Gönderen Konu: 1.33auris lpg takmak isteyenler.  (Okunma sayısı 10540 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • auris 1.33
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: 1.33auris lpg takmak isteyenler.
« Yanıtla #20 : Eylül 09, 2012, 18:43:47 »
LPG 'li araç çok kullandım..lpg tasarrufludur ama hiç bir zaman benzinin yerini tutmaz..benzinle fark yok şeklindeki yaklaşımlar tamamen psikolojik olup uzun süre gazda kullandıktan sonra bir süre benzinde kullanın..ne dediğimi çok daha iyi anlarsınız..tüm bunlara rağmen lpg tasarrufludur..

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Eylül 09, 2012, 18:43:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Eylül 09, 2012, 18:50:25 »
bu yoruma  cevabı haftaya  yazmam lazımdı. cunkü  antalyadan nigdeye gidecegim ve yol  cok rampalı  yaklasık 3 saat dik rampa cıkıyorsunuz.
gidip geldikten sonra görecegiz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Eylül 09, 2012, 18:53:52 »
Ya arkadaşım yemişim performans'ni devir ekonomi devri biraz düşsün ne olacak benzin fiyatları böyle istikrarlı artarsa ben görürüm o performanscıları
“fırtına gibi esmek mi istersin yoksa Hızır gibi tam zamanında yetişmek mi? Çiçek gibi narin görünmek mi istersin yoksa kaya gibi sağlam durmak mı? Kılıç gibi keskin mi olmak istersin yoksa kalem gibi geleceği yazmak mı? Başkaları gibi olmaya çalışmak mı istersin, kendi yolunu kendin çizmek mi? Kim olmak istersin? Sıradan bir adam mı? Toyota gibi adam mı?”

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Eylül 09, 2012, 19:09:57 »
Ya arkadaşım yemişim performans'ni devir ekonomi devri biraz düşsün ne olacak benzin fiyatları böyle istikrarlı artarsa ben görürüm o performanscıları
performans istiyorlarsa 1.33 niye alıyolar gitsin v8 alsın
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Eylül 09, 2012, 19:14:00 »
Secoooooo :)
Hospital administrator :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Eylül 09, 2012, 21:42:26 »
1.33 tüp taktırıp sorun yaşayanlar  varmı  acaba.
yada  motoru arıza yapan.  ???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyota is my life...
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Eylül 09, 2012, 21:53:08 »
LPG 'li araç çok kullandım..lpg tasarrufludur ama hiç bir zaman benzinin yerini tutmaz..benzinle fark yok şeklindeki yaklaşımlar tamamen psikolojik olup uzun süre gazda kullandıktan sonra bir süre benzinde kullanın..ne dediğimi çok daha iyi anlarsınız..tüm bunlara rağmen lpg tasarrufludur..

hakan abi yarın lpg de ve benzinde 0 100 ve 80 120 ara hızlanması denicem videoya alcam
:D
2012 toyota corolla 1.33 comfort kar beyazı + LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Eylül 09, 2012, 21:56:31 »
1.33 performans olarak 1.6 dan çokta hissedilir bir farkı yoktur kullananlar bunu iyi bilir 100 beygir hatırı sayılır bir performans yaratır sadece fazla yakıt tüketir
“fırtına gibi esmek mi istersin yoksa Hızır gibi tam zamanında yetişmek mi? Çiçek gibi narin görünmek mi istersin yoksa kaya gibi sağlam durmak mı? Kılıç gibi keskin mi olmak istersin yoksa kalem gibi geleceği yazmak mı? Başkaları gibi olmaya çalışmak mı istersin, kendi yolunu kendin çizmek mi? Kim olmak istersin? Sıradan bir adam mı? Toyota gibi adam mı?”

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Eylül 09, 2012, 22:30:17 »
1,3 le 1,6 yı kıyaslamak hata olur bence.1,3 gidip sıfır diye 40 bin lira vermek çokta karlı gözükmüyor.40 bin liraya temiz 2 el dizelde benzınlıde bulabilirsiniz.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Eylül 19, 2012, 17:19:07 »
4 gün önce cıkmıs oldugum yol bitti   Antalyadan konya üzeri adanaya ve oradan geriye antalyaya   toplam 1360KM yol. gidiş konyaya  kadar  dik rampa 3.vites 4000-5000   devir  aralığında  kullandım.  sonrası düz yol 120 altına hiç inmedim. gelişte aynı.   250tl gaz aldım  2.40 gaz litre fiyatı  tahmini  kalan  gaz bi 30-40 km daha gider.
ortalama 1400km olsa     250/1400==178kr  yakar.  bukadar  sert kullanmaya göre cok güzel 
yol bilgisayarı   1lt eksik gösteriyor.   ortalama 6.5lt  gösteriyor ama      7.5lt yakmış.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Ekim 01, 2012, 22:35:44 »
arkadaşlar lpg taktıracak arkadaşlara kesinlikle lavoto tavsiye etmem 2011 aurisime lpg taktırdım başıma gelmedik kalmadı sürekli motor arızası kırmızı ışıkta kendi kendine stop etme gibi sorunlar.en sonunda şikayet ettim ege genel disbirütörünü aradım bir yere yönlendirdiler sonunda sorunlarım kısmen çözüldü ama hala memnun değilim.tam bir sene lovatonun sıkıntısını çektim.yakıt olarak tabiki tüm lpg ler gibi az yakıyor (20 kr/km)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Ekim 02, 2012, 18:52:46 »
Kardeş lovatoda iyidir takan usta prins taksa en pahalı kiti gene motor arızası yakardı.Lpg kiti motor arıza ışıgı yakmıyor.Kalibrasyonun u yapamıyor nekadar benzin nekadar lpg   fakirkarısımdan  motor arıza ısıgı yakıyor...
Mutemelen manıfoltuda yanlıs delmiştir.Sen ustanı düzelt sorunların düzelir kardeş.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Ekim 03, 2012, 18:41:24 »
arkadaşlar lpg taktıracak arkadaşlara kesinlikle lavoto tavsiye etmem 2011 aurisime lpg taktırdım başıma gelmedik kalmadı sürekli motor arızası kırmızı ışıkta kendi kendine stop etme gibi sorunlar.en sonunda şikayet ettim ege genel disbirütörünü aradım bir yere yönlendirdiler sonunda sorunlarım kısmen çözüldü ama hala memnun değilim.tam bir sene lovatonun sıkıntısını çektim.yakıt olarak tabiki tüm lpg ler gibi az yakıyor (20 kr/km)

gercektende ustanı iyi secmen gerek. ben 1000tl went gaz taktırdım. masallahı  var. benzinden farkını ben hissedemedim. antalyda oturuyorsan erciyes otogaz tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #33 : Ekim 03, 2012, 19:27:00 »
arkadaşlar ben 2012 model  1.33 aracıma 1 hafta önce zavoli akıllı kit takdırdım şimdilik hiç bir sıkıntı yok benzinden hiç bir farkı yok gayet memnunum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Ekim 03, 2012, 21:36:43 »
sorunun özeti şu aslında motor devir daim suyunu lpg beyninden geçmesi gerekirken geçmemiş bu nedenle gaz sıvı halde motora enjekte ediliyormuş sıcak su lpg beyninden dolaştığı zaman ise su sıcak olduğu için gaz sıvı değil gaz halinde motora enjekte oluyormuş.buda aracın beyninde yanlış hava ve yakıt karışımı algılamasına neden olduğu için motor arızası veriyormuş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Aralık 29, 2012, 14:47:01 »
Herkese selamlar foruma yeni kayıt oldum 2012 model 1.33 Auris otomobilime lpg taktırmayı düşünüyorum ama kararsızım. Aracını lpg ile kullanan arkadaşlardan yorum ve lpg markası tavsiyesi istiyorum marka olarak atiker-wentgas gibi fiyat performans ürünümü takmalıyım yoksa bilinen brc, lavato vb. markalar mı olmalı? Şimdiden cevap yazacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Düzeltme Notu------

Yazım hataları düzeltildi. Türkçe kullanımına özen gösterilmesini rica ederiz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Ocak 01, 2013, 02:58:20 »
Herkese selamlar foruma yeni kayıt oldum 2012 model 1.33 Auris otomobilime lpg taktırmayı düşünüyorum ama kararsızım. Aracını lpg ile kullanan arkadaşlardan yorum ve lpg markası tavsiyesi istiyorum marka olarak atiker-wentgas gibi fiyat performans ürünümü takmalıyım yoksa bilinen brc, lavato vb. markalar mı olmalı? Şimdiden cevap yazacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Merhabalar,

Aşağıda forumda bilgi paylaşımında bulunan iki farklı markanın bayiliğini yapan iki değerli ustamızın başlıkları mevcut. Sorularınızın cevapları muhtemelen bu iki konu başlığı altında mevcuttur göz atmanızı tavsiye ederim.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=22408.0

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=47902.0

Ayrıca Yakıt bölümündeki konuları da incelerseniz bu bölümde de LPG konusunda birçok başlık göreceksiniz. Mutlaka yardımcı olacak bir başlık vardır.

Benim aracımda BRC my11 kit takılı gayet memnunum (aracım honda civic)
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 45 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Ocak 01, 2013, 15:04:09 »
1.33 aurisim var daha önce de ifade ettiğim gibi lpg gibi bir saatli bombayı araçlara taktırmaya karşıyım tasarruf ve az yakmak diye cellalleneceklere de bir çift lafım var 38000 tl alırken + 540 tl kasko+180 tl zmms+ 180 tl yıllık bakıma verip de kimse tasarruftan bahsetmesin tasarruf yapmak isteyen taksi tutsun şehirdışına gidecekse otobüsle gidebilir yada araç kiralayabilir baştan bu kadar parayı verip te tasarruf demek komik oluyor
onuncu köy

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Ocak 01, 2013, 15:50:12 »
1.33 aurisim var daha önce de ifade ettiğim gibi lpg gibi bir saatli bombayı araçlara taktırmaya karşıyım tasarruf ve az yakmak diye cellalleneceklere de bir çift lafım var 38000 tl alırken + 540 tl kasko+180 tl zmms+ 180 tl yıllık bakıma verip de kimse tasarruftan bahsetmesin tasarruf yapmak isteyen taksi tutsun şehirdışına gidecekse otobüsle gidebilir yada araç kiralayabilir baştan bu kadar parayı verip te tasarruf demek komik oluyor

Celallenecek bir şey yok hocam lakin sizin fikrinize nasıl saygı duyulmasını bekliyorsanız aracına LPG taktıranların da fikirlerine saygı duymanız gerek. Size komik gelen bana göre mantıklı bir hareket. Dünyanın birçok ülkesinde LPG dönüşümü devlet tarafından desteklenirken, evlerde, arabalarda doğalgaz kullanımı artarken LPG'nin saatli bomba oluğunu düşünmekte bana çok komik geldi.

Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 45 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Ocak 01, 2013, 16:24:42 »

Celallenecek bir şey yok hocam lakin sizin fikrinize nasıl saygı duyulmasını bekliyorsanız aracına LPG taktıranların da fikirlerine saygı duymanız gerek. Size komik gelen bana göre mantıklı bir hareket. Dünyanın birçok ülkesinde LPG dönüşümü devlet tarafından desteklenirken, evlerde, arabalarda doğalgaz kullanımı artarken LPG'nin saatli bomba oluğunu düşünmekte bana çok komik geldi.

kendiniz söylüyorsunuz doğalgaz (cng) diye lpg değil kaldı ki benim komik bulduğum 35000-40000 tl bir arabaya harcayıp sonra tasarruf derdine düşmek eğer ki benzin parası dert edilecekse bence araba alınmamalı aldıktan sonra dert etmek bence gerçekten komik. sanayide hiçbir aerodinamik ölçümüne dayanmadan kanat ve spoiler yaptırmaya,bilgisizce arabaların helezonlarını kesme fikrine saygı duymuyorum lpg ye ise öncelikle tehlikeli olduğu geçekçesiyle inanmıyorum isteyen yaptırabilir ama bana hala mantıklı gelmiyor bunun dışında elbetteki fikirlere saygılıyım size mantıklı gelir bana gelmez herkesin kendi fikri yalnız düşünün ki dizel yapabilen markaların %90 nı lpg li araç üretmiyor neden acaba?
onuncu köy