Gönderen Konu: direksiyon kutusu sesi  (Okunma sayısı 29733 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
Ynt: direksiyon kutusu sesi
« Yanıtla #40 : Ekim 25, 2011, 22:42:51 »
Aynı sorunu ben de yaşadım.Direksiyonu çevirirken tık diye bir ses geliyordu.Bursa'da olanlar Küçük sanayide Öz Otomotiv var 13.blokda.O hallediyo.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Ekim 25, 2011, 22:42:51 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2005 avensis 1.6 Elegant
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Ekim 25, 2011, 23:20:57 »
Aynı sorunu ben de yaşadım.Direksiyonu çevirirken tık diye bir ses geliyordu.Bursa'da olanlar Küçük sanayide Öz Otomotiv var 13.blokda.O hallediyo.

Nasıl hallediyor? neresine nasıl bir işlem yapıyor?
2005 Avensis 1.6 Elegant
Küçükyalı/İSTANBUL

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '11
  • 7 kere teşekkür etti
  • 46 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Ekim 29, 2011, 17:07:21 »
Maalesef Bursa da değiliz. Nasıl bir işlem yapıldığını biliyormusunuz?
Ben Istanbul da Menzil oto ya gittim ve sorunu anlattım.
Avensis lerde sürekli bu sesin olduğunu, rahatsız oluyorsam mavsalı dagıtıp topladıklarında 15-20.000 km bu sesin kesildiğini söylediler.
Bende bir daha bu konuyla uğraşmadım.
2000 Avensis,2005 Avensis,
2007 Avensis,2011 Avensis
Bir kere Avensis,herzaman Avensis.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #43 : Kasım 27, 2011, 00:30:31 »
bende de göstergelerin altından gelen bir tıkırtı var. stabilize yolda sanki bi plastik parça gevşemiş de titreşim yapıyo gibi. ama asfaltta veya hızı biraz arttırınca ses duyulmuyor. havalandırma kanallalarında falan olabilir mi acaba.bulunduğum yerde servis de yok. sanayiye de söktürmek istemiyorum açıkcası.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • 2008 AVENSIS 1.6 COMFORT
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '08
  • 33 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Kasım 27, 2011, 19:27:23 »
aynı sorun bendede var çok sinirlerimi bozuyor birgün tornavidayı alıp göğsü dağıtmayı düşünmüyor değilim :))
DOGRU OLSAN OK GİBİ UZAKLARA ATARLAR SENİ, EĞRİ OLSAN YAY GİBİ EL ÜSTÜNDE TUTARLAR SENİ....
edepli edebinden susar edepsiz ben susturdum sanar.....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: <'90
  • 9 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Kasım 28, 2011, 09:16:05 »
bende de göstergelerin altından gelen bir tıkırtı var. stabilize yolda sanki bi plastik parça gevşemiş de titreşim yapıyo gibi. ama asfaltta veya hızı biraz arttırınca ses duyulmuyor. havalandırma kanallalarında falan olabilir mi acaba.bulunduğum yerde servis de yok. sanayiye de söktürmek istemiyorum açıkcası.

servise gitmeyin, direksiyon kutusu diye başlıyorlar direksiyon kutusunun fiyatıda baya bi yüksek.
???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Aralık 01, 2011, 15:20:10 »
Benim ses kesildi mithat usta söylemişti gerçi biz sıktık zamanla oturur demişti galiba öyle oldu bakalım bi daha başlarmı ses :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #47 : Aralık 04, 2011, 23:16:53 »
aynı sorun bendede var çok sinirlerimi bozuyor birgün tornavidayı alıp göğsü dağıtmayı düşünmüyor değilim :))
açıkcası ben düşünüyorum ama bi yerlerden öğrenmem lazım. özellikle havalandırma kısımlarını. anlatımı var mı diye arıyorum int. de.. bulursam deneyeceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '04
  • 7 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Aralık 05, 2011, 13:45:03 »
servis garantiden değişti ama sadece 1m. kadar uzun bir demir parçası gördüm, ama yine ses var ence alt takım ile alakalı, ama servis sizin içiniz rahat etsin diye değitik yoksa sağlamdı dedi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '04
  • 7 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Aralık 05, 2011, 13:45:28 »
mafsalıda sıkamayız çünkü geçme dediler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: B-
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Aralık 05, 2011, 22:09:50 »
bende bu gösterge panelinin aındaki sesten muzdaripim, banada aynı hikaye direksiyon kutusu degişecek denildi.
toyota 2009 verso premium

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • 2008 AVENSIS 1.6 COMFORT
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '08
  • 33 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Aralık 05, 2011, 22:44:53 »
servis garantiden değişti ama sadece 1m. kadar uzun bir demir parçası gördüm, ama yine ses var ence alt takım ile alakalı, ama servis sizin içiniz rahat etsin diye değitik yoksa sağlamdı dedi

hava yastıklarını patlatmaktan korkuyorum başlayacam bir yerlerden ama :))gösterge panelinin üstüne elimle hafif bir şekilde bastırınca ses kesiliyor. sanki viada yerinden çıkmış gibi tıkır tıkır ses geliyor
birde arkadaşlar bu sigorta panelinin parçalısı boşluk yapınca bozuk yolda ses yapıyordu içindeki tırnakları hafifçe yanlara doğru büktüm ordaki boşluk gitti tıkırtı kesildi şimdi gösterge panelinin solundan havalandırmanın ordan bi tıkırtı geliyor onunda çaresini bulursam yazarım burada, bulan olursada haber versin.
DOGRU OLSAN OK GİBİ UZAKLARA ATARLAR SENİ, EĞRİ OLSAN YAY GİBİ EL ÜSTÜNDE TUTARLAR SENİ....
edepli edebinden susar edepsiz ben susturdum sanar.....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: <'90
  • 9 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Aralık 06, 2011, 00:45:29 »
ne kadar saçma yahu  bozuk yola bi giriyorsun sanki kamyonetle gider gibi sesler geliyor. biri bi çözüm bulsun artık :(
???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 23000
  • 33 kere teşekkür etti
  • 81 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Nisan 07, 2014, 16:16:58 »
Arkadaşlar benim araç 2011 medel ve henüz 23.500 km de. düz asfaltta ses yok. Fakat parkeli ve biraz bozuk bir yolda her tarafından ses geliyor. fakat en önemlisi direksiyonun alt kısmından çok ses geliyor. int. biraz araştırdım kronik olduğunu söylüyorlar. Şikayet var sitesinde bi kullanıcıyada servisde direksiyon kutusu değişecek demişler, oda sanayiye götürmüş orda direksiyonun altındaki kapağı sökmüşler ve 2 tane vidayı sıkmışlar. sorun çözülmüş. bende bu akşam kapağı söküp bi bakacam. sorunu çözen diğer arkadaşlar nasıl çözdü acaba.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Nisan 07, 2014, 16:19:32 »
Arkadaşlar benim araç 2011 medel ve henüz 23.500 km de. düz asfaltta ses yok. Fakat parkeli ve biraz bozuk bir yolda her tarafından ses geliyor. fakat en önemlisi direksiyonun alt kısmından çok ses geliyor. int. biraz araştırdım kronik olduğunu söylüyorlar. Şikayet var sitesinde bi kullanıcıyada servisde direksiyon kutusu değişecek demişler, oda sanayiye götürmüş orda direksiyonun altındaki kapağı sökmüşler ve 2 tane vidayı sıkmışlar. sorun çözülmüş. bende bu akşam kapağı söküp bi bakacam. sorunu çözen diğer arkadaşlar nasıl çözdü acaba.

Direksiyon kolonundan olabilir, bakılması lazım. İnşallah sadece vida gevşemesi falandır.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 33 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Nisan 07, 2014, 16:24:44 »
Aytaç aklım almıyor artık. Sorunsuz araba diye corolla aldık. ses yalıtımı tıkırtı uğraş dur. 23.000 km deki arabanın direksiyon kutusu bozulurmu ya.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
« Yanıtla #56 : Nisan 07, 2014, 16:28:02 »
Aytaç aklım almıyor artık. Sorunsuz araba diye corolla aldık. ses yalıtımı tıkırtı uğraş dur. 23.000 km deki arabanın direksiyon kutusu bozulurmu ya.

Bu modellerde galiba bu sorun biraz fazla yaşanıyor. Garantisi bitmiştir her halde aracınızın. Servisle görüşün iyiniyet garantisi altında belki yardımcı olabilirler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 33 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Nisan 07, 2014, 16:45:43 »
ben 2. sahibiyim, garantisi dolmuş. sinop da yetkili servis yok, en yakın servis samsun da. direksiyon ses yapması haricinde başka sorunlara neden olurmu acaba. Başka sorunlara yolaçmassa sese razı olacaz artık.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
« Yanıtla #58 : Nisan 07, 2014, 16:52:48 »
ben 2. sahibiyim, garantisi dolmuş. sinop da yetkili servis yok, en yakın servis samsun da. direksiyon ses yapması haricinde başka sorunlara neden olurmu acaba. Başka sorunlara yolaçmassa sese razı olacaz artık.

Yine de fırsat bulursanız göstermekte fayda var. Belki basit bir şeydir göstermez iseniz daha masraflı sorunlar oluşabilir.  Yetkili servis olmasa bile özel servis falan var mı Sinop'ta?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Nisan 07, 2014, 18:29:41 »
Arkadaşlar 2006 Corolla Sedan var 83 binde araç aracı aldığımdan beri tık sesi bende duyuyorum .Ses sabit ve çok düşük hızlarda manevra esnasında geliyor .Tık sesi ile lokurtu tıkırtı sesleri farklı arızalar ilk önce buna netlik getirelim .Tık sesi araç sabitken direksiyon çevrildiğinde veya araç park ederkenki manevralarda geliyor ..Diger lokurtular stabilize yolda geliyor.TIK sesi gelen arkadaşlar ben genel bir araştırma yaptım bu ses ½80 mafsal gavşekligi ile alakalı
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "