Gönderen Konu: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?  (Okunma sayısı 227427 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: A+
Ynt: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?
« Yanıtla #140 : Aralık 19, 2011, 22:55:44 »
madem satlılık alana hayırlı oslun diyelim. bmw ye benzeten çok bu aracı, benim carinanın arkasındaki nal gibi toyota amblemini gördükleri halde sormuşlardı. aracınız hakkında nacizane fikrim motor kısmındaki kırmızılar siyah olsa daha iyi olurmuş sanki, ön tampon pek yakışmamış bana göre, bagaj kapağındaki amblem ve stopların rengi hoş olmamış, haricinde jantlar hoş arabanın basıklığı kıvamında genel olarak iyi, km si de baya düşükmüş

Sagolun görüşleriniz için. tampon kısmına gelince o tampon carina tamponu degil farkındaysanız, corona tamponu pert bi araçtan söküp almıştım ozamanda o sekılde yaptırdım yan marşpiyellerle beraber araç dahada basıktı gecen ay muayne yuzunden yukseltmek durumunda kaldım kamber ayarlarını düzelttirdim havalı amortisör vardı söktüm araca gercekten cok emegim gecti herseyini severek ve isteyerek yaptım sunroof da orjinalinde yok kendim yaptırdım vebasto marka. döşemeler torpido dahil direksiyon vites topuzuna kadar gercek deri yaptırdım 4 gün dösemecide kaldı araç, motoruna bu zamana kadar anahtar degmedi 97 den bu zamana kadar 10 bin bakımları hep serviste olmustur kelime kelimede kayıtlıdır km si düşürülmüş falan değil yani. hiç bir arıza cıkartmadı cok sükür yagına suyuna bakıyorum her 10 binde bir serviste buji hava filtresi yağ  vs değişiyorum. kısaca sen arabana bakarsan oda sana bakar :) ticari taksimiz var 2006 corolla 1.4 terra su an 680 binde daha rot ayarı yaptırmadık arabaya düsünün artık :)    Bu arada zevkler ve renkler tartısılmaz bi olaydır  sizin benim aracımı zorla begeneceksiniz diye bisey yok :) saygılar
Yıldızını takip et ...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #140 : Aralık 19, 2011, 22:55:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 265700
  • Model Yılı: '98
  • 18 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #141 : Aralık 19, 2011, 23:33:12 »
aracınızı beğenmediğimi söylemedim zaten zevkler tartışılmaz iyi bilirim, emek verilmiş belli, aracın dayanıklığı konusunda hem fikiriz, benimki 247 bin km oldu, sizin km ile oynandığınıda ima etmedim, yanlış anlaşılmamışımdır umarım. carinamı çok severim bende bakımlarını serviste yaptırırım, sürüş zevkine diyecek yok, onun için de ne kadar yaktığıda çok önemli değil. 4 yıldır bu araca sahibim ve hala doyamadım önümüzdeki yılda komple bir revizyon düşünüyorum.
2013 mk3 leon style, 98 Carina E 2.0 GLİ (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #142 : Aralık 20, 2011, 09:33:01 »
:)   
aracınızı beğenmediğimi söylemedim zaten zevkler tartışılmaz iyi bilirim, emek verilmiş belli, aracın dayanıklığı konusunda hem fikiriz, benimki 247 bin km oldu, sizin km ile oynandığınıda ima etmedim, yanlış anlaşılmamışımdır umarım. carinamı çok severim bende bakımlarını serviste yaptırırım, sürüş zevkine diyecek yok, onun için de ne kadar yaktığıda çok önemli değil. 4 yıldır bu araca sahibim ve hala doyamadım önümüzdeki yılda komple bir revizyon düşünüyorum.
       Modifiyeli Carina şahane olur derim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #143 : Aralık 20, 2011, 09:54:29 »
maddiyatla doğru orantılı olacak, çok fazla bütçe ayıramayacağım için öncelikle uzun yıllar bize eşlik edecek şekilde bakım olacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #144 : Aralık 21, 2011, 10:45:54 »
Herkesin kendine göre bir bütcesi var tabiki..
Yıldızını takip et ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #145 : Aralık 22, 2011, 03:12:17 »
kimse kimsenin yazdıgını okumuyor sanırım.

bu konuda dedimki baskı balatasını yeni değiştiren varmı.? yada ne kadara hangi marka kullandınız dedim ama kimseden cevap yok  >:(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #146 : Aralık 22, 2011, 09:03:29 »

bu konuda dedimki baskı balatasını yeni değiştiren varmı.? yada ne kadara hangi marka kullandınız dedim ama kimseden cevap yok  >:(

ben üzerime alınmadım :) benimkisi otomatik , baskı balata derdim yok vallaha  :D :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #147 : Aralık 22, 2011, 09:04:52 »
Herkesin kendine göre bir bütcesi var tabiki..

Aykut bey  , ne kadar bütçe ayırmak lazım araabayı böyle güzel hale getirmek için ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #148 : Aralık 22, 2011, 09:37:08 »
Aykut bey  , ne kadar bütçe ayırmak lazım araabayı böyle güzel hale getirmek için ?

Benim harcadıgım  8 bin i bulmustur yusuf abi sunroof ve dösemeler 4 bin tl  jant lastik 2.5 geri kalan inci boncuk hatta 8 ide gecmistir diyebilirim.
Yıldızını takip et ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #149 : Aralık 22, 2011, 09:40:17 »

Gökmen bey 4 ay önce arabam 122 binde iken baskı balata degistim daha ilk fiyatı 450 TL yi buldu orjinal yan sanayiside var 140 TL Satılıyor

ama tavsiye etmiyorum  orjinal baskı ve fren balatalarını komple 650 TL ye yaptırdım ben. bi 122 bin daha gider bole :)
Yıldızını takip et ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #150 : Aralık 22, 2011, 12:54:33 »
gökmen bey aracım 4 yıldır bende debriyaj sorunu yaşamadım bende onun için yazmadım kusura bakmayın, ama marka olarak aisin iyi diyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #151 : Aralık 22, 2011, 13:25:05 »

Benim harcadıgım  8 bin i bulmustur yusuf abi sunroof ve dösemeler 4 bin tl  jant lastik 2.5 geri kalan inci boncuk hatta 8 ide gecmistir diyebilirim.

:( epey varmış , o zaman masraf etmek yerine senin arabayı satın almak en akıllıca hareket  olur diyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #152 : Aralık 22, 2011, 16:57:05 »
:( epey varmış , o zaman masraf etmek yerine senin arabayı satın almak en akıllıca hareket  olur diyorum

Bencede mantıklı :) haftaya vakumlu kapı uygulaması yaptıracagım :) kapı dösemelerinin içine elyaf tarzı bi malzeme koyuyorlar kapılar daha dolu oluyor fitilleri silikonlu fitillerle değiştiricem torpido altı izolasyon yaptırıcam motor sesi tamamen kesilsin diye. rüzgar sesi canımı sıkıyor biraz 140 km hızla giderken sesi belli ediyor. kimi abilerimiz aynalardan falan demis ama zannetmiyorum bakalım haftaya görücez nasıl olacak :)
Yıldızını takip et ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #153 : Aralık 22, 2011, 20:22:47 »
Bencede mantıklı :) haftaya vakumlu kapı uygulaması yaptıracagım :) kapı dösemelerinin içine elyaf tarzı bi malzeme koyuyorlar kapılar daha dolu oluyor fitilleri silikonlu fitillerle değiştiricem torpido altı izolasyon yaptırıcam motor sesi tamamen kesilsin diye. rüzgar sesi canımı sıkıyor biraz 140 km hızla giderken sesi belli ediyor. kimi abilerimiz aynalardan falan demis ama zannetmiyorum bakalım haftaya görücez nasıl olacak :)

:D güzel  düşünceler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #154 : Aralık 23, 2011, 19:46:50 »
Aracınız güzelmiş Aykut Bey, Corona tamponu da yakışmış bana göre..Biz de kapı saclarına içten yapışkanlı zift yaptık(rulo şeklinde satılıyor, 1-2 mm kalınlığında), kapı döşemesinin içine de siyah yalıtım süngeri yapıştırıp kapattık..(sadece arka kapılara yapabildik), arkada oturan daha sessiz diyor..
Bu arada benim de benzin yakma test işlemi sona erdi, 2 defa yaptım, ilkinde yarıya yakını şehir dışı gibiydi ondan olsa gerek km de 46 krş yaktı, ikinci denemede hep şehir içiydi 64 krş yaktı..problemin gaz sisteminde değil genel olduğu anlaşıldı, şimdi problem nerededir diye bakacağız, hiç başına gelen oldumu, fikri olan varmıdır, subaplara bidaha mı baktırsam acaba...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #155 : Aralık 23, 2011, 20:46:25 »
Aracınız güzelmiş Aykut Bey, Corona tamponu da yakışmış bana göre..Biz de kapı saclarına içten yapışkanlı zift yaptık(rulo şeklinde satılıyor, 1-2 mm kalınlığında), kapı döşemesinin içine de siyah yalıtım süngeri yapıştırıp kapattık..(sadece arka kapılara yapabildik), arkada oturan daha sessiz diyor..
Bu arada benim de benzin yakma test işlemi sona erdi, 2 defa yaptım, ilkinde yarıya yakını şehir dışı gibiydi ondan olsa gerek km de 46 krş yaktı, ikinci denemede hep şehir içiydi 64 krş yaktı..problemin gaz sisteminde değil genel olduğu anlaşıldı, şimdi problem nerededir diye bakacağız, hiç başına gelen oldumu, fikri olan varmıdır, subaplara bidaha mı baktırsam acaba...

Öncelikle sagolun tahir bey .  64 krş bana baya bi çok geldi :S bi fikrim yok ama avans ayarlarınızı yaptırın motor çiğ benzin yakıyor olabilir bende 94 corona varken çiğ benzin yakıyordu avans ve yakıt hava ayarlarını yaptırmıstım motor rahatlamıstı ve yakıtta düşmüştü.birde 50 60 tl ye motoru bi makineye baglıyorlar motor icindeki kurumları vakumluyormus araştırıp sorustursanız daha iyi bilgi alabilirisniz yardımcı olamadım kusura bakmayın
Yıldızını takip et ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #156 : Aralık 24, 2011, 10:03:55 »

Tahir bey kardeşim , inşallah bir an önce kurtulursun bu durumdan , eğer sürekli arabanın bakımını yaptığın ustan yoksa mutlaka toyota yetkili servisine  yada Bosch  car servisine  gitmelisin , pahalı bile olsa kesin çözüm üreteceklerdir , gitmezsen dışarıdaki ustaların deneme tahtası olursun.. senin arabanın kilmetresini bilmiyorum ama yakıtın artmasının en büyük sebebi ateşleme sistemindeki bir eskime yıpranmadır diye düşünüyorum. Usta değilim yorum yapmam bile hata aslında... konu hakkında bulunan  çözüm ve maliyeti bizlerle paylaşmanı bekliyor olacağım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #157 : Aralık 24, 2011, 14:18:55 »
Sürekli gittiğim bi ustam var onla bi çözüm bulamazsak dediğiniz gibi servisi ziyaret etmek gerekecek, araç 175 bin de, sonucu paylaşırım elbette..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #158 : Aralık 30, 2011, 14:10:54 »
Arkadşalar artık başka bir japon markası olan Subaru aracımla sizlerle birlikte olacağım..İlk göz ağrım  olan Carina mı sattım..
SUBARU FORESTER 2.0X OTOMATİK-Milano sıralı sistem

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #159 : Aralık 31, 2011, 13:07:01 »
Arkadşalar artık başka bir japon markası olan Subaru aracımla sizlerle birlikte olacağım..İlk göz ağrım  olan Carina mı sattım..

hayırlı uğurlu olsun  efendim