Gönderen Konu: 1.33auris lpg takmak isteyenler.  (Okunma sayısı 10539 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: 1.33auris lpg takmak isteyenler.
« Yanıtla #40 : Ocak 01, 2013, 17:31:36 »
ben yardım istedim millet kavga etti :) herkesin görüşüne saygı duymak lazım ben arcıma lpg taktırıcam sadece toyota 1.33 ile sorunsuz çalışan bir kit araştırıyorum arkadaşın biri wentgas daçok menmun masaj ve mail attım ama henüz cvp alamadım cvp alırsam sizinlede paylaşırım linkler için teşekkür.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Ocak 01, 2013, 17:31:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Ocak 01, 2013, 20:04:27 »
kendiniz söylüyorsunuz doğalgaz (cng) diye lpg değil kaldı ki benim komik bulduğum 35000-40000 tl bir arabaya harcayıp sonra tasarruf derdine düşmek eğer ki benzin parası dert edilecekse bence araba alınmamalı aldıktan sonra dert etmek bence gerçekten komik. sanayide hiçbir aerodinamik ölçümüne dayanmadan kanat ve spoiler yaptırmaya,bilgisizce arabaların helezonlarını kesme fikrine saygı duymuyorum lpg ye ise öncelikle tehlikeli olduğu geçekçesiyle inanmıyorum isteyen yaptırabilir ama bana hala mantıklı gelmiyor bunun dışında elbetteki fikirlere saygılıyım size mantıklı gelir bana gelmez herkesin kendi fikri yalnız düşünün ki dizel yapabilen markaların %90 nı lpg li araç üretmiyor neden acaba?

Ben arabaya binmek için 50.000 verdim diye tasarruf etmek isteyemez miyim? LPG güvensizliği ile ilgili bilenen bir yanlış var o da zamanında kontrolsüz LPG dönüşümü yapılmış olmasındandır. Ayrıca yaşamakta olduğumuz dünyaya çok daha az zararı var. Dizel konusuna gelince hem otomatik hem dizel uygun bir araç bulamadığım için benzinli araç aldım tasarruf içinde LPG tercih ettim %40 tasarruf sağlıyor bence hem güvenli hem mantıklı. Tercihim ise Dizel ama seçenek çok az maalesef. 

http://www.uzmantv.com/araclarda-lpg-kullanmanin-tehlikesi-var-mi
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Ocak 01, 2013, 21:33:41 »
2 gün  önce  2011 aurisime   lpg  taktırdım. wentgaz  marka. daha  önce  düsünüyordum  zaten az benzin  harcıyor ve  güc düsecek  diye  ama.
lpg yi   neredeyse  benzin oranında  harcıyor.  ve  gücte  hic  kayıp  yok. aynı  benzin  gibi.
taktırmak isteyipte aklında  süphe  olanlar  varsa hic düsünmesin. servise sordum  garanti isini  lpg den dolayı
motor arıza  yaparsa garanti dısı yoksa  garantiyi etkileyen birsey yok .
 ortalama  6.5lt lpg  harcıyor 100km. 
ben wentgaz obd2   43lt simit tüp ile  1000tl  10 taksit taktırdım.

arkadaşım aynı aracı bende yeni aldım ağustos ayında wentgas lpg takmışsın görüşlerini alabilirmiyim tavsiye edermisin arıza lambası yakıyormu yakı tüketimi nedir araç performansında düşme oldumu gidip de diğer markalar 1500 tl vermeye değer mi ?