Gönderen Konu: direksiyon kutusu sesi  (Okunma sayısı 29681 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '04
  • 7 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
Ynt: direksiyon kutusu sesi
« Yanıtla #60 : Nisan 07, 2014, 19:22:24 »
tıkırtıyla tık tık sesi farklı evet, benim araçtada aldığımdan beri var bu tıkırtı sesi, direksiyon biryerlere vuruyor gibi tıkır tıkır ediyor hafif bozuk yola girince. İlk başlarda direksiyonu aşağıya alınca azalıyordu ses şimdi her kademesinde aynı ses geliyor. Ses haricinde bir sıkıntısı olmaz dedi hangi ustaya sorduysam, ama yakın zamanlarda yaptırmayı düşünüyorum. 200-250 lira civarı bir maliyeti varmış sanırım yapılmasının.
1996 Corolla gli-2001 Peugeot 206-2005 Corolla terra- 2004  Chevrolet Lacetti

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Nisan 07, 2014, 19:22:24 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 126000
  • Model Yılı: '06
  • 3 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Nisan 07, 2014, 19:38:29 »
tıkırtıyla tık tık sesi farklı evet, benim araçtada aldığımdan beri var bu tıkırtı sesi, direksiyon biryerlere vuruyor gibi tıkır tıkır ediyor hafif bozuk yola girince. İlk başlarda direksiyonu aşağıya alınca azalıyordu ses şimdi her kademesinde aynı ses geliyor. Ses haricinde bir sıkıntısı olmaz dedi hangi ustaya sorduysam, ama yakın zamanlarda yaptırmayı düşünüyorum. 200-250 lira civarı bir maliyeti varmış sanırım yapılmasının.

hocam konunun öncesini okumadım ama aynı sorun bende de vardı. o ses büyük ihtimalle kaliper pimlerinde geliyor. sanayide bi usta arkadaşım kaliperleri söktü ve pim yuvalarını kauçuk ile doldurdu, ses kesildi. farklı bi sorun yoksa işe yarayabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '04
  • 7 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Nisan 07, 2014, 19:40:27 »
bizimkilerde direksiyon elinde kalacakmış gibi titriyor kaliperden olacağını sanmıyorum çünkü sadece ses değil olay.
1996 Corolla gli-2001 Peugeot 206-2005 Corolla terra- 2004  Chevrolet Lacetti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '11
  • 33 kere teşekkür etti
  • 81 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #63 : Nisan 07, 2014, 22:32:21 »
Arkadaşlar 2006 Corolla Sedan var 83 binde araç aracı aldığımdan beri tık sesi bende duyuyorum .Ses sabit ve çok düşük hızlarda manevra esnasında geliyor .Tık sesi ile lokurtu tıkırtı sesleri farklı arızalar ilk önce buna netlik getirelim .Tık sesi araç sabitken direksiyon çevrildiğinde veya araç park ederkenki manevralarda geliyor ..Diger lokurtular stabilize yolda geliyor.TIK sesi gelen arkadaşlar ben genel bir araştırma yaptım bu ses ½80 mafsal gavşekligi ile alakalı
benimki stabilize yolda geliyor lokur lokur ötüyor, belki basit birşeydir fakat insanı arabadan soğutuyor.  akşam akşam direksiyonun altındaki kapağı söktüm karanlıktan birşey göremedim. hafta sonu tekrar sökecem, direksiyon mafsallarında gevşeme falanmı var bakacam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Nisan 08, 2014, 09:49:46 »
Mustafa abi söküm sonrası arızaya ulaşırsan resim çekip bizle paylaşırsa bizde kendi araçlarımızı kontrol edelim
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '11
  • 33 kere teşekkür etti
  • 81 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #65 : Nisan 08, 2014, 11:51:22 »
yücel yarın sanayi ye gitmeyi düşünüyorum, orda direksiyon mafsallarını sıktıracam ve ön takıma baktıracam z rotlarını falan kontrol ettirecem. ses sorunundan iyice sıkıldım artık.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #66 : Nisan 08, 2014, 15:28:16 »
Tamam Mustafa abi sendne ahaber bekliyorum özellikle şu mafsallar nerede neleri sıkıyorlar resimleme şansın olursa çok sevinirim.
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "