Gönderen Konu: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?  (Okunma sayısı 226487 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • selam arkadaşlar ben yüksel adana
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: A+
Ynt: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?
« Yanıtla #180 : Ocak 10, 2012, 22:57:04 »
çok tşkrl murat bey şimdi oldu  şanzıman flitresi hakında  ne diyorsun tamircim çok yıpranmamışsa gerek yok degişmeye temizler takarız diyo özel toyota sevisi ve adanada 1 numara  bu knudada yardım lütfen degişen varmıı?

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #180 : Ocak 10, 2012, 22:57:04 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 265700
  • Model Yılı: '98
  • 18 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #181 : Ocak 11, 2012, 00:14:27 »
özürdilerim o konuda bilgim yok onun için yorum yapamadım, zaten benim carinam düz şanzıman
2013 mk3 leon style, 98 Carina E 2.0 GLİ (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: ---
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #182 : Ocak 11, 2012, 10:36:37 »
tahir bey bide sizin jant ın ve lastigin 195 60 15 oldugunu yazmışsınız benim aklımdaki  jant ta bu tavsiye edermisiniz bide et kalınlıgı demişsiniz net olarak onuda yazarsanız sevinirim şimdiden tşkrl..
Merhaba Yüksel bey, şanzıman yağı konusunda sizi yanılttım galiba, nedeni benim aracıma dexron3 koydular, şimdi ustayı arayıp tekrar sordum, 3 dedi, bende şimdi yetkili servisi arayıp soracağım, değiştirmem gerekiyorsa değiştireceğim..
195 60 15 lastiğin hiç bi artısını görmedim, yakıtı bi miktar da artırmıştır, arabayı okula giderken oğlum da kullanıyor biraz onun isteği ile oldu, görüntü olarak ta 14 ile 15 arasında çok bi fark yok, ama çelik jant görüntüyü değiştiriyor, ben ölçü olarak orjinali neyse onun kullanılmasından yanayım..
ET değeri, jantın iç kısımdaki bijon deliklerinin bulunduğu alın yüzeyi ile jantın eninin(kalınlığının)tam orta kesiti arasındaki mesafedir..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #183 : Ocak 11, 2012, 11:09:15 »
Bildiğim kadarı ile şanzıman filtresi kolay sökülecek bir yerde değil, eğer öyleyse ve temizleme imkanı varsa bende yaptırmak isterim...Yağ konusunu şimdi servise sordum, tatmin edici bir cevap alamadım, sorduğum kişi konuya vakıf değildi anladığım..Bize özel geliyor ATF yağ dedi o kadar..sonra yedek parça bölümüne sordum litresi 30 lira ve Dexron3 koyuyoruz dedi(97 ve 98 model ayırmdan), öğrendiklerim bu şekilde, gerçek durumu ben de merak etmeye başladım..Bu 2 yağ arasında ne gibi farklılıklar vardır şanzımanı etkileyecek..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #184 : Ocak 11, 2012, 18:35:03 »
selam  arkadaşlar tahir bey öncelikle çok tşkrl ilginiz den dolayı ben bugün şanzın yagımı degiştim ve flitreyi de tiner le temizlettim bu zamana kadar boşa beklemşim şiddetle tavsiye ediyorum tüm carina  otomatik şanzımacılara artık ben bile degişebilirim yağını ve filitre temizligini yapabilirim çok basit  ve kolay yerde arabada değişiklik oldumu  diye merak edenlerede şunu söyleyim arabamın doğum tarihi 2012 diyebilirim bu konuda sorusu olanlara her türlü yardımcı olurum çünki carinamı çooookk seviyorum carinaya binenlerde benim için  özel diyorum msn mi verebilirim      yuksel_962_turut@hotmail.com     saygılar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #185 : Ocak 11, 2012, 19:39:09 »
Şanzıman filtresinin yerini ve nasıl söküldüğü konusunda bilgi verirseniz sevinirim, benim usta ya anlatayım..Dexron 2 mi koydurdunuz..Kaç litre yağ aldı..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #186 : Ocak 11, 2012, 19:47:53 »
tahir bey yazarak biraz zor anlatırım beni arayabilirsiniz 0533 435 04 27 yada siz numaranızı verin ben arayım sizi o zaman elinizle koymuş gibi bulursunuz saygılar..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #187 : Ocak 12, 2012, 04:00:34 »
bugun sigortacımla konuştum. bu 98 model araçlar için sadece 2000-2500 motorlu araçlarda indirim oluyormuş sadece. bizi kapsamadıgını söyledi acıkcası bozuldum biraz.:(

bu arada 1,5 ay önce çanakkaleden gelmiştim uzun yoldan gelmiştim. arkadaşın kamerası vardı. bir cekeyim dedim. carinamı  çektim. ama içi leş gibi. malum uzun yoldan geldim hiç temizlemeden çektim bu video arabanın en bakımsız hali :(  :-[  bu arada bakalım beyenecekmisiniz   temizlik hariç  :-[

Toyota Carina E 2.0 GLİ.wmv

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 265700
  • 18 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #188 : Ocak 12, 2012, 10:18:59 »
bence başka bir sigortacıya daha danışın, aracaınız 98 model ve manuel olduğuna göre bu linkteki (http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/kasko-deger-listesi) kasko değeri 11,000 tl dir. % 5 i 550 tl ederki bizim ödeyeceğimiz vergi 576 tl yani % 5 i aşmaktadır o nedenle bir alt dilim olan 1600-1800 motorlar diliminden ödemeliyiz yani 381 tl. sigortacınız kaskoyu neye göre hesapladı acaba aracın aksesuarlarına göre mi?
27.12.2005 tarih ve 26 sayılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliğine bakmanızı öneririm.
2013 mk3 leon style, 98 Carina E 2.0 GLİ (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #189 : Ocak 12, 2012, 17:03:33 »
selam  arkadaşlar bugün şehir dışına çıktım ve çıkarken gaz ı fülledim shell den herzaman aldıgım yerden hız 130-150 arası 320 km yol yapmışım tekrar aynı yerden  ve aynı pompadan fulledim 32 lt gaz aldı siz carinacıların yorumunu bekliyorum saygılar gaz lt fiyatı 2.390

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 291000
  • Model Yılı: '97
« Yanıtla #190 : Ocak 12, 2012, 18:45:25 »
merhaba ben ekrem yeni www.toyotaclubtr.com üyesiyim 1997 carinam(ız) var..:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #191 : Ocak 12, 2012, 20:04:35 »
hoş geldin aramızaaa

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #192 : Ocak 12, 2012, 21:17:19 »
selam  arkadaşlar bana arka bagajda bulun an sol sis lambası veya dış camı lazım nereden bulabilirim veya elinde olan arkadaşlar lütfen yardımcı olun saygılar..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #193 : Ocak 13, 2012, 13:10:44 »
Arkadaşlar aracımı bugün bursaya yolcu ettim :( abimizin biri aradı ilanı kaldır geliyorum dedi, geldi aldı ve gitti :( ona iyi bakmasını söyledim şimdi ben nerden bulucam bunun gibi arabayı :(
Yıldızını takip et ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #194 : Ocak 13, 2012, 23:28:12 »
inşallah daha iyisini alırsın kardeş (tabiki toyota olsun )  aykut bey senin carinada ki jant ve lastik ebatları neydi kardeş ? yazarsan sevinirim saygılar..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #195 : Ocak 14, 2012, 00:04:00 »
inşallah daha iyisini alırsın kardeş (tabiki toyota olsun )  aykut bey senin carinada ki jant ve lastik ebatları neydi kardeş ? yazarsan sevinirim saygılar..

225/50/17 idi abi
Yıldızını takip et ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #196 : Ocak 14, 2012, 13:10:05 »
hoş geldiniz Yüksel bey ,

çok tşkrl tahir bey bugün toyota özel sevise gittim sordum flitre degişmeye gerek yok temizler  ve yagını degiştiriz dediler ama yağı senin dediğin gibi degilmiş daxron 2 diyorlar bunu iyi araştırıp emin olmam lazım çünki carinamı çooook seviyorum haa bu arada yeni almadım 3 yıldır kullanıyorum en az bi 5 yıl daha binmeyi düşünüyorum saygılarr... şanzıman yagı hakkında emin olan arkadaşlardan yardım bekliyorum ama emin olanlardan lütfenn.. 97 carina

Dextron III  sizin carina için ;

http://www.ebay.co.uk/itm/4-5L-Power-Steering-Oil-DEXTRON-III-TOYOTA-CARINA-E-92-97-/280755345382?pt=UK_Vehicle_Oils_Lubricants_Fluids&hash=item415e5297e6#ht_1551wt_1199   
Tahir beyin verdiği bilgi doğrudur , Carinanın üretildiği ingiltereden e-bay dan size linkler göneriyorum.

Dextron II eski carinalar için 87-92 model olanlar için  ; 

http://www.ebay.co.uk/itm/4-5L-Automatic-Transmission-Oil-DEXTRON-II-TOYOTA-CARINA-II-87-92-/280774110978?pt=UK_Vehicle_Oils_Lubricants_Fluids&hash=item415f70ef02#ht_1472wt_1199

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #197 : Ocak 14, 2012, 13:13:12 »

yusuf bey verdiginiz bilgiler için çok teşekkür ederim zahmet verdim. saygılar.

rica ederim Gökmen bey , bilgiler paylaşılınca faydalı oluyor , ben de  indirimli tarifeden ödedim birinci MTV yi bilginiz olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #198 : Ocak 14, 2012, 13:18:52 »
bugun sigortacımla konuştum. bu 98 model araçlar için sadece 2000-2500 motorlu araçlarda indirim oluyormuş sadece. bizi kapsamadıgını söyledi acıkcası bozuldum biraz.:(

bu arada 1,5 ay önce çanakkaleden gelmiştim uzun yoldan gelmiştim. arkadaşın kamerası vardı. bir cekeyim dedim. carinamı  çektim. ama içi leş gibi. malum uzun yoldan geldim hiç temizlemeden çektim bu video arabanın en bakımsız hali :(  :-[  bu arada bakalım beyenecekmisiniz   temizlik hariç  :-[

Toyota Carina E 2.0 GLİ.wmv

sigortacın yanlış bilgilendirmiş seni  , ben indirimli ödemişken sen niye yüksek ödeyeceksin , sen sigortacına benim arabamın kasko değerini bildiren belgeyi düzenleyip  verirmisin ricasında bulun ve almalısın vermiyorsa sigortacını değiştir hemen ,288 tl den 190 tl ye düşecek senin vergin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #199 : Ocak 14, 2012, 13:19:52 »
bence başka bir sigortacıya daha danışın, aracaınız 98 model ve manuel olduğuna göre bu linkteki (http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/kasko-deger-listesi) kasko değeri 11,000 tl dir. % 5 i 550 tl ederki bizim ödeyeceğimiz vergi 576 tl yani % 5 i aşmaktadır o nedenle bir alt dilim olan 1600-1800 motorlar diliminden ödemeliyiz yani 381 tl. sigortacınız kaskoyu neye göre hesapladı acaba aracın aksesuarlarına göre mi?
27.12.2005 tarih ve 26 sayılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliğine bakmanızı öneririm.

Aynen Murat beyin söylediği gibi ...