Gönderen Konu: Toyota Corolla [J:11] [E160] [2013-2018]  (Okunma sayısı 53589 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • www.toyan.com.tr
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: A+
  • 6 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
Toyota Corolla [J:11] [E160] [2013-2018]
« : Temmuz 09, 2013, 21:22:49 »
Sevgili Arkadaşlar

Her ne kadar uzun süredir foruma giremesem de gönlümüz hep beraberdi.
Bu sebeple Bu güzel haberi ilk önce ben duyurmak istedim sizlere.
Yeni Nesil Corolla 10.07.2013 Tarihi itibariyle Showroomlarda olacak...  :hurra: :parti: :kanka: :dans3: 
Henüz test araçlarını tescil edemedik ama hafta sonuna yetiştirmeye çalışıyoruz.

Satış danışmanları için Fethiye'de düzenlenen eğitimden henüz dün döndüm, ( Fethiye'de yapılan eğitim için eğitim bölümümüze ayrıca teşekkürler ). Çok güzel ve eğlenceli geçen iki günün ardından gelir gelmezde sizlerle paylaşmak istedim.

İşte size ilk ağızdan Dünyanın 1 Numaralı Toyota Fabrikası TMMT'de yani Güzel Ülkem Türkiye'nin Güzel ili Adapazarı'nda üretilen Yeni Nesil Corolla'dan taze taze bilgiler.

İlk göze çarpan şey aracın tasarımı, bana göre gerçekten çok başarılı olmuş elbette aracı yakından görmeniz gerekiyor, İddialı, Kaliteli, Şık, Cool bir çizgiye sahip. Her zaman ki gibi Toyota nın sade tasarım anlayışından farklı 'Keen Lock' ( keskin bakış ) tasarım anlayışı tasarlanmış 'Bende Burdayım' diyenler için başarılı çizgileri var. Karartılmış ön farlar, Bolca kullanılmış Krom detaylar kendini hemen gösteriyor. Aracı ilk gördüğünüzde hak vereceksiniz hakikaten çağ atlamış.

Aracın içi ilk görüşte Auris'i hatırlatıyor ancak sizlerinde bildiği gibi Auris'te düz inen Göğüs kısmı Corolla'da biraz daha elden geçmiş ve emin olun olmuş, Toyota Touch ekranının bulunduğu panel bir miktar daha dışarı doğru alınmış, klima kontrol ünitesi biraz daha eğimli yapılmış. ( Sanırım göğüsle ilgili yorumları okumuşlar ).
Ve en önemli detay aracın içi Auris gibi tek renk değil, Fildişi ve Koyu Gri olmak üzere her donanımda seçilebilecek iki ayrı döşeme ve renk kullanılmış. Fildişi döşeme ile göğsü, Yaris lerdeki gibi senkron etmişler, Toyota Touch ekranının etrafı Piyano Black rengi ile görüntüsü perçinlenmiş. Arka kapılardan başlayıp göğüs üzerinden geçen çok şık bir krom kaplama çıtada aracın içine ayrı bir kalite katıyor.

11. Nesil Corolla 1.33 lt 99 PS, 128 Nm tork benzinli Dual VVT-İ, 1.6 lt 132 PS 160 Nm tork benzinli valvematic ve 1.4 lt 90 PS D-4D 205 Nm tork Dizel çeşitleri ile 3 motorla geldi.
Benzinli 1.6 motorlarda 7 ileri Multıdrıve'S ( CVT ) şanzımanla tam otomatik seçeneği mevcut, Dizellerde yine 6 ileri Multi Mode şanzıman ile yola devam. Ancak bu şanzımanların özelikle geliştirilerek kullanıldığını bilmenizi isterim.

Yine Auris teki gibi Sertleştirilmiş çelik kullanılarak azaltılan ağırlık ve dayanıklılık söz konusu, aracın sürtünme katsayısı 0.29 dan 0.27 ye düşmüş vaziyette, elbette bunların ne demek olduğunu sizlerde çok iyi biliyorsunuz artık.
Din gil mesafesi 100 mm arttırılarak 2700 mm ye çıkmış ( Avensis ile aynı ). Arka diz mesafesinde 8 cm genişleme var sınıfının en geniş diz mesafesine sahip hale gelmiş. İz genişliğinde her hangi bir değişme yok. Bagaj hacmi 2 lt artışla 452 lt ile yine başarılı ve bir kısmımızın beğenmediği bagaj kapağı demirleri plastik bir kapakla örtülmüş, ayrıca Avensis teki gibi kapağı rahat ve el kirlenmeden kapatabilmek için ayrıca tutacak aparat konmuş.
     Yine aracın altında Auris te olduğu gibi hava kanallı plastik parçalar kullanılıp havanın aracın altından daha hızlı ve etkisiz geçmesi sağlanmış.

Lastikler eskisi ile aynı 205x55x16, Bridgeston ER360 91 V tipi kaliteli lastikler.

Çok uzatmadan donanımları aktaralım.

Benzinli ve Dizel modellerde Donanımlar aynı, Life, Active, Advance, Permium.

Başlangıç paketi Life'ta,
9  Airbağ, Manuel klima, EBD destekli ABS, TRC, VSC, Eğimde kalkış desteği, Gündüz yanan led sürüş farları ( farlar açılınca kısılıyor ) 4 Cam otomatik, Direksiyondan kumandalı müzik sistemi, Cd, MP 3, Elektrilli ısıtmalı sinyalli katlanır yan aynalar, Yol bilgisayarı, USB, Aux mevcut.

2. paket Active'e geçince
Manuel olan klima Otomatik Digital ve Çift bölgeli, Sis farları, Hafif alaşım jantlar, Bluetooth Cep telefonu özelliği.

3. Paket Advance'te
Toyota Touch ( Touch 2, Grafikli ve Türkçe menülü  :alkis: Akıllı telefonlara eklenecek bir uygulama ile SMS bile gönderilebilecek( Henüz değil ) ) dokunmatik ekran, Geri görüş kamera, Yağmur sensörü, kendiliğinden kararan iç dikiz ayna, Otomatik yanan farlar, Cruıse Control ( dizelde yoookkk ).

4. Paket Premium'da
Akıllı giriş kartlı çalıştırma, Yarı deri koltuklar, Önlü arkalı park sensörü, Akıllı park desteği.

Fiyatlara gelince beklenildği gibi eski kasa liste fiyatında bir miktar yukarıda onlarıda aşağıda görüşlerinize sunuyorum.

1.33 Life : 45.400 TL
1.6 Active : 51.400 TL
1.6 Active Multidrive S : 54.900 TL
1.6 Advance : 53.900 TL
1.6 Advance Multidrive S : 57.400 TL
1.6 Premium : 59.400 TL
1.6 Premium Multidrive S : 62.900 TL

1.4 D-4D Life : 58.900 TL
1.4 D-4D Active : 61.600 TL
1.4 D-4D Active M/M : 64.100 TL
1.4 D-4D Advance : 63.600 TL
1.4 D-4D Advance M/M : 66.100 TL
1.4 D-4D Premium : 69.100 TL
1.4 D-4D Premium M/M : 71.600 TL.

Benden şimdilik bu kadar daha sonra ekleyeceklerim ve cevap vereceklerim olacaktır.

Vatana Millete Hayırlı olsun. Hayırlı ve Bereketli ramazanlar.

Saygılarımla

Adil ULUTAŞ

---------------------FOTOĞRAFLAR------------------------

Hi, I have come
TODAY TOMORROW TOYOTA

Toyota Club Türkiye

Toyota Corolla [J:11] [E160] [2013-2018]
« : Temmuz 09, 2013, 21:22:49 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni Toyota Corolla [J:11] [E160] [2013-]
« Yanıtla #1 : Temmuz 09, 2013, 21:34:27 »
Adil ellerine saglık can dostum.Sen gercekten güzel olmus diyorsan olmustur.Sana bol satıslar diliyorum
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • www.toyan.com.tr
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Temmuz 09, 2013, 21:35:24 »
Adil ellerine saglık can dostum.Sen gercekten güzel olmus diyorsan olmustur.Sana bol satıslar diliyorum
Eyvallah kanki, Allah kabul etsin:)
Hi, I have come
TODAY TOMORROW TOYOTA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 09, 2013, 22:02:18 »
Adil'in gönderdiği fotoları ilk mesaja yükledim. Umarım istediğin gibi olmuştur.

Bu arada bugün plazada bizzat görüp kendi çektiğim fotolarıda buradan paylaşayım dedim :)

Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 09, 2013, 22:02:40 »
Hayirli olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 09, 2013, 22:38:11 »
İstanbuldakiler için önerim Ortaköye geldi araçlar gidip görülebilir.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Hilux
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 184000
  • Model Yılı: '13
  • 32 kere teşekkür etti
  • 59 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Temmuz 09, 2013, 22:54:30 »
12 ve 13 numaralı resimler neden farklı diye merak içindeyim? Ek olarak sanırım sürüş testinde rakip araçlar da incelendi bol bol, Civic dışında doğrudan rakip kabul edilen araçlar neler acaba? Tüm firmalar sanırım bunu uyguluyor V40 tanıtımında A serisi 1 serisi ve A3 de vardı mesela.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Temmuz 09, 2013, 22:59:40 »
12 ve 13 numaralı resimler neden farklı diye merak içindeyim? Ek olarak sanırım sürüş testinde rakip araçlar da incelendi bol bol, Civic dışında doğrudan rakip kabul edilen araçlar neler acaba? Tüm firmalar sanırım bunu uyguluyor V40 tanıtımında A serisi 1 serisi ve A3 de vardı mesela.
Sanirim
12 dizel
13 benzinli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Temmuz 09, 2013, 23:07:41 »

Yapma Doğan Yeni de olsa Corolla,  Civic'e rakip olabilir mi? :D :D Özellikle Dizel modellerde kıyaslamayalım lütfen 1.6 300 Nm Tork motorla 1.4 205 Nm Tork motoru hiç karşılaştırmayalım :D :D

Şaka bir tarafa dizel motor konusunda hayal kırıklığı benim için, lakin kasa güzel olmuş, bakınca D sınıf gibi duruyor.

Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • auris 1.33
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Temmuz 09, 2013, 23:10:05 »
1.4 D-4D Life : 58.900 TL

Bunun ekonomisi nerde anlamış değilim...birde arka camlar manuel ise tamamdır :D Allah'tan araç türkiyede yapılıyor....fiyat çok yüksek çok.....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • RoadChaser
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 17000
  • 3 kere teşekkür etti
  • 50 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Temmuz 09, 2013, 23:25:00 »
Dışı farklıda içi auris ile aynı olmuş. Sevindim bir açıdan şu TOUCh daki navigasyon olayını geliştirirler umarım. 60bin liraya araba satıyorlar 6.1" ekran var hiç bir işe yaramıyor kamera dışında
'13 Auris 1.4 D-4D M/M Advanced SkyPack-Beyaz
LG G2 Black 32GB with 4.4 KitKat
Junior Detailer

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • www.toyan.com.tr
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Temmuz 09, 2013, 23:29:16 »
12 numaralı fotoğraf Premium paket ( Gösterge tablosu farklı, akıllı park desteği var.) 13 Numara Advance paket. Evet zaman kısıtlı olduğu için yazamamıştım, Rakiplerimizi de test edip inceleme şansımızda oldu; Jetta DSG dizel, Jetta Dizel düz vites, Astra Dizel düz, Civic Benzinli A/T, Focus Dizel düz, Fluence Dizel EDC rakiplerimizde mevcuttu. Bizim için başarılı bir çalışmaydı.

Dışı farklıda içi auris ile aynı olmuş. Sevindim bir açıdan şu TOUCh daki navigasyon olayını geliştirirler umarım. 60bin liraya araba satıyorlar 6.1" ekran var hiç bir işe yaramıyor kamera dışında
Navigasyon sistemi yıl sonuna kadar ( Muhtemelen Ekim ayı ) ekleyebilmeyi planlıyorlar. Yalnız 6.1'' ekranada birşeye yaramıyor diyorsanız daha ne diyeyim böyle bir şey daha kaç markada var. Dokunmatik, CD, Mp3, USB, Aux. Bluetooth, Geri görüş, SMS gönderimi. Avrupada uydu kullanım ücretlerinden midir bilmem Navigasyon, Tweter, Google Plus uygulamaları var, bunlar Türkiye'de eksikti inşallah onlarda tamamlanacak.
Vergi ülkesinde yaşadığımızı hatırlatırım.

Adil'in gönderdiği fotoları ilk mesaja yükledim. Umarım istediğin gibi olmuştur.

Eyvallah kardeş eline sağlık.
Hi, I have come
TODAY TOMORROW TOYOTA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • RoadChaser
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 17000
  • 3 kere teşekkür etti
  • 50 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Temmuz 10, 2013, 00:01:55 »
Navigasyon sistemi yıl sonuna kadar ( Muhtemelen Ekim ayı ) ekleyebilmeyi planlıyorlar. Yalnız 6.1'' ekranada birşeye yaramıyor diyorsanız daha ne diyeyim böyle bir şey daha kaç markada var. Dokunmatik, CD, Mp3, USB, Aux. Bluetooth, Geri görüş, SMS gönderimi. Avrupada uydu kullanım ücretlerinden midir bilmem Navigasyon, Tweter, Google Plus uygulamaları var, bunlar Türkiye'de eksikti inşallah onlarda tamamlanacak.
Vergi ülkesinde yaşadığımızı hatırlatırım.

Navigasyonun netlik kazanması için 5 aydır bekliyoruz Auris için. Kimse alt yapı ya da yazılım hakkında var mı yok mu bilgi vermiyor.

Şuan itibari ile ekran geri görüş kamerası dışında bir esprisi yok. Video izleme navigasyon gibi özellik olmayınca renkli ekran neye hizmet ediyor anlamış değilim. Kamera çok öenmli bir özellik yok sayılamaz ama bir artısı olmalıydı.
Onun dışında MP3 cd aux gibi opsiyonlar çoğu araçta uzun zamandır standart

Bluetooth özelliği pioneer larda da var ama mesaj yazma hizmeti hiç birinde yok. Türkiye de çok lüks araçlarda mevcut. Şuan sadece gelen giden aramaları ve rehberi kontrol edebiliyor hızlı arama atayabiliyoruz.

Auris de sesli komut tuşuda var direksiyonda ama işlevsiz tabiki basınca ekranda desteklemiyor bari bir ayzı çıkıyor corollaya koymamışlar.

Navigasyonun yazılım dışında bir ücreti yok. TMC veya internet bağlantısı kullanmazsanız alel ade el navigasyonları bile tamamen ücretsiz ve çok işe yarıyor. Diğer sosyal medya uygulamalrı internetten faydalanması gerektiği için ücrete tabii tutulabilir ama navigasyon olayı çok maaliyetli bir iş değil toyota bu konuda türkiyey gereken özeni göstermiyor gibi. Yurt dışındaki modellerinde millet çatır çatır kullanıyor

12 büyük bir ihtimal premium dizel çünkü o kadranlar auris in premium serisinde vardı ama cruise yine yok dizelde.  :olu: :olu: :olu: Hala anlam veremmiyorum manueli geççtimde neden MultiMode dizlde dahi cruise yok ve takılamıyor ? 1.3 manuel astrada bile standart olan bir donanım. 2004 206 xline da var olup kolun takılması ile aktifleşen bir özellik neden 2013 yılında çıkan c segmenti bir araçta olmuyor neden ?
'13 Auris 1.4 D-4D M/M Advanced SkyPack-Beyaz
LG G2 Black 32GB with 4.4 KitKat
Junior Detailer

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Toyota Modeli
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 18 kere teşekkür etti
  • 33 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Temmuz 10, 2013, 00:38:24 »
Navigasyon için touch ekranının altına bir parça ekleniyor (sanırım hdd) sonrasında da gps anteni. Bunları ekledikten sonra, sesli komuta ulaşabiliyor muyuz? Hayır :) Çünkü sesli komut touch&go'da da yok, touch&go plus olması gerekiyor.

Navigasyon ve sesli komut sistemini muhtemelen auriste göremeyeceğiz. Ancak dediğim gibi güncelleme ile e-posta alıp gönderme ve (muhtemelen) sms alıp göndermeye sahip olacağız. Ayrıca e-posta dışında birkaç uygulama daha gelebilir. (Hava durumu gibi)

(Not: İnternete bağlanan araç multimedya sistemlerinde kesinlikle Shazam tarzı bir uygulama olmalı, bu şekilde radyoda çalan şarkıyı hemen öğrenebilme imkanımız olur. Çok zor bir işlem olmasa gerek)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Temmuz 10, 2013, 00:39:21 »
 Adil bey klimanin altında bulunan bi bölme var orada usb ve koltuk ısıtmaları var deniyordu ancak ben bugün donanım listelerinde premium da dahil koltuk ısıtma göremedim bu donanım mevcutmudur acaba? Ayrica far yıkama mevcut ve xenon göremedim soru işaretlerine aydınlık getirebilirmisiniz  :)
| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Temmuz 10, 2013, 01:05:19 »
En alttaki resimde yeni Auris'in hafif kahveye çalan bir rengi var,aynımıdır acaba? yoksa bildiğimiz gri mi?O ise güzel renk baya..
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • www.toyan.com.tr
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Temmuz 10, 2013, 09:10:04 »
Adil bey klimanin altında bulunan bir bölme var orada usb ve koltuk ısıtmaları var deniyordu ancak ben bugün donanım listelerinde premium da dahil koltuk ısıtma göremedim bu donanım mevcutmudur acaba? Ayrica far yıkama mevcut ve xenon göremedim soru işaretlerine aydınlık getirebilirmisiniz  :)
Dediğiniz gibi o bölmede Koltuk ısıtma olması gerekiyordu ancak donanımdan çıkarılmış!, Xenon farda donanımlarda yok.!

En alttaki resimde yeni Auris'in hafif kahveye çalan bir rengi var,aynımıdır acaba? yoksa bildiğimiz gri mi?O ise güzel renk baya..
Ali Yıldırım'ın Fotoğrafı soruyorsanız 4V8 Avangard Bronz. Diğer renkler, 040 Kar Beyaz ( Opak ), 070 İnci Beyaz, 1F7 Gümüş, 1G3 Metalik Gri, 1H2 Açık Siyah, 209 Siyah, 3R3 Barselona Kırmızı, 8Q4 Okyanus Mavisi ( Opak )

Yakıt Verileri, Şöyle

1.33 99 PS Düz, Şehir içi 7,2- Şehir dışı 4,7 - Ortalama 5,6. Hızlanma 12,6, Son Hız 180

1.6 132 PS Düz,              8,0                 4,9                   6,0                  10,0               200

1,6 132 PS M'S                7,3                 4,6                   5,6                  11,1               190

1.4 D-4D 90 PS Tümü      4,9                  3,6                   4,1              12,5-14,7         180

Yakıtları görüldüğü üzere çok başarılı, Ağırlıklarda Benzinlilerde 1210 ile 1295 Kğ arası, Dizellerde 1255 ile 1290 Kğ arası.
Hi, I have come
TODAY TOMORROW TOYOTA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 135000
  • 44 kere teşekkür etti
  • 145 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Temmuz 10, 2013, 09:45:36 »
Adil Bey elinize sağlık çok güzel paylaşım olmuş. olumlu görüşleriniz bizi de mutlu etti.
Arka diz mesafesinin artması çok iyi olmuş.

aracın ses yalıtımı nasıl, tecrübe edebildiniz???
şikayet ettiğim özelliklerinden biride motor ve yol sesini çok alıyor olması.

fotoğraflar da toyan bayisi yazıyordu. araç toyanda mevcut mu?
2007 Toyota Corolla 1.6 Comfort

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '07
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Temmuz 10, 2013, 10:05:10 »
Adil abi fiyatlandırma yapılırken üst yönetimin kafası güzelmiymiş :D
Toyota Corolla D-4D 2007 comfort

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Toyota Club Türkiye
  • 34 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Temmuz 10, 2013, 10:45:30 »
2005 yılında ikinci Corolla'mı alırken HB araçlar sedanlardan daha pahalıydı. 2011 de son Corolla'mı alırken durum tersine dönmüştü. Şimdi de özellikler ve boyutlar neredeyse aynıyken sedan olanlar nedense daha pahalı. Çok anlamsız geliyor bu durum bana. 2014 başlarında aracı yenilemeyi düşünüyordum ama, seçeneklerimin arasından bu anlamsız fiyatlarla Corolla'yı eledim. Ya Leon ya da Auris'i tercih edeceğim sanırım.