Gönderen Konu: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?  (Okunma sayısı 227608 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '98
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?
« Yanıtla #160 : Ocak 02, 2012, 20:43:39 »
Yeni aracınız hayırlı olsun..
Bu arada yanlış hesaplamadıysam Carina1998 otomatikler de en sonunda vergi indirimine girmişler..Kasko değeri 11500, %5 i   575 TL.. MTV tutarı = 576 TL bu durumda bi alt olan 381 liraya inmiş oluyor..
Siz de hesapladınız mı..?

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #160 : Ocak 02, 2012, 20:43:39 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #161 : Ocak 03, 2012, 09:56:54 »
Yeni aracınız hayırlı olsun..
Bu arada yanlış hesaplamadıysam Carina1998 otomatikler de en sonunda vergi indirimine girmişler..Kasko değeri 11500, %5 i   575 TL.. MTV tutarı = 576 TL bu durumda bi alt olan 381 liraya inmiş oluyor..
Siz de hesapladınız mı..?

97 manuellere vergi indirimi yokmu tahir bey :)
Yıldızını takip et ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #162 : Ocak 03, 2012, 11:18:02 »
Bildiğim kadarı ile 97 ler geçen yıl indirimliydi sanki...Geçen yıl 97 manuel in kasko değeri 9000 TL.  1601-1800 cc grubundan ödeme yapmış olmanız lazım...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 265700
  • 18 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #163 : Ocak 03, 2012, 12:50:23 »
http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/kasko-deger-listesi
buarada 97 model carinanın kasko bedelini göremedim, benim aracım 98 model 11.000 kasko %5 550 tl, vergi 576 yani indirimde. sizinkide indirimde olmalı
2013 mk3 leon style, 98 Carina E 2.0 GLİ (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #164 : Ocak 04, 2012, 17:30:59 »
arkadaşlar 97 model carinalar 16-99 yaş arası kategorisine girdiler bu yıl her şekilde indiriimliler zaten :)  98 tüm carinalar da kasko değeri sayesinde indirimdeler  ben yarın sigortacımdan kasko değerini bildiren yazıyı alıp doğruca vergi dairesine gidiyorum. Satmayı düşünüyordum vazgeçtin nerden bulurum böyle vergisi düşük arabayı bir daha....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #165 : Ocak 04, 2012, 19:50:46 »
Yusuf Bey Kasko değerini bildiren yazıya gerek var mı ki, vergi dairesinde liste vardır zaten, ayrıca sigortacının yazısına niye itibar etsin ki.. Bu değer sigortacıya göre değişen bi değer değil, açar internetten bakar..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #166 : Ocak 04, 2012, 23:58:06 »
tahir bey geçen yıl beni uğraştırmışlardı. o belgeleri kabul etmeyip türkiye sigorta ve reasürans şirketleri birliğinden kasko değerini gösterir yazı istemişti vergi dairesi müdürlüğü. bu yıl uğraşmıyayım diye dilekçe ile istedim o yazıyı, bir günde faks ile cevap verdiler. şimdi istanbul nakil vasıtaları vergi dairesi müdürlüğüne bir dilekçe ile o yazıyı ve ruhsat fotokopisini gönderip indirim yapılması için talepte bulunacağım. aslında tebliğde yusuf beyin bahsettiği şekilde bir belgenin yeterli olduğu belirtiliyor. ve mükellefin müracaatına göre işlem yapılıyor yani her defasında  yapmak  gerek bu işlemleri.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #167 : Ocak 05, 2012, 02:25:09 »
tahir bey geçen yıl beni uğraştırmışlardı. o belgeleri kabul etmeyip türkiye sigorta ve reasürans şirketleri birliğinden kasko değerini gösterir yazı istemişti vergi dairesi müdürlüğü. bu yıl uğraşmıyayım diye dilekçe ile istedim o yazıyı, bir günde faks ile cevap verdiler. şimdi istanbul nakil vasıtaları vergi dairesi müdürlüğüne bir dilekçe ile o yazıyı ve ruhsat fotokopisini gönderip indirim yapılması için talepte bulunacağım. aslında tebliğde yusuf beyin bahsettiği şekilde bir belgenin yeterli olduğu belirtiliyor. ve mükellefin müracaatına göre işlem yapılıyor yani her defasında  yapmak  gerek bu işlemleri.

merhaba murat bey şimdi benim 98 carinam var. ilk 6 ay için ne kadar ödeyecegim? bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #168 : Ocak 05, 2012, 13:56:38 »
gökmen bey normalde toplam 576 TL, indirim uygulatırsanız 381 TL yani altı aylık 190,50 TL ödemeniz gerekir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #169 : Ocak 05, 2012, 16:43:49 »
Yusuf Bey Kasko değerini bildiren yazıya gerek var mı ki, vergi dairesinde liste vardır zaten, ayrıca sigortacının yazısına niye itibar etsin ki.. Bu değer sigortacıya göre değişen bi değer değil, açar internetten bakar..

sigortacınızın imzaalı formu önemli  bu indirim için  , 98 model için söylüyorum 97 modeller zaten düşük vergili durumdalar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #170 : Ocak 05, 2012, 16:44:37 »
gökmen bey normalde toplam 576 TL, indirim uygulatırsanız 381 TL yani altı aylık 190,50 TL ödemeniz gerekir.

evet aynen doğrudur 98 model carina için geçerlidir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #171 : Ocak 06, 2012, 12:47:13 »
evet aynen doğrudur 98 model carina için geçerlidir.

indirimi nasıl talep edebilirim. yukarda yazılan bir kaç örnek var sigortacınıza gidin vs denilmiş ama ben pek anlayamadım.  biraz acarmısınız nereye gidip neler yapılmalı.. bu arada ilginize teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #172 : Ocak 06, 2012, 14:12:41 »
indirimi nasıl talep edebilirim. yukarda yazılan bir kaç örnek var sigortacınıza gidin vs denilmiş ama ben pek anlayamadım.  biraz acarmısınız nereye gidip neler yapılmalı.. bu arada ilginize teşekkür ederim

Gökmen bey , önce sigortacınıza gidip aracınızın kasko değerini , mtv indirimi için beyan edeceğinizi söylerseniz , onun size vereceği beyan ile vergi dairesi MTV  bölümüne gidip vergi indirimi için geldiğinizi söyleyin ve memura sigrtacınızın verdiği belgeyi teslim edin gerisini vergi dairesi memuru bitirecek ve gidip vezneye verginizi alt limitten ödeyeceksiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #173 : Ocak 07, 2012, 16:32:29 »
Gökmen bey , önce sigortacınıza gidip aracınızın kasko değerini , mtv indirimi için beyan edeceğinizi söylerseniz , onun size vereceği beyan ile vergi dairesi MTV  bölümüne gidip vergi indirimi için geldiğinizi söyleyin ve memura sigrtacınızın verdiği belgeyi teslim edin gerisini vergi dairesi memuru bitirecek ve gidip vezneye verginizi alt limitten ödeyeceksiniz.

yusuf bey verdiginiz bilgiler için çok teşekkür ederim zahmet verdim. saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • selam arkadaşlar ben yüksel adana
« Yanıtla #174 : Ocak 09, 2012, 19:53:39 »
selam  carinacı arkadaşlar ben daha dün katıldım buraya (08-01-2012) çok güzel ve faydalı şeyler okudum benim 97 carinam var otomatik  janzıman yağı ve şanzıman filtresini deiştirmeyi düşünüyorum bana kaça mal olur ve nereden bulurum bu filitreyi yardımlarınızı bekliyorum şimdi den tşkrl..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #175 : Ocak 10, 2012, 08:52:37 »
Merhaba, aracınız hayırlı olsun, bizim araçlarda filtre değişimi olmuyormuş, bende bi ara araştırmıştım, içerde metal bi filitre varmış, değiştirme ve temizlik yapılmıyormuş, konuştuklarım öyle söylediler..Yağ a gelince, Dexron3 özellikli yağ konuyor, markası farketmez, fiyatı da 60-70 lira civarında gibi aklımda kalmış..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #176 : Ocak 10, 2012, 20:00:46 »
çok tşkrl tahir bey bugün toyota özel sevise gittim sordum flitre degişmeye gerek yok temizler  ve yagını degiştiriz dediler ama yağı senin dediğin gibi degilmiş daxron 2 diyorlar bunu iyi araştırıp emin olmam lazım çünki carinamı çooook seviyorum haa bu arada yeni almadım 3 yıldır kullanıyorum en az bi 5 yıl daha binmeyi düşünüyorum saygılarr... şanzıman yagı hakkında emin olan arkadaşlardan yardım bekliyorum ama emin olanlardan lütfenn.. 97 carina

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #177 : Ocak 10, 2012, 20:52:54 »
tahir bey bide sizin jant ın ve lastigin 195 60 15 oldugunu yazmışsınız benim aklımdaki  jant ta bu tavsiye edermisiniz bide et kalınlıgı demişsiniz net olarak onuda yazarsanız sevinirim şimdiden tşkrl..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #178 : Ocak 10, 2012, 22:20:13 »
çok tşkrl tahir bey bugün toyota özel sevise gittim sordum flitre degişmeye gerek yok temizler  ve yagını degiştiriz dediler ama yağı senin dediğin gibi degilmiş daxron 2 diyorlar bunu iyi araştırıp emin olmam lazım çünki carinamı çooook seviyorum haa bu arada yeni almadım 3 yıldır kullanıyorum en az bi 5 yıl daha binmeyi düşünüyorum saygılarr... şanzıman yagı hakkında emin olan arkadaşlardan yardım bekliyorum ama emin olanlardan lütfenn.. 97 carina
yüksel bey öncelikle hoş geldiniz. şanzıman bilgileri ve yağ değerleri burada mevcut, carina el kitabımdan alıntıdır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #179 : Ocak 10, 2012, 22:21:59 »
yüksel bey öncelikle hoş geldiniz. şanzıman bilgileri ve yağ değerleri burada mevcut, carina el kitabımdan alıntıdır.