Gönderen Konu: Spor Yay Yardım  (Okunma sayısı 27115 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
Ynt: Spor Yay Yardım
« Yanıtla #180 : Ekim 23, 2016, 10:26:51 »
Kesmek, press gibi düşünceler varsa hiç modifikasyona girmeyin. Yay görsel bir donanım değildir, aracın dengesinden, yol tutuşundan, frenaja etkisi vardır.
Spor yay kullanıyorsanız amortisörün uyumlu olmasına da dikkat edin amortisör ömrü ve çalışma etkisi açısından.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #180 : Ekim 23, 2016, 10:26:51 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '15
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #181 : Kasım 01, 2016, 21:03:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #182 : Kasım 01, 2016, 21:24:46 »
İleriki zamanlarda yaylar daha da oturur. Buna paralel olarak yaylar, konfordan ödün vermeye başlar. Ben de yayları ilk taktırdıgımda konfor konusunda fark hissetmemiştim ama şu an(1,5 yıl sonra)helezonları kesilmiş kuş serisine biniyor gibi hissediyorum, süspansiyonu sert diye bilinen Focus bile benim araçtan çok daha yumuşak. :)
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • CCCXXXXVIII-RollaFx Usdm
    • Rc Garage & Fotoğraf Albümü
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 999
  • Model Yılı: '95
  • 171 kere teşekkür etti
  • 351 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #183 : Kasım 02, 2016, 10:54:34 »
https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-toyota-yeni-corolla-boostzone-spor-helozon-yay-359448600/detay Arkadaşlar, ilandaki ürün hakkında yorum alabilirmiyim. Aracım 2015 dizel advance.
Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Markalı olmayan ürünlerden uzak durun. Belki bir başkasının başına gelmemiş olabilir ama hiç bir şekilde tehlikeye atmayın kendinizi. eibach H&R gibi yaylara yönelin. En konforlusu da eibach prokit'tir.

Yüksel spor yay takınca mecbur sertleşiyor :D gülü seven dikenine katlanır. Seninkinin markası nedir ?
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #184 : Kasım 02, 2016, 11:32:44 »
Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Markalı olmayan ürünlerden uzak durun. Belki bir başkasının başına gelmemiş olabilir ama hiç bir şekilde tehlikeye atmayın kendinizi. eibach H&R gibi yaylara yönelin. En konforlusu da eibach prokit'tir.

Yüksel spor yay takınca mecbur sertleşiyor :D gülü seven dikenine katlanır. Seninkinin markası nedir ?
Red eagle marka benim yaylar Mehmet. Hollanda malı.
Ogün abi kısa bir süre kullanmıştı, ben de ondan aldım.
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #185 : Mart 13, 2019, 11:31:31 »
Herkese hayırlı forumlar,

Aracıma dün 15 Spoon jant aldım arkalarda ufaktan sürtme yaptı. Nasip olursa haftaya çamurluğun içini traşlatmayı düşünüyorum bu durum hakkında düşünceleriniz nelerdir ? Ayrıca arkada sıkıntı yokta arabanın önü leylek gibi havada süzülüyor  :rofl: sadece önlere spor yay takmak istiyorum ne dersiniz ?
araç sanırım ae101 corolla bendede xei modeli mevcuttu tabi bunu yaparken lastik ebatıda önemli fakat corolla spor yay arıyorsan apexi tavsiye ederim bende kendi aracıma kullanmıştım ama 5 cm olanlardan almalısın derim 3.5 olanı çok basıyor bir yere gidemiyoruz sonra
aldığım yer https://www.fktuningshop.com/toyota-corolla-spor-yay-5-cm-efsane-kasa-1992-1998