Gönderen Konu: Toyota Corona'cılar burayaaa...  (Okunma sayısı 68374 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Corona'cılar burayaaa...
« Yanıtla #120 : Kasım 23, 2016, 22:38:35 »
herkese iyi akşamlar araniza yeni katıldım 93 model emektar gli coronamda hız göstergesi çalışmıyor daha önce başına gelen oldumu tamiri varmı tecrübesi olan arkadaşlardan yardım lütfen
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #120 : Kasım 23, 2016, 22:38:35 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 250000
  • Model Yılı: '97
  • 20 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #121 : Aralık 15, 2016, 14:10:25 »
herkese iyi akşamlar araniza yeni katıldım 93 model emektar gli coronamda hız göstergesi çalışmıyor daha önce başına gelen oldumu tamiri varmı tecrübesi olan arkadaşlardan yardım lütfen

Merhaba, bende de bazen çalışıp bazen çalışmama vardı. Aküyü değiştirince düzeldi, akünüzde sıkıntı varsa etkileyebiliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #122 : Aralık 15, 2016, 20:55:34 »
zafer bey teşekkürler akü yeni baktırdım km sanatından çıktı değişmesi lazım dedi ama tamir olabilir herhalde adanada elektronik cinin biri yaparım dedi
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Calm down. The king is back
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 112000
  • Model Yılı: '11
  • 6 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #123 : Şubat 25, 2017, 15:18:29 »
Cümleten Selamın Aleyküm. Yıllar sonra, hayalimdeki araçlardan birini almış olarak araniza geri döndüm. Toyota Corona'm ve ben artık yollardayız : ) 1-2 eksiğini yaptırdık, şuan gayet iyi. Hele bir yaz tatili gelse, 1 hafta boyunca kaput altında sökülebilen herşeyi söküp temizleyip yağlayıp bakımını yapıp geri takarsam, tadından yenmeyecek inşallah...
Toyota Avensis 2011 Elegant Extra Multidrive-S

Turbonun kesildiği 4.000 devirden sonra bizim atmosferik hayatımız başlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #124 : Şubat 25, 2017, 15:25:32 »
sercan bey hayırlı olsun rabbim kaza bela vermesin güle güle kullanın alınabilecek en iyi araba
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #125 : Temmuz 22, 2017, 00:58:47 »
Arkadaşlar merhaba. 94 model otomatik vites 230.000'de Coronam var. İki haftadır bir sıkıntısı var halledemedim. Ara sıra yapıyordu birazda fazla yakıyor normale dönüyordu ama son iki haftadır birşey oldu. Araba benzinde siyah duman atıyor lpgde beyaz duman. Rolantide bile tekleme mevcut. 100 km'de 20 litreden fazla yakmaya başladı.

Motor arıza lambası yandı ilk önce sıkı trafikte. Sonra bu dengesizlik başladı ve sürüyor. İnternetten yaptığım araştırmada arızanın MAP, MAF diye de ismi olan Vakum Sensörü arızası olduğunu gördüm. Vakum sensörünü değiştirdik yine aynı. Zengin karışım işini bir türlü halledemedim. Her usta da bakmıyor artık eski araba diye. Bu arada Ankara'da ikamet ediyorum usta tavsiyeniz, elektrikçi tavsiyeniz olursa da makbule geçer.

Başına gelen arkadaş var mı? Ve ya fikriniz nedir? Ateşleme kaynaklı mıdır sizce?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 300000
  • 34 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #126 : Temmuz 29, 2017, 14:12:15 »
Bende 2 aydır 93 model corona sahibiyim,havaların aşırı yağışlı olması nedeni ile fiskiye sistemini kontrol ettim,cam suyu kabı çatlak,motoru yanık memeler kireçli,Mopar kocaeli bayisinden kit halinde(memeler,hortumlar,motor,deposu) satın alıp montajını yaptım.
 Bu yaşta bir araçdaki donanım şaşırtıyor ön koltuğun altına cüzdanımı düşürdüğümde,alt bölümde(koltuğun tam altında)siyah çekmeceleri gördüm :) her iki koltuğun altındada var,araçdaki sık kullanılmayan her şeyi aldı ,torpido ve orta kol dayama kısmıda sık kullandığım şeyleri muhafaza etmede çok pratik :alkis:+ ön cam üstünde dikiz aynasının orda gözlük muhafaza kabıda cabası daha ne olsun? elektrikli koltuk ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1152 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #127 : Temmuz 29, 2017, 14:32:20 »
Arkadaşlar merhaba. 94 model otomatik vites 230.000'de Coronam var. İki haftadır bir sıkıntısı var halledemedim. Ara sıra yapıyordu birazda fazla yakıyor normale dönüyordu ama son iki haftadır birşey oldu. Araba benzinde siyah duman atıyor lpgde beyaz duman. Rolantide bile tekleme mevcut. 100 km'de 20 litreden fazla yakmaya başladı.

Motor arıza lambası yandı ilk önce sıkı trafikte. Sonra bu dengesizlik başladı ve sürüyor. İnternetten yaptığım araştırmada arızanın MAP, MAF diye de ismi olan Vakum Sensörü arızası olduğunu gördüm. Vakum sensörünü değiştirdik yine aynı. Zengin karışım işini bir türlü halledemedim. Her usta da bakmıyor artık eski araba diye. Bu arada Ankara'da ikamet ediyorum usta tavsiyeniz, elektrikçi tavsiyeniz olursa da makbule geçer.

Başına gelen arkadaş var mı? Ve ya fikriniz nedir? Ateşleme kaynaklı mıdır sizce?      motor kompresyonu ölçülmeli ve arıza tesbit cihazına bağlanmalı,lpg yi bir süre iptal edip benzinde kullanın ve var olan sorunları tespit edin ustaya ondan sonra gidin ,ankara da şaşmaz oto sanayiinde toyota servisi olduğunu forumda okudum.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #128 : Temmuz 30, 2017, 13:19:54 »

motor kompresyonu ölçülmeli ve arıza tesbit cihazına bağlanmalı,lpg yi bir süre iptal edip benzinde kullanın ve var olan sorunları tespit edin ustaya ondan sonra gidin ,ankara da şaşmaz oto sanayiinde toyota servisi olduğunu forumda okudum.

Tokay bey teşekkür ediyorum cevabınız için. Biraz arabayı kurcalayınca termostata giden sensörün kırık olduğunu gördüm. Araba çalışır vaziyetteyken taktığımda rolanti yükseliyor tamamen çıkardığımda düşüyor. Usta yakıtı etkiler dedi ama 20 LT. çok fazla... Ben oksijen sensöründen şüpheleniyorum. Siyah duman atarken biraz kullanmak zorunda kaldım zannedersem o duman sensörü bozdu.

Cihaza bağlayan henüz çıkmadı. Sadece servise gitmedim meşhur yerlerin çoğuna uğradım Şaşmaz sanayiinde. Kendim baktım ikaz hareketine göre; oksijen sensörü arızası diyor. Termostat arızası onu gösteriyorda olabilir. Deneyeceğim bakalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 300000
  • 34 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #129 : Ağustos 12, 2017, 14:17:23 »
Selamlar herkese,93model corona 2.0 gli modelinde polen filtresi varmı? varsa yerini tarif edermisiniz
Şimdiden teşekkürler,yanlış yere yazdıysam kusuruma bakmayın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 210000
  • Model Yılı: '94
« Yanıtla #130 : Ağustos 27, 2017, 22:09:42 »
Fotoğrafta ki gibi bir spoiler arıyorum, Ankara'da bulabileceğim bir yer bilen var mı ? Bir de geçen gün yeğenim aynaların ayarlanan kısmına su dökmüş çalışmıyor. Herhangi bir elektrikçiye götürmek istemiyorum biraz pimpirikliyimdir o konuda. Corona'lardan anlayan sağlam elektrikçisi olan var mı =

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Calm down. The king is back
  • Kilometre: 112000
  • Model Yılı: '11
  • 6 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #131 : Ocak 16, 2018, 18:42:05 »
Benim bildigim yok. Ben ön camın ordaki plastik aksamı söktüm. Temizledim, boyadım. Aracin iceri hava alacagi bir bosluk var, ustu de bir metalle kapalı. Sanirim o filtre görevi görüyor. Icinde ömürlük bir filtre gibi bişey daha vardı. Metali de soktum, temizleyip boyadim. Acmisken butun o yagmur olugunu temizledim. Bir sikinti yok. Gayet memnunum :D
Toyota Avensis 2011 Elegant Extra Multidrive-S

Turbonun kesildiği 4.000 devirden sonra bizim atmosferik hayatımız başlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #132 : Mart 26, 2018, 18:57:31 »
Herkese merhaba corona 94 otomatik araç sahibiyim. Radyatör kapağı 0.9 mu 1.1 bar mı olmalı bilgisi olan varsa sevinirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #133 : Mart 26, 2018, 23:27:50 »
Herkese merhaba corona 94 otomatik araç sahibiyim. Radyatör kapağı 0.9 mu 1.1 bar mı olmalı bilgisi olan varsa sevinirim.
ümit bey merhaba bende aynı aracın 93 model manuel vites olanı var ben 1.1 kullanıyorum memnunum sizin aracin üzerindeki kaç bar bizim araçların motor büyük olduğu için basınç bir miktar daha fazla orjinal parça almanızı tavsiye ederim radyatör kapağı önemli parçalardan çünkü profil bilgilerini doldurursaniz daha iyi yardımcı olurlar parça temini ve servis konusunda
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #134 : Mart 27, 2018, 09:15:18 »
Ümit bey merhaba  şuan üzerinde hkt 0.9 bar var ancak şöyle bir durum var ki araba sıcakken yedek su seviyesi max üstünde ve çok azda olsa zaman zaman fan açmasına neden oluyor motor soğuyunca su normale dönüp biraz eksiliyor gibi bende bu durumu kapağa yordum parçacıya gittim bana corona için 1.1 bar verdi şaşırdım bu mudur doğru olanı dedim evet dediler ancak kararsız kaldım ve hala takmadım.ayrıca bu ilk kullandığım büyük motor değil 3.0 bile kullandım hepsinfe 0.9 vardı 1.1 kafama yatmadı açıkçası ancak sizler daha iyi bilebilirsiniz teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #135 : Mart 27, 2018, 10:09:16 »
Ümit bey merhaba  şuan üzerinde hkt 0.9 bar var ancak şöyle bir durum var ki araba sıcakken yedek su seviyesi max üstünde ve çok azda olsa zaman zaman fan açmasına neden oluyor motor soğuyunca su normale dönüp biraz eksiliyor gibi bende bu durumu kapağa yordum parçacıya gittim bana corona için 1.1 bar verdi şaşırdım bu mudur doğru olanı dedim evet dediler ancak kararsız kaldım ve hala takmadım.ayrıca bu ilk kullandığım büyük motor değil 3.0 bile kullandım hepsinfe 0.9 vardı 1.1 kafama yatmadı açıkçası ancak sizler daha iyi bilebilirsiniz teşekkürler
Üzerindeki 0.9 bar çalışıyorsa suyu dışarı atmıyor ve radyatör içi basıncı tutabiliyorsa sıkıntı yok ısındığı zaman yedek depoya diğer adıyla taşırma kabına vermesi gayet normal çünkü sıvı lar ısındıklarında genlesmeden dolayı hacimleri artar ve kapaktaki termostat açar yedek depoya verir soğudu zaman tekrar çeker burda önemli olan taşırma kaybından dışarıya suyu tahliye ediyormu eksiltme yapiyormu bunlar yoksa sıkıntı değildir bide fanlari devreye alan radyatör içi basınç tır basınç olmazsa fan açmaz keyifli sürüşler
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Corona\'cılar burayaaa...
« Yanıtla #136 : Mart 27, 2018, 12:20:09 »
Teşekkürler ümit bey 1.1 takayım mı sizce yinede

Mesaj Birleştirildi: Mart 27, 2018, 12:27:45
Aslında sıkıntım şu bu durumda araba ufak bir yokuşa yada dur kalka girdiğinde 10 15 sanayi fan açıyor bu havalarda bana normal gelmiyor yazın 35 40 dereceyi görünce ne olurundayım o yüzden önceden tedbir almaya çalışıyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #137 : Mart 27, 2018, 13:00:57 »
Fan açması devirdaimin yapıldığına işaret aracınız otomatik olduğu için biraz daha çok açar fanı çünkü sizin radyatör de alt tarafta içinden şanzıman yağ soğutucu geçmekte buda ısıyı daha çabuk yükselmekte onun için sık aralıklarla açıyor bütün araçlar şehir içinde fanı fazla açar çünkü hareket yavaş olduğu için karşıdan gelen hava azdır bundan mutevellit araç kendini fan ile soğutuyor yazın zaten klima kullandığımız için fanlar klimayı açtınız an sürekli olarak devrede olur sıkıntı olmaz bizim araçların fanı çift kademedir ihtiyaca göre yavaş veya daha hızlı kendisi belirler tekrar söylüyorum araçta su eksiltme veya hareret yükseltme yoksa 0.9 bar kapak la düzgün çalışıyorsa dert etmeyiniz kafanıza takılan soru varsa orjinal değer kaç bar olacağını şasi numarası ile yetkili servisten veya forumda aktif üye @Ufuk Sönmez (16363) beyden teyit edebilirsiniz iyi forumlar
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #138 : Mart 27, 2018, 13:03:25 »
Çok teşekkürler desteğiniz için

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #139 : Mart 27, 2018, 13:08:51 »
Rica ederim profil bilgilerinizde nerde ikamet ettiğinizi göremedim doldurursaniz daha iyi yardımcı olurlar kafanızı tam rahatlatmak istiyorsanız dediğim yolları deneyiniz ve özel servislerde iyi bir toyota ustası tarafından aracı yol testi yaptırıp gosteriniz size usta canlı bi şekilde yardımcı olur
TOYOTA CORONA 3S FE