valla ucuz yöntemli double din gibi olmuş bu bide açılırken çıkan animasyonu samsung animasyonundan toyota logosuna çevirirseniz çok güzel olur açılırken toyota logusuyla açılır yapılışı çok basit olsada yalnış işlem yaparsanız tabletiniz açılmaz odin ile yazılım flashlamanız gerekir yinede bu riske değer derseniz size yardımcı olmaya çalışırım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 128 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Aralık 04, 2015, 21:47:13 »
valla ucuz yöntemli double din gibi olmuş bu bide açılırken çıkan animasyonu samsung animasyonundan toyota logosuna çevirirseniz çok güzel olur açılırken toyota logusuyla açılır yapılışı çok basit olsada yalnış işlem yaparsanız tabletiniz açılmaz odin ile yazılım flashlamanız gerekir yinede bu riske değer derseniz size yardımcı olmaya çalışırım :)

Bu şekilde biraz hevesimi  alayım, sonra kurcalarız Burak bey. Bende severim böyle kurcalama işlerini. Mazallah açılmaz falan, en azından hevesimi aldım derim :)  :)

Siz yinede bir anlatın hele. :islik:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Aralık 04, 2015, 23:43:01 »
Abi yerini tam olarak hatırlamamakla birlikte system klasöründe biryerlerde bootanimation.zip isminde bi zip dosyası var o dosya tablet açılırkenki animasyonu sağlıyor o dosyayı bana özelden upload atcaksınız bende uygun çözünürlükte toyota logosunu ekliycem sonra tekrar size vercem sizde orjinal dosyayla bu dosyayı değiştirceksiniz böylece açılış animasyonunu değiştirmiş olcaz izinler tam olarak aklımda değil bide ben yanlış düzenlersem dosyayı tabletiniz yine açılmayabilir ama daha önce düzenlemelerimde kendi telefonum için söylüyorum yanlış düzenleme yaptığım zamanda telefon açılmıştı sadece açılış animasyonu yok android yazıyo küçük bi yazıyla o kadar :D ama dediğim gibi ufakta olsa risk var kısaca işlem bu siz hevesinizi alın bende izinleri falan öğreniyim istediğiniz zaman işlemi deneriz bozulursa sistem çöker en fazla dosyalarınızı kaybedebiliriz yazılımı tekrar atmanıza yardımcı olurum :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 128 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Aralık 05, 2015, 00:30:10 »
Abi yerini tam olarak hatırlamamakla birlikte system klasöründe biryerlerde bootanimation.zip isminde bi zip dosyası var o dosya tablet açılırkenki animasyonu sağlıyor o dosyayı bana özelden upload atcaksınız bende uygun çözünürlükte toyota logosunu ekliycem sonra tekrar size vercem sizde orjinal dosyayla bu dosyayı değiştirceksiniz böylece açılış animasyonunu değiştirmiş olcaz izinler tam olarak aklımda değil bide ben yanlış düzenlersem dosyayı tabletiniz yine açılmayabilir ama daha önce düzenlemelerimde kendi telefonum için söylüyorum yanlış düzenleme yaptığım zamanda telefon açılmıştı sadece açılış animasyonu yok android yazıyo küçük bi yazıyla o kadar :D ama dediğim gibi ufakta olsa risk var kısaca işlem bu siz hevesinizi alın bende izinleri falan öğreniyim istediğiniz zaman işlemi deneriz bozulursa sistem çöker en fazla dosyalarınızı kaybedebiliriz yazılımı tekrar atmanıza yardımcı olurum :)

Tamam. Ben birazcık daha hevesimi alayım.  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • CCCXXXXVIII-RollaFx Usdm
    • Rc Garage & Fotoğraf Albümü
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 999
  • Model Yılı: '95
  • 171 kere teşekkür etti
  • 351 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Ocak 07, 2016, 16:58:55 »
Ben bu konuyu niye kaçırdım ya :D , o zaman bi tablet alayım da geri görüş kamera+multi media + navigasyon olarak kullanayım :). Bu aç kapa işide harika. Burağın dediği gibi logoyuda yaptık mı ohh mis :D.
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Ocak 07, 2016, 23:28:50 »
Güzel proje olmuş güle güle kullanın. Bende bir an heveslendim ama sonra dur selçuk dedim kendi kendime :) 8" tableti nereye sığdıracaksın e12 de dedim yer bulamadım :D Cama tablet tutturucularda camı kaplar 8"te görüşümü düşürür diye vazgeçtim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 128 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Ocak 08, 2016, 09:18:03 »
Güzel proje olmuş güle güle kullanın. Bende bir an heveslendim ama sonra dur selçuk dedim kendi kendime :) 8" tableti nereye sığdıracaksın e12 de dedim yer bulamadım :D Cama tablet tutturucularda camı kaplar 8"te görüşümü düşürür diye vazgeçtim.

Aslında yurtdışında yapılanlar gibi birebir teyp çıkartılıp çerçeve tablete göre modifiye edilse  çok mükemmel oluyor. Ama Türkiye'de bu işi yapanlar sınırlı sayıda, ve bu sayıyı bildikleri için oldukça pahalı iş yapıyorlar.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 08, 2016, 09:21:11
Ben bu konuyu niye kaçırdım ya :D , o zaman bi tablet alayım da geri görüş kamera+multi media + navigasyon olarak kullanayım :). Bu aç kapa işide harika. Burağın dediği gibi logoyuda yaptık mı ohh mis :D.

Mehmet,  ben çok memnunum. Tablet açılınca otomatik gps bağlanıyor 1-5 dakika arasında (sabit iken daha çabuk direk hareket edince daha yavaş)   tablet ekranında hızı falan gösteriyor,  programın gece gündüz modu var, gündüz  beyaz bir arka plan, ışığın yansımasından etkilenme olmasın diye, gece karanlık ve mavi tonlarında bir arka plan,  güzel yani kısaca.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • CCCXXXXVIII-RollaFx Usdm
    • Rc Garage & Fotoğraf Albümü
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 999
  • Model Yılı: '95
  • 171 kere teşekkür etti
  • 351 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Ocak 08, 2016, 11:40:03 »
Osman abi hangi navigasyonu kullanıyorsun çevrim dışı mı çalışıyor ? konuda kaçırmış olabilirim.
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 128 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Ocak 08, 2016, 13:44:43 »
Osman abi hangi navigasyonu kullanıyorsun çevrim dışı mı çalışıyor ? konuda kaçırmış olabilirim.

Tabletimde GPS donanımı var. Bu yüzden tabiiki çevrimdışı kullanıyorum.  İgo kullanıyorum, en güncel haritalarını yüklüyorum. Çok kulanışlı ve basit. Ayrıca her ihtimale karşı  Sygic ve Navitel yüklü.