Gönderen Konu: 1 ay önce 0 km auris aldım malesefki toyotadan soğudum  (Okunma sayısı 7694 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
Merhaba abiler, kardeşler.
1 ay önce 0 km auris comfort extra aldım. Arabam henüz 1700 km de. Bundan evvelde 2007 model corolla hb sol aracıma sahiptim. İddia ediyorum resmen attan eşşeğe binmiş gibi oldum. 2007 model 180 bin km yi devirmiş halde iken bile corolla hb sol arabam bu aldığım 0 km auristen kat be kat daha sessiz di. Bu auris beni verem ediyor. Şimdilik şikayetim sadece ses yalıtımıyla alakalı. Bazen sağından solundan toyotada hiç alışık olmadığım seslerde duyuyorum..İnşallah toyota diğer konularda da kalitesini düşürmemiştir.. en az 10 senelik toyota kullanıcıyız ailece. Bu son alışverişimden dolayı toyotadan çok cidi bir şekilde soğudum.. Beni müşteri memnuniyeti için arayan toyota yetkililerinede bu şikayetimi bildirdim. Hiç memnun kalmadığımı bastıra bastıra söyledim. Yüzlerine kaliteyi çok ciddi bir şekilde düşürmüşsünüz dedim. Kimisi sessiz kaldı. Kimisi haklı buldu..Bu konuyuda sizinle paylaşmak istedim. Selametle kalın.
İzzetle mevti, zilletle hayata tercih edenlerdeniz.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2010 1.6 Comfort Extra
  • Araç: Auris
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: 1 ay önce 0 km auris aldım malesefki toyotadan soğudum
« Yanıtla #1 : Şubat 05, 2012, 13:50:26 »
Ses problemi kronik bir hata zannedersem. toyota yetkilileride ilk baslarda arıyorlar. daha sonra aramalar kesiliyor .

yasadıgınız problemle alakalı baslık

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=29314.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 05, 2012, 14:14:39 »
 Öncelikle geçmiş olsun.
Ne tarz sesler özellikle duyuluyor? Yol-lastik, rüzgar, iç aksam, yürüyen aksam, motor?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #3 : Şubat 05, 2012, 15:24:27 »
Öncelikle geçmiş olsun.
Ne tarz sesler özellikle duyuluyor? Yol-lastik, rüzgar, iç aksam, yürüyen aksam, motor?

bi arkadaş yazmıştı zaten 120 yi geçtikten sonra arka taraflardan bir rüzgar ötmesi gibi bi ses geliyor. Artı motor sesi yol sesi hepsi içerde, yolda ne kadar kusur varsa beynimde zongluyor..anca otobanda yeni bir yol olacakta 100'ü geçimiyeceksinde öyle bir rahat yolculuk yaparsın bu şartlarda hyundai accentte aynı rahatlıkta belki dahada rahattır :Ss

bi arkadaşımla aynı günlerde araçları sıfır aldı. o kia rio aldı ben auris adamın araba benimkinden çok çok daha sessiz..ah toyota yedin bizi :Ss
Hakan bey yorum yazdığınız için teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Şubat 05, 2012, 15:25:28 »
Ses problemi kronik bir hata zannedersem. toyota yetkilileride ilk baslarda arıyorlar. daha sonra aramalar kesiliyor .

yasadıgınız problemle alakalı baslık

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=29314.0

Teşekkür ederim volkan bey. Aynen öyle daha da aramazlar..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • KralFerdi
  • Kan Grubu: 0-
  • 12 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 05, 2012, 15:40:29 »
Mustafa bey öncelikle aracınız hayırlı olsun, Allah kaza bela sıkıntı vermesin. Bende sizin gibi aracımı ( Auris Comfort Ekstra 1.6. 132 beygir ) yeni aldım. Yaklaşık 2.5 ay oldu. İşimden dolayı fazla binemiyorum. Ama motor sesinin haricinde aracımda duyduğum hissettiğim başkaca bir ses yok. Motor sesini de malumunuz havaların soğuk olmasına bağlıyorum şimdilik. Havalar ısınınca bakacağım. Amaön göğüsten ve/veya arkadan ses gelmedi hiç. Gerçi ben yapım gereği agresif kullanmam ama umarım sorunları çözersiniz. Ben Toyota' dan memnunum ama kişiye göre değişir tabikide. Saygılarımla.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '14
  • 48 kere teşekkür etti
  • 146 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 05, 2012, 16:10:39 »
bi arkadaş yazmıştı zaten 120 yi geçtikten sonra arka taraflardan bir rüzgar ötmesi gibi bi ses geliyor. Artı motor sesi yol sesi hepsi içerde, yolda ne kadar kusur varsa beynimde zongluyor..anca otobanda yeni bir yol olacakta 100'ü geçimiyeceksinde öyle bir rahat yolculuk yaparsın bu şartlarda hyundai accentte aynı rahatlıkta belki dahada rahattır :Ss

bi arkadaşımla aynı günlerde araçları sıfır aldı. o kia rio aldı ben auris adamın araba benimkinden çok çok daha sessiz..ah toyota yedin bizi :Ss
Hakan bey yorum yazdığınız için teşekkür ederim.

Bu aurisler'de bişey var ama anlayamadım forumdan bir arkadaş aurisine ilginç bir ad takmıştı takur tukuris diye size en iyi yanıtı o verir sanırım ben 14 aydır 2011 Corolla kullanıyorum bir ses problemi yaşamadım yalnız son günlerde parke ve bozuk yollarda gösterge panelinin üstündeki siyah plastik parça zırıldamaya başladı elle bastırınca ses kesiliyor biraz kurcaladım tırnaklı bir parça yerleri gevşemiş olabilir bilemiyorum servise gidince göstereceğim başka bir ses yok aracı yolda dinleyenlerden biriyim sırf alttan gelen bir ses yüzünden 2004 yılında sıfır aldığım Hyundai Getz aracımı 5 yıl kullandıktan sonra mahkeme sonucunda geri iade ettim paramı aldım size de geçmiş olsun haliyle insanın canı sıkılıyor çünkü aynı şeyleri ben yaşadım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #7 : Şubat 05, 2012, 16:59:41 »
Mustafa bey öncelikle aracınız hayırlı olsun, Allah kaza bela sıkıntı vermesin. Bende sizin gibi aracımı ( Auris Comfort Ekstra 1.6. 132 beygir ) yeni aldım. Yaklaşık 2.5 ay oldu. İşimden dolayı fazla binemiyorum. Ama motor sesinin haricinde aracımda duyduğum hissettiğim başkaca bir ses yok. Motor sesini de malumunuz havaların soğuk olmasına bağlıyorum şimdilik. Havalar ısınınca bakacağım. Amaön göğüsten ve/veya arkadan ses gelmedi hiç. Gerçi ben yapım gereği agresif kullanmam ama umarım sorunları çözersiniz. Ben Toyota' dan memnunum ama kişiye göre değişir tabikide. Saygılarımla.
Çok teşekkür ederim Ferdi bey. Allah razı olsun. Benim araç 1.4 dizel triptonik. Bundan önceki arabamda aynı motora aynı özelliklere sahip corolla hatchbak sol modeliydi. 180 bin km yi devirmiş olmama rağmen bundan çok daha sessizdi. Dediğim gibi arkadaş ta benimle birlikte 0 kia rio aldı o benimkinden daha sessiz. Velhasıl yapcak bişe yok artık. aldık 2 sene temiz binip 3 e 5 e bakmadan satıp başka marka bakıcam. Çok ciddi toyota fan'ıydım. Ama soğudum artık.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #8 : Şubat 05, 2012, 17:02:17 »
Toyota eski toyota değil. Kaliteyi çok ciddi bir şekilde düşürdüler..Bu arabayı alana kadar herkese toyota tavsiye ederdim. Artık uzak durun diyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Hilux
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 184000
  • Model Yılı: '13
  • 32 kere teşekkür etti
  • 59 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 05, 2012, 17:26:12 »
Olur öle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • "Balık ve Toyota"
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 05, 2012, 17:39:02 »
Mustafa Bey öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun,
kazasız belasız sürüşler dilerim,
siz bu ses olayını uzun yolculuk yaptığınızda görün bir de!
bir ay önce 1850 km yaptım ve bu ses olayının ne kadar büyük bir sorun olduğunu gördüm,
yolculuk boyunca çok ama çok rahatsız etti,
göğüsten gelen sesler adamı çıldırtacak cinsten, müziği ne kadar açsan da faydası yok artık.

serviste iki kez ses için müdahale yapıldı, son bir şans daha vereceğim 20.000 bakımında. olmadı başka bir çözüme bakacağım.

.............."Önce can güvenliği".................
         2011 Corolla 1.6 M/T Elegant
     .........Toyotayı çok sevdi:-)........

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Şubat 05, 2012, 17:48:11 »
İyi hoşta Mustafa bey, siz bu aracı alırken bir test sürüşü vs yapmadınız mı?
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • "Balık ve Toyota"
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Şubat 05, 2012, 17:56:29 »
Bu arada şunu da belirteyim,
ses sorunu nedeniyle yapılan her müdahale sonucu
göğüsten gelen ses artmaya başladı,
bu nedenle yeni araç alan veya yeni ses sıkıntısı olan arkadaşlar mümkünse
müdahale ettirmesinler, sıkıntı çok atmadığı sürece.

Bu arada ben test sürüşü de yaptım fazlasıyla ama bu sıkıntı
benim için km arttıkça baş gösterdi,
üstelik genellikle aynı yollarda araç kullandım.

Bakalım daha neler göreceğiz, ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim,
ses dışında çok şükür hiçbir sıkıntı yaşamadım, karda buzda, -20 derecelerde sorunsuz kullandım,
toyotanın bu yönüne inanarak almıştım öyle de oldu,
keşke bir de ses olayı böle olmasaydı :D

Sanırım bize avensiz yolu görünüyor...
.............."Önce can güvenliği".................
         2011 Corolla 1.6 M/T Elegant
     .........Toyotayı çok sevdi:-)........

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Şubat 05, 2012, 18:49:05 »
Motorlar kaliteli plastik papuçlarla gövdeye montajlandığından titreşim olarak ses yaratmaları çok çok düşük seviyelerdedir,

Motorlar zaten titreşimsiz çalıştıklarından ürettikleri çalışma sesleride en az seviyelerdedir,

Diğer yandan asıl problemi çok daha sessizleşen otomobilin bütünü oluşturmaktadır, sessizlik arttıkça diğer az sesleri duymaya başlıyoruz,

Öncelikle, malesef fabrikanın hala ülkemiz için kullanmakta ısrar ettiği performans lastiklerinden başlamak gerekiyor, değişim yapmaya.

Sonuçta 4 yumuşak lastik için kaybolacak tutar yeni aracı satarken kaybedeceğimiz paradan çok daha düşüktür.
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • auris 1.33
  • Kan Grubu: 0+
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Şubat 05, 2012, 19:25:49 »
üÇ arkadaş 2010 ağustos'ta üçümüzde auris aldık.Ben 1.33 benzinli onlar ise 1.4 d4-d comfort extra aldılar.Aynı işyerinde çalısıyoruz birbirimizn arabalarına defalarca bindik.Hiç böyle arkadaşın anlattığı gibi şeyler yaşamadık..benim araç 1.33 benzinli zaman zaman rampalarda,canımı performans sebebli sıkıldığı oluyor...Şu kia rio'nun sessiz olması olayı bana pek inandırıcı gelmedi..Bahsedilen araç cerato olsa neyse..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: 0+
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Şubat 05, 2012, 19:32:20 »
Toyota eski toyota değil. Kaliteyi çok ciddi bir şekilde düşürdüler..Bu arabayı alana kadar herkese toyota tavsiye ederdim. Artık uzak durun diyorum.

eski toyotalara nur yağacak demek ki o zaman  :)  zaten yenisini alabilen kaç kişi var ki :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Şubat 05, 2012, 19:40:40 »
Ön konsol sesi bende de vardı. Serviste izole ettirdim sorun çözüldü. Aracın başka hiçbir yerinden ses gelmiyor. . Motor dizel olmasına rağmen sınıfının en sessiz dizeli. Aracımdan çok memnunum..
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Camry
  • 3 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Şubat 05, 2012, 20:08:24 »

her aracin kendine ozgu ozellikleri vardir.
her marka araclarini uretmeden once kabin ici ve disi ses olcum testine sokar
ve makul oranlar elde edilene kadar gelistirilirler
ki biz burada dunya devi toyota dan bahsediyoruz
bir markanin iki modeli arasinda mutlaka farkliliklar olabilir ama her kosulda iki arabada standartlara uygun uretilir
burda soz konusu aracta fabrikasal bir hata varsa servis bunu tespit edip hatayi duzeltecektir
diger yandan kisisel beklentiler vardir kimisi ucgen sever kimi kare kimi ses ciksin diye ekstra modifiye yapar kimisi sesinden sikayet eder vs
bu tip sorunlari da  test surusu denen sey
cozume kavusturur
eger ki gercekten aracta bir hata varsa fabrika bunu cozecektir ve duzeltecektir vs ama
servis buna normal diyorsa
ben burda test surusunun iyi yapamadigi goruyorum.....
2009 Toyota Camry 2.4 FW
2011 Toyota Venza 2.7 FW

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 49 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Şubat 05, 2012, 20:40:49 »
ben de aracımdan tıkırtı nedeniyle bu forumda şikayetlerimi dile getirmiştim.ancak şu ki bir araç ne kadar sessiz ise biz o kadar çok takır tukur duyuyoruz..bu nerdeyse her araçta aynı.son olarak 2012 golf'de bunu tecrübe ettim..aracımdan şimdi oldukça memnunum umarım siz de aracınıza alışır ve keyifle binersiniz.
yeni auris 1,6 advance multidrive s

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Şubat 05, 2012, 20:51:37 »
 Açıkçası bazı seslerin oluşmasında ülkemiz yollarının özelsizliklerini! de dikkate almak gerek. Araçları gerçekten olumsuz yönde etkiliyor bu yollar.