Gönderen Konu: Yeni kasa Corolla da Bridgestone Turanza kullanan var mı  (Okunma sayısı 5767 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyota cı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür etti
Ben geçen yıl turanza er 300  takdırdım corollama  daha 2 aylık iken sağ on  lastiğin yanakdan zedelendi .Lastiklerin yanaklari  aracin agirliginden dolayi fazla sisiyor ve dış ortamda yabancí cisimlerden etkilenip  yara aliyor kaldirimdan tasdan etkileniyor. Ven yanlis da dusunuyor olabilirim . Gorusu olanlar paylasirsa bilgilenmis olurum. a
Toyota Corollo d-4d  2008

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .....Kendin Ol Yeter......
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 148750
  • Model Yılı: '05
  • 77 kere teşekkür etti
  • 414 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni kasa Corolla da Bridgestone Turanza kullanan var mı
« Yanıtla #1 : Nisan 12, 2013, 22:28:18 »
Ben geçen yıl turanza er 300  takdırdım corollama  daha 2 aylık iken sağ on  lastiğin yanakdan zedelendi .Lastiklerin yanaklari  aracin agirliginden dolayi fazla sisiyor ve dış ortamda yabancí cisimlerden etkilenip  yara aliyor kaldirimdan tasdan etkileniyor. Ven yanlis da dusunuyor olabilirim . Gorusu olanlar paylasirsa bilgilenmis olurum. a
e12 corollamda kullanıyorum hiçte dediğiniz gibi bir durum söz konusu değil.Kaldırıma sert vurursanız ve bu defalarca olursa emin olun hiç bir lastik dayanamazki çoğu marka içerisinden bridgestone lastikler en dayanıklılarıdır.Bir kere gece 110 civarı bir hızla düştüğüm çukurda jantım katlanmıştı fakat lastikte en ufak bir sorun yoktu.Bence kullanımınızda alakalı bir durum gibi geliyor.
......Direksiyonda eşek varsa kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyota cı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Nisan 12, 2013, 22:36:20 »
Siz turanza  Er 300 mu kullanuyorsunuz  ? Kaldırima  vurdugumu hatirlamiyorum .  Nerde lastigin yara aldigini  hatirlamiyorum .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Nisan 12, 2013, 22:38:28 »
Siz turanza  Er 300 mu kullanuyorsunuz  ? Kaldırima  vurdugumu hatirlamiyorum .  Nerde lastigin yara aldigini  hatirlamiyorum .
Evet er300 kullanıyorum 1.5 senedir ve gayet memnunum.Aracı ilk aldığımda bridgestone b330 vardı sonra arkadaşımın tavsiyesi ile lassa impetus 2 kullandım ve sonrasında er300 aldım ve lassa ile arasında inanılmaz fark var.
......Direksiyonda eşek varsa kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyota cı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Nisan 12, 2013, 22:49:22 »
Komsumda da dobló var onunda 2 lastigi turanza. Yanaklar yirtilmis . Ben. Bundan  sonra   almam. Turanza.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Nisan 12, 2013, 22:51:45 »
Komsumda da dobló var onunda 2 lastigi turanza. Yanaklar yirtilmis . Ben. Bundan  sonra   almam. Turanza.
Bence kullanım tarzınızda sorun var gibi.Michelin falan deseniz anlarım ancak bridgestone sağlam lastiktir öyle narin bir yapısı yoktur.Birde şöyle bir şey var eğer siboplarınızda sorun varsa havası düşük geziyorsanız hiçbir lastik dayanamaz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyota cı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Nisan 12, 2013, 22:56:45 »
32 hava basınçla kullaniyorum  genelde  . Yukseltilerde  indiği icin  34 olmuyor hava.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Nisan 12, 2013, 23:02:05 »
32 hava basınçla kullaniyorum  genelde  . Yukseltilerde  indiği icin  34 olmuyor hava.
Anlatamadım sanıyorum,32 ye ayarlatıyorsunuz ancak siboplarda falan sıkıntı varsa hava kaçırıyorsa inik hava ile gezdiğinizde lastik yanakları dediğiniz gibi kesilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '12
  • 22 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Nisan 17, 2013, 11:13:45 »
Şu anda 2012 aurisimde takılı. Fabrika çıkışı olduğu için kullanmak zorundayım. hayatımda kullandığım en kötü lastik diyebilirim. en kuru havada bile tutuşu iğrenci, tcrübeyle sabittir. kaç kere önde ki araca çarpma tehlikesi geçirdim bu lastikler züründen. eskisin ilk işim ya michelin yada goodyear almak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Nisan 17, 2013, 12:07:04 »
Biristone lastik deseni olarak güzel olsada sert hamuru yüzünden hem süspansiyon kötü hem yol sesi yapıyor hemde çok çabuk yanakları çatlıyor birde arkadaşın dedigi gibi sertliginden dolayı hele hafif yagmurlu hvalarda yag gibi kayıyor araba ben goodyear dan başka lastik almam gayrı araştırdım efectregrip diye bir lastigi var onu alacam tes verileri çok iyi
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '13
  • 20 kere teşekkür etti
  • 121 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Nisan 17, 2013, 12:52:29 »
2003 corollami sifir aldigimda er300 vardi. 5 yil yaklasik 65000km. kullandim. Sonra tekrar ayni lastikten taktim, yaklasik 40000 km. kullandim. Bu lastikle ilgili yaklasik 10 yillik ve 100000km. deneyimim sonucu sunlari soyleyebilirim ki; cok sert bir lastik, oyle kaldirima surtme ile, bozuk yola girme ile hicbirsey olmuyor. Her iki lastigimi de eskitemedim. Buna karsilik ozellikle islak ve karli zeminlerde yol tutusu zayif, yol sesini fazlasi ile aliyorsunuz.

Yaklasik 2 hafta once yeni cikan goodyear efficient grip performance serisi lastik aldim. Yeni cikan bir lastik, etiket verileri cok iyi idi. 2 haftalik deneyim sonucu; islak/kuru performansi cok iyi, lastik sesi kalmadi neredeyse...

Turanza er300 megerse taş kivaminda imis, hepsinden onemlisi surus sirasinda lastige guvenemiyordum, simdi aracin yola yapistigini hissedebiliyorum...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Nisan 17, 2013, 14:21:29 »
Alıntı
2003 corollami sifir aldigimda er300 vardi. 5 yil yaklasik 65000km. kullandim. Sonra tekrar ayni lastikten taktim, yaklasik 40000 km. kullandim. Bu lastikle ilgili yaklasik 10 yillik ve 100000km. deneyimim sonucu sunlari soyleyebilirim ki; cok sert bir lastik, oyle kaldirima surtme ile, bozuk yola girme ile hicbirsey olmuyor. Her iki lastigimi de eskitemedim. Buna karsilik ozellikle islak ve karli zeminlerde yol tutusu zayif, yol sesini fazlasi ile aliyorsunuz.

Yaklasik 2 hafta once yeni cikan goodyear efficient grip performance serisi lastik aldim. Yeni cikan bir lastik, etiket verileri cok iyi idi. 2 haftalik deneyim sonucu; islak/kuru performansi cok iyi, lastik sesi kalmadi neredeyse...

Turanza er300 megerse taş kivaminda imis, hepsinden onemlisi surus sirasinda lastige guvenemiyordum, simdi aracin yola yapistigini hissedebiliyorum...

BEN DEMİŞTİM
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Nisan 17, 2013, 15:14:27 »

Aynen katılıyorum. Kışlıklarım Goodyear yazın bridgestone' ların kaydığı kadar kışın kaymıyorlar.(ANKARA / Dikmen : Bilen bilir.)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyota cı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Nisan 20, 2013, 22:26:46 »
Arkadaslar Bugun. Koprüden.yol. sapmasında dönerken aracım  bir sağa  bir sola  yalpaladı sakin  bir sekilde   aracı  serbest. Bıraktım kendi kendine  Araba normala döndű . Acaba lastikten mi oldu? Birde. Boyle durumda  araca hakim olmak  için. nasıl  davranmalıyız ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Nisan 20, 2013, 22:29:01 »
arkadan kayma olmuştur, yanlış köprü eğimi, ıslak satıh, soğuk hava, kabak lastik gibi onlarca nedeni olabilir.

Bu arada Er300'ün yerine yeni bir lastik gelmiş Brigde, sitesini inceleyin derim ben.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyota cı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Nisan 21, 2013, 01:02:38 »
İncelerim , artık Bris ten soğudum. Zaten alırken de servisin ısrarlı tavsiyesi ile almıştım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Kilometre: 59088
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Nisan 21, 2013, 07:58:39 »
Bridgestonelar yapisi geregi sert lastikler. Yol tutusu ilk zamanlar cok basarili fakat gelin gorun ki km artikca ornegin 20.0000km olunca ozelligini kaybediyor. Ornegin su an uzerinde bulunan b. Turanzalar 30.000km yapmadan catlamalar oldu, kaymaya basladi ve asiri sertlesti yol tutusunda gerileme var, acikcasi ben kimseye tavsiye etmiyorum artik ama dedigim gibi yol tutus performansi ve hizi uygun yapisi ilk zamanlarda fazla iyi, islak zeminde de basarili.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '20
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Nisan 21, 2013, 10:20:10 »
Sert lastiktir.Bozuk zeminlerde dayanıklı ama konforsuz ve gürültülüdür.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 140000
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Ekim 25, 2016, 13:27:22 »
Bende de 2015 corolla var ve üzerinde fabrika çıkışlı Turanza ER300 mevcut. Hayatımda böyle bir lastik görmedim, duymadım. Arkadaş resmen jantların üzerine beton dökmüşler ve onun üzerinde gidiyorsun. daha aracım 11.000 Km de ve değiştirme fikrim mevcut. genellikle tüm form da yaz lastiği için goodyear efficientgrip performance methediliyor. hepsiburada sitesinde 155 TL. Gayet makul. Ne yapmalıyım bilmiyorum lastiklerim 2015 Ocak üretimi ve daha 11.000 Km de, ilk defa sıfır corolla aldım ve ilk başlarda pişman oldum, bu nasıl bir konfor diyerek. Küçücük kasis veya çukurlarda zıplatıyor araç ama araştırınca lastiklerden olduğunu anladım. sizler daha iyi bilirsiniz goodyear efficientgrip performance aldığımda şuan yaşadığım konforsuzluk yok olur mu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ekim 26, 2016, 07:49:06 »
Bende de 2015 corolla var ve üzerinde fabrika çıkışlı Turanza ER300 mevcut. Hayatımda böyle bir lastik görmedim, duymadım. Arkadaş resmen jantların üzerine beton dökmüşler ve onun üzerinde gidiyorsun. daha aracım 11.000 Km de ve değiştirme fikrim mevcut. genellikle tüm form da yaz lastiği için goodyear efficientgrip performance methediliyor. hepsiburada sitesinde 155 TL. Gayet makul. Ne yapmalıyım bilmiyorum lastiklerim 2015 Ocak üretimi ve daha 11.000 Km de, ilk defa sıfır corolla aldım ve ilk başlarda pişman oldum, bu nasıl bir konfor diyerek. Küçücük kasis veya çukurlarda zıplatıyor araç ama araştırınca lastiklerden olduğunu anladım. sizler daha iyi bilirsiniz goodyear efficientgrip performance aldığımda şuan yaşadığım konforsuzluk yok olur mu?

aracinizin lastikleri iyi ise lastik aldiginiz yere veya internetten satabilirsiniz.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu