Gönderen Konu: Toyota Corolla [J:11] [E160] [2013-2018]  (Okunma sayısı 53384 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni Toyota Corolla [J:11] [E160] [2013-]
« Yanıtla #20 : Temmuz 10, 2013, 10:55:40 »
Aynı kişi tarafından alt alta gönderilmiş iletileri tek bir ileti altında olacak şekilde toparlama yaptım. Mesaj sayısı azaldı içerik değişmedi. Alt alta mesaj yazmak yerine aynı ileti içerisinde cevaplanması mesaj kalabalığını engelleyecektir.

Bilgilerinize.
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Temmuz 10, 2013, 10:55:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • www.toyan.com.tr
  • Araç: ---
  • 6 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Temmuz 10, 2013, 10:57:47 »
Adil Bey elinize sağlık çok güzel paylaşım olmuş. olumlu görüşleriniz bizi de mutlu etti.
Arka diz mesafesinin artması çok iyi olmuş.

aracın ses yalıtımı nasıl, tecrübe edebildiniz???
şikayet ettiğim özelliklerinden biride motor ve yol sesini çok alıyor olması.

fotoğraflar da toyan bayisi yazıyordu. araç toyanda mevcut mu?
Evet olabildiğince ve gerçekten kış hariç her koşulda test ettik diyebilirim, Fethiye'nin içerisinde parke taşlı yollarda, kalın asfalta, bozuk satıhlı yollarda. Yol sesi muhteşem sessiz değil ama kesinlikle rahatsız edici boyutta değil bana göre yola, araca, sürüşe adapte olabilmek için duyulması gereken kadar duyuluyor. Evet, Araçlar showroomlara girdi, inceleyebilirsiniz.

Aynı kişi tarafından alt alta gönderilmiş iletileri tek bir ileti altında olacak şekilde toparlama yaptım. Mesaj sayısı azaldı içerik değişmedi. Alt alta mesaj yazmak yerine aynı ileti içerisinde cevaplanması mesaj kalabalığını engelleyecektir.

Bilgilerinize.

Elbette test sürüşü için burdanda telden de ulaşırım.

Adil abi fiyatlandırma yapılırken üst yönetimin kafası güzelmiymiş :D

:D
Hi, I have come
TODAY TOMORROW TOYOTA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Temmuz 10, 2013, 10:59:10 »
Evet olabildiğince ve gerçekten kış hariç her koşulda test ettik diyebilirim, Fethiye'nin içerisinde parke taşlı yollarda, kalın asfalta, bozuk satıhlı yollarda. Yol sesi muhteşem sessiz değil ama kesinlikle rahatsız edici boyutta değil bana göre yola, araca, sürüşe adapte olabilmek için duyulması gereken kadar duyuluyor. Araçlar showroomlara girdi, inceleyebilirsiniz.

Test sürüşü için haber verirsin artık ;)
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • TOYOTACI
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 31000
  • Model Yılı: '15
  • 5 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Temmuz 10, 2013, 11:18:56 »
merhaba  lar galiba Toyota çalışanısınız bir sorum olacaktı. yeni corollamız çıktı peki eski Corollalarımız kaç tl ye satılır ben satıp hemen yenisinden almak istiyorum.. 2007 benzinli+ lpg  96000km. darbe boya moya yok.. kaça gider plazalarda???
toyota candır,aşktır, tutkudur....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Temmuz 10, 2013, 11:45:20 »
merhaba lar galiba Toyota çalışanısınız bir sorum olacaktı. yeni corollamız çıktı peki eski Corollalarımız kaç tl ye satılır ben satıp hemen yenisinden almak istiyorum.. 2007 benzinli+ lpg  96000km. darbe boya moya yok.. kaça gider plazalarda???
   Adil sıfır araç danışmanı.Size söyleyebileceği rakamlar aşağı yukarı tavsiye niteliğinde olur ancak.
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • www.toyan.com.tr
  • 6 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Temmuz 10, 2013, 14:38:18 »
merhaba lar galiba Toyota çalışanısınız bir sorum olacaktı. yeni corollamız çıktı peki eski Corollalarımız kaç tl ye satılır ben satıp hemen yenisinden almak istiyorum.. 2007 benzinli+ lpg  96000km. darbe boya moya yok.. kaça gider plazalarda???
Bizim alacağımız rakamlar Comfort ise 27 - 28.000 TL gibi Elegant ise 29 - 30.000 TL gibi olur. Tabi ki kendinizin satması daha avantajlı olacaktır.
Hi, I have come
TODAY TOMORROW TOYOTA

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Temmuz 10, 2013, 14:53:52 »
Fiyatlar yüksek gerçekten  :o

Satışa ne zaman başlanıyor acaba?

Navigasyon diğer part satışlarda mı olacak? Yoksa sonra eklenebiliyor mu? Fiyatı ne kadar?

Tahmini ne kadarlık bir indirim olur acaba? Auriste 2-2,5 indirim yapılıyordu ilk çıktığında.

Toyanın sitesinden tel numarasına ulaşamadım? Numarası kaç acaba?

Saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Bir başkadır benim memleketim...
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 22000
  • Model Yılı: '05
  • 533 kere teşekkür etti
  • 165 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Temmuz 10, 2013, 15:02:39 »
Fiyatin bu kadar yuksek olmasi onceki kasalarin degerlerinin artmasi demek. Bende 97 corolla var. Efsaneye devam.... 70 binliram olsa gider ev alirim. Arabaya yapilan asiri para gereksiz. Arac surekli senden alir gidrr....
Şimdi Avensis 1.6 Elegant
97, 1.3 XE A/C, DÜPLÜ:) ( Eskiden )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • İskender ERSÖZ
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '12
  • 49 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Temmuz 10, 2013, 15:11:22 »
Arkadaşlar bu gün arabayı Ankara ALJ'de bilakis gördüm.Şunu söylemek isterim ki muhteşem bir araba yapmışlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Temmuz 10, 2013, 15:20:37 »
Eskişehire dönünce hemen gideyim test sürüşüne. Geçen gün yolda gördüm aydına giderken dağıtılmaya başlanmıştı tırlarla.
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '16
  • 22 kere teşekkür etti
  • 112 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Temmuz 11, 2013, 16:53:05 »
Bugün bende aracı inceledim ve maalesef pek bir ayrıcalıklı yanını göremedim.

Gördüğüm bazı yenilikler;
1- Çift bölgeli klima
2- Ayna yönlendirme tuşlarına ışıklandırma (ne işe yarayacaksa)
3- Dizel versiyonda akıllı giriş ve çalıştırma

Gördüğüm eksiklikler;
1- Ön kol dayama daralmış ve küçülmüş
2- Ortadaki bardaklıklar açıkta duruyor (eskisinde kapak vardı)
3- Kapı kilitleme ve cam kilit düğmesi kolçak arkasında kalmış.
4- Hala cam düğmelerinde ışıklandırma yok.
5- Ön çamurluklar ile tampon geçiş noktası sorunlu (tampon içe çökmüş gibi)
6- Dış boyada tampon ile diğer metal aksamlar arasında renk farkı var (özellikle beyaz renkte çok bariz belli oluyor)

Şimdilik hatırladıklarım bunlar ve araç kesinlikle belirlenen fiyatını hak etmiyor. Ali Haydar Bozkurt rekabetçi fiyat diyordu bunun neresi rekabetçi acaba? Bayiler de sanki bulunmaz hint kumaşı satıyor fiyatta hiç indirim yapmıyor.

Çalıştığım bir firma yeni astra sedan aldı 1,3cdti 95 beygir sport modeli. Bu aracın fiyatı 64000 civarında ama 7 adet araç aldıkları için 50,000TL'den aldılar.

Sıkı bir pazarlık ile aynı aracı normal vatandaş 60,000 civarı rahat alır.

Donanım olarak corollayı çok rahat geçer, en başta cruise control ile zaten 1-0 önde başlar maça. Sadece iyi bir servis bulabilmek önemli.

Şahsen corollayı seçeneklerim arasından çıkardım.
2009-2012 Auris Comfort Extra LS 1.6-132PS Valvematic
2012-2016 Corolla Comfort Extra 1.4 D-4D 90 PS
2016 - Corolla Premium Navi High 1.4 D-4D 90 PS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Temmuz 11, 2013, 17:03:52 »
Bugün bende aracı inceledim.Özellikle arka taraf çok geniş aşırı derece de yani bacak bacak üstüne atılabilir.Düz zeminin de etkisi var tabi.Bagaj Avensis'e göre küçük sayılır.Dış tasarım olarak zaten görüldüğü gibi fena değil bence.Advance modelini inceledim.Ama bi Auris değil gözümde ve hiç bir zaman olamayacak.Auris özellik olarak zaten çok iyi Corolla'ya göre.Corollanın tek artısı lastik basınç sensörü ve Toyota Touch2 ve diz mesafesi.
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Temmuz 11, 2013, 17:05:20 »
Astralar bu ara çok uçuk indirimler ile satılıyor. Web sitelerinde bile liste fiyatının 5000-8000 lira altında fiyat veriliyor.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '16
  • 22 kere teşekkür etti
  • 112 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Temmuz 11, 2013, 17:51:11 »
Bugün bende aracı inceledim.Özellikle arka taraf çok geniş aşırı derece de yani bacak bacak üstüne atılabilir.Düz zeminin de etkisi var tabi.Bagaj Avensis'e göre küçük sayılır.Dış tasarım olarak zaten görüldüğü gibi fena değil bence.Advance modelini inceledim.Ama bir Auris değil gözümde ve hiç bir zaman olamayacak.Auris özellik olarak zaten çok iyi Corolla'ya göre.Corollanın tek artısı lastik basınç sensörü ve Toyota Touch2 ve diz mesafesi.

Sadece arka taraf ferahlamış, şöfor tarafı biraz daralmış gibi geldi bana. Touch2'nin arka kamera gibi kullanımından başka bir artısını göremedim.

Birde yazmayı unutmuşum, yol bilgisayarı türkçe olmuş.

Astralar bu ara çok uçuk indirimler ile satılıyor. Web sitelerinde bile liste fiyatının 5000-8000 lira altında fiyat veriliyor.

Şimdi sitesine baktım 1,3 95 bg yeni astra sedan sport 64.693 liste fiyatı 61.145 kapmanyalı fiyatı iyi bir pazarlık ile 56-57 arası alınabilir.
2009-2012 Auris Comfort Extra LS 1.6-132PS Valvematic
2012-2016 Corolla Comfort Extra 1.4 D-4D 90 PS
2016 - Corolla Premium Navi High 1.4 D-4D 90 PS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • 154 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Temmuz 11, 2013, 18:13:20 »
Sadece arka taraf ferahlamış, şöfor tarafı biraz daralmış gibi geldi bana. Touch2'nin arka kamera gibi kullanımından başka bir artısını göremedim.
Şöfor tarafına oturmadım ama ön yolcu tarafı gayet iyiydi.
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Arıyorum ama bulamıyorum.
  • Model Yılı: -
  • 24 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Temmuz 11, 2013, 18:15:20 »
Arkadaşlar nasıl pazarlık yapıyosunuz o kadar işin sırrı ne gerçekten merak ettim ben yapamıyorum yaa  :argh:
Veni, Vidi, Vici.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • 154 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Temmuz 11, 2013, 18:16:37 »
Arkadaşlar nasıl pazarlık yapıyosunuz o kadar işin sırrı ne gerçekten merak ettim ben yapamıyorum yaa  :argh:
Ben bakımda bile pazarlık yapıyorum valla. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Temmuz 11, 2013, 18:24:16 »
69 binliraya  yada 70 bin liraYA opel astra dizel alırsın hemde bir sürü opsiyon paketiyle birlikte..fiyatlar corolla için  yüksek
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Temmuz 11, 2013, 18:50:57 »
Auris 1.6lardaki çift salıncak Corollaya nufüz etmemiş diye duyumlarım oldu :(
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Temmuz 11, 2013, 19:06:43 »
Arabaya kötü diyemeyenler şimdi fiyatının yüksek olmasıyla elestiride bulunuyor. Jetta Focus full fiyatlar 73-74 geziyor üstelik kasalar corollaya göre eskidiler iki paket koysan fiyat 80 hani nerde bunlara eleştiriler. Corolla da sanki 71den basliyormus gibi bu arabaya 71 verilirmi die yorumlar geliyor bu araba 45den başlıyor ve liste fiyati üstelik şuanda döviz çok yüksek ayrica 4 donanım sunulmuş tek donanım sunulmuş gibi muamele yapilip en üst fiyat söyleyip duruyor anlamsız. Corollanin fiyati yüksek evet ancak bu Toyota'nın bilerek uyguladığı bir durum olacağını sanmıyorum otomobil fiyatları her markada yüksek sadece toyotada degil opelden örnek verenler var liste fiyatını kimse söylemiyor herkez kampanyalı fiyatları söylüyor corollanin fiyatlarıda liste fiyatı 1 ay sonra kampanyalı fiyatlar alt donanimlarda geçerli olmaya başlayacaktır bu corolla yine tutulacaktır kimse yok araba kötü bu fiyata bu alınmaz demesin çokda iyi satar. Yeni Focus veya jetta seneye piyasaya sunulsa ki sunulmicak makyaj yerler en fazla 3-4bin fiyatlara bindirirler, sunulsada emin olun dizel otomatik fulleri 80leri bulur. Iki paket koysan 85 nerde kalır corollanın yüksek fiyati gider alırlar kimsede demez jetta neden bukadar pahalı diye corollaya gelince sanki sorunlu aracmis gibi işte kardeşim japona bukadar para verilmez toyotaya bu para çok bilmem ne. Buyrun jetta alin 75 bini verin 35bin km gelincede dsg arizasi şak 15bin tl masraf oldumu araba sana 90bin tl sonra güle güle kullanın sorunsuz jettanizi.
| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY