Gönderen Konu: t27 ye daha verimli müzik sistemi için neler yapa biliriz  (Okunma sayısı 7306 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
Ynt: t27 ye daha verimli müzik sistemi için neler yapa biliriz
« Yanıtla #20 : Haziran 04, 2014, 12:34:00 »
Okan sende dahil kimse dedigimi yanlis anlamasin sozum kendim icinde gecerli su ses sistemi işi kulak isteyen birsey yuksek guzel birsey yapilacaksa kulagi olan linkini acsin baksin derim.kablosundan yalitimina teybinden en kucuk ayrintisina kadar orjinal adam.cok kulagim yok ve birebir uysa e12 ye goruntu kendimce bozulmasa param olsa yap kardeş faturayı gonder derim.sinema sistemi gibi ses yaratiyor adam.kulagi tirmalamadan.ama denildigi gibi amatör bir calisma yeter deniliyorsa aynen ole gidip alinip kendincede yapilmayacak is degil.ama iki sonuc asla karsilastirilmasin derim ben.adami tanimam etmem ama isini gordum adamin dinledim yani eserlerini epey muhabbet ettim :)
abi bu iş ne kadar ekmek okadar köfte :D  ayni telefon almak gibi her amfinin hoparlörün serisi var  ne kadarlik istersen okadar para veriyosun :D benim şuan istedigim şekil ses veren bir arkadaşimin arabasinda mevcut onunkiyle aşagi yukari ayni yapmaya çalişcaz teyp hariç :D
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Haziran 04, 2014, 12:34:00 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 20
  • Model Yılı: '11
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Haziran 04, 2014, 16:44:30 »
ah işte anfi bas filan olsa paraya kıyarım şimdi coluk cocuk bizden geçtiii :rofl: amacım hani musiki dinlerken kanunun udun tınıltısını almak

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '19
  • 304 kere teşekkür etti
  • 333 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Şubat 10, 2015, 23:24:43 »
konuyu biraz hortlatalım :D arka hoperlörleri değiştirme arefesindeyim. bizim orjinal teyplerin çıkış güce hakkında fikriniz var mı?
2019 Mondeo 1.5 Ecoboost (Prins VSİ-3 DI)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2591 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Şubat 11, 2015, 09:27:13 »
konuyu biraz hortlatalım :D arka hoperlörleri değiştirme arefesindeyim. bizim orjinal teyplerin çıkış güce hakkında fikriniz var mı?

4x30 ya da max 4*40 w olması lazım. aydın elektronikteki eleman öyle dedi. ama teybin sesini beğenmişti.
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 35000
  • Model Yılı: '13
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Şubat 13, 2015, 16:29:38 »
Sahip olduğum tüm araçlarda orjinal teybi koruyarak ses sitemini elimden geldiğince amatör olarak geliştirmeye çalıştım. Aracın sadece hoparlörlerini değiştirmek size pek fazla şey kazandırmıyor. Bir amfi, bir komponent set ve bir de subwooferın araca bağlanması ancak size birşeyler veriyor.

Şu an benim aracımda önlerde hertz komponent hoparlörler, alpine amfi ve magnat 800W'lık bir subwoofer bulunmakta. Arka hoparlörler orjinal. Şu anki seviyeden memnunum. Aynı sistemi önceki Yaris'ime de kurmuştum fakat sanırım Avensisin teybinden dolayı daha iyi performans almaktayım.

Anfisiz component hoparlör takmak pek bir işe yaramıyor çünkü, oem teypler yeterli çıkışları sağlayamıyor, o hoparlörleri beslemek için. Sadece component  hoparlör takınca da tiz ve orta seslerde iyileşme oluyor fakat bas sesler eksik kalıyor. Onun içinde çok güçlü olmasa da bir subwoofer takmak gerekiyor. Ayrıca sadece öndeki hoparlörleri değiştirmek, amfi ile birlikte, yeterli oluyor.

Bu sistemi yüksek sesle müzik dinlemek için değil, sesleri daha kalite olarak dinlemek için kurmuştum ve şimdilik beni tatmin eden düzeyde.  :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
  • 177 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Şubat 13, 2015, 17:35:35 »
Hocam bu geliştirmeler için aracın bagajını mı kullandınız? Yani benim aklımda da ses sistemini geliştirmek var ama bunun için bagajı falan doldurmak istemiyorum.  Bu mümkün mü sizce?

Sahip olduğum tüm araçlarda orjinal teybi koruyarak ses sitemini elimden geldiğince amatör olarak geliştirmeye çalıştım. Aracın sadece hoparlörlerini değiştirmek size pek fazla şey kazandırmıyor. Bir amfi, bir komponent set ve bir de subwooferın araca bağlanması ancak size birşeyler veriyor.

Şu an benim aracımda önlerde hertz komponent hoparlörler, alpine amfi ve magnat 800W'lık bir subwoofer bulunmakta. Arka hoparlörler orjinal. Şu anki seviyeden memnunum. Aynı sistemi önceki Yaris'ime de kurmuştum fakat sanırım Avensisin teybinden dolayı daha iyi performans almaktayım.

Anfisiz component hoparlör takmak pek bir işe yaramıyor çünkü, oem teypler yeterli çıkışları sağlayamıyor, o hoparlörleri beslemek için. Sadece component  hoparlör takınca da tiz ve orta seslerde iyileşme oluyor fakat bas sesler eksik kalıyor. Onun içinde çok güçlü olmasa da bir subwoofer takmak gerekiyor. Ayrıca sadece öndeki hoparlörleri değiştirmek, amfi ile birlikte, yeterli oluyor.

Bu sistemi yüksek sesle müzik dinlemek için değil, sesleri daha kalite olarak dinlemek için kurmuştum ve şimdilik beni tatmin eden düzeyde.  :tamam:

Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '14
  • 305 kere teşekkür etti
  • 312 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Şubat 13, 2015, 17:45:49 »
Kişisel beklentilere göre hoparlör değiştirmenin yetip yetmeyeceği tartışılır.

Eski efsane kasa aracımda arka 2 hoparlörü ve ön 2 kapı hoparlörünü değiştirdim değişim yüzde yüz olmuştu.Hoparlör alırken watt'ına değil ses berraklığına bakarak aldım.Almış olduğum marka Sony idi, dördünüde aynı marka ve aynı model aldımki homojen olsun diye.Ben çok memnundum sonylerden aracıma binen tesisat olduğunu düşünüyordu hatta  :) :)

Aldığım sonylerin üzerinde 150watt yazıyordu aynı paraya diğer hoparlörlerde 300watt 450watt gibi rakamlarda vardı.Media Marktan aldığım için orada hoparlörler direk teybe bağlı ,çalıştır bakalım sırayla dediğimde sonynin 150watt ı çok temiz ve berrak bir ses veriyor ve bozmuyordu o yüzden almıştım.Şuanda 2008 corollamında hoparlör sistemini gerçekten çok vasat buluyorum hele baslar filan hiç yok , ilk fırsatta hoparlörleri sony marka hoparlörler ile değiştircem.Önceki aracımda bu işin bana maliyeti 200tl tutmuştu.

Size tavsiyem cok bir şey beklemiyorsanız eğer aracınızdaki hoparlörleri bir yerleri kesmeden biçmeden sony marka hoparlörlerle değiştirmek olabilir.
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
  • 177 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Şubat 13, 2015, 18:09:02 »
Daha önce 2009 ve 2011 corolla sahibiydim. Avensis' in müzik sistemi önceki nesil Corolla'dan daha iyi ama ben özellikle yüksek seslerde biraz daha iyi bass ve tiz duymak istiyorum. Bakalım mediamarkta bir uğrayayım. Merak ettim aracın kendi ses tesisatı ne marka. Bildiğim kadarıyla teypleri Panasonic'ten alıyor Toyota.

