Gönderen Konu: Sunroof  (Okunma sayısı 20776 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
Sunroof
« : Temmuz 14, 2008, 10:41:49 »
arkadaşlar selam
2008 corolla mmt comfort kullanıyorum ... malum olduğu üzere corollanın türkiye versiyonlarında sunroof bulunmuyor servise sorduğumuda
hiçbir şekilde ayrıca montaj yapmadıklarını söylediler gene konuştuğum kişiler sonradan yapılan montajların aracın satışı sırasında fiyat kaybına uğrayacağını söylyüyor aramızda sonrdan sonroof montajı yaptıran varmı varsa nerede ve kaça yapıldı memnuniyet dururmu nedir
böyle bir uygulama için ne düşünüyorsunuz....
saygılar....

Toyota Club Türkiye

Sunroof
« : Temmuz 14, 2008, 10:41:49 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
Ynt: Sunroof
« Yanıtla #1 : Temmuz 14, 2008, 18:41:30 »
  Selam.
 Bu konu forumda tartışılmıştı daha önce. Eğer araştırma yaparsanız faydalı bilgilere ulaşırsınız. Olmaz ise tekrar yardımcı olmaya çalışırız. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Temmuz 14, 2008, 20:18:48 »
tekrar selam
daha önceki forum sohbetlerine baktım ancak fazla bir detay göremedim eğer deneyimi olan varsa paylaşmasını
isterim ......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #3 : Temmuz 15, 2008, 08:11:21 »
  Aslında bir başlık altında bunu uzun uzaya tartışmıştık forum içinde. Tabi bu tartışma bilgiye dayalı alt yapıyla olmuştu. Sonuç olarak araç fabrika çıkışı olarak üretilirken eğer buna Sunroof sistemi yapılacaksa tavan rayları (güvenlik amaçlı) da buna göre tasarlanıyor. Oysa sonradan yapılan Sunroof larda malesef böyle bir güçlendirme söz konusu olamıyor. Ayrıca sonradan yapılanlarda rüzgar sesi oluşabiliyor ve hatta kaportada paslanmaya (keisneln uçlardan başlayarak) sebebiyet verebiliyor. Ancak en önemli unsur bence güvenlik ve malesef sonradan yapılanlar fabirka çıkışı gibi kaza anında tam güvenlik sağlayamıyorlar. Tabi işin bir de aracın garanti kapsamından çıkması durumu var sonradan yapılan uygulamalarda.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Temmuz 15, 2008, 09:42:03 »
anlaşılmıştır yaptırılmayacak teşekkürler ........:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #5 : Temmuz 15, 2008, 13:25:03 »
  Bende araçta Sunroof'u olmasını çok büyük artı olarak görüyorum ve hem konfor, hemde rahatlık açısından (sunroof sayesinde araç bir yerde beklediğinde içinde oluşan sıcak hava dışarı çok daha rahat atılabiliyor) istediğim bir özelliktir ama güvenlikten de ödün vermemek lazım bence. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #6 : Temmuz 15, 2008, 17:32:42 »
hem güvenlik hemde orjinallik sorunu ikiside önemli satarken muhtemelen sorun çıkaracaklardır birde toyota nın garanti sorunu eklenince iş zorlaşıyor bence en iyisi unutmak teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #7 : Nisan 19, 2010, 15:21:19 »
merhaba sıteye yenı uye oldum sızlere bırsey danısmak ıstıyorum aracıma sanroof actırmak ıstıyorum danıstıgım kısılerın % 80 olumsuz cevap verdıler sızınde dusuncenızı almak ıstıyorum toyota kullanıcıları olarak yardımcı olursanız sevınırım teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Nisan 19, 2010, 15:33:41 »
Akın aramıza hoşgeldin, öncelikle olumsuz düşünenlere katılıyorum eğer adam gibi işinin ehli biyerde yaptırmazsan çok kolpa duruyor ve güneş ışınlarından birkaç yıl içinde takılan pazemenin kasası yamuluyor, ayrıca sürgülü sistemde yapılamaz diye düşünüyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #9 : Nisan 19, 2010, 17:25:17 »
  Akın, aramıza hoşgeldin. Bende çeşitli nedenlerden ötürü Mesut yöneticimiz gibi olumsuz görüş belirteceğim.
 Bu tip uygulamalar fabrika çıkışı olarak olmaldıır. Bu sayede tavan raylarınada ona göre form verilip yolcu güvenliği tehlikeye atılmaz. O tavan sadece sacdan oluşmuyordur, içinde belli şekillerde ve mukavemet gücü olan raylar da vardır. Orjinal Sunroof'a sahip araçlarda ise tasarım ve imal, bu düşünülerek yapılır. Diğer taraftan su sızdırmazlığı, sağlamlığı, ses yapması gibi etmenleride göz önünde bulundurmak lazım bence.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Nisan 19, 2010, 17:44:47 »
hoşgeldin akın..ben yöneticilerimize katılmamakla birlikle, ne kadar ekmek o kadar köfte diyorum.. orjinali gibi sunroof yaptırmak mümkün, tavan raylarıyla, elektronik sistemle, yan destek barlarıyla, sızdırmazlık garantisiyle sunroof yaptırmak  mümkün ancak fiyatı da ona göre oluyor ;

http://www.sunroofcenter.com/
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #11 : Nisan 19, 2010, 23:56:02 »
bence sunroof u falan boşver yaf arabanın tavanını parlak siyah folyo kaplat :D araban da beyaz zaten güzel olur , üstü komple açıkmış gibi gözükür :D :D ben öyle yapıcam da muayeneyi bekliyorum :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #12 : Nisan 20, 2010, 21:56:32 »
ılqınız ıcın teşekkür ederım soyldıklerınızı degerlendırıcem

Doğrusu: İlginiz için teşekkür ederim, söylediklerinizi değerlendireceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '07
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Nisan 27, 2010, 23:41:53 »
Ben İzmir, Tokullar'da sordum servise sunroof yaptırabilir miyiz diye.  Yeni nesil corolların tavanları mı ne farklıymış, sunroof o yüzden uyum göstermiyormuş...  ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #14 : Nisan 28, 2010, 09:54:28 »
ah toyota servisleri ah...

olmaz olmaz demeyin, olmaz olmaz çünkü :)
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • chappuler
  • 34 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Nisan 28, 2010, 10:04:56 »
benimde ilgimi çekti şimdi....

türkay ışıklı yazıdan sonra bu konuyu da görüşelim....
Tüm üye ve üye olacakların dikkatine! lütfen forum kurallarını gözden geçiriniz....
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=3.0
"Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır..."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #16 : Nisan 28, 2010, 10:09:24 »
benimde ilgimi çekti şimdi....

türkay ışıklı yazıdan sonra bu konuyu da görüşelim....
abla ışıklı yazı 60-80 lira falan ama bu tuzlu ya :( 2000-3000 falan bulur adam gibi hem güvenlik düşünülüp hem sızdırmazlık hem kalite düşününce :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • chappuler
  • 34 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Nisan 28, 2010, 10:26:07 »
abla ışıklı yazı 60-80 lira falan ama bu tuzlu ya :( 2000-3000 falan bulur adam gibi hem güvenlik düşünülüp hem sızdırmazlık hem kalite düşününce :(

çokmuş ayol... 1000-1500 olsa iyiymiş...
Tüm üye ve üye olacakların dikkatine! lütfen forum kurallarını gözden geçiriniz....
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=3.0
"Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır..."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #18 : Nisan 28, 2010, 15:58:40 »
  2007 Corolla Hb. lerde fabrika çıkışlı olarak Sunroof'lu olanlar vardı hatırladığım kadarı ile.
 Senin resimdeki Corolla'dan görmüştüm Türkay (Kuzey Amerika versiyonu galiba) ama onun güneşliği neden öyle tuhaf açılmış? Arkada raylar mı var acaba?

Sunroof gerçekten çok büyük bir keyif oluyor yolculukda. Hele cam tavan olunca arkadaki yolcular için de çok büyük konfor oluyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Nisan 28, 2010, 16:02:28 »
Corolla T sportlarda sunroof var ayrıca Hb sol special lerde sunroof ve hız sabitleme var.Honda ların çogunda var corollada extra donanım olarak bile satın alamıyorsunuz.Bence bu toyota için bir eksik.Biraz tıkırtı falan yapıyor  ama yazın güzel oluyor.
2011 d4d Corolla