Gönderen Konu: YENİ COROLLA SES PROBLEMLERİ  (Okunma sayısı 77750 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 92500
  • Model Yılı: '15
  • 145 kere teşekkür etti
  • 102 kere teşekkür edildi
Ynt: YENİ COROLLA SES PROBLEMLERİ
« Yanıtla #320 : Temmuz 29, 2019, 16:43:16 »
Herkese iyi haftalar. Arkadailar 2015 Corolla aldım. Ama Toyotadan soğudum resmen. Şöför koltuğunun altından gelen gıcır gucur sesi çözemedim. Sağ alttan bazen sol alttan gelen tok tok sesi de çözmedik. Servis gelebilir bu sesler normal dedi, neredeyse adamı boğuyordum. Fren Merkezi sesi dediler, 70 liraya somun değişti, ses 1 saat sonra geri geldi. Tatile gideceğim, ses dinlemekten yoruldum. Çözemedim de ! Bilen varsa yardım rica ediyorum.

Bu arada Not :z rot / rot / alt takım / amortisor / vesaire değil. 4 defa baktırdım.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #320 : Temmuz 29, 2019, 16:43:16 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #321 : Temmuz 30, 2019, 00:27:19 »
Herkese iyi haftalar. Arkadailar 2015 Corolla aldım. Ama Toyotadan soğudum resmen. Şöför koltuğunun altından gelen gıcır gucur sesi çözemedim. Sağ alttan bazen sol alttan gelen tok tok sesi de çözmedik. Servis gelebilir bu sesler normal dedi, neredeyse adamı boğuyordum. Fren Merkezi sesi dediler, 70 liraya somun değişti, ses 1 saat sonra geri geldi. Tatile gideceğim, ses dinlemekten yoruldum. Çözemedim de ! Bilen varsa yardım rica ediyorum.

Bu arada Not :z rot / rot / alt takım / amortisor / vesaire değil. 4 defa baktırdım.
Ankara'da Ayberk japon Hamit usta veya yeni dörtnal Toyota ile görüştünüzmü?
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 145 kere teşekkür etti
« Yanıtla #322 : Temmuz 30, 2019, 09:33:37 »
Fren Kaliper Pimi ile çözülecek, Fren merkezi sesi imiş. Bu gün birdaha bakılacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 145 kere teşekkür etti
« Yanıtla #323 : Ağustos 02, 2019, 22:07:49 »

Eveeettt. Öncelikle Ankar Şaşmazda Selman Oto'ya teşekkür ederek başlayayım. Araba  belirli  km üzerinde hafif titremeye başlamış, ben farketmemiştim. Sağ rot değişti, direksiyon kutusu değişti, 1 adet yalıtım paneli takılmamış, yerinde yokmuş, onu taktılar. Araba kız gibi oldu. Rotçunun bunu tespit edememesi, frencinin 70 liraya somun satması falan hikaye. Çoğu sanayici kriz ayağına adam yemeye çalışıyor. Fatura yok, hayatı boyunca 3 kuruş vergi vermemiş , kredi kartı gösterince hemen artı kdv hesaplayan abuk subuk bir yer oldu sanayi.

Neyseki ben bunlarla muhattap olmaktan kurtuldum. Gerçi Dörtnal Ogün hocamın yer bambaşkadır, onu bazı ustalarımızı ayrı tutarım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #324 : Ağustos 02, 2019, 23:26:57 »

Iki ayrı ses mi geliyor bi koltuktan birde fren merkezinden

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #325 : Ağustos 03, 2019, 00:02:28 »

Şöför koltuğu için yaylarının yağlanması gerekebilir. WD40 çözüyor. Aşırı sıcak ve soğuklarda bu tarz sesler gelebiliyor maalesef.
bu tok sesi nasıl hangi koşullarda geliyor? Kasislerde gelmiyor da, azıcık hızlı girince mi geliyor, ya da derin çukurlarda mı geliyor?
Araç içi sesleri maalesef insanın kendi uğraşları ile geçiyor, bazen tespit etmek aylar alabiliyor.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '17
« Yanıtla #326 : Eylül 16, 2019, 02:38:25 »
Şoför koltuğu altından gelen tiz sesi WD40 çözüyor.

