Gönderen Konu: M/M'de kalibrasyon-paylaşım-yorumlar-tartışma.  (Okunma sayısı 28693 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 200000
  • Model Yılı: '14
  • 36 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
Ynt: M/M'de kalibrasyon-paylaşım-yorumlar-tartışma.
« Yanıtla #40 : Ağustos 12, 2018, 20:30:49 »
Hüseyin bey resmen baştan savma olayı olmuş kalibrasyon nasıl yokmuş bunca mmt şanzımanda yapılan neymiş acaba bide daha önce şanzıman yağı değişmemişse yağınıda değiştirmeniz gerekiyor 80000 de
Şanzıman yağı değişti fakat dediğim gibi kalibrasyon yapmadılar

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Ağustos 12, 2018, 20:30:49 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • toyota yaris 2006 mmt d4d
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 260000
  • Model Yılı: '06
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Kasım 08, 2018, 13:43:00 »
merhaba , benimde aracım bazı zamanlarda ara vites geçişlerinde artarken yada azalırken fark etmiyor, vitesi boşa alıyor. çark ünlem işareti çıkıyor.
kontağı kapatıp biraz bekleyip açınca düzeliyor. baskı balata yeni değişmiş , kaçırma falan yok acaba kalibrasyon yapılmamış olabilirmi ?
alttaki gibi kalibrasyon yapsam faydası olurmu ? yada en azından zararı olmazsa denemek isterim!!!
(teachstream kablom var , ışık yandığında çıkan hatalar p0810 + p0400 + c0215)

toyota yaris 2006 d4d mmt
toyota verso 2005 1.6 vvti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #42 : Şubat 21, 2019, 18:59:27 »
yetkili servise gittim yapmadılar.bozulurmuş. baskı balata değişmesi lazım dediler şikayetim yoktu oysa. değiştiğinde kesin yapılır mı? yine mi yapmazlar.

10 bin bakımı için gitmiştim. yakıt filtresini değiştirdiler. aracı aldım yolda kaldım.kaputu açtım filtreden şakır şakır mazot akıyor. neyse zorla çalıştırıp götürdüm.filtrede su ayırıcı parçası kırılmış.330 tl ye sipariş verdik. orijinal filtre olsun dedik burnumdan geldi.sanayide yaşamadım böyle sorunlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Şubat 21, 2019, 19:50:05 »
yetkili servise gittim yapmadılar.bozulurmuş. baskı balata değişmesi lazım dediler şikayetim yoktu oysa. değiştiğinde kesin yapılır mı? yine mi yapmazlar.

10 bin bakımı için gitmiştim. yakıt filtresini değiştirdiler. aracı aldım yolda kaldım.kaputu açtım filtreden şakır şakır mazot akıyor. neyse zorla çalıştırıp götürdüm.filtrede su ayırıcı parçası kırılmış.330 tl ye sipariş verdik. orijinal filtre olsun dedik burnumdan geldi.sanayide yaşamadım böyle sorunlar.
geçmiş olsun kendilerin kırdığı parçaya siz neden para ödüyorsunuz yoksa ben mi yanlış anladım.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Şubat 21, 2019, 20:50:28 »
geçmiş olsun kendilerin kırdığı parçaya siz neden para ödüyorsunuz yoksa ben mi yanlış anladım.
teşekkür ederim.yakıt kaçırıyor dediler. çatlak dediler değişim sırasında. ben de değiştirin dedim.sipariş verdik. parayı ben verdim. önceki değişimlerde olmamıştı böyle sorun.gençler çalışıyor ustanın yanında  belki sökerken zarar verdiler bilmiyorum.boşluğuma geldi . sorun o şekilde aracın verilmesi.bildiğin damlayan musluktan akar gibi yakıt akıyordu. 250 ye çıkarız dedik 800 çıktık servisten:( sanayide olsa tamiri yapıp hallederdi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '07
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #45 : Eylül 04, 2019, 12:45:49 »
merhaba , benimde aracım bazı zamanlarda ara  :-[vites geçişlerinde artarken yada azalırken fark etmiyor, vitesi boşa alıyor. çark ünlem işareti çıkıyor.
kontağı kapatıp biraz bekleyip açınca düzeliyor. baskı balata yeni değişmiş , kaçırma falan yok acaba kalibrasyon yapılmamış olabilirmi ?
alttaki gibi kalibrasyon yapsam faydası olurmu ? yada en azından zararı olmazsa denemek isterim!!!
(teachstream kablom var , ışık yandığında çıkan hatalar p0810 + p0400 + c0215)

meh

Hakkı bey merhaba forumu okudum şuan benim coroolla versoda 2007 mmt 1.8 de aynı sorun var. siz nasıl çözdünüz yada çözüm öneriniz varmı
selamlar