Gönderen Konu: Arşivlenmiş Konu: Otomobil Tavsiyesi İsteyenler  (Okunma sayısı 564374 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • fani dünyayı kurtarayım derken ebedi hayatı unutma
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 25 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
Ynt: Arşivlenmiş Konu: Otomobil Tavsiyesi İsteyenler
« Yanıtla #3820 : Nisan 15, 2016, 23:14:44 »
Anlıyorum genel dusunce bu yonde ama arac ozellıklerıne v.b bakıldıgı zaman fiyatları cok uygun

Ben tecrube sahıbı arkadaslarında fıkrını merak edıyorum asıl

Bu tıp aracllar alınırken nelere dıkaat edılmeli

Bu arada ben avensısten memnunum arkadasıma bakıyoruz bunları.
1998 doğan slx 1.6 i.e // 2003 kangoo 1.5 dci
2007 doblo 1.9 jtd // 2007 connect 1.8 tdci
2010 fiorino 1.3 mjet // 2010 era 1.5 crdi//2011 avensis lpg//2013 honda civic  lpg//2014 corolla 1.33 lpg,2011 1.6 avensis(yeniden)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3821 : Nisan 15, 2016, 23:29:20 »
Babamin amcasinin oglunda var s60 dan  memnunlar biniyorlar .ondan once mondeo vardi 15 binlira yakin sanzimanina motoruna masraf ettiler toplayamadılar şans isi.
bu aracada 2 3 binlira harcadi biniyorlar.icine bir kere oturdum dediginiz gibi plastigi malzemesi kaliteli.
sadece biraz garipsedigim bu kapi dosemelerini tutan klips ler üstte gözüküyordu
Birde işte onlar elbistan da ne anlayan ne parçası var.En yakin antepten istiyorlar oda bulunursa.
onun haricinde araba cok guzel.
2006 corolla lara 40 istenen ulkede bu arabanin bu fiyata alinabilmesi cok iyi.
Ama iste turbo lu olmasi Parca fiyatlari gibi nedenlerden insanlar  ön yargili yaklaşıyor

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3822 : Nisan 15, 2016, 23:37:58 »
BMW 5 serisindense Volvo S60'ı tercih ederim.
İki markayı da kullanmadım ama kullanan arkadaşlarımdan dolayı seyahat etmişliğim var.
Seyahat ettiğim BMW 5 serisi bu kasaydı, modeli 99'di yanlış hatırlamıyorsam. Volvo ise s60 değil s70'di, o ise 98 veya 99 modeldi. Ben Volvo'yu daha çok beğenmiştim. BMW'ye göre daha diriydi Volvo, ki Volvo'yu arkadaşım ikinci el almıştı BMW ise en baştan beri ailenin aracıydı.
Ancak şuan bir şey sorsanız detaylı bilgi veremem, 5 kullanan 1 serisine geçti, s70 kullanan ise corsa'ya geçti. Yakıt tüketimi, park sorunu gibi farklı sebepler insanları bu duruma getiriyor.  :D

Bunun dışında alacağınız üst sınıf arabaların önceki sahipleri önemli gösterge. Bu sınıf araçlar motor büyüklüğü, yakıt tüketimi vs. sebeplerden fazlaca değer kaybettikleri için ikinci elde bakımını karşılayamayacak kişilerin eline geçebiliyor. O durumda ise hakkıyla bakımları yapılmıyor veya anlamayan ustalarda bakım yapılmaya çalışıyor ve ilerleyen dönemde farklı sorunlar çıkabiliyor. Bakımlı, hırpalanmamış bir Volvo bulursanız uzun zaman sorunsuz kullanırsınız diye düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 13800
  • Model Yılı: '15
  • 98 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3823 : Nisan 16, 2016, 00:18:33 »
Eğer Volvo s60 düşünüyorsanız ESP nin muhakkak olması gerektiğini duymuştum motoru güçlü olduğu için arkadan ve önden kaymalar sık yaşanabiliyormuş
Volvolarda DSTC olarak geçiyor düğmeside klima panelinin altında(çoğu satıcı bilmez veya var deyip geçiştirebilirler kontrol edersiniz)
LİFE 1.33 COROLLA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3824 : Nisan 17, 2016, 10:00:55 »
Arkadaşlar merhaba,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-yakit-cimrisi-bir-aractir-282921836/detay/ araç ile ilgili fikirlerinizi alabilir miyim? kendi aracımla takasa gireceğim..
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3825 : Nisan 17, 2016, 10:41:55 »
Arkadaşlar merhaba,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-yakit-cimrisi-bir-aractir-282921836/detay/ araç ile ilgili fikirlerinizi alabilir miyim? kendi aracımla takasa gireceğim..

Ben yarisleri seviyorum Fehmi abi. Güzel araçlar cvt si de güzel. Modelli olduğundan sıkıntı da çıkarmaz.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3826 : Nisan 17, 2016, 11:09:05 »
Arkadaşlar merhaba,

Abi bizzat kullandım. Güzel bir araba. Ama 42.500 edermi derseniz edecegi max 40.000 oda 20 bin km de ve hasar kayıtsız olanları. Açıklamada 1000 tl ön saç işlem görmüş demiş ama neresi anlamadım.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3827 : Nisan 17, 2016, 19:56:04 »
telefonda konuştum, işlem tamponda yapılmış. kaputta oynama yok diyor..ilanın süresi bitmiş gerçi, ilan görünmüyor. fiyat bana da yüksek geldi ama pazarlığımızı edeceğiz bakalım hayırlısı artık..
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3828 : Nisan 17, 2016, 20:40:26 »
telefonda konuştum, işlem tamponda yapılmış. kaputta oynama yok diyor..ilanın süresi bitmiş gerçi, ilan görünmüyor. fiyat bana da yüksek geldi ama pazarlığımızı edeceğiz bakalım hayırlısı artık..
Abi Tampon alt demiri olabilir işlem gören. Şase başlarını özellikle kontrol ettir.

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 102201
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3829 : Nisan 17, 2016, 22:33:19 »
Abi bizzat kullandım. Güzel bir araba. Ama 42.500 edermi derseniz edecegi max 40.000 oda 20 bin km de ve hasar kayıtsız olanları. Açıklamada 1000 tl ön saç işlem görmüş demiş ama neresi anlamadım.

2013 yılında yaris otomatik fun paket ile auris 1.33 aynı fiyat idi, 1,33 corolla da 1.000 tl pahalı idi. şimdi hepsinin 2. el değerlerine bakarsak  yaris daha ucuz yada auris ve corolla daha şişik diyebiliriz.
  bomboş fun için 40-43 normal bence.
  lpg li biraz biraz aksesuarlıları 42-45
   style -cool 42-45 lpg li ise 44-46 felan normal fiyatları.   style cool fun guvenlik standart  gerisi teferruat hepsi aynı yani, fun alıp android teyp takmak daha mantıklı.
  bende active corolla alma peşindeyim şu an.
  yarisi satarsam corollaya geçeceğim bagaj sorunum var.
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3830 : Nisan 20, 2016, 09:02:16 »
Merhaba arkadaşlar. Hanımın bir arkadaşı için otomatik araç bakıyoruz. Bütçe 30-35 bin civarı. İlk arabası olacak ve oldukça acemi. Bayan kullanacağı için küçük sınıf düşünülüyor. Kendisinin aklında opel corsa varmış ama opellerin otomatiği eastronik olduğu için sıkıntılı diye biliyorum ama nedir tam olarak bilmiyorum.

Ben 2009 üstü fiestaların otomatiği iyidir diye düşünüyorum. Kendim otomatik focus kullandım memnundum. Sizler neler tavsiye edersiniz bu bütçeyle.
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3831 : Nisan 20, 2016, 09:20:59 »
Merhaba arkadaşlar. Hanımın bir arkadaşı için otomatik araç bakıyoruz. Bütçe 30-35 bin civarı. İlk arabası olacak ve oldukça acemi. Bayan kullanacağı için küçük sınıf düşünülüyor. Kendisinin aklında opel corsa varmış ama opellerin otomatiği eastronik olduğu için sıkıntılı diye biliyorum ama nedir tam olarak bilmiyorum.

Ben 2009 üstü fiestaların otomatiği iyidir diye düşünüyorum. Kendim otomatik focus kullandım memnundum. Sizler neler tavsiye edersiniz bu bütçeyle.

Polo da olabilir bayan için, ama o fiyata ford veya corsadan daha düşük modelli olur.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3832 : Nisan 20, 2016, 09:41:42 »
Polo da olabilir bayan için, ama o fiyata ford veya corsadan daha düşük modelli olur.

abi VW grubunun otomatik şanzımanı hep sıkıntılı duydum. Bakacağız artık.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3833 : Nisan 20, 2016, 09:46:32 »

Merhaba,

A sınıfı düşünürseniz son kasa Hyundai i10 tam otomatik bulabilirsiniz.
B sınıfı olarak Hyundai i20, Opel Corsa, Volkswagen Polo, Toyota Yaris, Suzuki Swift, Peugeot 207, Mitsubishi Colt, Nissan Micra, Mazda 2, Chevrolet Aveo, Ford Fiesta, Honda Jazz bulabilirsiniz.

Bildiklerimi yazıyorum;
Hyundai i20: Yakıtı fazla
Peugeot 207: 1.6vti motor ve 4 ileri otomatik şanzımanı var (1.4vti da varmış onun hakkında bilgim yok). Performanslı araç ama az yakması önemliyse bunu da düşünmemelisiniz.
Volkswagen Polo: Bir süre kullandım (1.2tsi dsg 2014), bana göre tek kötü yanı içi sıkıcı, ferah bir araç değil (bulabilirseniz o fiyata Skoda Fabia alınabilir gibi)
Toyota Yaris: 35 bin civarına 2012 model 1.33 multidrive s var. Ben aracımdan memnunum, makyajlı kasayla farkı ne bilmiyorum ama aynıysa kesinlikle tavsiye ederim.
Opel Corsa: Bunu da bir süre kullandım (1.4 otomatik 2013). Kaza testi ve güvenliği diğerlerine göre kötü, içi ferah. Yaris ve polo'ya göre içi kalitesizdi bence (paket farkı olabilir).
Honda Jazz: Detaylı bilgim yok, diyeceğim tek şey bir akrabamda var 2005 model otomatik 0 almıştı hâlâ kullanıyor ve 1 defa bile sorun çıkardığını duymadım.

İleriyi de düşünürsek 207, aveo, micra (hatta bunların yanına swift, mazda 2, colt'uda koyabiliriz) pek mantıklı olmayabilir (sağlamlık değil, satma bakımından).
Tavsiye demişsiniz, yaris veya polo diyorum. Acemiliği atıp satma düşüncesindeyse polo veya corsa, yaris'ten daha mantıklı olur sanırım.
Ben kendime araba bakıyor olsaydım i10'ada bakardım açıkçası.

Edit: Seat Ibiza'da polo-fabia ailesinden. Fiyatlarını bilmiyorum ama onlara göre uygun olabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3834 : Nisan 20, 2016, 09:47:28 »

Opelde 2 tip otomatik şanzıman var. Bşrş dediğiniz gibi easytronik yani mmt şanzıman  misali robotize. Digeri tork convektörlü 4 ileri. Her marka ve her tip şanzımanda sorun yaşanır. Önemli olan aracı alan kişinin o şanzımanı kullanmasını bilmesi. Polo yu markasından ötürü o fiyatlarda temiz ve az km lisini bulmak zor(Şirket çıkması olma ihtimalide yüksek ). Ama 35 bandında temiz düşük km corsa bulmak sanırım daha kolay. Fiesta da ideal bir araba. Ama fiyat olarak en uygunu sanırsam clio otomatik olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Makasların vazgeçilmezi!!!
  • 11 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3835 : Nisan 20, 2016, 11:12:44 »
5 yıl önce efsane Corolla HB 2006 Solu aldıktan sonra buraya üre olmuştum. Sattıktan sonrada pek fazla uğramayadım.
Corolladan sonra sıfır Civic daha sonra Golf 7 aldım ama corollanın sağlamlığını hiçbirinde bulamadım.
Sözü fazla uzatmadan  tercihimi bu kez Avensisten yapmak istiyorum.
Sahibinden de şu ilanı buldum: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-avensis-premium-2.0-multidrive-s-274007001/detay
Avenin piyasasını bilmediğim için sormak istedim. Nasıl bir araç bu fiyatlara alınır mı ?
2007 Corolla E12. 1.6 Sol. 3ZZ-FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3836 : Nisan 20, 2016, 11:25:18 »
Fiyat olarak birşey diyemem fakat araç çok güzel bir araç. 2.0 ve multidrives şanzıman ile sürüşe doyum olmaz.

iPhone cihazımdan tapatalk ile gönderildi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Captiva 2,0A/T High 7k / Hyundai i20A/T
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '10
  • 167 kere teşekkür etti
  • 38 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3837 : Nisan 20, 2016, 11:28:37 »
o kadar pahalı bir tüp sistemi taktırıp 3000km sonra niye satar insan?????
İlk hamlede piyon deyip geçilenler oyunun sonlarında şahı sıkıştıran kahramanlardır...
Güvendiğim iki şey;aynaya baktığımda gördüğüm ve yukarı baktığımda göremediğimdir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • TOYOTA SEVER,ESKİ TOYOTA SAHİBİ.
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '10
  • 19 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3838 : Nisan 20, 2016, 11:29:51 »
70.000 TL üzerinde seçenekler çoğalıyor. Km ve model yılından, iç ve dış dizaynından dolayı bu ve emsal modelleri düşünürdüm...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2014-opel-insignia-1.6-t-cosmo-otomatik-full-170-hp-hatasiz-288452666/detay

GOLF 7 ve CIVIC te ne gibi olumsuzluklar gördünüz paylaşırsanız biz de faydalanalım...
2021 Corolla HYBRID Dream (AKTİF)
2013 Hyundai İ30 1,6 GDİ ELİTE (AKTİF)
1991 Mazda 323 HB AT. (AKTİF)
2010 MERCEDES C180 KOMPRESSOR (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3839 : Nisan 20, 2016, 11:36:36 »
Detaylı bilgilendirme için teşekkür ederim arkadaşlar.