Gönderen Konu: direksiyon kutusu sesi  (Okunma sayısı 29747 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
Ynt: direksiyon kutusu sesi
« Yanıtla #20 : Eylül 18, 2011, 11:10:33 »
evet bu sesin mavsalla ilgili olduğu kesin benim aracımda da vardı sorun giderildi yolaaa dewaam :D
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Eylül 18, 2011, 11:10:33 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2009 avensis 1.6 valvematic elegant m/t
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '09
  • 5 kere teşekkür etti
  • 47 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Eylül 18, 2011, 13:05:44 »
bende direksiyonu olduğu yerde çevirirken nadiren direksiyonun olduğu yerden 'tık' diye ses geliyor. 20.000 bakımda derinderede ve 30.000 bakımda ise gedizler tarabyada söylemiştim ama sorun yok demişlerdi. direksiyonum ilk 10.000km'den sonra hafif tatlı sert şekle büründü. bu km'den önce pamuk gibiydi. daha önceden konu açmıştım direksiyonla ilgili...

bence bu servisler adam kazıklamak için birebir. 40.000 bakıma 300 küsür km kaldı. gidince yine söyleceğim ve kayıt altına almalarını isteyeceğim. 2012 şubatta garantimde bitiyor. 50.000 bakımda direksiyon kutunuz arızalı değişmesi gerekir derlersede gerçekten hiç şaşırmam...
AvensiStyle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2005 avensis 1.6 Elegant
  • Kan Grubu: B+
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Eylül 18, 2011, 21:06:29 »
bende direksiyonu olduğu yerde çevirirken nadiren direksiyonun olduğu yerden 'tık' diye ses geliyor. 20.000 bakımda derinderede ve 30.000 bakımda ise gedizler tarabyada söylemiştim ama sorun yok demişlerdi. direksiyonum ilk 10.000km'den sonra hafif tatlı sert şekle büründü. bu km'den önce pamuk gibiydi. daha önceden konu açmıştım direksiyonla ilgili...

bence bu servisler adam kazıklamak için birebir. 40.000 bakıma 300 küsür km kaldı. gidince yine söyleceğim ve kayıt altına almalarını isteyeceğim. 2012 şubatta garantimde bitiyor. 50.000 bakımda direksiyon kutunuz arızalı değişmesi gerekir derlersede gerçekten hiç şaşırmam...

benim aracımda da o tık sesinden ve direksiyonun hafif tatlı serte bürünmesi sorunundan var, sanırım sorunlar aynı.
bu soruna bu güne kadar tam çözüm bulabilmiş kimse yok mu?
2005 Avensis 1.6 Elegant
Küçükyalı/İSTANBUL

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #23 : Eylül 20, 2011, 11:31:48 »
Selamlar
Yakın bir zamanda avensis 1.6 elegant 2007-2008 almayı düşünüyorum bu direksiyon kutusu problemi avensislerde kronikmi acaba ?? soğudum bak şimdi sorunsuz olsun diye tercih sebebimdi ama farlar direksiyon kutusu bolca problem var sanırım avensisde  :( :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2005 avensis 1.6 Elegant
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Eylül 21, 2011, 21:16:02 »
Selamlar
Yakın bir zamanda avensis 1.6 elegant 2007-2008 almayı düşünüyorum bu direksiyon kutusu problemi avensislerde kronikmi acaba ?? soğudum bak şimdi sorunsuz olsun diye tercih sebebimdi ama farlar direksiyon kutusu bolca problem var sanırım avensisde  :( :(

bu arızalar her ne kadar kronik olarak da isimlendirilebilse de, diğer marka ve model araçlar ile avensis karşılaştırıldığında, avensisin ne kadar sorunsuz bir araç olduğu görülecektir.
maalesef her güzelin bir kusuru var.
en az kusurlusunun arayışı içinde olmak, hiç kusursuzu aramaktan daha mantıklı gibi görünüyor.
2005 Avensis 1.6 Elegant
Küçükyalı/İSTANBUL

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2009 Corolla 1.4 D4D Comfort
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Eylül 25, 2011, 13:37:28 »
..5 dakikalık uğraş sonunda 'stopun oradaki mavsal gevşemiş, sıktıracaksın' dedi.
Doğru soluğu tekrar Hakem Direksiyonda aldım. Mavsal sıkabiliyormusun diye sordum. Kendi işi olmadığını, yapamayacağını söyledi.
..

Stopun dediğiniz yer neresi biraz daha açıklarmısınız mümkünse..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • 7 kere teşekkür etti
  • 46 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Ekim 05, 2011, 22:58:08 »
Hocam geç gördüm kusura bakmayın.
Hiçbir fikrim yok. Yalnız başka bir ustaya gösterdim. O da bu arabalarda bunun kronik olduğunu, sorunun mafsaldan olduğunu söyledi. Bu arabadan çok yaptığını,mavsalı söküp yeniden taktıklarında (tamir vesaire yok, sadece komple dağıtma ve yağlayıp yerine takma)sesin 20.000 km kadar kesildiğini söyledi.
Bu aşamadan sonra arızayı önemsemedim.
2000 Avensis,2005 Avensis,
2007 Avensis,2011 Avensis
Bir kere Avensis,herzaman Avensis.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Çıkarım seninle her yola TOYOTA
« Yanıtla #27 : Ekim 05, 2011, 23:10:28 »
Arkadaşlar benzer bir sorunu bende corollamda yaşadim özellikle kasislerde direksiyon kolonundan ses geliyordu avcilardaki sonkar'a götürdüm ve test sürüsünde ki uzmaninda soyledigi gibi sorun direksiyon kolonunda idi normalden fazla bosluk oldugu icin duyulan lakirtiya neden oluyormus arac garanti kapsaminda oldugu icin 1500 tl lik parcayi ucretsiz degistirdiler simdi cok memnunum. Paylasmak istedim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Ekim 05, 2011, 23:12:56 »
Arkadaşlar benzer bir sorunu bende corollamda yaşadim özellikle kasislerde direksiyon kolonundan ses geliyordu avcilardaki sonkar'a götürdüm ve test sürüsünde ki uzmaninda soyledigi gibi sorun direksiyon kolonunda idi normalden fazla bosluk oldugu icin duyulan lakirtiya neden oluyormus arac garanti kapsaminda oldugu icin 1500 tl lik parcayi ucretsiz degistirdiler simdi cok memnunum. Paylasmak istedim

teşekkürler hakan bey
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Ekim 06, 2011, 08:31:09 »
Hakan Bey benimde 2002 corollamda aynı sıkıntı var ve malesef garanti kapsamı dışında :D bu parça neden bu kadar pahalşı ki acaba ;)
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Çıkarım seninle her yola TOYOTA
« Yanıtla #30 : Ekim 06, 2011, 13:44:57 »
Hakan Bey benimde 2002 corollamda aynı sıkıntı var ve malesef garanti kapsamı dışında :D bu parça neden bu kadar pahalşı ki acaba ;)

Selman bey,

Bence pahali olmasinin en buyuk sebebi yurt disindan gelmesi ve en önemliside montaji icin motorun indirilmesi geretigini soylediler kendilerince haklida olabilirler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Ekim 06, 2011, 14:30:38 »
2005 avensis comfort var ondada sağ  döndurdugunde tık dıyor..benim aklıma direksiyon kolnu gelmedi açıkcası.çevirdiginizde tık diyor...Aanahtar yernde boşluk olursa  da böyle tık lıyor o aklıma gedi
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Grafik Tasarımcı
  • Kan Grubu: A+
  • 28 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Ekim 11, 2011, 17:32:12 »
Benim aracımın ön iki amortisörüde pert durumda Manisa serviste 2000tlye yakın fiyat çektiler sizce normalmi?

düzenleme: Manisa serviste
2011 Toyota Auris     1.4 D4-D Comfort Plus                      http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=43857.0
2004 Toyota Avensis 2.0 Elegant Executive Otm.                http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=37978.0
1999 Toyota Corolla  1.6 Luna                                           http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=42078.0         Satıldı :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: <'90
  • 9 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Ekim 11, 2011, 17:33:17 »
Benim aracımın ön iki amortisörüde pert durumda Manisa da 2000tlye yakın fiyat çektiler sizce normalmi?

2000 lira mı? neresi normal? ön takımı komple mi yaptırıyorsunuz?
???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Grafik Tasarımcı
  • 28 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Ekim 11, 2011, 17:36:25 »
Bende şok oldum son parça değişimine çağırdıklarında verdiler o fiyatı. Ön iki amortisör tam fiyatını bilen varmı servisten? Başka parçalara yansıyacak bu amörtisör problemim.
2011 Toyota Auris     1.4 D4-D Comfort Plus                      http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=43857.0
2004 Toyota Avensis 2.0 Elegant Executive Otm.                http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=37978.0
1999 Toyota Corolla  1.6 Luna                                           http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=42078.0         Satıldı :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Ekim 11, 2011, 17:45:11 »
458 lira olması lazım yetkili serviste
???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Ekim 11, 2011, 17:51:40 »
corolla için tek amortisör değişimi işçiliği 300 istiyorlardı.Sefanın verdigi yedek parça fiyatı ise 2 amortisör için 2,bin lira isterler..916 parça fiyatı olsa her amortisör içinde işçilik 400 alırlar 1700-2000 tl arası tutabilir.Ha bu parayı 2 amrtisör için verirmisiniz onu bilmem.verenınde saglık kuruluna gidip tekrardan tam heyet raporu aması lazım akıl sağlıgı için yada bir deyim var arap yagı bol bulunca ...............sürermiş..insafları yok gercekten işçilikten ne kadar aldıklarının ya farkında değiller yada bu şekil tuttrumus gidiyorlar..
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Grafik Tasarımcı
  • 28 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Ekim 12, 2011, 00:14:19 »
Yarın tekrar bir araştırayım bakayım. Serviste ilk önce gazı veriyorlar aracınız özel bir araç yok böle bi araç yok şurası böyle bir araç tabikide böle bir aracın parçaları pahalı oluyor diyorlar :) benimde cevabım tamam bir babama sorayım diyip oradan uzaklaşmak oluyor..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Ekim 12, 2011, 00:22:36 »
Yarın tekrar bir araştırayım bakayım. Serviste ilk önce gazı veriyorlar aracınız özel bir araç yok böle bi araç yok şurası böyle bir araç tabikide böle bir aracın parçaları pahalı oluyor diyorlar :) benimde cevabım tamam bir babama sorayım diyip oradan uzaklaşmak oluyor..
yalan tek amortisörü manısada kendılerı mı söküyor..Bİşey olsa yok söyle yok böyle derler..halbuki aşagıya ın bak yeni giren çocuga söktürü i.....ler..
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Ekim 12, 2011, 09:04:39 »
olmazsa parçayı servisten al dışarıda değiştirsinler. otostartta kyb marka amortisor 186TL diyor ama uyar mı uymaz mı bilemiyorum. http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=arac&sid=PS37B4H47S&likethis=kategori&filtre=90
???