Gönderen Konu: Corollaya Sessiz Lastik  (Okunma sayısı 36439 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
Ynt: Corollaya Sessiz Lastik
« Yanıtla #40 : Temmuz 17, 2008, 03:00:30 »
İlhan Boran bey iyi geceler. 2006 model Toyota terra  aracımla fabrikasyon olarak gelen Bridgestonlarla  35000 km yol yaptım. Yolmu yaptım, ıztırapmı çektim bilmiyorum. Bu lastikler beni 0 km de aldığım arabamdan soğuttu. Nokian lastik almayı düşünüyordum,ancak  bu sitedeki  bir arkadaşımız lastikleri kullandığında çok ses verdiğini bu nedenle almamam gerektiğini söyledi Dunlop  lastiklerinizi güle güle kazasız belasız kullanın .Ben özelikle sesiz ve asfalt vuruntusu yapmayan yumuşak bir lastik almak istiyorum. Dunlop konusunda detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim Yardımlarınız için şimdiden tşekkürler.Selamlar.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Temmuz 17, 2008, 03:00:30 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #41 : Temmuz 18, 2008, 11:19:38 »
   mıcırlı yada tırtıllı asfalt yüzeylerinde tüm lastikler ses yapar ve alman araçları da dahil timi içine ses alır. corollalarda aslında lastik değiştirdikten sonra bile sizi rahatsız eden birşeyler olacaktır. kapı içlerinin yeterli dolulukta olmaması ve bir takım izolasyon eksiklikleri bunun en başlıca sebebidir.
  aracın konforu ve iç sesini azaltmanın ilk adımı lastikdir. ikincisi bir alman arabası almaktır ziebarttan yalıtım yaptırmak değildir.hayalkırıklığı olur.
  size aracınız için kullandığım lastikleri tavsiye edebilirim. özellikle hem kuruda hem ıslakta aynı performansı vermesi optimum türkiye lastiği olduğunu gösterir.good year bayilerinden ısmarlayabilirsiniz.benimki fransız imalatı ama alman imalatlarıda piyasada mevcuttur. 140 ytl ye aldım. tek taksit. aracımın arkasındaki stepne sıfır b390 ı 60 saydırıp 500 ödedim. rot balans ve siboplar buna dahildir. yer libadiyedeki hunter lastikçisi.
  çıkanlardan temiz birini stepneye koydurdum..şu ana kadarki sessizlik ve performansı gayet iyi. desen de gayet iyi.
  ama dersenizki michelin yada bridgestone vs. bunlarda ufak farklılıklar vardır ama b390 dan sonra hepsi size iyi gelecektir...

özetle benim sıralamam şu yönde olurdu..  1- fast response 2- yokohama c drive 3- michelin energy saver 4- bridgestone turanza er 300
 bunların tümü işinizi görür.
                                                                                               saygılar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Temmuz 20, 2008, 11:13:29 »
Valla lastik konusunda herkes birşeyler söylediği için hepsine aynı gözle bakıyorum artık. :S
Opel Astra GTC

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #43 : Temmuz 21, 2008, 09:03:45 »
şu varki ben lastikçi değilim. görüşlerimiz aracını kullanırken onu dinleyen biri olarak tavsiye niteliğindedir. aksi halde uzakdoğu yada '' abi sana bunu takalım bu onlardan da iyidir '' lastiği takmak sizin elinizde..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • TÜRK DVD COVER SÝTESÝ
  • Kan Grubu: B-
« Yanıtla #44 : Temmuz 21, 2008, 18:51:32 »
arkadaşlar benim arabanın ölçüleri 175 65 14 hangi modeli ve markayı tercih etmeliyim jantlarım yeni olduğu için büyük al demeyin michelin var ve çok ses yapıyo aceba kaliteli ne önerirsiniz
DAL RÜZGARI AFFETSEDE KIRILMIŞTIR BİR KERE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Temmuz 21, 2008, 22:18:04 »
Şu konuda verdiğim linki inceleyin, sizin istediğiniz boyuttaki lastiklerin testi:

http://www.toyotaclubtr.com/lastik/fulda-ecocontrol/

özetlemek gerekirse sıralama şöyle:

1. Pirelli Cinturato P4
2. Continental EcoContact 3
3. Fulda EcoControl
4. Kumho Solus

İçlerinden en sessizi anladığım kadarı ile Continental.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #46 : Temmuz 23, 2008, 15:09:04 »
alperbey ödevi çözmüşüz. www.adac.de..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Temmuz 23, 2008, 15:49:35 »
google translate sağolsun :)
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • DEPREMDE ŞEHİT OLAN MESLEKTAŞLARIMA AÐLIYORUM...
  • 13 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Kasım 25, 2008, 21:03:10 »
Bugün itibariyle arabama kavuştum. 2008 model d4d corolla class. Ekspertiz raporuna göre ön lastiklerin değişmesi gerekiyor. 20 000 km de ön lastik değişecek!! Markası goodyear. Hiç beklemiyordum lastik değişimini 20 000 km de..
Okuduklarıma göre de ya bs turanza ya da dunlop alacaz da ön lastikleri değiştirmişken arkaları değiştirmemek bir problem yaşatır mı? (Sürüş ve yol tutuş açısından)
2013 TOYOTA COROLLA D4D ADVANCE MANUEL
İNCİ BEYAZI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #49 : Kasım 26, 2008, 11:46:37 »
arkadaki lastiklerin markası nedir?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Kasım 26, 2008, 19:30:12 »
Aynı Goodyear da excellence modeli idi herhalde, yanlış yazdıysam bile bakar düzeltirim.
İNCİ BEYAZI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #51 : Kasım 27, 2008, 09:32:35 »
goodyear fena bi lastik değil aslında. ama önler ve arkalar farklı olursa bi sıkıntı yaratmaz diye biliyorum. yollarınız güzelse michelin alabilirsiniz. energy saver, primacy hp modelleri olabilir. turanza nispeten daha serttir. hafif seslidir. bi de dunlopun her lastiğini düşünmeyin. kullandığım lastik sp sport fast response dur ..sadece bu modelini tavsiye ederim. diğerleri çok serttir.good year bayilerine sipariş vererek bulabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Kasım 27, 2008, 16:08:53 »
  Lastik değşirken eski kurama göre eğer takım halinde değişmeyecekse yeni lastikler öne (önden çekişliler için) eskiler arkaya takılması tavsiye edilirdi. Oysa artık eski çiftlerin öne, yeniler arkaya takılması tavsiye ediliyor. Çünkü önden çekişli araçda önden yol tutuş kaybı olsada direksiyon ve gaz hareketleri ile bunu kontrol etmek kolay ancak arkayı bırakması daha sakıncalı olabilir. Yani bencede eski lastikler önde, yeniler arkaya takılsa daha iyi olur.
 bence Continental, Dunlop, Uniroyal (eskiden çok vardı bir ara yoktu Türkiye'de Uniroyal sanırım ama şimdi COntinentallerle birlikte geliyor sanırım), GoodYear, Michelin ve Bridgestone oalrak sizin araca uygun ebtlarının ve modellerinin testlerini araştırın bence. Sonrada fiyat olarak elersiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #53 : Kasım 28, 2008, 15:57:57 »
tak 4 tane lassa kurtul.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Kasım 30, 2008, 21:32:02 »
Fulda EcoControl 195/60/15 bulunmuyormuş bulunsa takacam arabama çünkü bizim müdür beyin 2004 clioda var geçen sene taktı hala sessiz valla imreniyorum sessizliğine hatta araba dizel nazar değmesin çok sessiz 14 cantlara varmış 15 lere yokmuş.Tavsiye ederim çok sessiz lastik..
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Kasım 30, 2008, 21:41:25 »
Valla geçen cuma servise soktum arabayı. Lastiklere baktılar. Şimdilik ön arka rotasyon yaptılar. Bir şey diyemedim ama arabamın yol tutuşu biraz daha iyi oldu. İnşallah biraz maddi olarak kendimi toparlayınca değiştirecem lastikleri.
İNCİ BEYAZI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #56 : Aralık 18, 2008, 20:44:16 »
bu michelan'in balon yapma efsanesi nereden çıktı bilemiyorum fakat şu ana kadar en az 60-70 bin km kullandığım michelan lastiklerde balon sorunu görmedim?!   bunu lastiği hiç kullanmamış kişilerin uydurduğunu tahmin ediyorum...:)
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak eğer uğrunda ölen varsa VATAN'dır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #57 : Aralık 19, 2008, 10:15:05 »
zannetmiyorum. açın şikayet var .comu okuyun orada otobanda patlayan ya da balon yapanları..ama 1 tane bridgestone bulamazsınız yanak yapmış. ..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 120 bg 290 Nm D-4D
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Aralık 19, 2008, 10:39:43 »
  Lastik değşirken eski kurama göre eğer takım halinde değişmeyecekse yeni lastikler öne (önden çekişliler için) eskiler arkaya takılması tavsiye edilirdi. Oysa artık eski çiftlerin öne, yeniler arkaya takılması tavsiye ediliyor. Çünkü önden çekişli araçda önden yol tutuş kaybı olsada direksiyon ve gaz hareketleri ile bunu kontrol etmek kolay ancak arkayı bırakması daha sakıncalı olabilir. Yani bencede eski lastikler önde, yeniler arkaya takılsa daha iyi olur.
 bence Continental, Dunlop, Uniroyal (eskiden çok vardı bir ara yoktu Türkiye'de Uniroyal sanırım ama şimdi COntinentallerle birlikte geliyor sanırım), GoodYear, Michelin ve Bridgestone oalrak sizin araca uygun ebtlarının ve modellerinin testlerini araştırın bence. Sonrada fiyat olarak elersiniz.

Hakan Bey bu dediğiniz kontrolü kaybettikten sonra yapacağınız bir reflesktir fakat atladığınız bir nokta var direksiyona yön verip gaza yüklenerek arkayı kurtarmak için gene ön lastiklerin daha iyi yola tutunması lazım.Ayrıca normal kullanım şartlarında risk içermeyen süratlerde frenleme yaptığınız zaman ön tekerlerin durumu fren mesafenizi doğrudan etkilecektir, bu konuyu disk frenlerle ilgili konuda konuşmuştuk sanırsam.:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '08
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Aralık 19, 2008, 10:56:35 »
Hakan Bey bu dediğiniz kontrolü kaybettikten sonra yapacağınız bir reflesktir fakat atladığınız bir nokta var direksiyona yön verip gaza yüklenerek arkayı kurtarmak için gene ön lastiklerin daha iyi yola tutunması lazım.Ayrıca normal kullanım şartlarında risk içermeyen süratlerde frenleme yaptığınız zaman ön tekerlerin durumu fren mesafenizi doğrudan etkilecektir, bu konuyu disk frenlerle ilgili konuda konuşmuştuk sanırsam.:)

Hakan'in yazdigi son zamanlarda kabul gören bir görüs.
Ama bunun ortalama sürücü icin oldugunu unutmayin.
Ileri sürü tekniklerinde farki hareketler gerekiyor ve de cogu kisi denemedigi icin yapmakta zorluk ceker.
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante