Gönderen Konu: t27 ye daha verimli müzik sistemi için neler yapa biliriz  (Okunma sayısı 7349 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 20
  • Model Yılı: '11
  • 7 kere teşekkür edildi
degerli arkadaşlar iyikide almışım diyorum bu aracı  her şeyiyle bana göre dört dörtlük bi araç çok memnunum sadece beni hüsrana ugratan tek şey müzik sistemi bence bana yetersiz kalıyo önceki aracım vw passattı müzik sistemine hayrandım basları tizini müzigin sitiline göre veriyodu ama avensisdeki tek sorunum bu sizlere danışmak istiyorum yapan veya bu konuda aynı kanıda oldugum varsa bana bi yol göstersin doulbe bi takalım hoparlörlerimi degiştirelim sizlerden yardım bekliyorum şimdiden teşekkür ederim  :alkis:

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 190000
  • Model Yılı: '02
  • 463 kere teşekkür etti
  • 674 kere teşekkür edildi
Ynt: t27 ye daha verimli müzik sistemi için neler yapa biliriz
« Yanıtla #1 : Haziran 03, 2014, 12:51:49 »
ankarada ikamet gözüküyor bilgilerinizde keçiörende aydın elektronik var gidin danışın derim benim gözümde adamlar bu konuda tektir ankarada

Mesaj Birleştirildi: Haziran 03, 2014, 12:52:29
https://www.facebook.com/pages/Aydin-Elektronik-Car-Hi-Fi/178780078836276
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 03, 2014, 14:27:04 »
T 27 nin müzik siteminden beklentiniz nedir?
Bende aynı kasayı kullanıyorum çok çok kaliteli değil evet dediğiniz gibi ama tatminkar bence.ww gurubu araç hiç kullanmadım ama daha  kaliteli dinlemek için eklemeler yapmak gerekir maalesef.Öncelikle kapı hoparlörlerinden başlamak lazım ve T 27 de tweter lar maalesef hiç tatmin edici değil.Bende toyotanın soldan ses müzik kumandalarına alışamadım 9 senedir :(
Keyifli sürüşler dilerim.
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 03, 2014, 15:35:10 »
Ekranli teyp en az 600 liraya patlar 2 tane kolon 75 de var güzel onada 100 lira de 4 tanesi 200 lira kabloda 70 tl desen amfi ile bas kutusu olcaksada 500 kagit ta onlar turar :D hayirli ugurlu olsun
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 03, 2014, 15:37:49 »
T 27 nin müzik siteminden beklentiniz nedir?
Bende aynı kasayı kullanıyorum çok çok kaliteli değil evet dediğiniz gibi ama tatminkar bence.ww gurubu araç hiç kullanmadım ama daha  kaliteli dinlemek için eklemeler yapmak gerekir maalesef.Öncelikle kapı hoparlörlerinden başlamak lazım ve T 27 de tweter lar maalesef hiç tatmin edici değil.Bende toyotanın soldan ses müzik kumandalarına alışamadım 9 senedir :(
Keyifli sürüşler dilerim.
beklendim çok çok üst sınırlar degil tabikide sadece müzigin fonlarını duymak istiyorum vw bu mümkündü gerçekten kaliteli idi aklımda olan tatmşnkar olan her halde kaliteli bi doulbe ve güzel bi 4 hoparlörle bu işi çözeriz gibi..

Mesaj Birleştirildi: Haziran 03, 2014, 15:39:40
Ekranli teyp en az 600 liraya patlar 2 tane kolon 75 de var güzel onada 100 lira de 4 tanesi 200 lira kabloda 70 tl desen amfi ile bas kutusu olcaksada 500 kagit ta onlar turar :D hayirli ugurlu olsun
okan öle anfiye basa hiç gerek yok en güzeli doulbe ve 4 tane kaliteli hoparlör bnm işimi çözecektir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Haziran 03, 2014, 15:41:47 »
çok ısrar etmicem ama yapcagınız işten keyif alcaksanız keyif için yapacagınız bir şey olacaksa attıgım linki inceleyin derim.ankarada birçok kişi bilir orayı zaten
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Haziran 03, 2014, 17:40:38 »
Teyp 900tl gormustum doulbe iki tane hoparlörde 75 tl gördüm piooner marka bi kutunun içinde 2 tane var 4 degistirirsiniz ne kadar verimli olur bilmem ama hoparlörler  güzel ses veriyodu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Haziran 03, 2014, 18:40:46 »
keçiören aydın elektroniğe gittim arka kapılara 2 hoparlör taktırmıştım 1 ay önce
işini iyi yapıyor sayılır kapıyı tak tuk kanıra kanıra söktü pek hassas değil işçilik konusunda ama iyi sistemler döşüyor adam.

t27 için kapılara güzelce yalıtım yapılmalı ve tweeterler değişmeli 4 hoparlör sökülüp focalin daha gelişmiş hoparlörleri takılmalı bir ses işlemcisi ve bass kutusu işini görür dedi eleman hepsi 2000 lira tutar dedi.
teyp sesi güzel demişti avensisin ama çıkış gücü az ona da anfi takıyor işte. açıkcası 2000 tl vermem
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Haziran 03, 2014, 18:53:40 »
keçiören aydın elektroniğe gittim arka kapılara 2 hoparlör taktırmıştım 1 ay önce
işini iyi yapıyor sayılır kapıyı tak tuk kanıra kanıra söktü pek hassas değil işçilik konusunda ama iyi sistemler döşüyor adam.

t27 için kapılara güzelce yalıtım yapılmalı ve tweeterler değişmeli 4 hoparlör sökülüp focalin daha gelişmiş hoparlörleri takılmalı bir ses işlemcisi ve bass kutusu işini görür dedi eleman hepsi 2000 lira tutar dedi.
teyp sesi güzel demişti avensisin ama çıkış gücü az ona da anfi takıyor işte. açıkcası 2000 tl vermem

gittiginden haberm yoktu ali abi memnun kaldınmı genel anlamda.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Haziran 03, 2014, 19:31:31 »
ali anfi istemiyorum bas da sadece doulbe ve 4 güzel hoparlör işimi görür şimdikinden kat kat iyi olacagına eminim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #10 : Haziran 03, 2014, 20:48:44 »
ali anfi istemiyorum bas da sadece doulbe ve 4 güzel hoparlör işimi görür şimdikinden kat kat iyi olacagına eminim

double din in çıkışlarına bak 4*50 bulabilirsen misssss
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Haziran 03, 2014, 21:00:47 »
2 bin lira mi yuh ben bagaji komple iptal edip ses sistemi yaparim o paraya ne takiyor yalitim yapicaksa arabaya bilemem tabi ama siz okadar ahim şahim bişey istemiyosunuz bildigim kadariyla 4 tane kaliteli hoparlör  birtane ekranli teyp

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #12 : Haziran 03, 2014, 21:14:48 »
2 bin lira mi yuh ben bagaji komple iptal edip ses sistemi yaparim o paraya ne takiyor yalitim yapicaksa arabaya bilemem tabi ama siz okadar ahim şahim bişey istemiyosunuz bildigim kadariyla 4 tane kaliteli hoparlör  birtane ekranli teyp

teyp orijinaş kalacak dedi ondaki teypler 2000 tl den başlıyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Haziran 03, 2014, 21:36:09 »
4 tane iyi hoparlör işinizi görür teyp grubunda gerçek mosfet çıkışlı olanlar tam randıman verir ses açıldıkça bozulmaz tabi yalıtımında önemi var tercih sizin tabi Alman'lar yalıtımı ve müzik sistemini iyi yapıyorlar Japon grubunda honda Accord ses konusunda başarılı  şimdiki teybi arkadaş yurtdışından hediye getirmişti şimdi yine ekranı açılan multimedya teyp getireyim diyor Kazakistan'dan en babası 100 dolar diyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Haziran 03, 2014, 23:06:40 »
teyp orijinaş kalacak dedi ondaki teypler 2000 tl den başlıyor
teyp orjinal kalicak 2 bin tl paranizi alicak alla allah :D  öyle bir dünya var mi :D media markt acilan kapanan teyp baktim ekranli doblu mi diyorlar artik neyse kaliteli bişeydi ses cikisi falan kactir bilmem navigasyonluydu galiba 900 tl falandi  dedigim piooner hoparlör de 75 tl seside gayet iyiydi komple anfi bas kutusu döşemiycekseniz  bence bu şekilde yaptirin teyp illaki istiyosaniz yada çevirici takiyorlar teybin arkasina hoparlörü takiyorlar normal teyp e de okadar para dökmemiş oluyosunuz ama seste tabi kayip oluyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • 7 kere teşekkür etti
  • 46 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Haziran 03, 2014, 23:08:10 »
Takipteyim.
2000 Avensis,2005 Avensis,
2007 Avensis,2011 Avensis
Bir kere Avensis,herzaman Avensis.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Haziran 03, 2014, 23:19:38 »
Audio charger okanin dedigi bende var ama ses kaybi cok cok az.ama bu alet derdinize derman olmaz yani.zaten amac ses kalitesini arttirmak anladigim kadariyla.2000tl neye gore verilir dusunmek lazim adam siradan makinalar kullanmiyor ondam eminim clarion vs kullaniyor ve ustduzey urunlerle çalışıyor. Adam isin parasinda degil ben bu charger takmadan önce epey araştırdım enson duragim burasi oldu.sana yeni teyplerinden gitmez ama baska birsey takarim su su demisti.para koparcak olsa onu takardi.focal vs vs yalitimlarini kullaniyor ve birebir orjinal çalışıyor. Ayni zamanda belli basli markalarn ankaradaki n onemlimerkezlerinden biri durumunda yanilmiyorsam.birde pazarlik yapip agiz yapmasini bilmek lazim bana cerceveyle birlikte 1200 demisti komple set ama orasi sokulecek burasi sole olcak diye icim elvermedi

Mesaj Birleştirildi: Haziran 03, 2014, 23:23:43
Linkini paylastim zaten herkez inceleyebilir savunmak icin demiyorum ama isciligi olan bir tesisat sonucta emek varsa cok da ezmemek gerekir diye.adamin calismalari video ile ortada.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Haziran 03, 2014, 23:30:02 »
Audio charger okanin dedigi bende var ama ses kaybi cok cok az.ama bu alet derdinize derman olmaz yani.zaten amac ses kalitesini arttirmak anladigim kadariyla.2000tl neye gore verilir dusunmek lazim adam siradan makinalar kullanmiyor ondam eminim clarion vs kullaniyor ve ustduzey urunlerle çalışıyor. Adam isin parasinda degil ben bu charger takmadan önce epey araştırdım enson duragim burasi oldu.sana yeni teyplerinden gitmez ama baska birsey takarim su su demisti.para koparcak olsa onu takardi.focal vs vs yalitimlarini kullaniyor ve birebir orjinal çalışıyor. Ayni zamanda belli basli markalarn ankaradaki n onemlimerkezlerinden biri durumunda yanilmiyorsam.birde pazarlik yapip agiz yapmasini bilmek lazim bana cerceveyle birlikte 1200 demisti komple set ama orasi sokulecek burasi sole olcak diye icim elvermedi

Mesaj Birleştirildi: Haziran 03, 2014, 23:23:43
Linkini paylastim zaten herkez inceleyebilir savunmak icin demiyorum ama isciligi olan bir tesisat sonucta emek varsa cok da ezmemek gerekir diye.adamin calismalari video ile ortada.
valla abi ses yalitimi olcaksa o fiyatlar olabilir işcilik nasildir bilmem ama  duymuştum o fiyatlara yalitim yapildigini ama fiyat bence çok okadar verilmez orta düzeyli bişeyler yapmak daha mantikli bence  yazin corollaya yaptirmayi düşünüyorum tahmini 600 tl lik bişey olcak anfi alicam bas kutusu 4 tane haparlör  teyp arkasina dönüştürücü takicam bakalim ne kadar verim alabilirsem teypten kurtulup yerine kenwood gibi bişey takmak isterdim ama babam  orjinalci oldugundan izin vermez :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Haziran 03, 2014, 23:39:23 »
Okan sende dahil kimse dedigimi yanlis anlamasin sozum kendim icinde gecerli su ses sistemi işi kulak isteyen birsey yuksek guzel birsey yapilacaksa kulagi olan linkini acsin baksin derim.kablosundan yalitimina teybinden en kucuk ayrintisina kadar orjinal adam.cok kulagim yok ve birebir uysa e12 ye goruntu kendimce bozulmasa param olsa yap kardeş faturayı gonder derim.sinema sistemi gibi ses yaratiyor adam.kulagi tirmalamadan.ama denildigi gibi amatör bir calisma yeter deniliyorsa aynen ole gidip alinip kendincede yapilmayacak is degil.ama iki sonuc asla karsilastirilmasin derim ben.adami tanimam etmem ama isini gordum adamin dinledim yani eserlerini epey muhabbet ettim :)
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Haziran 04, 2014, 07:54:28 »
okan baya inceledim gönderdigin linki baştan aşşaga evet güzel çalışmaları var ama ben çok profosyonel bişey istemiyorum yani o kadar para zaten müzik sistemine baglamam bi arkadaşla baya konuştum doulbe yi rusyadan baya ucuza getirecegini söyledi bi aksilik olmazsa haftaya elimde ben de bugün için güzel bi kicker marka hoparlör alıcam ve güzel bi mid takımı yanlız hoparlörlerin kaç cm oldugunu bilen varmı bide bizim araçta tivıtır takımı bu ön camın ordakilermi ..