Gönderen Konu: Bursa Toyota usta tavsiyesi  (Okunma sayısı 21251 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
Ynt: bursada toyota ustasi?
« Yanıtla #20 : Nisan 29, 2015, 22:08:43 »
Aracım 2012 model,dolayısıyle garanti kapsamında olduğundan bakımlarını çavdarlı'da yaptırıyorum..Ancak geçenlerde bir dost meclisinde "toyotacı Adnan" diye birini duymuştum...iyi usta olduğundan filan bahsedildi...Öğrenebilirsem ben de yazarım.daha önce forumda bahsi geçmiş...
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=26427.0
http://www.bursafirmarehberi.net/oz-otomotiv-japon-oto-servis/

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Nisan 29, 2015, 22:08:43 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • 5 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
Bursa Toyota usta tavsiyesi
« Yanıtla #21 : Ocak 30, 2016, 23:06:09 »
Merhaba arkadaşlar. Bursa da güvenilir işinin ehli sadece Toyota markasına hizmet veren özel servisler var mı ? Yanıtlarıniz için şimdiden teşekkürler.
TOYOTA COROLLA 1. 6 GLİ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 162000
  • Model Yılı: '98
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Bursa Toyota usta tavsiyesi
« Yanıtla #22 : Ocak 31, 2016, 19:08:38 »
Saasdettin bey ben 1.5 senedir bursadayim bulamadim, konuyu takip ediyorum bakalim bulacak miyiz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Ocak 31, 2016, 22:29:35 »
Bursa gibi bir yerde Toyota ustası yok ilginç varda adam gibi usta yok herhalde.Yardımcı olabileceğimiz bir sorununuz varsa paylaşın tecrübelerimizi veya fikirlerimizi paylaşabiliriz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Ocak 31, 2016, 22:38:22 »
Bandırmada bir usta var @Muharrem Salih BİNGÖLLÜ (31695)

kendisi foruma üye zaten. Çok iyi biri ve ustalığı çok iyi
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Şubat 01, 2016, 18:59:03 »
Burdakilerin hepsi para ustası olmuş aracimin ağır bakımı yapilacak triger devirdaim pompasi ön takım arka takım bunlara işçilik 500 ile 700 tl arası fiyat çekiyorlar Allah tan piyasayı biliyorum ve usta olduklarindada şüpheliyim .
TOYOTA COROLLA 1. 6 GLİ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 307000
  • Model Yılı: '96
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Aralık 09, 2016, 00:49:02 »
Halen Bursa'da bir servis tavsiyesi yok mu? Aracı yeni aldım ve yarın biraz bakım yaptırmayı düşünüyorum ama nereye götüreceğimi halen bilemiyorum. Son mesajdan sonra iyi bir usta/servis bulduysanız Bursa içi (ilçeler de olur) paylaşırsanız sevinirim.
Corolla 96 Xli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Aralık 09, 2016, 01:03:35 »
Halen Bursa'da bir servis tavsiyesi yok mu? Aracı yeni aldım ve yarın biraz bakım yaptırmayı düşünüyorum ama nereye götüreceğimi halen bilemiyorum. Son mesajdan sonra iyi bir usta/servis bulduysanız Bursa içi (ilçeler de olur) paylaşırsanız sevinirim.

Geçenlerde tanıdık bi abi için araştırma yapmıştık

1- Form oto ( Honda-Toyota servisi)
2-Honda Erol otomotiv (honda-toyota özel servisi)
3-Toyota isa oto
Hepsi küçük sanayide.
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Aralık 09, 2016, 02:38:08 »

3-Toyota isa oto
Hepsi küçük sanayide.

Bu saat oldu halen servis arıyordum. Foruma bir bakayım dedim cevabı gördüm. Bu 3ünden hangisini kullandı tanıdığınız ve memnun kaldı mı? Yada herhangi birini deneyeceğim durumu yarın paylaşırım burada. Cevap için teşekkürler.
Corolla 96 Xli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 83000
  • Model Yılı: '07
  • 43 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Aralık 09, 2016, 09:11:57 »
3 ay önce sattığım Toyota Avensis 2006 model aracımı tavsiye üzerine Toyota Turgay lakaplı Turgay beye götürmüştüm.İŞçiliğinden ve insanlığından memnun kaldığımı söyleyebilirim.%90 Toyata araçlara bakmakta geri kalanı eşinin dostunun tanıdıklarının arabası.Bi deneyin derim.Yalova yolu Metro gros market tam karşı aralığı .Class petrol yanı
Asrın Tarzına Uyan değil,Allah'ın farzına uyan kazanacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Aralık 09, 2016, 11:25:27 »

Bu saat oldu halen servis arıyordum. Foruma bir bakayım dedim cevabı gördüm. Bu 3ünden hangisini kullandı tanıdığınız ve memnun kaldı mı? Yada herhangi birini deneyeceğim durumu yarın paylaşırım burada. Cevap için teşekkürler.

Saat benim için fark etmez :) geç saatte uyuyorum genelde
Bu üçünü bi abimizin tanıdığı tavsiye etti. 3 ü de iyidir demişti tavsiye eden kişi. Ben hiç birine gitmedim ama sanki sonuncuya yada ilk sıradakine giderdim
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 189000
  • Model Yılı: '09
« Yanıtla #31 : Aralık 18, 2016, 01:33:11 »
adnan usta , ustamıdır değilmidir bilmem ama fena kazıkçı oldugunu bugün anladım. daha önce egr temiztetmek için fiyat aldım 150 tl dedi  pahalı bulup yaptırmadım. bu cumartesi ise fiyat almadan  sadece termostat değiştirdi antifriz  benden suriyeli kalfası yaptı. kendisi kontrole geldi  50 tl termostat + 80 tl mekanik işçilik 130 tl. işçilik çok değil mi deyincede 100 yazacaktım aslında dedi. yetkili servis toyatacı adnan dan daha ucuz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Ocak 15, 2017, 22:52:32 »
Öncelikle herkese teşekkürler.

Ben buradaki tavsiyeler ve diğer araştırmalarım sonucunda birkaç ustayı yerinde iş yaparken ziyaret ettim.  En son küçük sanayide isa ustaya gittim, ve bütün işlemlerimi orada yaptırdım.

Alıntı

3-Toyota isa oto
Hepsi küçük sanayide.

Form otoda hiç toyota göremedim, hep honda, İsa usta ile tanıştıktan sonra kendisi ile de bu konuyu konuştum, ustanın demesine göre onlara toyota gittiği zaman hallediyorlar ancak çözemedikleri bir sorun olduğunda İsa ustadan akıl alıyorlarmış.

Erol otomotiv gitmedim.

Alıntı
3 ay önce sattığım Toyota Avensis 2006 model aracımı tavsiye üzerine Toyota Turgay lakaplı Turgay beye götürmüştüm.İŞçiliğinden ve insanlığından memnun kaldığımı söyleyebilirim.%90 Toyata araçlara bakmakta geri kalanı eşinin dostunun tanıdıklarının arabası.Bi deneyin derim.Yalova yolu Metro gros market tam karşı aralığı .Class petrol yanı

Tugay ustanın yerini buldum ancak kapalı idi ve içeride bir tofaş ve bir toyota vardı. Başka bir gün tekrar uğrarım diyerek başka usta arayışına idim, sonra İsa ustadan öğrendiğime göre Tugay usta vefat etmiş. Allah rahmet eylesin.

Bir başka konuda Adnan usta'da tavsiyeler arasındaydı, İsa usta Adnan ustanın yanında yıllarca baş ustası olarak çalıştığını 2 sene önce oradan ayrılıp kendi servisini açtığını söyledi, doğruluk payını bilemiyorum ancak bana doğru gibi geldi, daha önce Adnan ustaya gidenler tahminim İsa ustayı tanırlar.

İsa usta ile ilgili fikrim :
Toyotalardan anladığı belli, ustalığı ve işçiliği hızlı ve becerikli, müşteri ile ilgili ve yardımcı oluyor. Genel anlamda bütün sorunlarımı çözdü. Sadece direksiyon kutusu ile ilgili ufak bir sıkıntımız oldu onu da burda forumda paylaştım, sağolsun forumdaki ilgili kişiler cevapladılar. Ne olduğunu merak edenler burayı tıklayarak görebilir. Direksiyon kutusunda halen bir problem yok, ilerleyen günlerde herhangi bir sorun oluşur ise forumda paylaşırım. Usta çok iyimidir yada daha iyisi varmıdır kesin birşey diyemem ancak ben halen en ufak birşeyde ona götürüyorum, Bursa'da tanıştığım ustaların arasında iyi ve toyotadan anlayan bir usta gibi, bu benim görüşüm.

Bursa'da oturan toyota sahiplerinden gelecekte yine bu arayış içinde olanlar için paylaşayım dedim.

Ayrıca bence gidip memnun olan yada olmayanlar yine burada deneyimlerini paylaşırlar ise genel anlamda bilgi birikimimiz olur diye düşünüyorum.

2 satır mesaj yazmaya üşenmeyin lütfen, yazdığınız her deneyim okuyanlar için bazen çok değerli oluyor.

Herkese iyi geceler.
Corolla 96 Xli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Ocak 15, 2017, 23:01:06 »
Bende daha yeni efsane toyota sahibi oldum aynı arayışları yine bu forumda bende dile getirdikten sonra küçük sanayide isa usta diye biri ile tanıştım.

Detaylarını buradaki konuda paylaştım.
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=71942.msg1039445#msg1039445

Aslında her iki konu birleştirilse daha doğru olur diye düşünüyorum.
Corolla 96 Xli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 138000
  • Model Yılı: '01
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Ağustos 04, 2017, 08:37:18 »
Öncelikle herkese teşekkürler.

