Gönderen Konu: 2004 Corolla T-sport vvtl-i hakkında....  (Okunma sayısı 7208 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
2004 Corolla T-sport vvtl-i hakkında....
« : Şubat 02, 2012, 05:37:26 »
arkadaşlar merhaba 2004 model bir t-sport almak istiyorum. fakat bu araçla ilgili çok fazla bilgim yok alınabilirmi? avantajları dezavantajları nelerdir? şimdiden teşşekür eederim...

Toyota Club Türkiye

2004 Corolla T-sport vvtl-i hakkında....
« : Şubat 02, 2012, 05:37:26 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: '05
  • Kilometre: 238000
  • 13 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Ynt: 2004 Corolla T-sport vvtl-i hakkında....
« Yanıtla #1 : Şubat 07, 2012, 16:31:08 »
arkadaşlar merhaba 2004 model bir t-sport almak istiyorum. fakat bu araçla ilgili çok fazla bilgim yok alınabilirmi? avantajları dezavantajları nelerdir? şimdiden teşşekür eederim...
Mehmet bey ,Çorum'da 1 tane var ve en dikkat çeken yanı ise (bana göre) 8.000 devirde gaz kesmesi ve en son limitin 9.000 d/d olması,ayrıca hepsinde sunroof standart-2004 haricindekilerde 4, 2004'lerde 8 havayastığı bulunması (internet ilanlarında sürekli baktığım için model yılı aklımda böyle kaldı) yakıt tüketimini ise bende çok merak ediyorum.
Eşekten şeker esirgenmez ama eşek yaratılışı bakımından otu beğenir..
Emektarlar:99 Passat TDI-98 Fiat Uno 70 S-97 Europa 1.4 RN-2004 Honda Jazz LS-1.6 XLİ 1998-Toyota Corolla 1.4 D-4D Terra Sedan-Honda Civic 2013

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '10
  • Kilometre: 140000
  • Kan Grubu: ---
  • 4 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 07, 2012, 17:14:05 »
Araç kral bir araç 8000d\dk çok rahat çevirebilmekte zaten vvt-i motor yanlışım yoksa 6000d\dk dan sonra subap açıklığı artar ve canavarlaşır diye biliyorum yakıt tüketimi şehirler arası min. 7.1litreden başlıyor şehir içi min. 10litre gibi bir değer ancak emsallerine göre hakkını veremiyor açıkcası...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '97
« Yanıtla #3 : Şubat 07, 2012, 17:21:25 »
Type-R düşünmelisiniz bence..
97 Corolla 1.6 GLi  A/C

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • No Stock+
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 08, 2012, 01:12:27 »
Türkiye de fazla yok. Olanlarında temizini bulmak zor bulunanında fiyatı normal olarak diğerlerine göre fazla.
Yakıtı normal kullanımda normal bir değer. E tabi ki hiç fark etmezz sınırları zorladığınız her araç cebinizi de zorlar.
çift egzantrikli vvtl-i motor, 6 ileri şanzıman, yani bence çok güzel araç ama farklı seçeneklerde göz önünde bulundurulabilir. O da sizin zevkinize ve bütçenize bağlı..
2005 Corolla 1.6 (2005 - 2018)
2013 Avensis 1.6 (2018 -         )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 08, 2012, 20:01:19 »
Araçla ufak oynamalar yapacaksanız eğer cai kat komple egzoz buji vs vs şeylerle uğraşacaksanız iyi araç ancak polo gt yada golf gt(1.4tsi 170hp) düşünmenizde fayda var veya toyota olsun yine derseniz celica GTS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 59088
  • 312 kere teşekkür etti
  • 511 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 08, 2012, 20:55:54 »
En güzel bilgiyi ben vereyim sana Corolla T-sport dünyada en verimli 3.araç seçilmiştir. Verilerine göre gayet iyi bir çizgisi bulunmaktadır.Rakiplerine oranla daha seri ve daha ekonomiktir.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Toyosundan uzakta, harap ve bitap...
  • 25 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 08, 2012, 21:07:04 »
pek bulunmadığı için türkiyede pek de tanınmaz.. dıştan sadece tek kapılı olmasından belli olur.. onun haricinde elinizde gizli bi güç olcak :) .. yakıtı ise böyle bi araca göre normal gözüküyor.. sunroof lu corolla da türkiyede bulunmaz hint kumaşı :D geçen sene babamı kandırmayı denedim ama pek bi aile arabası görüntüsü olmadığından başaramadım :) videolarından da izlediyseniz mükemmel bi sesi var.. teknolojisi sayesinde de galiba 6200 d/d civarında daha da ataklaşan bi motoru var.. typer da güzel bi seçenek ama piyasası daha yüksek :)
..modifiye, modifiye dediğin nedir ki gülüm, ben senin için stock gezmeyi göze almışım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 09, 2012, 15:19:35 »
En güzel bilgiyi ben vereyim sana Corolla T-sport dünyada en verimli 3.araç seçilmiştir. Verilerine göre gayet iyi bir çizgisi bulunmaktadır.Rakiplerine oranla daha seri ve daha ekonomiktir.
+1

Ancak şöyle birşey söz konusu t-sport 1.8vvtl-i 192hp 0-100km 8saniye golf gt 1.4tsi 170hp 0-100 7saniye aralarında tork farkı var turbo benzinli bir motor düşük devirlerden max devire kadar bütün torkunu ve beygirini koyarken atmosferik benzinli böyle değil malesef ancak atmosferik motor aşırı beslemeli bir motordan daima daha uzun ömürlü ve sağlamdır :) maliyeti düşktür üstünde oynama yaparken yada sanayide tamir edilirken rahatlıkla yapılabilir ancak turbo benzinli misal tsi motor sanayide halledilemez...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Şubat 09, 2012, 15:34:16 »
+1

Ancak şöyle birşey söz konusu t-sport 1.8vvtl-i 192hp 0-100km 8saniye golf gt 1.4tsi 170hp 0-100 7saniye aralarında tork farkı var turbo benzinli bir motor düşük devirlerden max devire kadar bütün torkunu ve beygirini koyarken atmosferik benzinli böyle değil malesef ancak atmosferik motor aşırı beslemeli bir motordan daima daha uzun ömürlü ve sağlamdır :) maliyeti düşktür üstünde oynama yaparken yada sanayide tamir edilirken rahatlıkla yapılabilir ancak turbo benzinli misal tsi motor sanayide halledilemez...

Ardacım saniyelerle ilgili bi araştırma yaptıktan sonra yazacağım ama Tsı motor hakkında haklısın maliyet yüksek fazlasıyla ve müdahale etmek zordur çabuk da arıza yapabilirler.
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Hilux
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: A-
  • 32 kere teşekkür etti
  • 59 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 09, 2012, 15:46:47 »
Konu T-sport bahsi geçen araç tsi !! !! !! Bu T-sport'a hakarettir benim gözümde. İlk neslinde gaza gelip 122, 140, 170 bir sürü versiyon yaptılar, patır kütür patladı motorlar.

T-sport Yamaha bloklu çılgın bir motor, 6200 d/d'ya kadar liftleri açılmadığı için nerdeyse 1.6 atmosferik bir motor kıvamında çalışır.

Bunun ne faydası olur?

-Şehiriçinde daha sakin, ekonimik ulaşım maksatlı seyahatlerde de kullanılabikecek makul bir araç. Type-R'lar gibi sürekli bir performans otomobili değil.
-Çevreyollarında performanslı kullanım amaçlandığında 6200'den sonra boyun kıran çılgın bir atak, yanlış hatırlamıyorsam 8500 civarında devir çevirebiliyor, 2500 devir civarında bir aralıkta takip eden viteslerde kullanılabiliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Şubat 10, 2012, 17:48:30 »
Konu T-sport bahsi geçen araç tsi !! !! !! Bu T-sport'a hakarettir benim gözümde. İlk neslinde gaza gelip 122, 140, 170 bir sürü versiyon yaptılar, patır kütür patladı motorlar.

T-sport Yamaha bloklu çılgın bir motor, 6200 d/d'ya kadar liftleri açılmadığı için nerdeyse 1.6 atmosferik bir motor kıvamında çalışır.

Bunun ne faydası olur?

-Şehiriçinde daha sakin, ekonimik ulaşım maksatlı seyahatlerde de kullanılabikecek makul bir araç. Type-R'lar gibi sürekli bir performans otomobili değil.
-Çevreyollarında performanslı kullanım amaçlandığında 6200'den sonra boyun kıran çılgın bir atak, yanlış hatırlamıyorsam 8500 civarında devir çevirebiliyor, 2500 devir civarında bir aralıkta takip eden viteslerde kullanılabiliyor.
Motorların döküldükleri bir kesin çok yüklüyorlar ve çapları buna yetmiyor :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #12 : Şubat 11, 2012, 01:31:47 »
çok teşekkür ederim arkadaşlar sanırım temiz bir 2004 bulursam hemen alıcam. type-r öneren arkadaşlar haklılar fakat 40 bin tl altına yok. o fiyat ona verene kadar kendi aracımı satmazdım:) bilgiler için tekrardan teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • E12 HB Corolla D-Sport 2.0 D4D (Tek Kapı)
  • Model Yılı: '02
  • Kilometre: 332000
  • 208 kere teşekkür etti
  • 421 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Şubat 11, 2012, 08:24:46 »
Sıkıntı da tam o dediğin yerde başlıyor ya Erdi... Temiz bulmak çok çok çok zor malesef, gerçi bulduğunda bir kaç yere sormadan almazsın ama bitik arabalarda belli zaten piyasada :D
♠  A.C.D.ᵀᴴᴱ'ᴼᴿᴵᴳᴵNAᴸ ♠  Back In Town! 
İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz. (Hz. Muhammed)
Haklı olduğunda mücadeleden korkma! Bilesin atın iyisine Doru, Yiğidin iyisine DELİ derler...
Forum Profili Tam Olmayan Üyelere Cevap Verilmeyecektir !!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #14 : Şubat 12, 2012, 00:39:06 »
bulabilirseniz mutlaka burdan haberleşelim araca hayran kaldım bu olmazsa audi s3 var aklıma 2 ay içerisinde buldum buldum bulamazsam yazın hiç bulunmaz..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #15 : Şubat 12, 2012, 00:41:06 »

Bunun ne faydası olur?

8250 çevireni seyrettim aracın sesi de muhteşem araca hayran kaldım açıkçası ama iş temizini bulmaya kalıyor:(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #16 : Şubat 12, 2012, 00:43:58 »
Araç kral bir araç 8000d\dk çok rahat çevirebilmekte zaten vvt-i motor yanlışım yoksa 6000d\dk dan sonra subap açıklığı artar ve canavarlaşır diye biliyorum yakıt tüketimi şehirler arası min. 7.1litreden başlıyor şehir içi min. 10litre gibi bir değer ancak emsallerine göre hakkını veremiyor açıkcası...

teşekkür ederim yanlız emsalleriyle roll yaparken çekilmiş videoları var pek dediğiniz gibi değil sanki ufak tefek oynamalarla 200 küsür beygirleri görebiliyormuşuz diye öğrendim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Şubat 12, 2012, 13:59:55 »
Temiz bir tane bulabilseydim ben almıştım şimdiye sordun orda ama umarım bulabilirsiniz.
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Şubat 12, 2012, 18:36:14 »
teşekkür ederim yanlız emsalleriyle roll yaparken çekilmiş videoları var pek dediğiniz gibi değil sanki ufak tefek oynamalarla 200 küsür beygirleri görebiliyormuşuz diye öğrendim.
Roll yaparken ceklen videolardaki hiçbir araç stok değil yukardaki yorumlardada yazdığım gibi abim ufak oynamalarla çok daha iyi hale getirebilirsiniz şimdiden kolay gelsin umarım temiz birtane bulabilirsiniz...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '08
  • Kilometre: 296
  • 3 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Eylül 29, 2012, 13:54:21 »
1996 Corolla Gli A/T                   (SOLD)
2004 Corolla Sol A/T                  (SOLD)
2010 Corolla Elegant A/T           (SOLD)
2008 Corolla Elegant D-4D MM/T 2016 VW Polo Lounge Man.

Etiketler: