Gönderen Konu: m 4/3 mü yoksa dslr mi :D  (Okunma sayısı 11252 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A-
  • 44 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
Ynt: m 4/3 mü yoksa dslr mi :D
« Yanıtla #40 : Ocak 07, 2013, 16:30:37 »
ucuzlamış, kaçırma bence:

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-nx1000-/productDetails.aspx?productId=ftkomsamnx1000&categoryId=60002029&intcamp=GununTeklifi

alper abi sony nex serisine diyorlardı ki 3. parti üreticilere daha yeni lisans verildi.. lens seçeneği çok kısıtlı diyorlardı.. bu durum samsung da daha sıkıntılıdır diye düşünüyorum.. biraz araştırıyım da lens sıkıntısı yoksa ve sensör kalitesi iyiyse alınabilir gerçekten.. fiyat gayet iyi.. teşekkür ederim
94' reno broadway :)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Ocak 07, 2013, 16:30:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '12
  • 23 kere teşekkür etti
« Yanıtla #41 : Ocak 07, 2013, 22:50:43 »
samet hocam sana da teşekkür ederim. yazdığın makale tadında mesajı zevkle okudum :).. sony'e hiç bakmamıştım açıkcası.. sadece nex serisine bakmıştım hatta öyle bir fırsat kaçırdım ki araştırmadan almamak için sorma.. 1000 tl ye düşmüştü nex 3f+14-42 lens ve sadece bakaç olmaması sıkıntı olacak diye çok ilgilenmemiştim bile.. murat abi de tavsiye edince biraz bakındım gerçekten iyi makinelermiş aslında :(.. avrupada sony lerin carl zeiss lensi için alınan modelleri varmış.. çok şaşırmıştım.. inanılmaz keskinliği var diyor herkes.. sendeki makine sony nin hangi modeli.. slt teknolojisini kullananlardan mı ?? iso başarımı konusunda makinenden memnun musun ??

geçenlerde öğrendim nikonun tüm sensörlerini sony nin yaptığını.. gerçekten çok şaşırdım.. canon kimden alıyor bilmiyorum ama kendi yapıyorsa takdir etmek lazım...

murat abi bana uygun olan makine konusundaki düşüncen beni şaşırttı :).. tam ben dslr ancak yeterli gelecek galiba her şeyi göze alıp dslr piyasasına girişiyim sınavdan sonra uygun makineyi alıyım dedim.. sen 4/3 yeterli gelir deyince kafam tekrar karıştı :D.. 4/3 makine aldığım zaman iso, hız ve genel kullanımda kararlılıktan yana sıkıntı çıkarır mı sence ?? temel konularda başımı ağrıtmaz ise alıyım bir tane 4/3 olsun bitsin.. omd yi bir genç fotoğrafçı arkadaş incelemiş.. videosunu izlemiştim ama şimdi bulamıyorum.. gerçekten iyi makine.. fuji de x100 ile müthiş şeyler yapabildiğini göstermişti.. gerçi x-e1 e baktım şimdi de aps-c algılayıcısı olması çok güzel.. görde bak ben m 4/3 dedim dslr dedim o dedim bu dedim gidip canon g1x alacağım sende kızacan başımızı niye şişirdin diye :D.. şaka bir tarafa g1x için yorumun nedir abi ??

Nex'ler sınıfında iyi bence.. Sony nex üzerine yatırım yapıyor baya. Hatta Hasselbland nex mount bir tane makine bile üretti sony ile ortaklaşa..
http://www.dpreview.com/news/2012/09/18/hasselblad-launches-lunar-mirrorless-camera..

Ben a500 kullanıyorum biraz eskice kaldı, slr benimki slt değil. SLT deki yarısaydam ayna kim ne derse desin bir miktar ışık kaybına sebep oluyor ama Sony bunu gayet başarılı bir şekilde telafi ediyor. SLT lerin videoda mükemmel af performansı var diyorlar, uzun süreli kullanmak nasip olmadı..

E mount CZ 24mm f1.8 var mesela bu arada nex te kullanabileceğin :)   http://kurtmunger.com/sony_nex_carl_zeiss_24mmid316.html

Bu arada Nex'lerde adaptörler takarak m42, canon, sony, minolta vs gibi lensleri de manuel focus olarak kullanabiliyorsun..

reklama girmezse forum.alphaturk.com da takılabilirsin, yeni bir forum biraz ama :)
2012 Auris    1.4   D-4D MT
2021 Corolla 1.5   MDS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 44 kere teşekkür etti
« Yanıtla #42 : Ocak 08, 2013, 03:14:28 »
Nex'ler sınıfında iyi bence.. Sony nex üzerine yatırım yapıyor baya. Hatta Hasselbland nex mount bir tane makine bile üretti sony ile ortaklaşa..
http://www.dpreview.com/news/2012/09/18/hasselblad-launches-lunar-mirrorless-camera..

Ben a500 kullanıyorum biraz eskice kaldı, slr benimki slt değil. SLT deki yarısaydam ayna kim ne derse desin bir miktar ışık kaybına sebep oluyor ama Sony bunu gayet başarılı bir şekilde telafi ediyor. SLT lerin videoda mükemmel af performansı var diyorlar, uzun süreli kullanmak nasip olmadı..

E mount CZ 24mm f1.8 var mesela bu arada nex te kullanabileceğin :)   http://kurtmunger.com/sony_nex_carl_zeiss_24mmid316.html

Bu arada Nex'lerde adaptörler takarak m42, canon, sony, minolta vs gibi lensleri de manuel focus olarak kullanabiliyorsun..

reklama girmezse forum.alphaturk.com da takılabilirsin, yeni bir forum biraz ama :)

sony yeni bir firma olduğu için tüm özellikleri dolduruyor bu açıdan seviyorum ama bakalım.. şu an sıkıntı var bazı konularda umarım kolayca aşabilirim.. alacağım makineye bir süre ara vermek durumunda kaldım bugün itibari ile :(..

slt teknolojisi benimde ilgimi çekmiyor değil gerçekten.. güzel bir yenilik.. ayrıca elektronik vizör geceleri gece görüş kamerası gibi de kullanılıyormuş.. çok hoş yaa :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Ocak 15, 2013, 17:37:01 »
Bugün gittim MedyaMarkta bunlara bir bakayım dedim.

Baktımlarım arasında genel olarak giriş seviyesi makinalar vardı:
Sony NEX-F3
Panasonic Lumix GF3
Olympus E-P1, E-P3

Lumixi 44mm lens ile 749'dan veriyorlar. Diğerlerine göre üretim kalitesi biraz daha düşük. Ufak dandik bir flashı var. Ama dokunmatik ekran ile ayar  yapmak biraz daha hızlıca gibi. Gibi diyorum çünkü dokunmatiği de çok iyi sayılmaz.

Olympusların ele oturuşu baya iyi idi. Focuslama hızları da fena değil ama ekrandan gözüken sadece 2-3 noktadan fokusluyordu.

Sony F3 ise en beğendiğim makina oldu. Fiyatı 18-55 lens ile 1400TL civarı idi. Hem fokuslama hızı iyi, hem üretim kalitesi güzel, hem de her seferinde 8-9 noktadan fokuslama yapıyordu. Herşey otomatik modunda makro ile uzak fokus arasındaki geçişler falan baya iyi idi.

Bunları kompakt point shoot'tan geçiş yapacak biri gözüyle söylüyorum. Makinayı fotoğrafın "F"sinden anlamayan kişiler de kullanacağı için kullanım kolaylığı benim için ön planda.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 44 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Ocak 17, 2013, 12:28:55 »
Bugün gittim MedyaMarkta bunlara bir bakayım dedim.

Baktımlarım arasında genel olarak giriş seviyesi makinalar vardı:
Sony NEX-F3
Panasonic Lumix GF3
Olympus E-P1, E-P3

Lumixi 44mm lens ile 749'dan veriyorlar. Diğerlerine göre üretim kalitesi biraz daha düşük. Ufak dandik bir flashı var. Ama dokunmatik ekran ile ayar  yapmak biraz daha hızlıca gibi. Gibi diyorum çünkü dokunmatiği de çok iyi sayılmaz.

Olympusların ele oturuşu baya iyi idi. Focuslama hızları da fena değil ama ekrandan gözüken sadece 2-3 noktadan fokusluyordu.

Sony F3 ise en beğendiğim makina oldu. Fiyatı 18-55 lens ile 1400TL civarı idi. Hem fokuslama hızı iyi, hem üretim kalitesi güzel, hem de her seferinde 8-9 noktadan fokuslama yapıyordu. Herşey otomatik modunda makro ile uzak fokus arasındaki geçişler falan baya iyi idi.

Bunları kompakt point shoot'tan geçiş yapacak biri gözüyle söylüyorum. Makinayı fotoğrafın "F"sinden anlamayan kişiler de kullanacağı için kullanım kolaylığı benim için ön planda.

alper abi baktığın makinelerin en başarılı olanı şüphesiz sony fakat lens seçeneği fazla olsun dersen panasnc ve oly öne geçer.. ben şu an için ara verdim alamayacağım bir süre ama alırsam sony e bakacağım.. diğer üreticilere de lisans verme kararı aldı.. lens sıkıntısı da bu yılın sonuna azalacak diye tahmin ediyorum.. taşınabilirlik önemli ise senin için m 4/3 makineler daha iyidir tabi ki ama sony den alacağın görüntü kalitesini dslr makineler ile ayırt edemezsin diyor herkes.. yine de murat abinin dediği gibi gidip bakman iyi olmuş.. işte bu makineyi almalıyım demeni sağlamalı alacağın makine :)