Gönderen Konu: Toyota Touch 2 with Go Güncelleme  (Okunma sayısı 84500 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Touch 2 with Go Güncelleme
« Yanıtla #240 : Ekim 21, 2017, 00:23:18 »
Toyota Touch 2 & Go / Go Plus modülleri için Sonbahar güncellemesi Toyota tarafından yayınlandı. Kullanıcılar my.toyota.eu sitesinden güncelleme yapabilirler.
Yeni sürüm 6.10.0.WL
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #240 : Ekim 21, 2017, 00:23:18 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #241 : Ekim 21, 2017, 10:36:33 »
Kaan bey bizimki 2017 araç ekran sanırım touch2. Bu güncelleme touch2 de android 7 li telefonlardan navigasyona bağlanma sağlıyormu. Yani bize bişeyler katacakmı çünkü bazı güncellemeler daha kötü oluyor.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '16
  • 22 kere teşekkür etti
  • 112 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #242 : Ekim 22, 2017, 14:46:32 »
Kaan bey bizimki 2017 araç ekran sanırım touch2. Bu güncelleme touch2 de android 7 li telefonlardan navigasyona bağlanma sağlıyormu. Yani bize bişeyler katacakmı çünkü bazı güncellemeler daha kötü oluyor.
Touch2 modellerine güncelleme gelmiyor maalesef. Sadece sorun olursa güncelleniyor. Panasonic güncelleme çıkarmasına rağmen Toyota bunları kullanıcılara sunmuyor. Hatta birçok özellik devredışı bırakılıyor güvenlik gerekçesi ile.
2009-2012 Auris Comfort Extra LS 1.6-132PS Valvematic
2012-2016 Corolla Comfort Extra 1.4 D-4D 90 PS
2016 - Corolla Premium Navi High 1.4 D-4D 90 PS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 26500
  • Model Yılı: '15
  • 7 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #243 : Ekim 27, 2017, 10:10:46 »
Ben 6.10.0 WL güncellemesini yaptım ama menülerde, arayüzde vs. hiçbir değişiklik yok. Mirorlink ile ilgili bir güncelleme yok. Usb'deki müziklerin klasör klasör görünmesi ile ilgili bir düzelteme de yapılmamış. Usb'de 500 tane şarkı varsa hepsi çorba bir şekilde görüntüleniyor yine maalesef. Sistem öyle daha hızlı da çalışmıyor.. Haritaya yeni yol eklendiyse de hala yeni yolların bir çoğu eminim haritada görünmüyordur.. Yani 129 Avronun hakkını verecek bir güncelleme olmamış. 2017 Nisan ayında yapılan 6.9.10 WL güncellemesi de bu şekilde sönüktü.
Her ne olacaksa aslında çoktan oldu bile...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #244 : Ekim 27, 2017, 12:27:02 »
Ben 6.10.0 WL güncellemesini yaptım ama menülerde, arayüzde vs. hiçbir değişiklik yok. Mirorlink ile ilgili bir güncelleme yok. Usb'deki müziklerin klasör klasör görünmesi ile ilgili bir düzelteme de yapılmamış. Usb'de 500 tane şarkı varsa hepsi çorba bir şekilde görüntüleniyor yine maalesef. Sistem öyle daha hızlı da çalışmıyor.. Haritaya yeni yol eklendiyse de hala yeni yolların bir çoğu eminim haritada görünmüyordur.. Yani 129 Avronun hakkını verecek bir güncelleme olmamış. 2017 Nisan ayında yapılan 6.9.10 WL güncellemesi de bu şekilde sönüktü.

Kendinize göre sorun teşkil eden bölümleri indirme yaptığınız sayfada bulunan bize ulaşın linki ile bildirin. Ben buradan radyo trafik bilgisi için bildirimde bulundum. Farklı marka aracımda çok güzel çalışan trafik uyarı sistemi benim araçta internet üzerinden çalışıyor sadece. Manuel frekans seçiminde sadece SUPERFM var başka radyo/frekans seçilemiyor. Sizlerde bu bölümde değişiklik yapılabiliyor mu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 2000
  • Model Yılı: '19
  • 6 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #245 : Nisan 21, 2018, 15:41:51 »
Toyota Touch 2 & Go / Go Plus modülleri için İlkbahar güncellemesi Map Update 6.11.0L Toyota tarafından yayınlandı. Kullanıcılar my.toyota.eu sitesinden güncelleme yapabilirler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #246 : Nisan 22, 2018, 11:19:11 »
Ben geçen gün güncellemiştim. Dün Didimden Bursaya yolculuk yaptım.

Her şey güzel de İzmirden Manisa ayrımına yeni yol yapmışlar. Haritada yoktu. Ama belediyeler hızlı çalışıyor navigasyonun suçu yok  :D
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 109 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #247 : Nisan 22, 2018, 12:32:00 »
herkese selam yeni güncelleme 10.0 sürümünden işlevsel olarak farkı haritanın güncellenmesi olmuş bazı ana ve yan yol geliştirmeleri var yükledim çalışıyor sıkıntısız ancak uzun yolda belki yeni detayları görebileceğim

bu arada android telefonlar ile bağlantı sorunu için şunu söyleyebilirim benim kullandığım samsung a7 (2017) telefonda yüklü android 7 sürümü bünyesindeki yüklü gelen mirorlink ile touch 2 whit go sorunsuz bağlanıyor (bluetooh üzerinden yada usb),  touch 2 ile internete çıkıyor yol bilgisi ve her türlü bağlantıyı alabiliyorum (hiç bir özel ayar yapmadan bir şey yüklemeden) sadece telefonunuz ile cihazı eşleştirip sms konuşma  ve internet için yetkilendirin o kadar ( bu kullanımı ben önceki harita sürümündede yapıyordum yeni bir şey değil)

bu nedenle orjinal cihazı herhangi bir android ünite ile değiştirmeye gerek yok bence yeterli geliyor
2019 Corolla Hybrid Passion X-Pack e-CVT

Efsaneler ölmez şekil değiştirir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #248 : Nisan 23, 2018, 11:18:14 »
Son güncelleme ile Türkiye haritasında ciddi anlamda değişiklikler olmuş.
Bursa-İstanbul yeni çevre yolu ve Köprü eklenmiş ayrıca olmayan benzin istasyonları gördüğüm kadarıyla güncellenmiş.
Daha önce 70 km hız sınırı olan bir yolda 110 km olarak doğru şekilde güncelleme yapılmış.
Türkiye Toyota’ya şikayetlerimiz ve yazdığımız mailler katkı sağlamış gibi düşünüyorum.
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Zor olan hiç sorun değil
  • Kilometre: 10000
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #249 : Nisan 23, 2018, 17:29:55 »
Arkadaşlar Toyota araçlar ile birlikte gelen Toyota Touch 2 Navigasyonlu cihazların güncellemesi iki şekilde yapılmaktadır.

Birincisi; "https://customerportal.toyota-europe.com/login/index.html" adres linki verilen Müşteri Portalı na üye olunarak araçla ilgili birçok güncelleme alınabilmektedir.
İkincisi ise bu konu daha önce paylaşılmadığı için sizlerle paylaşmak istiyorum;

"https://toyota.naviextras.com/shop/portal/howtostart" adres linki verilen siteden "Toyota Touch&Go Toolbox" Windows yüklü bilgisayarlarda kullanılan programı bilgisayarınıza indirin.

Ardından bir USB Flash Belleğinizi format atmanızı müteakip aracınızdaki Toyota Touch 2 & Go navigasyon yüklü multimedyanıza takarak anahtar key oluşturun.

Oluşturduğunuz ANAHTAR KEY şunun için önemli program bu ANAHTAR KEY i tanımadan güncelleme yapmıyor.

ANAHTAR KEY (Lisans Anahtarı) oluşturduğunuz USB Flash Belleği Bilgisayarınıza takın ve "Toyota Touch&Go Toolbox" programı çalıştırın.

Bundan sonra program TÜRKÇE olduğu için adımları takip edin ve işlemi sonlandırın.

Toyota Avrupa ve diğer Kıta ülkelerine her türlü desteği ve kolaylığı sağlamakta iken ülkemiz de satılan araçlarda satışı müteakip hiç bir şekilde ilgilenmemektedir.

TOYOTA ARAÇ SAHİPLERİ SİNERJİ OLUŞTURARAK, TOYOTA ARAÇLARINDA YAŞADIĞIMIZ SIKINTILARI LÜTFEN KİTLE İLETİŞİM ARAÇLARIYLA DUYURMAK ÇOK FAYDALI OLACAKTIR.

Bu hususta Toyotaclubtr yöneticilerine de bir sorumluluk düşüyor.

Kazasız belasız günler diliyorum. Teşekkür ederim. 
2017 Toyota Corolla 1.6 MDS Advance (Benzin)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #250 : Haziran 07, 2018, 12:48:50 »
Touch 2 & Go sadece portaldan, Touch & Go ise sadece naviextras üzerinden güncellenir. Eskiden çalışan portal ne yazık ki artık Türkiyemiz için aktif değil. Bizde aktif olan portalda da güncelleme bölümü yok henüz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #251 : Haziran 07, 2018, 12:55:07 »
Güncellemelerin verildiği my.toyota.eu artık ülkemize hizmet vermiyor. Burada verilen hizmet için ülke seçiminde Türkiye yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #252 : Haziran 17, 2018, 14:15:11 »

https://toyota.garmin.com/toyota/#mainPage

bu adreste yeni bir hizmet var garmin haritaların sisteme yüklenmesi ile ilgili müsait bir zamanda denemek lazım nedir ne değildir ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 2000
  • 6 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #253 : Haziran 18, 2018, 13:40:55 »
Geçen yıl Touch 2 & Go cihazım için "https://customerportal.toyota-europe.com/login/index.html"sitesi üzerinden 3 yıllık harita güncelleme satın aldım. Geçen yıl güncelledim bu sene ikinci yılım ve şimdi girdiğimde ise desteğin kalktığını görüyorum. Bu nasıl bir iştir. Toyota gibi bir markaya yakıştıramadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #254 : Haziran 18, 2018, 14:16:26 »
https://toyota.garmin.com/toyota/#mainPage

bu adreste yeni bir hizmet var garmin haritaların sisteme yüklenmesi ile ilgili müsait bir zamanda denemek lazım nedir ne değildir ?

Bu oldukça eski kalan bir güncelleme alanı. Toyota uzun zamandır Harman ürünlerini kullanıyor ve NNG yazılımı var cihazlarda.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 18, 2018, 15:52:28
Geçen yıl Touch 2 & Go cihazım için "https://customerportal.toyota-europe.com/login/index.html"sitesi üzerinden 3 yıllık harita güncelleme satın aldım. Geçen yıl güncelledim bu sene ikinci yılım ve şimdi girdiğimde ise desteğin kalktığını görüyorum. Bu nasıl bir iştir. Toyota gibi bir markaya yakıştıramadım.

En kısa sürede Toyota Türkiye sayfasında bu işlevin olacağını söyledi iletişim merkezi. Şu anda Toyota Avrupa ile çalışma yapıyorlarmış.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 22000
  • Model Yılı: '15
« Yanıtla #255 : Temmuz 14, 2018, 20:07:45 »
Bu oldukça eski kalan bir güncelleme alanı. Toyota uzun zamandır Harman ürünlerini kullanıyor ve NNG yazılımı var cihazlarda.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 18, 2018, 15:52:28
En kısa sürede Toyota Türkiye sayfasında bu işlevin olacağını söyledi iletişim merkezi. Şu anda Toyota Avrupa ile çalışma yapıyorlarmış.

arkadaşlar bu nasıl bitmek bilmeyen bir çalışmaymış.. Navigasyonumu güncelleyemiyorum aktif aboneliğim olmasına rağmen... bu konu ile ilgili şu an yeni bir bilgi sahibi arkadaşımız var mı acaba? my.toyota.eu sitesinde

This service has been discontinued.

Please contact you retailer for any remaining questions.

çıkıyor..
Türkçesi :)

Bu hizmet durduruldu.

Kalan sorular için lütfen satıcınıza başvurun.

Satıcı kim????

2015 Corolla 1.6 Premium Benzinli Multi Drive S + Navi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
« Yanıtla #256 : Eylül 27, 2018, 14:49:06 »
Merhaba kendi arabam için araştırırken bu linkleri buldum.İşşallah işinize yarar.
You'll find the download links below. Please be sure to make a screenshot of your current version information page.

A new software update for Toyota Touch 1/2 systems is now available! With this new update you can know that you have the latest information available for your Toyota Touch system, providing you with more-accurate routing and a more enjoyable navigation experience.
Version: 2018-1. Map data: EU 2017-11-03 (2017Q4).

Map coverage: Albania, Andorra, Austria, Belgium, Belarus, Bosnia Herzegovina, Bulgaria, Former Yugoslav Republic of Macedonia, Czech Republic, Croatia, Hungary, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Gibraltar, Greece, Netherlands, Ireland, Iceland, Italy, Kazachstan, Kosovo, Lichtenstein, Lithuania, Luxemburg, Latvia, Malta, Montenegro, Moldavia, Monaco, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Russia, Romania, San Marino, Serbia, Slovakia, Slovenia, Spain, Switzerland, Sweden, Turkey, Ukraine, United Kingdom, Vatican.

map yukleme linki;

https://toyotamaps.online/blog/news/toyota-touch-2018-update-is-out-(2018-v1)

You can buy the license key on this page: Toyota Touch Map Update (2011 - present).

key alma linki

https://toyotamaps.online/map-updates/toyota-touch-and-go-navigation-update

Mesaj Birleştirildi: Eylül 27, 2018, 14:54:57
İkinci versiyonuda çıkarmışlar.

We are happy to announce that the new 2017-2 update for Toyota Touch touch-screen multimedia systems has been recently released.

Map data: EU 2017-01-24 (2017Q1).

You'll find the download links below. Please be sure to make a screenshot of your current version information page.

https://toyotamaps.online/blog/news/new-update-for-toyota-touch-is-now-available-(2017-v2)

You can buy the license key on this page: Toyota Touch Map Update (2011 - present).

https://toyotamaps.online/map-updates/toyota-touch-and-go-navigation-update

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #257 : Eylül 28, 2018, 10:23:23 »
Paylaşımda ufak bir hata var. biz şuan 2018 v1 kullanıyoruz.

ayrıca biz 3 yıllık güncelleme paketi satın almıştık. ne olacak o?

my.toyota.eu kapandı mı acaba?
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #258 : Eylül 28, 2018, 15:23:16 »
ben merkez ile yakın zamanda konuştum hala toyota türkiye sitesi üzerinden harita desteğinin verileceğini ancak arayüz için yazılım çalışması olduğunu söylediler tabi inanmadım verecekleri atla deve bir iş değil bu kadar uzun sürmemesi lazım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #259 : Ekim 06, 2018, 00:44:18 »
Paylaşımda ufak bir hata var. biz şuan 2018 v1 kullanıyoruz.

ayrıca biz 3 yıllık güncelleme paketi satın almıştık. ne olacak o?

my.toyota.eu kapandı mı acaba?

Yaklaşık 5 ay önce kapandı. En son 2018 - 1 alınabildi. Sonra ülke sitelerine yönlendirildi ama Türkiye listede yoktu. Çünkü bizler Toyota için pek bir anlam ifade etmiyoruz. Hemen hemen bizdeki toyota marka araçların 10'da 1'i kadar aracı olan Bulgaristan'da bile hizmet veriliyor.