Gönderen Konu: Yeni kasa Corolla aldım ama davlumbaz yok !  (Okunma sayısı 55948 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Ynt: yeni kasa corollada arka çamurluk davlumbazı neden yok?
« Yanıtla #40 : Ocak 27, 2014, 12:39:33 »
Yeni kasanında fotoğraflarını görsek karşılaştırırız bence daha iyi olur
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Ocak 27, 2014, 12:39:33 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 46000
  • 9 kere teşekkür etti
  • 47 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Ocak 27, 2014, 13:00:22 »
Arkadaşlar bu kasadan önceki modellerde arka çamurluk içi tekerleğe uyacak şekilde kavisliydi. metal üzerine kırçıllı bir yalıtım kaplaması yapılınca sanki davlumbaz gibi görünüyordu. ancak bu kasada japon ekstra olarak plastik bir kaplama daha eklenmesini düşünmüş. oradaki boşta duran vidalar onu takmak için. ekstra plastik davlumbazda monte edilince o yarım gibi gözüken yerde tamamlanmış oluyor. zaten plastik parça olmayınca tekerin önündeki paçalık havada duruyormuş gibi duruyor. resimlerini çektim ama eklemesini bilmiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Ocak 27, 2014, 13:07:12 »
Arkadaşlar bu kasadan önceki modellerde arka çamurluk içi tekerleğe uyacak şekilde kavisliydi. metal üzerine kırçıllı bir yalıtım kaplaması yapılınca sanki davlumbaz gibi görünüyordu. ancak bu kasada japon ekstra olarak plastik bir kaplama daha eklenmesini düşünmüş. oradaki boşta duran vidalar onu takmak için. ekstra plastik davlumbazda monte edilince o yarım gibi gözüken yerde tamamlanmış oluyor. zaten plastik parça olmayınca tekerin önündeki paçalık havada duruyormuş gibi duruyor. resimlerini çektim ama eklemesini bilmiyorum.

Ekler ve diğer seçenekleri tıklatın. Orada "dosya seç"ten  bilgisayarınızdaki fotoyu ekleyebilirsiniz.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #43 : Ocak 27, 2014, 16:45:12 »
resim 1
kırmızı ok: boşta duran vida
sarı ok: kırçıllı yalıtım malzemesi
resim 2
kırmızı ok:havadaymış gibi duran paçalık
yeşil ok: arkasında biriken kum ve taşlar
resim 3:
mavi oklar:ön çamurluk plastik davlumbazı
resim 4:
kırmızı ok: plastik bir malzeme arkasındaki dışarıdan yakıt dolumu yapılan yer

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Ocak 27, 2014, 16:55:53 »
Yeni corollası olan arkadaşlar, hepimiz belli aralıklarla 0212 354 0 354 telefon numarasını arayalım. Bu davlumbaz işinden çok şikayetçi olduğumuzdan bahsedelim. Ben olumlu sonuç alma konusunda umutluyum.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 27, 2014, 16:57:50
Ücretli olarak takabildiklerine göre ellerinde bu davlumbaz var demektir. 70 bin lira değerinde arabada davlumbazın olmaması gerçekten bir kusur bana göre. Şaka gibi arkadaşlar. Ücretsiz olarak takmaları konusunda ısrarcı davranalım.
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Ocak 27, 2014, 17:03:41 »
Gülelim mi ağlayalım mı bilemedim .

Bunlar toyotaya yakışmayan hareketler .

Yeni corollası olan arkadaşlar, hepimiz belli aralıklarla 0212 354 0 354 telefon numarasını arayalım. Bu davlumbaz işinden çok şikayetçi olduğumuzdan bahsedelim. Ben olumlu sonuç alma konusunda umutluyum.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 27, 2014, 16:57:50
Ücretli olarak takabildiklerine göre ellerinde bu davlumbaz var demektir. 70 bin lira değerinde arabada davlumbazın olmaması gerçekten bir kusur bana göre. Şaka gibi arkadaşlar. Ücretsiz olarak takmaları konusunda ısrarcı davranalım.

Bende eski kasa corolla kullancısı olarakta arayıp desteğimi vereceğim . Kimse parayı yoldan toplamıyor ve bu parça araçta mutlaka olması gereken bir parça . Gerekirse araçları 500 tl pahalıya satsın ama eksik satmasın herkes pahalı diye konuşur kimisi tercih etmeyebilir ama bu şekilde parça çalarak düşük fiyata satmaktan çok daha iyi bir seçenek olur ki fiyatları piyasa şartlarına göre çok düşük sayılmaz .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
« Yanıtla #46 : Ocak 27, 2014, 17:14:20 »
Ben henüz bakamadım. Auris'lerde de aynı durum vardır muhtemelen.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1.4 D-4D M/M Dizel
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 7000
  • 6 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Ocak 27, 2014, 17:26:44 »
Salih Karacan kardesimizin arkadasiymis simdi okudum Salih bey rica etsek emsal icin arkadsinizin adi soyadi ve gidilen servis ismi tabi mumkunse merakla cevabinizi bekliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 504 kere teşekkür etti
« Yanıtla #48 : Ocak 27, 2014, 17:35:16 »
Arkadaşlar, arkadaşım o gün servise gittiğinde, servis kendisine bize merkezden " ücretsiz olarak davlumbaz takın" diye bir telefon gelmedi demişler ve davlumbazı takmamışlar arkadaşlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #49 : Ocak 27, 2014, 17:49:42 »
Bugün Toyota Türkiye, Çavdarlı ve Akkoyunlu plazalarla iletişime geçtim. Akkoyunlu plaza ayrıntılı bilgi için Toyota Türkiye ile iletişime geçmemi söyledi. Kendi servisim olan Çavdarlı plaza aracın çamurluk davlumbazının yarım ay şeklinde olduğunu,diğer kısmın ise kırçıllı malzemeden oluştuğunu söyledi,hatta aracın kataloğu varmış sistemlerinde. Plakadan kontrol edildi yarım ay şeklindedir denildi.Toyota Türkiyede aynı bilgiyi verdi. Burda konuşulanları anlattım böyle böyle konuştuk olmadığı görülmüştür dedim.hatta servisin birinin randevu verdiğini gidip ücretsiz takılacağı söylenmiştir dedim.ama şuan itibariyle gördüm ki böyle birşey yapılmamış. Bizim araçta babamın kontrol ettiği şekli anlattım yarım ay şeklinde davlumbaz olduğunu, Adem beyin fotoğraflarını anlattım olmadığını söyleyen bir çok kullanıcı var dedim. Fabrikadan eksik parçayla araç çıkmayacağını, böyle bir parça var ise ayrıyetten satılabileceğini belirtti.ama böyle bir parçanın olma ihtimali düşük olduğunu,Toyota mühendislerinin tasarımının yarım ay şeklinde davlumbaz olabileceğini söyledi.  Bilgilendirmenizi sisteme  aldım gerekli teknik birimin inceleme yapacağını,bana tekrar bilgilendirme yapacaklarını söyledi. Beklemedeyim.
Kafama takılan nokta servislerin farklı bilgi vermesi, özellikle  Ahmet Güve beyin dediği ile servislerin ve Toyota Türkiyenin farklı bilgilendirme yapması kafamda çok fazla soru işareti bıraktı.Bu konunun acilen çözüme kavuşturulması lazım. Yeni Corollada yarım ay şeklinde mi davlumbaz,hiç mi yok,yada sonradan takılan bir parça mı?
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 504 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Ocak 27, 2014, 19:03:14 »
Arkadaşlar, şimdi bize davlumbaz yarım ay şeklinde üretilip takılmıştır diyeceklerdir. Ama araç mucurlu, çakıllı yolda giderken lastiklerin attığı ve çamurluğun içine çarpıp da çıkardığı o takırtıyı nasıl açıklayacaklar acaba?

Mesaj Birleştirildi: Ocak 27, 2014, 19:04:09
İnanın , öyle rahatsız edici bir ses çıkıyor ki arkadaşlar, özellikle arkada oturanlar bundan oldukça etkileniyor.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 27, 2014, 19:08:29
Mühendisler, test sürüşlerini sadece asfaltta yapmışlar anlaşılan. Asfalt dışında da sürüşler yapılsaydı şayet, markanın lokomotifi olan bir araç bu şekilde satışa çıkmazdı bence. Ruhsatımı almaya bayiye gittiğim zaman Aurisin arka davlumbazları var mı diye özellikle baktım. Auriste davlumbaz var arkadaşlar. Bu arada Aurisler yurt dışında üretiliyormuş , corolla ise Türkiye'de. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Ocak 27, 2014, 19:08:35 »
Rahatsız edici o sesi Babam kullanırken duymuş, arabayla yola çıkıyordu ortalama 400-450 km. Forumda okuduğum bütün sesleri anlattım yolda dikkat etmişler sadece taş sıçrama sesi geliyordu dedi.çok sinir bozucu olduğunu söyledi.
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Ocak 28, 2014, 08:13:57 »
Arkadaşlar müşteri ilişkilerine bu konu hakkında bir mail atmıştım cevap geldi,aşağıya ekliyorum...

------------------------------------------------------------
Sayın Müşterimiz,

Öncelikle  göndermiş olduğunuz e-mailiniz için teşekkür ederiz.

Toyota marka araçların Türkiye distribütörü olarak, ülkemizde satışı gerçekleştirilen araçların satış ve satış sonrası hizmetlerini vermekteyiz. Araçlar, lisansörümüz Toyota Motor Corporation tarafından belirlenen ve bizlere bildirilen dizaynları/donanımları ile tarafımıza sevk edilmektedir.Distribütör firma olarak araçların dizaynı veya donanım seviyelerinde değişiklik yapmamız maalesef mümkün değildir.

Öte yandan sizin gibi aldığı ürün ve hizmetlere ilişkin olumlu / olumsuz görüşlerini tarafımıza ileten bilinçli müşterilerimizin daha iyi ürün ve hizmet çalışmalarımıza katkısının tartışılmaz olduğunu ifade etmek isteriz.

Bizim için büyük değer taşıyan görüşleriniz ve farklı ülkelerden alınan kullanıcı görüşleri yeni model araçların tasarım ve üretim safhalarında dikkate alınmaktadır.
Bilgilerinize sunar, esenlikler dileriz.

Saygılarımızla,

Toyota Müşteri İlişkileri

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
« Yanıtla #53 : Ocak 28, 2014, 09:08:26 »
Güzel cevap!  biz ne yapalım böyle geliyor diyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Ocak 28, 2014, 09:18:10 »
Güzel cevap!  biz ne yapalım böyle gelir diyorlar.
size olan oldu sizden sonrakilere bakıcaz diyorlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Ocak 28, 2014, 09:49:18 »
size olan oldu sizden sonrakilere bakıcaz diyorlar
Bakmakla kalacaklarına eminim.  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Ocak 28, 2014, 11:59:11 »
sadece mıcırlı yolda değil bu sıkıntılar. moral bozmak gibi olmasın ama isterseniz kaymak asfalt yola çıkın. ben aynı donanıma sahip iki araçla iki farklı test sürüşü yaptım. yol durumu bahsettiğim gibi kaymak asfalttı. birincisinde aracı ben kullandım ve gayet sessiz gelmişti fakat ikinci testte arkada oturdum rüzgar sesi ve yol sesi içerideydi. davlumbazın etkisi var mıdır yok mudur bu duruma bilemem. netice olarak ön ve arka koltuklarda seyir etmenin bir farkı var. üzücü bir durum. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Corolla 1.6 advance multidrive S
  • Kan Grubu: 0+
  • 56 kere teşekkür etti
  • 98 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Ocak 28, 2014, 12:53:34 »
Arkadaşlar dün akşam Toyota Türkiye'ye mail atmıştım davlumbazla ilgili verilen cevap aşagıdadır

Toyota marka araçların Türkiye distribütörü olarak, ülkemizde satışı gerçekleştirilen araçların satış ve satış sonrası hizmetlerini vermekteyiz. Araçlar, lisansörümüz Toyota Motor Corporation tarafından belirlenen ve bizlere bildirilen dizaynları/donanımları ile tarafımıza sevk edilmektedir.Distribütör firma olarak araçların dizaynı veya donanım seviyelerinde değişiklik yapmamız maalesef mümkün değildir.
Öte yandan sizin gibi aldığı ürün ve hizmetlere ilişkin olumlu / olumsuz görüşlerini tarafımıza ileten bilinçli müşterilerimizin daha iyi ürün ve hizmet çalışmalarımıza katkısının tartışılmaz olduğunu ifade etmek isteriz.

Bizim için büyük değer taşıyan görüşleriniz ve farklı ülkelerden alınan kullanıcı görüşleri yeni model araçların tasarım ve üretim safhalarında dikkate alınmaktadır.

Saygılarımızla,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
« Yanıtla #58 : Ocak 28, 2014, 12:54:44 »
Aynı cevap copy-paste. :rofl: :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #59 : Ocak 28, 2014, 12:58:01 »
Arkadaşlar dün akşam Toyota Türkiye'ye mail atmıştım davlumbazla ilgili verilen cevap aşagıdadır

Saygılarımızla,

bu maili şu şekilde yorumlasam olurmu acaba?

yaww bunun kararını biz vermiyoz (bizde emir kuluyuz) şikayetinizi tmc europe ye veya globale yapın :D