Gönderen Konu: YENİ COROLLA SES PROBLEMLERİ  (Okunma sayısı 77426 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
Ynt: YENİ COROLLA SES PROBLEMLERİ
« Yanıtla #300 : Aralık 04, 2018, 22:49:14 »
Hocam kapı gıcırtısı ile ilgili serviste ücretsiz özel yağdan sürüyorlar. Bence normal 1-2 yılda gıcırtı yapması. Gönlümüz olmasın ister ama ücretsiz yapılması da güzel... (Ben en son Liqui Moly’nin MD40 spreyini sıkmıştım onun da faydasını gördüm.Fiyatı 2 ay önce 15TL idi n11de) Trim sesi için de Würth silikon sprey öneririm ama bu spreyin etkisi çok geçici açıkcası. Her ay bir kez sıkmak lazım. Döşemeye zararı yok,uçucu zaten... maske,banta da gerek yok. Öneririm hocam.
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #300 : Aralık 04, 2018, 22:49:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Rızkımı veren Hüdadır kula minnet eylemem...
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '23
  • 13 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #301 : Aralık 05, 2018, 10:24:40 »
Nasıl bir uygulama yaptınız acaba
Hocam öncelikle seslerin tespitit ettim forumda bu konuda daha önce yapılmış tespitlerin cok faydası oldu  5 yildir üretilen ve hep aynı sikayetlerden toyotanin müşteri şikayetlerini hiç dikkate almadığını  gördüm .Benim 2018 araçta ;
sol havalandirma
Orta havalandirma
Gosterge paneli
Torpido kapagi
Torpido kapagi alt muhafaza
Direksiyon milini saran direksiyon sabitlemenin üstündeki siyah kare parça sallanıyor
Direksiyon altındaki klima ayaga üfleme borusu
Torpido altındaki klima ayağa üfleme  borusu
Torpidonun solunda demir bir boru var ve ona carpan bir kalin kablo var.
Bunlari tespit ettikten sonra kendi el maharetinizle buraları sabitleyin seslerin büyük bir kısmı gidecektir ancak bu seferde kabin sessizleşince yol sesi daha fazla hissedilmeye başladı
Suan sadece sag ve sol  emniyet kemeri tokasindan ve tavandan ses geliyor onları çözemedim sprey işe yaramadı oralarda simdiden kolay gele ....
2023 hibrit corolla flame x pack....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '17
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #302 : Aralık 16, 2018, 17:12:38 »
Aracım 13 bin km olmasına rağmen soguk asfalt ta arabanın her yerinden zırıltı geliyor. En son konsoldan gelen tıkırdı. Kısa bir video da çektim. Bu ses problemlerini halledebilen var mı aramızda?
Video linki aşağıda

2012 Honda Civic FB7 Elegance Manuel LPG
2017 Toyota Corolla Advance Multidrive S LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '01
  • 42 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #303 : Aralık 16, 2018, 17:54:47 »
Sanki km sayacındaki turmetre dişli sesi gibi.Soğuklarda benimkinden de gelirdi yağlamışlardı 5-6 yıl kayboldu, geçenki ayaz bir gün sabahı tekrar hortladı.Çözüm biri arabayı kullanırken bir kişide duyusal kontrolle sesin kaynağını buluk azıcık gres sürmek..At sırtında yedi kıtada at sırtında gezmiş ecdadın torunları olarak bu seslere kafa takmamak lazım :) 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #304 : Aralık 16, 2018, 19:37:29 »
Aracım 13 bin km olmasına rağmen soguk asfalt ta arabanın her yerinden zırıltı geliyor. En son konsoldan gelen tıkırdı. Kısa bir video da çektim. Bu ses problemlerini halledebilen var mı aramızda?
Video linki aşağıda

serviste izole ediyorlar ses kesiliyor
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #305 : Aralık 16, 2018, 20:54:13 »
Trim parçalarını söküp birleşim yerlerine bez bant ya da sünger koyarak da halledebilirsiniz. Bir kez tam uğraşırsınız ve kesin çözüm olur.
https://www.mazdaclubtr.com/forums/topic/23591-2-nesil-mazda-3-bl-kabin-ici-trim-sokme-rehberi/
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #306 : Aralık 16, 2018, 22:31:04 »
Servisin hiçbir şey çözdüğü yok hocam ancak yollar şöyle yollar böyle sorunu çözmekte bize düşüyor bu konuyla alakalı problemi çözdüğüm yerlerle ilgili video çekip buraya ekleyecegim hep beraber bu trim sesleriyle ilgili çözümlerimizi videoya çekip buraya atarsak faydalanmak isteyen arkadaşlara kaynak olustururuz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #307 : Aralık 27, 2018, 16:02:09 »
Tekirdagda yasiyorum tek servis var koskdere istanbula giden bir tanidigim t27 avensis garanti extradan uc kere far degisimi oldu benim bi koltuk kilifi degistirmediler direksiyon dan arada sirada tikirti ses geliyor. Gitsem bakmayacaklar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 36200
  • Model Yılı: '18
  • 11 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #308 : Aralık 27, 2018, 16:54:40 »
Tam konu açacaktım bu konuyu gördüm.

Yeni aldığım corolla arabam daha 370 km'de. Dikkatimi çeken bir konu var ki araç yeni olduğundan mı yoksa bir problem mi var bilemiyorum. Problem varsa 1000km kontrolünü beklemeden gitmeli miyim yönlendirirseniz sevinirim.

Aracı aldıktan sonra ani duruş hiç yapmadım. Yumuşak fren yapıp durmayı tercih ediyorum.

Örnek veriyorum; 80 km hızla gidiyorum, 200m ileride kırmızı ışık varsa yumuşak fren mesafesine gelinceye kadar ayağımı gazdan çekiyorum buraya kadar problem yok. Fakat frene yumuşak basmaya başladığımda 30m gibi bir mesafede duruyorum (fren rodajı için yumuşak davranıyorum). Durmaya 5-6metre kala fren disklerinden kazıma sesi gibi (eğer dikkatli dinlemezseniz duymayabilirsiniz) ses geliyor. Bu normal midir?
Faydalı: http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=20088.0

Hastaya doktor, savunmaya avukat, uzaya astronot, geri kalan her şey için Endüstri Mühendisi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #309 : Aralık 27, 2018, 17:17:20 »
Mücahit bey frenlerin az bir ses yapması gayet normaldir , sonuçta birbirine sürten iki yüzey var buda ufak bir ses yapar ama bu sesi duymak için sessiz bir yerde iyice dikkat kesilmek gerekir ,yine eğer bir su birikintisinden geçtiyseniz arasına toz almış olabilir ve ses yapar çok aşırı rahatsız edici bir durum varsa servisle görüşebilirsiniz veya bin bakımına gittiğinizde iş emrine yazdırıp kontrolünü yaptırabilirsiniz.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 36200
  • Model Yılı: '18
  • 11 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #310 : Aralık 27, 2018, 17:38:33 »
Mücahit bey frenlerin az bir ses yapması gayet normaldir , sonuçta birbirine sürten iki yüzey var buda ufak bir ses yapar ama bu sesi duymak için sessiz bir yerde iyice dikkat kesilmek gerekir ,yine eğer bir su birikintisinden geçtiyseniz arasına toz almış olabilir ve ses yapar çok aşırı rahatsız edici bir durum varsa servisle görüşebilirsiniz veya bin bakımına gittiğinizde iş emrine yazdırıp kontrolünü yaptırabilirsiniz.

Abi teşekkür ederim. 2 gün önce fena yağmur yağdı. araçla 60-70le giderken su birikintisi üzerinden geçmiştim. Dediğin gibi duymak için kaymak gibi yolda durmaya 5m kala duyuluyor anca.

Büyük ihtimal yağmurdan dolayı su içindeki küçük parçacıklardan dolayı. 1000km bakımına gidene kadar disk veya balataya zarar verme durumu olur mu?
Faydalı: http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=20088.0

Hastaya doktor, savunmaya avukat, uzaya astronot, geri kalan her şey için Endüstri Mühendisi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #311 : Aralık 27, 2018, 21:29:12 »
Abi teşekkür ederim. 2 gün önce fena yağmur yağdı. araçla 60-70le giderken su birikintisi üzerinden geçmiştim. Dediğin gibi duymak için kaymak gibi yolda durmaya 5m kala duyuluyor anca.

Büyük ihtimal yağmurdan dolayı su içindeki küçük parçacıklardan dolayı. 1000km bakımına gidene kadar disk veya balataya zarar verme durumu olur mu?
disklere bakarak çizilme veya başka bir durum olup olmadığı nı gözlemleyebilirsiniz farklı bir durum varsa bakınca fark edersiniz zaten
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #312 : Ocak 04, 2019, 23:17:51 »
Sesler hortladı o kadar ugrasmama ragmen sesler yeniden cikmaya başladı gösterge panelinden videodaki gibi ses geliyor gostergeyi söksem halledebilir miyim ayrica dikkat etmem gereken bir husus varmıdır sensör kablolar bağlantılar vs.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #313 : Şubat 05, 2019, 21:20:44 »
Video linki aşağıda

Videodaki sesi kesmeyi başardım direksiyonun üst kismindan elinizi içeriye doğru uzattığıniz zaman direksiyon simidinin altindaki dikdörtgen plastigin uç kısmı direksiyonun demirine değdiğini gördüm araya ufak bir cift taraflı bant atarak sesten kurtuldum :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 77120
  • Model Yılı: '16
  • 18 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #314 : Şubat 06, 2019, 21:52:37 »
Bizim corollanın sağ ön yolcu tutacağından ses geliyor. Bazen çok geliyor bazen hiç gelmiyor. WD40 sıktım ince boşluktan bir değişiklik olmadı. Söküp sıksam fayda eder mi sizce? Bir de şoför emniyet kemerinin çıktığı yerden arada ses geliyor. Daha önce bu sorunlarla karşılaşan var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #315 : Şubat 06, 2019, 22:30:28 »
Tutanağı kendinize dogru çekip açılmasını sağladıktan sonra tutanağın saginda ve solunda 2 tane kare boşluk göreceksiniz tutamak  kapaliyken bu bosluk diger  parcayayla üst üste oturuyor buralara küçük peçete parçaları sıkıştırınca arada tampon görevi görüyor ses kesiliyor.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 06, 2019, 22:55:10
Emniyet kemeri içinde önce kendinize göre ayarinizi yapın daha sonra yükseklik ayar düğmesinin hareket etmesini önlemek için  2 tane 1cmlik cift taraflı bandı üst üste yapistirin usttekinin koruyucusunu çıkartmadan yükseklik ayar düğmesinin arasına sıkıştırın ses kesilecektir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 77120
  • Model Yılı: '16
  • 18 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #316 : Şubat 06, 2019, 23:43:48 »
Tutanağı kendinize dogru çekip açılmasını sağladıktan sonra tutanağın saginda ve solunda 2 tane kare boşluk göreceksiniz tutamak  kapaliyken bu bosluk diger  parcayayla üst üste oturuyor buralara küçük peçete parçaları sıkıştırınca arada tampon görevi görüyor ses kesiliyor.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 06, 2019, 22:55:10
Emniyet kemeri içinde önce kendinize göre ayarinizi yapın daha sonra yükseklik ayar düğmesinin hareket etmesini önlemek için  2 tane 1cmlik cift taraflı bandı üst üste yapistirin usttekinin koruyucusunu çıkartmadan yükseklik ayar düğmesinin arasına sıkıştırın ses kesilecektir.
Teşekkürler hocam , deneyeceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 52000
« Yanıtla #317 : Nisan 27, 2019, 14:46:42 »
Merhaba arkadaşlar. 2015 corolla sahibiyim ön camın altındaki ızgara sanki klipslerinden çıkmış gibi duruyor düz durmuyor elimle yukarı doğru ittiğimde bir yere geçecekmiş gibi ses geliyor ama sonra eski haline geri dönüyor ne yapmamz lazım acaba 2 corollaya baktım birisi benimki gibi diğeri düz duruyordu
Hasan ÖZALPLİ
2015 Toyota Corolla Advance D4D Triptronik

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #318 : Nisan 27, 2019, 16:59:02 »
Merhaba arkadaşlar. 2015 corolla sahibiyim ön camın altındaki ızgara sanki klipslerinden çıkmış gibi duruyor düz durmuyor elimle yukarı doğru ittiğimde bir yere geçecekmiş gibi ses geliyor ama sonra eski haline geri dönüyor ne yapmamz lazım acaba 2 corollaya baktım birisi benimki gibi diğeri düz duruyordu
Lastik fitilden mi bahsediyorsunuz

Mesaj Birleştirildi: Nisan 27, 2019, 17:00:04
O fitilden ise servis ilk aldığım da aynı durum bende de vardı söküp yerine otutturdu sanırım yapıştırılarak 4 senedir sorun yok
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 52000
« Yanıtla #319 : Nisan 27, 2019, 20:54:30 »
Yok ben fitilden bahsetmiyorum havalandırma kanalından bahsediyorum resim atsaydım daha iyi olurdu belki siz hamgi fitilden bahsediyorsunuz tam olarak anlayamadım lastik fitil tam olarak nerede acaba torpido ile cam arasındaki bölgede mi
Hasan ÖZALPLİ
2015 Toyota Corolla Advance D4D Triptronik