Ben buradaki tavsiyeler ve diğer araştırmalarım sonucunda birkaç ustayı yerinde iş yaparken ziyaret ettim.  En son küçük sanayide isa ustaya gittim, ve bütün işlemlerimi orada yaptırdım.

Form otoda hiç toyota göremedim, hep honda, İsa usta ile tanıştıktan sonra kendisi ile de bu konuyu konuştum, ustanın demesine göre onlara toyota gittiği zaman hallediyorlar ancak çözemedikleri bir sorun olduğunda İsa ustadan akıl alıyorlarmış.

Erol otomotiv gitmedim.

Tugay ustanın yerini buldum ancak kapalı idi ve içeride bir tofaş ve bir toyota vardı. Başka bir gün tekrar uğrarım diyerek başka usta arayışına idim, sonra İsa ustadan öğrendiğime göre Tugay usta vefat etmiş. Allah rahmet eylesin.

Bir başka konuda Adnan usta'da tavsiyeler arasındaydı, İsa usta Adnan ustanın yanında yıllarca baş ustası olarak çalıştığını 2 sene önce oradan ayrılıp kendi servisini açtığını söyledi, doğruluk payını bilemiyorum ancak bana doğru gibi geldi, daha önce Adnan ustaya gidenler tahminim İsa ustayı tanırlar.

İsa usta ile ilgili fikrim :
Toyotalardan anladığı belli, ustalığı ve işçiliği hızlı ve becerikli, müşteri ile ilgili ve yardımcı oluyor. Genel anlamda bütün sorunlarımı çözdü. Sadece direksiyon kutusu ile ilgili ufak bir sıkıntımız oldu onu da burda forumda paylaştım, sağolsun forumdaki ilgili kişiler cevapladılar. Ne olduğunu merak edenler burayı tıklayarak görebilir. Direksiyon kutusunda halen bir problem yok, ilerleyen günlerde herhangi bir sorun oluşur ise forumda paylaşırım. Usta çok iyimidir yada daha iyisi varmıdır kesin birşey diyemem ancak ben halen en ufak birşeyde ona götürüyorum, Bursa'da tanıştığım ustaların arasında iyi ve toyotadan anlayan bir usta gibi, bu benim görüşüm.

Bursa'da oturan toyota sahiplerinden gelecekte yine bu arayış içinde olanlar için paylaşayım dedim.

Ayrıca bence gidip memnun olan yada olmayanlar yine burada deneyimlerini paylaşırlar ise genel anlamda bilgi birikimimiz olur diye düşünüyorum.

2 satır mesaj yazmaya üşenmeyin lütfen, yazdığınız her deneyim okuyanlar için bazen çok değerli oluyor.

Herkese iyi geceler.

Hocam bahsettiğiniz usta manifold hırıltısını yapabilir mi acaba? Kime götürdüysem anlamıyorum dedi ama birde bu ustaya götürsem? Birde yeri tam olarak nerde acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 138000
  • Model Yılı: '01
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Ağustos 07, 2017, 13:04:54 »
Güncel//

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Aralık 21, 2017, 14:18:15 »
tanıştığım isa oto ya aracamın arıza ve bakımları için gitti. bir çok ustanın çözemediği arızalarımı bir gün gibi kısa sürede çözüp esnaflığı ve güleryüzüyle beni son derece mutlu etti. yönlendirdiğim arkadaşlarımdan da olumlu referans gelince bende sizlerle paylaşmak istedim. İsa oto İsa usta : 5368209305

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Ağustos 29, 2018, 15:14:46 »
Çağrı bey tamamen büyük harflerle yazmak form kuralları gereği yasaktır çünkü bağırmak anlamına gelmektedir yazınızı küçük harflere döndürmenizi rica ederim iyi forumlar
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '15
  • 371 kere teşekkür etti
  • 131 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Ağustos 29, 2018, 20:49:53 »
Hibrit aracımın bakımını önümuzdeki sene bir aksilik olmazsa buraya yaptırmayı düşünüyorum inşallah. (Isa Oto'ya) Servisin bilgisi kısıtlı danışmanlarından ve sadece fazla para koparma anlayışından son derece rahatsız olmaya başladım açıkçası.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #39 : Kasım 06, 2018, 13:43:37 »
bursada toyota team bursa derneğinin yöneticilerindenim mekanik konuda bi çok insan mağdur olmuş durumdaydı
isa otoyla tanıştık bursada sadece toyota marka araca bakıyor başka araç almıyor dükkanına sağolsun elinden geldiği kadar yardımcı oldu kendi aracımı komple motor rektefiye alttakım bakım vs işlemlerini yaptırdım yani baya masraflı ağır bi bakım yapturdum fiyatta üzmedi beni uzun süredir kullanıyorum geçekten işcilikleri çok iyi beraber çalıştığı arkadaşlarıda yetkili servisten ayrılma ustalar Allah razı olsun demekten başka diyecek bişey bulamıyorum