Gönderen Konu: yeni corolladan soğudum  (Okunma sayısı 5950 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
Ynt: yeni corolladan soğudum
« Yanıtla #20 : Eylül 29, 2014, 22:04:17 »
Geçmiş olsun ben üç tane farklı araç markasının servisinde yedek parça sıkıntısını yaşadım yanlış anlaşılma olmasın ama vatandaş 20 gün kurs görüyor bi belge alıp serviste çalışmaya başlıyor şuda var kendini güncelleyen araştırma yapanlarda var fakat bazısı ezberlemiş kronik arızaları onun dışında bişey çıktımı sök takla iş yapmayla çalışıyorlar

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Eylül 29, 2014, 22:04:17 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '14
  • 12 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Eylül 29, 2014, 22:29:25 »
Geçmiş olsun ben üç tane farklı araç markasının servisinde yedek parça sıkıntısını yaşadım yanlış anlaşılma olmasın ama vatandaş 20 gün kurs görüyor bi belge alıp serviste çalışmaya başlıyor şuda var kendini güncelleyen araştırma yapanlarda var fakat bazısı ezberlemiş kronik arızaları onun dışında bişey çıktımı sök takla iş yapmayla çalışıyorlar
Teşekkür ederim Allah kimsenin başına vermesin .heleki uzak bi yerde kalsa şehir dışında kalsa ne denli tepki verilir  düşünmek bile  istemem .
new toyota corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 190000
  • Model Yılı: '02
  • 463 kere teşekkür etti
  • 674 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Eylül 29, 2014, 22:40:17 »
oguzhan arkadaşımız söledigi söze gelince buraya yorum yapan bazı arkadaşlarda biliyor bu araçla ilgili çok şey konuşuldu tartışmalar yapıldı boş yere karalamalar yapılmaya çalışıldı vs.oyüzden yanlış anlaşılmalar olabilir yani eminolun nedemek isticeginizi anlıcak bir arkadaşımız kendisi.sadece bazı konularda hassas bir konu bu konu oyüzden.
konuya gelince gerçekten şuanlık üzülmeyin geçmiş olsun kötü talih.sonuçta araç garantili ve degişimi yapılacak bir durumda.eger toyota gerekli yardımı saglamaz ise o zaman forumca bizde elimizden geleni yaparız hepberaber seve seve.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Eylül 29, 2014, 23:07:07 »
Empati yapmak lazım böyle durumlarda. " Benim başıma gelse nasıl bir tavır takınırdım, ne yapardım ? " Araçta neden böyle bir sorun çıktı onu araştırmak lazım.Sırf toyota değil diğer markalarda da yaşanabilir.Geçmiş olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 277 kere teşekkür etti
  • 406 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Eylül 29, 2014, 23:08:24 »
oguzhan arkadaşımız söledigi söze gelince buraya yorum yapan bazı arkadaşlarda biliyor bu araçla ilgili çok şey konuşuldu tartışmalar yapıldı boş yere karalamalar yapılmaya çalışıldı vs.oyüzden yanlış anlaşılmalar olabilir yani eminolun nedemek isticeginizi anlıcak bir arkadaşımız kendisi.sadece bazı konularda hassas bir konu bu konu oyüzden.
konuya gelince gerçekten şuanlık üzülmeyin geçmiş olsun kötü talih.sonuçta araç garantili ve degişimi yapılacak bir durumda.eger toyota gerekli yardımı saglamaz ise o zaman forumca bizde elimizden geleni yaparız hepberaber seve seve.
Sonuna kadar katılıyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • Kilometre: 190000
  • Model Yılı: '02
  • 463 kere teşekkür etti
  • 674 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Eylül 29, 2014, 23:11:55 »
zor bir durum kötü talih toyota servislerinin en büyük sorunu yeteri kadar ilgili davranmaması(bazıları hariç)çok üstüste gelmiş ehh bi de heves etmissin okadar para vermissin çok yakar dersin şurası söle begenmedim dersin ama bu sıkıntı oldumu nasıl yani diyosun kendi kendine.kötü bir durum.geçmiş olsun gerçekten.ekstradan ugraşmak gerekcek üzülüyor insan.ama denildigi gibi diger araçlarda markalardada olabilcek bir sıkıntı.en yakın zamanda toyota ilgilenir ve sorunu çözer diye düşünüyorum.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Eylül 29, 2014, 23:29:21 »
Geçmiş olsun Abdullah Bey,

Nasıl bir parçaymış ki bu böyle yurtdışından gelmesi bekleniyormuş? Ve ne olmuşta bu arıza meydana gelmiş bir bilginiz varmı?

Bu arada 70-80 Bin TLlik alınan mallarda ne kadar da yumuşak konuşuyoruz, şurada 30-40 TL lik bir ürün alsak arızalı çıksa ağzımıza ne gelse söyleriz, iade etmeye çalışırız vs vs.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Eylül 30, 2014, 00:00:02 »

Nasıl bir parçaymış ki bu böyle yurtdışından gelmesi bekleniyormuş? Ve ne olmuşta bu arıza meydana gelmiş bir bilginiz varmı?

Bu arada 70-80 Bin TLlik alınan mallarda ne kadar da yumuşak konuşuyoruz, şurada 30-40 TL lik bir ürün alsak arızalı çıksa ağzımıza ne gelse söyleriz, iade etmeye çalışırız vs vs.
sebebi yok immolizer hatası denildi başkada bişey denilmedi.şans ki kötü şans .
new toyota corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Eylül 30, 2014, 08:00:35 »
geçmiş olsun abdullah bey. yazılanların tümünü okudum. fakat ben şu durumu hiç tasvip etmiyorum.
sıfır alınan bir araçta arıza çıkmayacak diye bir durum yok. e tabi araç sıfır olunca hasıl olan sıkıntı insanın daha fazla canını sıkıyor haliyle. kullanıcı yakın zamanda doğacak bir sıkıntıyı beklemiyor çünkü.
ama "bir daha toyota mı, asla" şeklinde bir ifade gereğinden sert olmuş. toyota hele de corolla dünyada modelleri arasında belkide ilk üçte yer alıyor. yani kendisini kanıtlamış bir marka/model. sorunlar tabi ki olacak. ama ilk arızada "bir daha toyota mı, asla" demek bence biraz bencillik olmuş lütfen beni yanlış anlamayınız.
ben corolla kullanmıyorum, hatta toyota da kullanmıyorum. benim aracım skoda fabia. ama aile olarak toyotacıyızdır. abimde 2004 model corolla var ve ilk kullanıcısıdır. aynı şekilde babamda da 2013 model corolla var oda ilk kullanıcısıdır yani araçlar sıfır alındı. bana da kendi aracım nasip olana kadar uzunca bir süre o araçlardan birisini kullandım. yani toyota'yı özellikle de corolla'yı iyi bilirim.
bu biraz nasip işi aslında. size belkide binde bir olacak hatalardan birisi hasıl olmuş, denk gelmiş.
mehmet ali abinin de dediği gibi bu sıkıntıyı markaya-modele değilde servise bağlamak daha doğru. maalesef aynı markanın her bölgedeki servislerinin çalışma sistemi, müşteri memnuniyeti, parça stok durumu, işçilik kalitesi, fiyatı vs. aynı olmuyor. keşke bunun bir standardı olsa.
tekrardan geçmiş olsun. allah daha büyük sıkıntılardan bizleri sakınsın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Eylül 30, 2014, 10:44:13 »
geçmiş olsun abdullah bey. yazılanların tümünü okudum. fakat ben şu durumu hiç tasvip etmiyorum.
sıfır alınan bir araçta arıza çıkmayacak diye bir durum yok. e tabi araç sıfır olunca hasıl olan sıkıntı insanın daha fazla canını sıkıyor haliyle. kullanıcı yakın zamanda doğacak bir sıkıntıyı beklemiyor çünkü.
ama "bir daha toyota mı, asla" şeklinde bir ifade gereğinden sert olmuş. toyota hele de corolla dünyada modelleri arasında belkide ilk üçte yer alıyor. yani kendisini kanıtlamış bir marka/model. sorunlar tabi ki olacak. ama ilk arızada "bir daha toyota mı, asla" demek bence biraz bencillik olmuş lütfen beni yanlış anlamayınız.
ben corolla kullanmıyorum, hatta toyota da kullanmıyorum. benim aracım skoda fabia. ama aile olarak toyotacıyızdır. abimde 2004 model corolla var ve ilk kullanıcısıdır. aynı şekilde babamda da 2013 model corolla var oda ilk kullanıcısıdır yani araçlar sıfır alındı. bana da kendi aracım nasip olana kadar uzunca bir süre o araçlardan birisini kullandım. yani toyota'yı özellikle de corolla'yı iyi bilirim.
bu biraz nasip işi aslında. size belkide binde bir olacak hatalardan birisi hasıl olmuş, denk gelmiş.
mehmet ali abinin de dediği gibi bu sıkıntıyı markaya-modele değilde servise bağlamak daha doğru. maalesef aynı markanın her bölgedeki servislerinin çalışma sistemi, müşteri memnuniyeti, parça stok durumu, işçilik kalitesi, fiyatı vs. aynı olmuyor. keşke bunun bir standardı olsa.
tekrardan geçmiş olsun. allah daha büyük sıkıntılardan bizleri sakınsın.
Geçmiş olsun dilekleriniz için ayrıca teşekkürler .Bir daha toyota asla dememin sebebi parçanın dışarıdan gelmesi ve bu yazıyı toyota merkeze yazarak dikkatlerini üstüme çekmem içindir.Bugün olsa çekinmeden giderim tekrar toyota alırım .Araç bozulmaz değil elbette sorun çıkaracak .benim tasvip etmediğim konu .herhangi bir açıklamada bulunmamaları,araç tahsis etmemeleridir .
new toyota corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Eylül 30, 2014, 11:56:30 »
Geçmiş olsun dilekleriniz için ayrıca teşekkürler .Bir daha toyota asla dememin sebebi parçanın dışarıdan gelmesi ve bu yazıyı toyota merkeze yazarak dikkatlerini üstüme çekmem içindir.Bugün olsa çekinmeden giderim tekrar toyota alırım .Araç bozulmaz değil elbette sorun çıkaracak .benim tasvip etmediğim konu .herhangi bir açıklamada bulunmamaları,araç tahsis etmemeleridir .

doğrudur. buradaki sıkıntının çoğu servis yetkililerinden kaynaklanıyor. devam eden süreçte farklı bir sıkıntı yaşamamanız temennisiyle.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Eylül 30, 2014, 12:13:12 »
Abdullah beyin tavrı bana göre ne sert nede bencilliktir. Lütfen beyler. Aynı durum benim başıma gelse bende derim bir daha Toyota almam diye.50-60 bin tl vereceksiniz ve olabilir diyeceksiniz. İnsan arabadan soğur. Tabi ki her markada olabilir bu durum. Sıfır opel alsam aynı durum olsa  o marka içinde aynı şeyi söylerim. Araba işi birazda şans işi. Arkadaşa bence fazla yükleniliyor. Bunları  4 yıldır Toyota kullanıcısı ve hayranı olarak söylüyorum.
2oo7 CoRollA  CoMFoRT 1.6 124 HP Gümüş Gri
2003 Wolkswagen GoLf 1.6  102 hp HighLiNe Atlantik mAvi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 250000
  • 10 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Eylül 30, 2014, 14:34:27 »

Harfiyyen katılıyorum...Dişinizden tırnağınızdan arttırıp 70 binlik araç alacaksınız ondan sonrada sorun çıkınca ''amaeeen  boşveeer olur olur böyle şeyler '' diyeceksiniz varmı öyle şey...Elbette adam sonuna kadar hakkını arayacak nereye başvurulması gerekiyorsa başvuracak (bu tüm markalar için geçerli )
97 1.6 gli corolla    benzin/lpg  km:250.000

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Eylül 30, 2014, 14:54:53 »
Geçmiş olsun . Ne deseniz haklısınız umarım bayramdan önce aracınızı teslim alırsınız .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Eylül 30, 2014, 14:59:48 »
Geçmiş olsun . Ne deseniz haklısınız umarım bayramdan önce aracınızı teslim alırsınız .
Eğer bayrama yetişmezse servis ikame araç vermeli bence. Bayram günü arabasız kalmak pek hoş birşey olmasa gerek.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Eylül 30, 2014, 15:12:58 »
Yaklaşık bir saat önce plaza beni aradı.ve aracı aldım .kontak anahtarı şuan şifresiz ,şifresiz olarak da kullanacağım .yurt dışından şifreli parçası gelince haber vereceklerini söylediler.yani bir şekilde immolizersiz kullanıyorum .Arkadaşlar fikrinizi bilmiyorum ama bu kadar sert davranmasaydım aracı bayramdan sonra alabilirdim.Siz sizin olun hakkınızı her zaman arayın .sürekli gidin sorun ,durmadan arayın ,elbette rahatsız olacaklardır ve bir an önce bitirmek için çaba sarfadeceklerdir.gönül almak için midir bilmiyorum ama  genelde araç dışı yıkanırdı servis çıkışında -içli ,dışlı tam bir temizlik yapmışlar .

Mesaj Birleştirildi: Eylül 30, 2014, 15:13:35
Eğer bayrama yetişmezse servis ikame araç vermeli bence. Bayram günü arabasız kalmak pek hoş birşey olmasa gerek.
aracı aldım ilgilinize  müteşekkür oldum
new toyota corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Eylül 30, 2014, 15:25:57 »
Geçmiş olsun

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '06
  • 15 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Eylül 30, 2014, 15:40:49 »
gözünüz aydın.
2006 corolla 1.6 terra otomatik (benzinli :( )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Eylül 30, 2014, 16:26:36 »
Yaklaşık bir saat önce plaza beni aradı.ve aracı aldım .kontak anahtarı şuan şifresiz ,şifresiz olarak da kullanacağım .yurt dışından şifreli parçası gelince haber vereceklerini söylediler.yani bir şekilde immolizersiz kullanıyorum .Arkadaşlar fikrinizi bilmiyorum ama bu kadar sert davranmasaydım aracı bayramdan sonra alabilirdim.Siz sizin olun hakkınızı her zaman arayın .sürekli gidin sorun ,durmadan arayın ,elbette rahatsız olacaklardır ve bir an önce bitirmek için çaba sarfadeceklerdir.gönül almak için midir bilmiyorum ama  genelde araç dışı yıkanırdı servis çıkışında -içli ,dışlı tam bir temizlik yapmışlar .

"İmmobilizer'siz teslim aldım" diye herhangi bir şey imzaladınız mı ?
Servisin bu kadar lap şap iş yapması, "şimdilik idare edin" anlayışında olması garip geldi doğrusu.

Geçmiş olsun, Allah daha beterinden saklasın.
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 43000
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Eylül 30, 2014, 16:44:30 »

Bana göre sorunu çözememişler. Peki immobilizer neden vardır, bir güvenlik unsuru olduğu için. Peki aracın güvenliği ile ilgili bir durum olursa mesuliyeti yüklenecekler mi?