Gönderen Konu: Toyota Corona'cılar burayaaa...  (Okunma sayısı 68130 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
Ynt: Toyota Corona'cılar burayaaa...
« Yanıtla #40 : Eylül 03, 2012, 20:49:27 »
Corona-carina süper arabalar
ama eskidi artık yav
2012 clio kullandım coronanın verdiği zevki asla vermiyor inanın.coronanın performansı şu andaki 2012 model arabanın çoğunda yok...
muğladan herkese selam.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Eylül 03, 2012, 20:49:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 365000
  • Model Yılı: '94
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Eylül 06, 2012, 18:24:43 »
aracımda atiker sıralı sistem lpg mevcut. bir hafta önce internetten bağlantı kablosu siparişi verdim. kendi ayarımı kendim yapıyorum. iki gün önce ilk kalibrasyonumu yaptım. 50 tl ye yaklaşık 21 lt gaz aldım ve 260 km yol yaptım.(çoğu uzun yol, muğla dan geldim) içindeki gaz bitti bitecek. ayar işlemi epey fark ettirdi. şimdide hafta sonu bikaç ince ayar yapacağım. daha da iyileşecek inşallah.
toyota corona 2.0 gli apeks

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • I <3 Corona :)
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Ocak 09, 2013, 23:30:13 »
2012 ramazan bayramında köye gittim. şimi hemen ön yargılı davranmayın ama 8 kişiydik :) 6 yetişkin 2 çocuk ve bagajda yük. 30Lira gaz ile 150km gitti sabit 110 km hız zorlamadan. ne var ki 30TL ile şehir içinde yüksüz taş çatlasın 80 km zor gidiyorum. Kısacası şehir içi çok yakıyor. Ama şuda bir gerçek ki 2000 motor ve ayağım hiç durmuyor. transporter bmw 3.18 fluence hyundai era ve markasını unuttuğum bir çok araba bizim 20 lik moruğu görünce seviniyorlar ama sonuçları hüsran oluyor:) seviyorum bu Corona'yı :)
I've ßeen aLone aLL aLong....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Ocak 20, 2013, 22:55:37 »

8 yıldır 93 model corona gli sahibiyim. aracım 240.000 km de. 3 yıldır zavoli sıralı lpg sistemi var. bundan önce de 5 yıl eski sistem vardı. 8 yıldır hiç bir sorun yaşamadım. son 3 aydır  lpg de ve benzinde yeterli performan alamıyordum. özellikle soguk motorda performans sorunu had safhada. rolanti sürekli salınım yapıyordu. motorcular lpgde, lpg ciler bizim sistemde birşey yok dediler. daha sonra genellikle şehir içi kısa mesafalerde kullandığım için fark edemediğim bir  hususu uzun yol giderken fark ettim. benim arabanın motoru ısınmıyordu. ustam termostatın arızalanmış olduğunu açık kaldığını bu yüzden motorun ısınmadığını söyledi. termostatı değiştirdik, motor ısısı normale döndü ancak bu seferde motor rolantisinde sorun yaşamaya başladım. rolanti 1200 devirden aşagı düşmüyor. Motor üzerindeki jakları kendim kontrol etmek aklıma geldi. Motor üzerinde ne işe yaradığını daha sonra öğrendiğim bir kablo jakının, emanet şekilde yerinde durduğunu ve elimin değmesi ile motor üzerinden ayrıldığını fark ettim. söz konusu sensörün, motordan radyatöre giden boru üzerindeki soğuk çalıştırma sensörü olduğunu öğrendim. sensör kopunca, motor  soğukken araba hiç çalışmaz oldu. sensörü temin ettikten sonra montajınıda kendim yaptım. ayrıca gaz kelebeğini de sprey ile temizledim.  tabi tüm bu işlerden sonra lpg ayarlarınıda tekrar yaptırdım. Şu an arabam eski günlerine geri döndü. Bir bilgi olması açısından paylaşmak istedim. Umarım faydalı olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #44 : Temmuz 24, 2013, 14:22:22 »
arkadaslar 93 corona 2.0 gli
bakım zamanım geldi; usta usta gezmekten cok sıkılan biri olarak bu araca en uygun yagın ne oldgunu bulmaya caısıyoeum yardımcı olursanız cok sevinirim; uzun yola cıkıcam o yuzden filtreler yag felan hepsini elden gecircem desteginizi bekliyorum

sunu belirtmeden gecemeyecegim 2008 benzinli passat kullanan bir arkadasımla dolastık soyle bir hayran kaldı soleyemedi ama :D:D:D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #45 : Temmuz 24, 2013, 16:50:32 »
Bende en son ölçümlerimi paylaşayım .
455 km de 78 tl lik lpg yaktı  aracım.Devirli ve sakin kullanımda 110 km geçmedim.
Hakan bey baya iyiymiş yakıtı 1.7 kuru felan ediyor .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #46 : Temmuz 27, 2013, 15:28:09 »
hayalet forum mu burası ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 211000
  • Model Yılı: '96
  • 1 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Temmuz 29, 2013, 02:15:30 »
s.a 93 corolla apex aldık arkadaşa tavsiyem üzerine...amasyadan kalkıp taa adanadan hemde ama bazı çözülemeyen problemler var iç mekanda ve motorda bu konularda yardımlarınızı bekliyorum...
Sadece Huzur...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #48 : Ağustos 08, 2013, 17:01:58 »
Merhaba arkadaşlar
93 corona gli 2.0 ile aranıza katıldım... aracım ilk sahibinden 200.000'de hic lpg takılmamıs içi cok temiz motoruna anahtar değmemiş henüz.. tavan tamamen, ön kaputta ise avuc içi kadar güneş yanığı mevcut, ön tamponda ufak bir catlak ve dökülme var...
ilk aşamada lpg taktırmayı düşünüyorum (tavsiyelerinizi bekliyorum!!!) ve gerekli yerlere boya yaptırmayı düşünüyorum...
özellikle LPG konusunda kafam çok karıştı Aydın'daki Atiker ustası araba eski olduğu için tek nokta enjeksiyonlu kit takmayı önerdi... İzmirdeki meshur YSF Otogaz Zavoli takan Ali usta ise getir takalım Zavoli... işçiliği zormuş sanırım araç iki gün kalıcak serviste...
Görüşlerinizi belirtirseniz ben de ilerleyen zamanda sizlerle deneyimlerimi paylaşabilrim...
herkese iyi forumlar
1993 Toyota Corona GLI 2.0 - Benzin - Manuel
1999 Toyota Corolla 1.3 Terra Benzin/LPG(atiker) - Otomatik

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #49 : Ağustos 10, 2013, 11:59:43 »
selam corona sevenler:) şu anda aldığım 4.ncü 93 model coronam.otomatik vites.kısa zamanda fotoğrafları yüklerim.arabalarla ilgilenmeyi,tamir işleriyle uğraşmayı severim.
bundan bir önceki coronamda 93 model ve otomatikti.üzerinde romano sıralı sistem lpg vardı.şehirler arası 10.5 lt-şehir içi 12,50 lt lpg harcıyordu.şimdi aldığım corona da tek nokta (sıralı değil) lpg takılı.şehir içi 10 lt yakıtı var(şehir içinden kastım tabiiki istanbul,izmir değil,muğlanın ilçesindeyim trafik pek yok gibi birşey),bu işi anlamış değilim nasıl olurda tek nokta lpg sıralı sistemden az yakar performans olarak ta bir değişiklik yok.

acaba bu nedenle mi Aydın'daki Atiker ustası bana tek nokta enjeksiyonlu kit önerdi???
1993 Toyota Corona GLI 2.0 - Benzin - Manuel
1999 Toyota Corolla 1.3 Terra Benzin/LPG(atiker) - Otomatik

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #50 : Ekim 22, 2013, 15:03:00 »
merhaba arkadaşlar.1992 corona 2.0 gl ile aranıza katıldım.yaklaşık 1 aydır distiribitörle ilgili sorunum var.usta değişmesi gerektiğini söyledi.ama bir türlü bulamadık distiribitörü.bu arada araç karbüratörlü.benzer sorun yaşayan yada bilgisi olan bi arkadaş yardım edebilir mi acaba ? şimdiden teşekkürler, saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 234000
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Corona\'cılar burayaaa...
« Yanıtla #51 : Kasım 25, 2013, 10:18:20 »
Corona sevenler familası  :)
Herkese selamalar
Arabamı alalı 1 ay oldu.
91 XL
Yakıt şehir içi 33 kuruş/km
Yorum ve bilgi lütfen...

Mesaj Birleştirildi: Kasım 25, 2013, 10:30:53
merhaba arkadaşlar.1992 corona 2.0 gl ile aranıza katıldım.yaklaşık 1 aydır distiribitörle ilgili sorunum var.usta değişmesi gerektiğini söyledi.ama bir türlü bulamadık distiribitörü.bu arada araç karbüratörlü.benzer sorun yaşayan yada bilgisi olan bi arkadaş yardım edebilir mi acaba ? şimdiden teşekkürler, saygılar.

Kardeş memleket neresi yahu :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 355000
  • Model Yılı: '90
  • 5 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Toyota Corona'cılar burayaaa...
« Yanıtla #52 : Kasım 25, 2013, 14:18:16 »
90 model CORONAm yakıtıda performansıda çok güzel. Ankara Bursa gittim geldim. 1 litre lpg=13,3 km yol daha ne olsun. Hız 110-120 radardan ve hızdan korkmazsan ibreyi çeviriyor vallahi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Kasım 25, 2013, 16:53:14 »
uğur kardeş,

Ankara şehirci yakıt durumu nedir usta ?
corona için  gittiğin mekanik / gaz ustası var mı  ?
Saygılar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 355000
  • Model Yılı: '90
  • 5 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Kasım 25, 2013, 17:45:27 »
Mustafa kardeş şehir içi tüketimim tahminim 26-29 krş  arasında değişiyor. Şehir içi zor ölçülür bilirsin. Gaz ayarına gelince bilgisayarlı ayar yapılıyor çoğu yerde var (eksoza takılıp yapılan) ücreti 10-15 tl. gazda işin şifresi giren hava miktarı,hava girişinin en az yarısı kapalı olmalı.tavsiyem yarısını kendin kapat ayara öyle git. Gazcılar genelde dokunmadan mevcut hava girişine göre ayarlarlr Aksi takdirde araç çekişi düşer. özellikle ilk kalkış anında.Bir şifre daha sıcak hava girişini eksoz manifoltundan çıkar geriye çevir, soğuk hava girişini termostattan vida ile sabitleyerek kapat. boşa attığında stop etmesini yada devir düşmesini artı olarak düzenli rolanti olmasını sağlar.

Selamlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Kasım 26, 2013, 10:33:41 »
Uğur kardeş, sağ olasın deneyeceğim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: ---
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Ocak 11, 2014, 09:19:09 »
Samsundan merhaba,

Ben 92 model daihatsu applause kullanıcısıyım. Araçtan çok memnunum aslında o paraya (6.5-7.5binTL) alınabilecek konforlu araçlardan, performans olarakta beklenmeyecek şekilde seri ve hızlı. 3 senedir sorunsuz biniyorum fakat incik boncuk parçaları aksesuarları çok zor bulunuyor çoğu usta kaputu açınca 5-10 dk düşünüyor ne nerden geliyor diye  :)

Kısacası maddiyatı ayarladıktan sonra corona almayı düşünüyorum daha doğrusu para hazır olsa düşünmeden alıcam  :) mevzu toyota olunca direk bu forumu önerdiler, bende sizlere danışmak istedim.

Alırken dikkat etmem gereken, coronaya has ince ayrıntılar nelerdir?
Kronik bir sorunu var mıdır?
Birde ben öğrenciyim her gün okul-iş arası ortalama 60-70 km yol yapıyorum, yakıt durumu olarak beni çok yorar mı? Şu anki aracım güncel lpg lt fiyatına göre 30-32 kuruş yakıyor.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi günler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Carina
  • Kilometre: 265700
  • Model Yılı: '98
  • 18 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Ocak 12, 2014, 00:17:30 »
Samsundan merhaba,

Ben 92 model daihatsu applause kullanıcısıyım. Araçtan çok memnunum aslında o paraya (6.5-7.5binTL) alınabilecek konforlu araçlardan, performans olarakta beklenmeyecek şekilde seri ve hızlı. 3 senedir sorunsuz biniyorum fakat incik boncuk parçaları aksesuarları çok zor bulunuyor çoğu usta kaputu açınca 5-10 dk düşünüyor ne nerden geliyor diye  :)

Alırken dikkat etmem gereken, coronaya has ince ayrıntılar nelerdir?
Kronik bir sorunu var mıdır?
Birde ben öğrenciyim her gün okul-iş arası ortalama 60-70 km yol yapıyorum, yakıt durumu olarak beni çok yorar mı? Şu anki aracım güncel lpg lt fiyatına göre 30-32 kuruş yakıyor.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi günler.

kardeşim corona da alsan aynı şey olacak, o bahsettiğin ustalar yine öyle bakacak motoruna,
baya uzun yol yapıyorsun, şuan kullandığın aracından çokta fazla yakmaz ama eğer hız tutkun yoksa küçük hacimli alman daha avantajlı olur,
her aracın değişik sorunları olur, carina kullanıyorum ama coronanında kronik bi sorununu olduğunu duymadım ben, aracı inceleyip almanı tavsiye ederim, muayene raporunu sor mesela
2013 mk3 leon style, 98 Carina E 2.0 GLİ (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 35 ECC 97
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '08
  • 116 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Ocak 12, 2014, 00:52:40 »
2012 clio kullandım coronanın verdiği zevki asla vermiyor inanın.coronanın performansı şu andaki 2012 model arabanın çoğunda yok...
zamaninda bizimde bir corollamiz vardi :-) Babam hala anlatir  ev alirken satmistik:-)
Yeni sahibi buralarda olabilirmi  kirmizi renault toros ile takas etmistik (paspaslari kaldirdigin zaman asfalt goruken) bizim corana beyaz  2.0motordu :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: ---
  • 1 kere teşekkür etti
Ynt: Toyota Corona\'cılar burayaaa...
« Yanıtla #59 : Ocak 12, 2014, 17:07:07 »
kardeşim corona da alsan aynı şey olacak, o bahsettiğin ustalar yine öyle bakacak motoruna,
baya uzun yol yapıyorsun, şuan kullandığın aracından çokta fazla yakmaz ama eğer hız tutkun yoksa küçük hacimli alman daha avantajlı olur,
her aracın değişik sorunları olur, carina kullanıyorum ama coronanında kronik bi sorununu olduğunu duymadım ben, aracı inceleyip almanı tavsiye ederim, muayene raporunu sor mesela
Hız tutkum yok ama 2.0 motor ve yüksek beygir tabiki biraz gaza getirir ilk etapta  :) Şu an kullandığım araçta genel olarak parça sıkıntısı yok ön takım, baskı balata bu tarz performans parçaları mevcut fakat bazı aksesuar yani arabanın ömrü boyunca en fazla 1 defa arıza yapan değiştirilmesi gereken bazı parçaları bulamıyorum mesela cam krikosu, kapı içindeki sızdırmazlık plastikleri, benzin deposundaki gösterge şamandırası, otomatik cam tuşları vb. parçalar çok sıkıntı yaratıyor. Coronaya 3-4 aydır alıcı gözüyle bakıyorum performans ve konfor yönünden emsallerinden hatta kendinden 10-15 yaş genç araçlardan daha iyi olduğu söyleniyor. Tasarım olarak da çok çok hoşuma gitti, oturaklı karizma bir araç. Belirlediğim bütçeye göre zaten fazla seçeneğim yok gibi duruyor 12-13.5 bin arası bir bütçe ayırdım. Tek korkum şu an kullandığım araçta yaşadığım sıkıntıları corona da da yaşar mıyım? Çok kararsız kaldım babam proton 416 al diyor dayım ford escord al diyor amcam 1 sene daha para biriktir terra al diyor ama aklım corona da  :wacko: