Gönderen Konu: UEFA'dan sert ceza  (Okunma sayısı 6826 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
UEFA'dan sert ceza
« : Haziran 26, 2013, 10:17:03 »
Fenerbahçe'ya kara haber! Şike soruşturması kapsamında UEFA Disiplin Kurulu'na sevkedilen sarı-lacivertlilere 2 yıl Avrupa'dan men cezası geldi. Ceza 2+1 şeklinde açıklanırken; bunun sırrı UEFA'nın açıklamasıyla ortaya çıktı...
http://www.ntvspor.net/haber/futbol/89812/fenerbahceye-2-yil-ceza

UEFA'dan Beşiktaş'a darbe! UEFA Disiplin Kurulu, dün sabahtan beri merakla beklenen kararlarından ilkini açıkladı ve Beşiktaş'a Avrupa'dan 1 yıl men cezası verdi! Adalı ve havutçu hakkında ise karar çıkmadı.
http://www.ntvspor.net/haber/futbol/89810/besiktasa-1-yil-ceza

Kayseri ve Kasımpaşa'ya Avrupa yolu
UEFA'nın Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye verdiği men cezaları, Türkiye'yi Avrupa'da temsil edecek takımların da değişmesine neden oldu.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25451248/

Kayseri ve Kasimpasa'ya Avrupada basarilar diliyorum.

Toyota Club Türkiye

UEFA'dan sert ceza
« : Haziran 26, 2013, 10:17:03 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
Ynt: UEFA'dan sert ceza
« Yanıtla #1 : Haziran 26, 2013, 10:36:44 »
Futbol ile pek alakadar değilim. Aslında hiç alakadar değilim. Takım tutmam. Bu başlık ile alakalı yorum yapacak son kişiyim belkide. UEFA' nın tavrı aslında şu olabilir mi? "Alenen yapılmış, hatta işin içine karışan futbolcuların bile bir bir itiraf da bulunduğu bu şike olayını örtbas edersen, senin(Türkiye) vermediğin/veremediğin kararı/cezayı ben veririm" diyor. Aslında düşünüldüğü zaman direk Türkiye' nin prestijini etkileyen bir durumdur. Düşünün, davayı sonuçlandırmakta, hakkın yerini buldurulmasından o kadar acizsiniz ki araya birileri(UEFA) girmek zorunda kalıyor. Kendi davamızın üstesinden bile gelemiyoruz. Bizim veremediğimiz kararı elin adamı gelip veriyor. Eğer konu "hak" ise "adalet" ise biz müslümanız, ahlak noktasında bunu en iyi bilen bizler olmalıyız, örnek olmalıyız. Üzülmemek elde değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 367 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Haziran 26, 2013, 10:47:03 »
Abdulkadir Enes bey. Farkli bir noktadan bakmissiniz. Tesekkurler yorumlariniz icin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 127000
  • Model Yılı: '05
  • 31 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 26, 2013, 10:52:55 »
Eeeyyy futbol federasyonu. Yaptığınız kirli işlerin tutmayacağı belliydi. Geçen sene ceza verip yırtacaktı bu takımlar (puan silme yada küme düşürme)
Sen şimdi dersen ki sahaya yansımadı laga luga, uefa'da çakar taka tuka. Bir tek DIGITURK'u kurtarmak için tüm planlar. Ligin zevki kalmaz, lig tv zarar ugrar. Alın size zarar.

Sadece ASLOLANGALATASARAY'DIR.
Hayat bize hiç yeşil ışık yakmadı. Biz de kırmızıda hiç durmadık.
Benim yollarım patikadır, çamurdur, rampadır, pusludur.
Çıkarım senle her yola TOYOTA.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Haziran 26, 2013, 10:53:23 »
Abdulkadir Enes bey. Farkli bir noktadan bakmissiniz. Tesekkurler yorumlariniz icin.

Ben teşekkür ederim. İki ismimden dilediğiniz bir tanesi ile de hitap edebilirsiniz, böyle çok uzun oluyor da :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 367 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Haziran 26, 2013, 11:00:38 »
Ben teşekkür ederim. İki ismimden dilediğiniz bir tanesi ile de hitap edebilirsiniz, böyle çok uzun oluyor da :)
3-5 harf az yada fazla tiklamisiz onemli degil. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Haziran 26, 2013, 11:09:45 »
Olan Türk futboluna oluyor karaktersizler yüzünden aziz kına yaksın şimdi.
| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Haziran 26, 2013, 12:25:37 »
Olan Türk futboluna oluyor karaktersizler yüzünden aziz kına yaksın şimdi.
İnsanlara karşı daha saygılı hitap edelim. Bu form fanatik taraftarların kapıştığı yer değil. Seviyeyi düşürmeyelim .Siz bu tarz ifadeleri kullanmaktan hoşlanıyorsanız buna uygun formlar var. Aziz Bey'i  sevmeye bilirsiniz hatta nefret edebilirsiniz ama bu size hakaret etme hakkı vermez.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Haziran 26, 2013, 12:33:32 »
Eeeyyy futbol federasyonu. Yaptığınız kirli işlerin tutmayacağı belliydi. Geçen sene ceza verip yırtacaktı bu takımlar (puan silme yada küme düşürme)
Sen şimdi dersen ki sahaya yansımadı laga luga, uefa'da çakar taka tuka. Bir tek DIGITURK'u kurtarmak için tüm planlar. Ligin zevki kalmaz, lig tv zarar ugrar. Alın size zarar.

Sadece ASLOLANGALATASARAY'DIR.
Mesele yayıncı kuruluşu kurtarmak değildi. Mesele yayıncı kuruluşun verdiği paraları kurtarmaktı. Bu paralarda tüm kulüplere ödendiğinden kulüpler el birliğiyle örtmeye çalıştılar. Bu cezaların verilmesinin en önemli sebebi bence bazı kulüp taraftarlarının UEFA nezdinde yaptıkları baskılardır. Değişen bir şey yok lig devam edecek her türlü pisliğin bulaştığı havuzun devam edeceği gibi.Tüm takımlarda bu havuzun içerisinde olmaktan mutluluk duyacaklardır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Haziran 26, 2013, 12:43:29 »
İnsanlara karşı daha saygılı hitap edelim. Bu form fanatik taraftarların kapıştığı yer değil. Seviyeyi düşürmeyelim .Siz bu tarz ifadeleri kullanmaktan hoşlanıyorsanız buna uygun formlar var. Aziz Bey'i  sevmeye bilirsiniz hatta nefret edebilirsiniz ama bu size hakaret etme hakkı vermez.
Siz galiba fanatik fenerbahçelisiniz söylediklerim size dokunmuş olmalı böyle tepki veriyorsunuz. Haksız aziz yildirimi neredeyse haklı yapacaksınız kusura bakmayın ama yaptıkları Türk futbolunu alt seviyeye indirdi. Ben saygın insanlara son derece saygı gösteririm ancak böyle kanunsuz iş yapanlarada son derece saygisiz olabilirim çünkü onlar bunu hakediyor.
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Haziran 26, 2013, 12:50:57 »
Siz galiba fanatik fenerbahçelisiniz söylediklerim size dokunmuş olmalı böyle tepki veriyorsunuz. Haksız aziz yildirimi neredeyse haklı yapacaksınız kusura bakmayın ama yaptıkları Türk futbolunu alt seviyeye indirdi. Ben saygın insanlara son derece saygı gösteririm ancak böyle kanunsuz iş yapanlarada son derece saygisiz olabilirim çünkü onlar bunu hakediyor.
Ben sizin sadece hitap şeklinizden hoşlanmadım. Bak yazdıklarım işe yaramış en azından kastettiğiniz kişinin adını ve soyadını birlikte yazmışsınız bu da olur. (Gerçi büyük harfleri kullansaydınız daha iyi olurdu.)
Ben sizinle futbol tartışması yapacak değilim sadece seviyeyi düşürmemek gerektiğini söylüyorum. Sizde fikrinizi bu çerçevede söyleyebilirsiniz katılmasam da saygı duyarım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Haziran 26, 2013, 12:54:42 »
Ben sizin sadece hitap şeklinizden hoşlanmadım. Bak yazdıklarım işe yaramış en azından kastettiğiniz kişinin adını ve soyadını birlikte yazmışsınız bu da olur. (Gerçi büyük harfleri kullansaydınız daha iyi olurdu.)
Ben sizinle futbol tartışması yapacak değilim sadece seviyeyi düşürmemek gerektiğini söylüyorum. Sizde fikrinizi bu çerçevede söyleyebilirsiniz katılmasam da saygı duyarım.
Haklısınız bu platformda biraz seviye olmalı ancak tepkiyi insan başka türlü veremiyor biraz sert eleştiri olabiliyor. Bende ilk mesajımda biraz ipin ucunu forumun seviyesine göre kaçırmış olabilirim o konuda kusura bakmayın.
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Haziran 26, 2013, 13:49:02 »
3-5 harf az yada fazla tiklamisiz onemli degil. :)

O zaman eyvallah üstad.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Bir memleket gibidir gemi...
    • 9GAG - Just For Fun
  • Kilometre: 140
  • Model Yılı: '06
  • 1 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Haziran 26, 2013, 14:21:04 »
Ortada bazı eksik bilgilendirmeler mevcut anladığım kadarıyla.

İlk olarak, UEFA siz halletmezseniz biz hallederiz gibi bir tutumda değildir. UEFA'nın turnuvalarına katılmaya hak kazanan herhangi bir klüp ve futbolcu için yürütülen bir soruşturma varsa, UEFA kendi turnuvaları için bu klüp ve futbolcuları disiplin kuruluna sevk eder ve savunma ister. TFF'nin iç işlerine karışamaz, UEFA'ya bağlı federasyonlar özerktir.

Fenerbahçe için verilen kararları detaylı incelemedim fakat Beşiktaş kararlarında bazı muallak noktalar mevcut. Öncelikle Beşiktaş'a 1 yıl men cezası şike değil "transferde usülsüzlük" nedeniyle verilmiştir. İbrahim Akın ile maç öncesi transfer görüşmesi yapılması etik ve yasal değildir ve yaptırım uygulanmıştır.

Şike soruşturmalarında normal olarak kişiler de ceza alır. Henüz Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu hakkındaki soruşturma devam ederken Beşiktaş'ın şikeden ceza alması düşünülemez. Şike'den ceza alınsaydı eğer şuanki durumda tüzel bir kişiliğin şike yaptığı sonucu çıkmış olurdu, bu da komik ve anlamsız bir durum. Steaua Bucuresti bu sene şike dolayısıyla men cezası aldı ve klüp başkanı da bu cezaya dahil edildi, normal olan da bu zaten.

Beşiktaş'ın üç gün içinde tahkime gitme hakkı var ve bu hakkı kullanacak. Tahkim kararı bozmazsa eğer CAS'a gitme hakkı mevcut, öyle bir durumda CAS hakkının da kullanılacağını düşünüyorum. Önümüzde Porto örneği mevcut, Beşiktaş'ın men cezasının kaldırılacağı düşüncesindeyim.

Beşiktaş - İBB maçını izleyen bir kimse şikeye dair birşey görürse ben yıllardır boşuna futbol izlemişim demektir. Şike iddiasıyla yargılanan İbrahim Akın 1 gol atmış ve 1 asist yapmıştır. Aynı şekilde İskender Alın'ın attığı gol ofsayt gerekçesiyle geçersiz sayılmıştır. Penaltılara giden maçta İBB direkten dönen penaltısı sonucu kaybetmiştir. Şike iddiası komiktir, maç boyunca yaşanılan stresi yakınınızdaki bir Beşiktaş taraftarına sorun anlatsın.

Beşiktaş kendi içindeki çürük elmaları da tasfiye etmeye başlamıştır, son yapılan seçimli kongrenin sonucu ortadadır. Sayın Fikret Orman'ı tebrik ve takdir ediyorum, kendi döneminde yaşanmamış olan sorunları çözmek için canla başla mücadele veriyor. Beşiktaş için cansiperane çalışan birilerini gördükçe bu camianın büyüklüğünü daha derinden hissediyorum ve bu camianın kongre üyesi olmaktan gurur duyuyorum.

"Beşiktaş'ı üzmesinler." - Süleyman Seba
Beşiktaş JK Kongre Üyesi - TMMOB JMO Üyesi - Beşiktaş'ın Şövalye Ruhlu Semt Çocuğu - Bahriyeli

'06 Corolla HB 1.6 16V VVT-I Sol Spec. (SR + CC)  A/T - /////ALPINE PMX-F640 SBE-1243BR SPG-17CS SXE-1325S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Haziran 26, 2013, 16:43:53 »
Beşiktaş bu seneki Avrupa kupası maçlarını bizim TT Arenada oynayabilir. :lol: Stoch'ta fenere Şampiyonlar Liginde oynayabilmek için gelmişti sözde 3 senedir daha oynayamadı garibim. :D
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: ---
  • 3 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Haziran 26, 2013, 17:24:53 »
UEFA çok ayıp etti şimdi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • 7 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Haziran 26, 2013, 22:27:01 »
çarşıdan aldım holmen, uefa verdi 2+1 men   :D
Olsun varsın, biz yine de memnunuz.. bu dünyada olmazsa ahirette huzur buluruz..!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • 46 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Haziran 27, 2013, 00:05:26 »
Evdeki hesap UEFA ya uymadı...
2006 corolla sol A/T LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • 8 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Temmuz 22, 2013, 16:26:23 »
cezamız ertelendi. elemelere katılıyoruz. mutluyuz :)

http://inciswf.com/1302803070.swf

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 367 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Temmuz 22, 2013, 17:37:21 »
iyi haber diye buna denir.