Kişisel beklentilere göre hoparlör değiştirmenin yetip yetmeyeceği tartışılır.

Eski efsane kasa aracımda arka 2 hoparlörü ve ön 2 kapı hoparlörünü değiştirdim değişim yüzde yüz olmuştu.Hoparlör alırken watt'ına değil ses berraklığına bakarak aldım.Almış olduğum marka Sony idi, dördünüde aynı marka ve aynı model aldımki homojen olsun diye.Ben çok memnundum sonylerden aracıma binen tesisat olduğunu düşünüyordu hatta  :) :)

Aldığım sonylerin üzerinde 150watt yazıyordu aynı paraya diğer hoparlörlerde 300watt 450watt gibi rakamlarda vardı.Media Marktan aldığım için orada teypler direk teybe bağlı çalıştır bakalım sırayla dediğimde sonynin 150watt ı çok temiz ve berrak bir ses veriyor ve bozmuyordu o yüzden almıştım.Şuanda 2008 corollamında hoparlör sistemini gerçekten çok vasat buluyorum hele baslar filan hiç yok , ilk fırsatta hoparlörleri sony marka hoparlörler ile değiştircem.Önceki aracımda bu işin bana maliyeti 200tl tutmuştu.

Size tavsiyem cok bir şey beklemiyorsanız eğer aracınızdaki hoparlörleri bir yerleri kesmeden biçmeden sony marka hoparlörlerle değiştirmek olabilir.
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '14
  • 305 kere teşekkür etti
  • 312 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Şubat 13, 2015, 19:09:23 »
Bahadır bey inanınki hoparlörler ne marka bilmiyorum ama oldukça vasatlar  >:(

Elimin en müsait olduğu bi zamanda corollaya müdahele edecem.Bu arada bende yeni auriste var onun ses sistemi corollaya göre biraz daha iyi fakat hala yeterli düzeyde değil.Golf5 aracım vardı orjinali cok rahat yetiyordu bunlarda bir türlü barışamadık ses konusunda  :argh:
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kilometre: 40000
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Şubat 13, 2015, 19:34:17 »
Teyp Panasonic buyuk ihtimal kolonlar da ayni markadir.
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 35000
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Şubat 16, 2015, 16:36:11 »
Hocam bu geliştirmeler için aracın bagajını mı kullandınız? Yani benim aklımda da ses sistemini geliştirmek var ama bunun için bagajı falan doldurmak istemiyorum.  Bu mümkün mü sizce?

Evet Subwoofer için aracın bagajını kullandım mecburen, benim elimde daha önce aldığım 30cm'lik 800W subwoofer olduğu için onu kullandım. Nispeten kutusu daha küçük. Avensisin bagajı yeterince büyük olduğu için ben pek sıkıntı çekmiyorum, bazen uzun süreli, uzun yolculuklara eğer kalabalık çıkılacaksa o zaman wooferı çıkartıyorum  8-). Amfi  zaten pek bir kaplamıyor. Ama siz sıfırdan bir sistem kuracaksanız, ince kutulu veya çapı daha küçük olup iyi ses veren subwooferlar var piyasada, onlardan alabilirsiniz.

Teyp Panasonic buyuk ihtimal kolonlar da ayni markadir.

Aracın orjinal hoparlörleri gerçekten çok kalitesiz, kağıt gibiler.. :argh: Hoparlörlerin Panasonic olduğunu hiç sanmıyorum  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • CCCXXXXVIII-RollaFx Usdm
    • Rc Garage & Fotoğraf Albümü
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 999
  • Model Yılı: '95
  • 171 kere teşekkür etti
  • 351 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Mart 12, 2019, 14:42:38 »
Konu açacaktım ama buradan devam edeyim :).

Aslında aracın müzik tesisatı yeterli geliyor çoğu zaman. Ama bazen biraz daha temiz ses biraz daha bas bekliyorum. Eski pioneer tesisatımdan dolayı :(. Bu aracı da kesip biçmek istemiyorum ama tis ile bas konusunda iyileştirme yapmak istiyorum.

Ön kapıdaki ses ve bas yeterli geliyor cam altındaki tis az.
Arka kapıdaki hoparlörler hem seste hemde basta yetersiz.
Ekstra olarak bagaja woofer koymak istiyorum ama sol çamurluk kısmında oluşan boşluğa göre kabin yaparak yapmak istiyorum bu kabin acaba düzgün bas verir mi onu bilmiyorum.

Şimdi arka kapı hoparlörlerini değiştirmek istersem şu soru aklıma geliyor. Oraya konan hoparlörün belli bir hava hacimine ihtiyacı var ve bunu bilerek öyle bir hoparlör koymuşlar ben kafama göre çapına uygun hoparlör koyarsam ses kötü mü olur iyi mi olur onu düşünüyorum. Yine arka kapılara premium pakette olan tisler gibi tis koyarak sesi iyileştirebilirim.

Ön cam altındaki tisleri iyileştirebilirim.

Peki premium pakette woofer var mı? Var ise nerede ?

Sorularım biraz karışık oldu kusura bakmayın :)

Birde t27 ler için müzik tesisatın kitapçığı filan varsa link verebilir misiniz.
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • 1360 kere teşekkür etti
  • 884 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Mart 12, 2019, 16:06:28 »
Mehmet bey merhaba,
Profil bilgilerinizde aracınız corolla gözüküyor T27 müzik sistemi soruyorsunuz gibi anlıyorum ????
Forumdan @Cavit YORDAM (26016) arkadaşımız T27 için arka kapı içlerine tiz sesler için ek ve iyileştirme yapmış ve gayet iyi netice almıştı diye biliyorum,mutlaka yanıtlayacaktır.
Kolaylıklar dilerim.
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Mart 12, 2019, 18:07:02 »
Eğer temiz tamir görmemiş TS6985 bulursanız kaçırmayın :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Mart 13, 2019, 09:01:40 »
Mehmet bey merhaba,
Profil bilgilerinizde aracınız corolla gözüküyor T27 müzik sistemi soruyorsunuz gibi anlıyorum ????
Forumdan @Cavit YORDAM (26016) arkadaşımız T27 için arka kapı içlerine tiz sesler için ek ve iyileştirme yapmış ve gayet iyi netice almıştı diye biliyorum,mutlaka yanıtlayacaktır.
Kolaylıklar dilerim.

Ümit abi corollamı sattım:(. Ama profilimden silmek istemiyorum doyamadım çünkü. Şimdi makyajlı t27 var ve ses sistemini toparlamak istiyorum. Cavit abinin tislerini gördüm çok başarılı uygulama olmuş o aklımda. Normal şartlarda yeterli bir ses sistemi var ama bazen aykırı olup tis ve bas seslerinin üste çıkmasını istiyorum. Nedeni ise eski tesisatımdaki ses düzeyi. Eski tesisatım için örnek link aşağıda :).
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=55262.msg752099#msg752099
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=55288.msg752527#msg752527

Eğer temiz tamir görmemiş TS6985 bulursanız kaçırmayın :)

Teşekkür ederim Anıl :) elimde mevcut ama bu araca(t27) nasıl takılabilir ki :).

http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Mart 13, 2019, 09:13:44 »
Ümit abi corollamı sattım:(. Ama profilimden silmek istemiyorum doyamadım çünkü. Şimdi makyajlı t27 var ve ses sistemini toparlamak istiyorum. Cavit abinin tislerini gördüm çok başarılı uygulama olmuş o aklımda. Normal şartlarda yeterli bir ses sistemi var ama bazen aykırı olup tis ve bas seslerinin üste çıkmasını istiyorum. Nedeni ise eski tesisatımdaki ses düzeyi. Eski tesisatım için örnek link aşağıda :).
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=55262.msg752099#msg752099
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=55288.msg752527#msg752527

Teşekkür ederim Anıl :) elimde mevcut ama bu araca(t27) nasıl takılabilir ki :).
Arkalara boyutu uymuyor mu  ?
 Eski japon üretimleri çok çok kaliteli şuan resmen servet değerinde on ve arkaya eski seri  bir de Hertz amfi  birde pioneer tweeter gör sesi o zaman öyle güzel cengiz kurtoğlu dinlenir ki :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • 1360 kere teşekkür etti
  • 884 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Mart 13, 2019, 18:45:40 »
Cavit beyin tiz ler benimde aklımda hep :),ama fırsatım olmadı takmak için henüz.
Birde Kaan'ın woofer ı aklımda ikisi de zaman bulunursa yapılacak işler listesinde ilk sırada.
Ahh gençlik ahhh :)))))
Bu arada araç hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Mart 14, 2019, 08:38:12 »
Arkalara boyutu uymuyor mu  ?
 Eski japon üretimleri çok çok kaliteli şuan resmen servet değerinde on ve arkaya eski seri  bir de Hertz amfi  birde pioneer tweeter gör sesi o zaman öyle güzel cengiz kurtoğlu dinlenir ki :)

Uyuyor arkaya ama cam altını kesmek istemiyorum aracın yoksa neler yapılır neler :). Cengiz kurtoğlu için yapılmış zaten bu pioneerler :D.

Cavit beyin tiz ler benimde aklımda hep :),ama fırsatım olmadı takmak için henüz.
Birde Kaan'ın woofer ı aklımda ikisi de zaman bulunursa yapılacak işler listesinde ilk sırada.
Ahh gençlik ahhh :)))))
Bu arada araç hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.
Selamlar

Kaan'ın wooferi kabinde mi cam altında mı ?. Premium pakette woofer var mı ?
Teşekkür ederim Ümit abi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2017 Hyundai i30
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '17
  • 46 kere teşekkür etti
  • 139 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Mart 14, 2019, 08:47:03 »
Uyuyor arkaya ama cam altını kesmek istemiyorum aracın yoksa neler yapılır neler :). Cengiz kurtoğlu için yapılmış zaten bu pioneerler :D.

Kaan'ın wooferi kabinde mi cam altında mı ?. Premium pakette woofer var mı ?
Teşekkür ederim Ümit abi :)

bende premium var
normalinde 1 CD'li radyo mp3 wma çalar + 6 hoparlör var
premiumda 6 CD'li radyo mp3 wma çalar + 11 hoparlör var.
woofer yok

bu ekstra 5 hoparlörün nerelerde olduğuyla ilgili resimler
6 hoparlör: http://japan-parts.eu/EU/2/863625.png
11 hoparlör: http://japan-parts.eu/EU/2/863626.png

isterse ekstradan 10 hoparlör olsun, araçta ses izolasyonu olmadıktan sonra 11 hoparlör de işe yaramaz 21 hoparlör de.
tamam ses sisteminden memnunum ama yol rüzgar seslerinden dolayı zevki yok

bunu yazdıktan sonra bir şemalara bakayım dedim:
11 hoparlü sistemde amfi var diyor, koltuk altında birşey var mı hiç bakmadım açıkçası
1- [97 Volvo 850 168 HP] 2- [98 Volvo S70 168 HP] 3- [01 Nissan Maxima 3.0 V6 222 HP]
4- [00 Toyota Corolla 1.3 90 PS] 5- [01 Toyota Avensis 2.0 D4 150 PS] 6- [11 Toyota Avensis 2.0 Premium MDS / Lovato OBD]
7- [17 Hyundai i30 1.6D DCT 136 HP]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi