Gönderen Konu: 1 ay önce 0 km auris aldım malesefki toyotadan soğudum  (Okunma sayısı 7706 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
Ynt: 1 ay önce 0 km auris aldım malesefki toyotadan soğudum
« Yanıtla #40 : Şubat 08, 2012, 14:06:07 »
Sercan bey çok teşekkür ederim değerli yorumunuzdan ötürü. lastikler miladını doldurana kadar böyle devam ederiz sonra bizde atarız mişhelinin lastiklerini  :D

Asıl ben teşekkür ederim ince düşüncenizden dolayı , bende sizin gibi düşünüyorum lastikler miladını doldurunca michelin a hücum :)
Bakımda 5 30 yağda kullanmanız hem faydanıza hemde kulağınıza yararlı olacaktır :) kanaatindeyim.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Şubat 08, 2012, 14:06:07 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '13
  • 65 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Şubat 10, 2012, 10:02:24 »
Konunun başından beri okudum. 23.000 Km ye gelmiş 18 aylık Aurisimle yaşadığım şeyler gözümün önünden geçti.
Aslında her markada aynı şey söz konusu C segmenti araçların eski modellerinde iç mekanda kullanılan malzeme daha kaliteliydi.
Focus, Golf, Astra hepsinde önceki plastik ve yalıtım daha başarılıydı. Maliyetlerle oynamak adına mı bilmiyorum, biraz da 'geri dönüşümlü plastik kullanma' , 'çevreci olma yarışı var' . Geri dönüşümlü plastikler de hiçbir saman ilk imalat gibi kaliteli olamaz, biraz bu var yeni  araçlarda.

Aurisin içerisinde de müzik 15-18 gibi bir seviyede açıkken ben hiçbir ses duymuyorum zaten, ses konusuna C segmenti bir araçta bu kadar takılmamalı diyorum. Çünkü kulağın ses eşiği her zaman değişir, gürültüsüz bir araca binince bu sefer en ufak sesten rahatsız olma durumu var.
Bugün facebookta bir paylaşım dolaşıyor  takla atmış ve  hiçbir Airbag'i açılmamış bir Hyundai İ-30 var. Allah korusun Auris böyle bir kaza geçirse işte asıl ozaman kalite ortaya çıkıyor. Önemli olan ailenizle, aracınızda taşıdığınız insanlarla kendinizi güvende hissetmek, huzurlu hissetmek. Ben herşeyine bakınca gene Toyota diyorum.

ER300 Turanza lastiklerim eskiyip  şöyle yumuşak hamurlu sessiz bir Michelin alınca daha sessiz olacak. O kadar kusur kadı kızında da olur diyerek ve severek kullanıyorumsınıfının en güçlü 1.6 atmosferik motoruna sahip valvematic Aurisimi. Bu arada 0-30 yağ kullanmıştım önceki dönemde kesinlikle tavsiye etmiyorum, bu motorun yağı 5-30 . 0-30 hem fazla sıkıştırınca sızma yaptı, hem de sesi artırdı.
born to ride

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 776 kere teşekkür etti
  • 154 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Şubat 10, 2012, 14:24:30 »
Konunun başından beri okudum. 23.000 Km ye gelmiş 18 aylık Aurisimle yaşadığım şeyler gözümün önünden geçti.
Aslında her markada aynı şey söz konusu C segmenti araçların eski modellerinde iç mekanda kullanılan malzeme daha kaliteliydi.
Focus, Golf, Astra hepsinde önceki plastik ve yalıtım daha başarılıydı. Maliyetlerle oynamak adına mı bilmiyorum, biraz da 'geri dönüşümlü plastik kullanma' , 'çevreci olma yarışı var' . Geri dönüşümlü plastikler de hiçbir saman ilk imalat gibi kaliteli olamaz, biraz bu var yeni  araçlarda.

Aurisin içerisinde de müzik 15-18 gibi bir seviyede açıkken ben hiçbir ses duymuyorum zaten, ses konusuna C segmenti bir araçta bu kadar takılmamalı diyorum. Çünkü kulağın ses eşiği her zaman değişir, gürültüsüz bir araca binince bu sefer en ufak sesten rahatsız olma durumu var.
Bugün facebookta bir paylaşım dolaşıyor  takla atmış ve  hiçbir Airbag'i açılmamış bir Hyundai İ-30 var. Allah korusun Auris böyle bir kaza geçirse işte asıl ozaman kalite ortaya çıkıyor. Önemli olan ailenizle, aracınızda taşıdığınız insanlarla kendinizi güvende hissetmek, huzurlu hissetmek. Ben herşeyine bakınca gene Toyota diyorum.

ER300 Turanza lastiklerim eskiyip  şöyle yumuşak hamurlu sessiz bir Michelin alınca daha sessiz olacak. O kadar kusur kadı kızında da olur diyerek ve severek kullanıyorumsınıfının en güçlü 1.6 atmosferik motoruna sahip valvematic Aurisimi. Bu arada 0-30 yağ kullanmıştım önceki dönemde kesinlikle tavsiye etmiyorum, bu motorun yağı 5-30 . 0-30 hem fazla sıkıştırınca sızma yaptı, hem de sesi artırdı.
şuanda michelin 4 adet kartipi lastik var aracımda inanın bana araç o kadar yumuşadki esnemesi bile farklılaştı arabanın. daha aracım 3 haftalık keşke bayiden çıkmadan lastikleri takasa soksaydım :( çok pişmanım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Şubat 13, 2012, 14:37:46 »
Benim araçta şu an michelin energy saver 88h lastik mevcut, arka lastikte hafif balon meydana gelmiş, lastikleri değişiminde
Bridgstone turanza er300 almayı planlıyordum, daha sert hamurlu olduğu için türkiye şartlarına daha uygun olduğunu düşünüyorum.
Gürültü kısmına gelirsek sürekli michelin kullandığım için kıyaslama yapamıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Şubat 13, 2012, 15:14:13 »
Michelin tartışmasız dünyanın en iyi lastiği
hemde sadece konfor değil her konuda mükemmeldir
bende lastiklerimin miadının dolmasını bekliyorum (gerçi çoktaaaan doldu ... da..)
michelin energy saver ile değiştireceğim
yanlız bridgestone turanza'nın sert olduğunu iddia eden arkadaşlar....Yanılyorsunuz, çok yumuşak  adeta hamur gibi bir lastiktir, sert falan değil
ilginçtir ülkemizde pek çok araç bu lastiklerle (bridgestone)  satılıyor, heralde sabancı üretimi olduğu içindir
tek tük michelin takılı sıfır araç var ve bu olayı artı bir durum gibi sunuyorlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Şubat 13, 2012, 19:19:08 »
Lassa Impetus2 lastiklerimle 4 yıl, 60.500km'yi tamamlamış oldum, son 1 - 2 aydır Bridgestone'un ilk gün ki hali gibi sertleşmişti ve ben de 1 haftadır yeni lastik arayışı içindeydim, her an bir şey olurda acilen araştırma yapmayayım diye.

Bu sabah bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bir markaya bakmaya gittiğimde yan dükkanın Goodyear olduğunu gördüm ve orayıda ziyaret ettim ve daha önce görmediğim bir markayla karşılaştım, 1/2 saat inceleme ve muhabbet sonunda hoşuma da gitti, değişim sırasında olabilecek bir seçenek olduğuna karar verdim ve eve döndüğümde lastiklerimden birinin yanlamasına ek yerinden ayrılmaya başladığını farkedince hemen o lastikçiye tekrar giderek kendime sürpriz bir masraf çıkardım.

Aldığım lastik, Fransa üretimi, 4 mevsim, Sava Intensa HP, 195/60-15 88H, simetrik desenli - tatlısert taban - yumuşak yanak, KDV dahil 165TL, Balans+sübap iğneleri (benim sübaplarım krom)+krom sübap kapağı+jant içi temizliği dahil.

Tavsiye edermisin? diye sorarsanız, ben yumuşak, sakin kullanıcı, ekonomi ve konfora önem veren dizel araç kullanıcısı olarak bu tarz lastiklerden memnunum.

1mm'lik rot ayar takviyesiyle artık yerle temasım kesilmiş oldu, lastik sesi-yol tıkırtısı-yok olduğu gibi amortisörlere gerek yok dedirten bir yumuşaklık.

Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Şubat 13, 2012, 22:04:55 »
Tigar markasını duyan varmı acaba, geçen gün michelin bayiye gittiğimde bu lastiği önerdi arkadaş tabi maliyet yönünden önerdi.
michelin in ikinci ürünüymüş bu tigar marka lastikler kdv dahil 150 tl ye malolur sana dedi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Şubat 20, 2012, 22:17:29 »
 Trafik kurallarına uyalım!.
Son yazı silinmiştir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Valvematic 132 hp
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 11 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Şubat 20, 2012, 22:34:34 »
 Elbette trafik kurallarına uyalım kimseye hız yapın demedik...Onca yazının silinmesi yerine uyarmak(not eklemem lazımdı o benim kabahatim)  daha kibar ve yol gösterici olurdu!Şimdi çokta umrumda diyebilirsiniz belki ama yazı yazmaktan soğutuyorsunuz bu forum da...Acaba Toyata club yerine Ferrari club olsaydı forumda kimse bişey paylaşabilir miydi sürekli silinmekten çok merak ediyorum.Bir kaç daha böyle olay var neyse yazmaya gerek yok artık daha fazla iyi forumlar herkese...
R 1 3 5
 └┼┼┤
   2 4 6

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '13
  • 65 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Şubat 21, 2012, 14:14:46 »
Benim araçta şu an michelin energy saver 88h lastik mevcut, arka lastikte hafif balon meydana gelmiş, lastikleri değişiminde
Bridgstone turanza er300 almayı planlıyordum, daha sert hamurlu olduğu için türkiye şartlarına daha uygun olduğunu düşünüyorum.
Gürültü kısmına gelirsek sürekli michelin kullandığım için kıyaslama yapamıyorum.

Bilmiyorum lastik konusunda Er300'den emin değilim. Soğuk havalarda özellikle çok sertleşiyor , konforu iyice düşüyor. 23.000 km yaptı lastikler önler 5,6 mm  arkalar 6 mm kalmış. İyi gibi , kolay erimiyor.
Ama yol tutuşa etkisi, yüksek hızlarda pürüzsüz asfaltta arkadan savrulması bu ER300 yüzündenmiş. Prelli kış lastiklerini takınca aracın sürüş karakterinin bu kadar değişeceğini tahmin etmemiştim. Şu sonuca vardım, eğer uzun yolda ve yüksek hızda kullanıyorsanız aracı kesinlikle yumuşak hamurlu Michelin gibi bir lastik almalı. Ama şehir içinde kullanıyorsanız , 60-90 km hızlarda kullanıyorsanız , ER300 benzeri sert hamurlu lastikler ekonomik ve dayanıklı. Michelin energysaver serisi de benzer özellikte, şehir içinde öneriliyor, arkadaşım almış yeni, memnun. uzun süre dayanacak bir lastik.
born to ride

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0-
« Yanıtla #50 : Şubat 27, 2012, 01:44:10 »
Çok teşekkür ederim Ferdi bey. Allah razı olsun. Benim araç 1.4 dizel triptonik. Bundan önceki arabamda aynı motora aynı özelliklere sahip corolla hatchbak sol modeliydi. 180 bin km yi devirmiş olmama rağmen bundan çok daha sessizdi. Dediğim gibi arkadaş ta benimle birlikte 0 kia rio aldı o benimkinden daha sessiz. Velhasıl yapcak birşe yok artık. aldık 2 sene temiz binip 3 e 5 e bakmadan satıp başka marka bakıcam. Çok ciddi toyota fan'ıydım. Ama soğudum artık.

Bende ilk defa Toyota Auris 1,33 aldım. Bu 11 nci sıfır aracım. Aracın motor sesi yolda gidişi aynı 90 model şahin. İlgili sorunlarımı servise bildirmek istedim. Daha telefonda kendisinin servis müdürü olduğunu söyleyen beyefendi 1,4 arabadan daha ne bekliyorsun şeklinde cevap verince neye uğradığımı şaşırdım. Toyota kalite toyota öyle böyle diyenlere inanmayın. Aynı yer bana arabayı satmak için günde 5 6 kere telefon açıyordu. Benim ayağıma kadar test aracı getirdiler. Ama sattıktan sonra iş bitiyor. Auris servis tarafından da kanıtlanmış dandik bir araba. Ses kaydını almayı başarırsam paylaşırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #51 : Şubat 27, 2012, 08:04:22 »
120 geçince arka kapılarda ıslık, ön konsol tıkırtıları, tırnagım deyse  cizilen plastik aksam (bir türlü çözüm bulamadım) benimde canımı sıkan hususlar bunun dışında sorun yok benim sorum 30000 bakımına gideceğim genelde aurisciler olarak hangi marka hangi dereceli yağı kullanıyoruz servis ikidir 10/40 ile değişim yapıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Şubat 27, 2012, 14:21:45 »
Bende ilk defa Toyota Auris 1,33 aldım. Bu 11 nci sıfır aracım. Aracın motor sesi yolda gidişi aynı 90 model şahin. İlgili sorunlarımı servise bildirmek istedim. Daha telefonda kendisinin servis müdürü olduğunu söyleyen beyefendi 1,4 arabadan daha ne bekliyorsun şeklinde cevap verince neye uğradığımı şaşırdım. Toyota kalite toyota öyle böyle diyenlere inanmayın. Aynı yer bana arabayı satmak için günde 5 6 kere telefon açıyordu. Benim ayağıma kadar test aracı getirdiler. Ama sattıktan sonra iş bitiyor. Auris servis tarafından da kanıtlanmış dandik bir araba. Ses kaydını almayı başarırsam paylaşırım.
Serhat bey aracı almadan bir teset sürüşüne çıkmadınızmı acaba?Test aracı 1.6 dahi olsa yol ile ilgili sıkıntıları o da yapar.
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0-
« Yanıtla #53 : Şubat 27, 2012, 14:28:26 »
Serhat bey aracı almadan bir teset sürüşüne çıkmadınızmı acaba?Test aracı 1.6 dahi olsa yol ile ilgili sıkıntıları o da yapar.

Bana getirilen test aracı dizel di. Kendileri biliyordu alacağım aracı. Arabanın gitmesi kalkması sorunu ıvırı zıvırı ben geçtim artık. Ama telefonda verilen cevabı hala unutamıyorum. Toyota gibi bir marka yaptı hemde bunu. Bugün yarın takasa vericem zaten aracı balık baştan kokarmış.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Şubat 27, 2012, 14:44:19 »
Alıntı
Sanırım bize avensiz yolu görünüyor...

Ben olsam avenli alırdım :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Şubat 27, 2012, 14:47:16 »

test şürüşünü çok kısa bir parkurda yaptırıyorlar, insan hiç bir şey anlamadan yol bitiveriyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Şubat 27, 2012, 15:16:48 »
Ona göre ağırlığı koyup mümkünse bozuk yolda yapmak lazım,kaymak asfaltta benim emektar lada bile Mercedes gibi gidiyor.
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Nisan 12, 2012, 21:59:54 »
Merhaba abiler, kardeşler.
1 ay önce 0 km auris comfort extra aldım. Arabam henüz 1700 km de. Bundan evvelde 2007 model corolla hb sol aracıma sahiptim. İddia ediyorum resmen attan eşşeğe binmiş gibi oldum. 2007 model 180 bin km yi devirmiş halde iken bile corolla hb sol arabam bu aldığım 0 km auristen kat be kat daha sessiz di. Bu auris beni verem ediyor. Şimdilik şikayetim sadece ses yalıtımıyla alakalı. Bazen sağından solundan toyotada hiç alışık olmadığım seslerde duyuyorum..İnşallah toyota diğer konularda da kalitesini düşürmemiştir.. en az 10 senelik toyota kullanıcıyız ailece. Bu son alışverişimden dolayı toyotadan çok cidi bir şekilde soğudum.. Beni müşteri memnuniyeti için arayan toyota yetkililerinede bu şikayetimi bildirdim. Hiç memnun kalmadığımı bastıra bastıra söyledim. Yüzlerine kaliteyi çok ciddi bir şekilde düşürmüşsünüz dedim. Kimisi sessiz kaldı. Kimisi haklı buldu..Bu konuyuda sizinle paylaşmak istedim. Selametle kalın.

merhabalar,

bence aurislerde özellikle benzinlilerde ve hatta dizellerde de motor sesi yalıtımının üst düzeyde olmasından ötürü diğer araçlarda da var olduğu halde motor sesinin bastırdığı tıkırtılar auris kullanıcılarına tabiri caizse (mazur görün) batıyor. eğer "cıv cıv" tarzı plastik sürtmesi sesi şeklinde sesler çıkmıyorsa ve yalnızca tok sesli yol tıkırtılarından şikayetçiyseniz 10.000 bakımında servisin (tabiki servisten servise değişir) neydüğü belirsiz bir 10w40 yağ koymasından sonra artacak olan motor sesi bu yol tıkırtılarını bastıracaktır ve sizi mutlu edecektir sanıyorum..saygılar
2012 Auris 1.33 Comfort Beyaz