Benim sorum, göğsün ortasından, multimedya kısmından gelen çıtırdamalar. Çözüm bulan var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 5000
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #327 : Eylül 17, 2019, 09:25:25 »
O çıtırtı benim arabada da var. Konsoldan gelen tıkırdı ve direksiyon kısmından gelen cızırtı... hiç birine cozum bulamadım. Bu tip seslerin sıcak soguk farkından kaynaklandığını bir çözümü olmadığını söylüyor servis. Daha önce civic kullandım Erzurum da -40 ı da gördü Antalya da 40 ı da gördü en ufak bir ses yoktu.en son Toyota genel merkezi aradım bu ses problemleri için. Bakalım ne diyecekler
2012 Honda Civic FB7 Elegance Manuel LPG
2017 Toyota Corolla Advance Multidrive S LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #328 : Eylül 25, 2019, 22:37:11 »

ARKADAŞLAR BU VİDEODA GELEN SESİN NASIL KESİLDİĞİNİ BİLEN VAR MI ?

Salıncak burçlarından geliyor. Çözümü için denemediğim kalmadı. Tek seferde 1400 tl harcadım. Normalde göğüsten geliyor gibi, göğüse çok işlem yapıldı ama kesmedi.  Alakasız bulmakla beraber burçları ve lastik takozlarını sıvı gres ile yağlayınca kesti. Daha farklı sesler de vardı gacırtı gucurtu, onlar da kesildi. Yağın etkisi ne kadar sürecek bakıp gerekirse burçları değiştireceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Model Yılı: '18
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #329 : Eylül 29, 2019, 23:58:58 »
Salıncak burçlarından geliyor. Çözümü için denemediğim kalmadı. Tek seferde 1400 tl harcadım. Normalde göğüsten geliyor gibi, göğüse çok işlem yapıldı ama kesmedi.  Alakasız bulmakla beraber burçları ve lastik takozlarını sıvı gres ile yağlayınca kesti. Daha farklı sesler de vardı gacırtı gucurtu, onlar da kesildi. Yağın etkisi ne kadar sürecek bakıp gerekirse burçları değiştireceğim.

sizinle irtibata geçebilir miyim kenan bey bir husus ta danışacağım?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #330 : Eylül 30, 2019, 00:06:32 »
Kış gelince hiçbir ses duymazsınız sadece o sesler yazın yağışlar kesildiği zaman ortaya çıkar,çünkü alt takım ıslak iken rahat hareket ediyor.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #331 : Eylül 30, 2019, 00:07:00 »
servis defalarca yalıtım yaptı ama direksiyon arkası ile sol ızgaranın oralardan biryerden tıkırtı kesilmiyor elimle bastrınca az kesilir gibi oluyor ama yine devam ediyor. Çok sevdiğim aracımdan soğudum yardım edin lütfen ne yapmalıyım videodaki sesin aynısı var. oradaki arkadaş çift taraflı bant attım falan demiş ama ben o kısımda herhangi bir şey elde edemedim.

lütfen yardım edin... :(

Mesaj Birleştirildi: Eylül 30, 2019, 00:09:45
Aracım 13 bin km olmasına rağmen soguk asfalt ta arabanın her yerinden zırıltı geliyor. En son konsoldan gelen tıkırdı. Kısa bir video da çektim. Bu ses problemlerini halledebilen var mı aramızda?
Video linki aşağıda

bahsettiğim ses bunun aynısı.. aracım 10 bin km de.. sorun çözülmüyor en sonunda servis ön kısımda ne var ne yok sökeceğiz tekrar yalıtım yapacağız dedi 2 kez yapmışlardı sol kısıma ama çözüm olmadı artık sök tak yaptırmak istemiyorum bilen çözüm bulan yardım ederse minnettar olacağım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '11
  • 3 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #332 : Eylül 30, 2019, 22:20:10 »
Bence ses silecek ızgara plastıgınden gelıyor. Plastık cama vuruyor bence Dısardan Bozuk yollarda mı sadece otobanada  da var mı ses

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100200
  • Model Yılı: '13
  • 29 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #333 : Eylül 30, 2019, 22:49:02 »

Recep hocam çok geçmiş olsun aynı sorun benim avensistede var çukura gelince sanki arabanın tavanı çökecek gibi gacırdıyor. Plastık aksamdan gelen gacırtı ama hangi plastik aksam ?? Würth marka tirim sesi giderici spreyvar. Denedım ama malesef ses aynı. Bende arabadan soğudum bugünde gündüz farını bozdum 😒😒

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #334 : Ekim 01, 2019, 09:49:28 »
Bence ses silecek ızgara plastıgınden gelıyor. Plastık cama vuruyor bence Dısardan Bozuk yollarda mı sadece otobanada  da var mı ses

Bozuk yolarda iyice artıyor bazen rolantide iken geliyor.. Elimi bastırınca sol alt kısma ses kesiliyor ama yolda giderken bastırsam da azalıyor fakat kesilmiyor , arka taraftan ses gelmeye devam ediyor bir video daha koyacağım ama nasıl ekleneceğini bilmiyorum siteye..

yardımlarınızı bekliyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #335 : Ekim 01, 2019, 09:56:15 »
İzmir servisteki usta bu videodaki ses. Ben bu sesi duymadan bir işlem yapamam diyor. Serviste iken arabada O ses olmuyor. Videoyu da kabul etmiyorlar. Cozum arabayı elden çıkarmak gibi görünüyor. Kredisi bitsin ben saticam
Bozuk yolarda iyice artıyor bazen rolantide iken geliyor.. Elimi bastırınca sol alt kısma ses kesiliyor ma yolda giderken bastırsam da kesilmiyor , arka taraftan ses gelmeye devam ediyor bir video daha koyuyorum konu ile ilgili bugün çektim..

yardımlarınızı bekliyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #336 : Ekim 01, 2019, 10:05:15 »
İzmir servisteki usta bu videodaki ses. Ben bu sesi duymadan bir işlem yapamam diyor. Serviste iken arabada O ses olmuyor. Videoyu da kabul etmiyorlar. Cozum arabayı elden çıkarmak gibi görünüyor. Kredisi bitsin ben saticam

aracın direksiyon arka kısmını söküp sünger falan yapıştırdılar ama uzun yolda hiç kesilmiyor ki çileden çıkarıyor, sağdan soldan gelen trim seslerini önemsemiyorum ama bu tam dibinde ve hali ile bozuk yolda hiç kesilmiyor. Çok sevdiğim arabamı bu yüzden satmak da istemiyorum bu segmentte daha iyi alabilecek durumum yok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #337 : Ekim 01, 2019, 12:25:01 »
Eski aracım 2012 model Honda civic ti Erzurum da -40 ı da gördü Antalya da +40 ı da ama hiç bu tarz sesler yoktu. Segment olarak dediğinize katılıyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '01
  • 42 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #338 : Ekim 01, 2019, 17:28:47 »
Bende de buna benzer bir ses vardı ön  konsolla camın birleştiği noktaya parmak bastırınca geçiyordu küçük bir lastik kıstırdım kesildi.Binlerce parçanın birleşmesinden oluşan bir mekanizmada bazen oluyor, sök takla bulunmaz,başka birine sürdürüp kendin iyice kulak vermen lazım bence,ya da aç müziği gitsin, ufak tefek seste hemen değiştir gerek yok,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #339 : Ekim 05, 2019, 18:23:59 »
ses kesildi !!!
servis test sürüşüne çıktı, akabinde ön göğüs komple sökülüp altına sünger izole edildi..
Ses gelen arkadaşlar ses gelirken göğsün ortasına falan elinizle bastırın ses kesiliyor ise aynı problem olma ihtimali çok yüksek..
Çok sevdiğim Toyotam beni üzüyordu ama hemen onu ödüllendirip yarın yıkayacağım, servise yıkatmadım... :rofl: