Gönderen Konu: Corollaya Sessiz Lastik  (Okunma sayısı 36447 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
Ynt: Corollaya Sessiz Lastik
« Yanıtla #120 : Mayıs 24, 2009, 16:29:08 »
arkadaşalar inanmıcaksınız lastik bayii bir arkadaş bana israrla gislaved diye bir marka verdi hakkatten sessiz bi lastik ( volvo için üretilmiş internetten inceleyin)

çok eski ve köklü bir markadır, çok eskiden lastik ayakkabı çizme falan üretiyordu

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #120 : Mayıs 24, 2009, 16:29:08 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #121 : Mayıs 24, 2009, 16:59:42 »
Michelin HydroEdge. Hem sessiz, hem yakit tasarruflu. Tek dezavantaji pahali olmasi.
http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp?tireMake=Michelin&tireModel=HydroEdge
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 33000
  • Model Yılı: '16
  • 18 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #122 : Mayıs 24, 2009, 18:52:24 »
yani fulda diyorsunuz .175-70-14 ölçüde briston b-250 değil de fulda.. evet bakalım
2016 Corolla Advance multidrive S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #123 : Mayıs 24, 2009, 18:55:19 »
ama bu hydroedge nin 175-70-14 modeli yok ki

Michelin HydroEdge. Hem sessiz, hem yakit tasarruflu. Tek dezavantaji pahali olmasi.
http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp?tireMake=Michelin&tireModel=HydroEdge

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #125 : Mayıs 24, 2009, 23:01:11 »
ama bu hydroedge nin 175-70-14 modeli yok ki

Ismail kardes, 185/65R14'u var.
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "ne alırsan al japondan vazgeçme"
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #126 : Haziran 29, 2009, 05:29:20 »
en sessizi nokian... diğer konularda da üzerinde çokça duruldu arkadaşlar.
şuanki aracım "tabanvay"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #127 : Temmuz 12, 2009, 16:58:40 »
3 gün önce Good Year'ın son serisi olan EfficentGrip serisinden 20/09 tarihli 4 lastik aldım. 195/60/R15 4 lastiğe Eskişehirde peşin 500 TL ödedim. sibop değişimi, bilgisayarla kontrol, far ayarını da ücretsiz yaptılar. çok memnunum, bana aracın sesi ciddi oranda azaldı gibi geldi ama  teknik konulardan çokta anlamadığımı belirteyim.  ::)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Toyotasız, Araçsız, Yaya :)
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #128 : Temmuz 13, 2009, 00:00:34 »
Fulda ecocontrol 1 yılı geçkin süredir kullanıyorum, yumuşak 4 mevsim kullanılabiliyor, ıslak ve kuru zeminde fiyatına göre oldukça başarılı, yanaklar daha dayanıklı (diri), yakıt tasarruf garantisi veriyor ve gerçekten gt2 'den sonra inanılmaz performans,sessizlik ve yol tutuş kazandı aracım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Yardım Edin
« Yanıtla #129 : Temmuz 14, 2009, 09:07:58 »
Merhabalar

2006 model Toyota Corolla Terra A/T arabam var. Hanım da kullanacak diye otomatik aldık. 2006'da 0 almıstım fakat 12000 Km'de şu an !Yurtdışıydı falan filandı derken pek kullanamadık.

Son 2-3 aydır aktif olarak kullanıyorum. Ayda 1000 km civarı ama gercekten 3 ayda usandırdı ve arabadan sogudum. Yakıttan bahsetmek bile istemiyorum herhalde biz baya az kullandıgımız icin arac bana ısınamadı 9-10lt şehiriçi 95 oktan goturuyoruz rahat. Eger bu arabayla devam edeceksek  haliyle LPG deneyecegiz sanırım.

Buraya yazmamın esas sebebi ise çıldırtan lastik! Butun kasisler - menholler - çukurlar vs. Tr yollarının guzide belediye ve kamu işcilerinin ustalıkla actıgı ve de mukemmelce kapattıgı tum tangır tungur yolları araba bana koltukta abartmıyorum zıplatarak hoplatarak hissettiriyor! Tamam Alman arabası almadık Toyotayı sectik ama bu kadar da olamaz izolasyon ve zıplatma sorunu diye dusunuyordum ki lastik tartısmasını gordum.

Parada gozum yok cunku eger degistirecegim lastikle ya da baska seylerle de duzelme yasamazsam ben bu arabayı satacagım ve artık Toyota almayacagım. Bu yuzden lastiklerle ilgili guncel tavsiyelerinizi işin erbabı ya da tecrube edenlerinden bekliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '08
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
Ynt: Yardım Edin
« Yanıtla #130 : Temmuz 17, 2009, 18:57:55 »
Merhabalar

2006 model Toyota Corolla Terra A/T arabam var. Hanım da kullanacak diye otomatik aldık. 2006'da 0 almıstım fakat 12000 Km'de şu an !Yurtdışıydı falan filandı derken pek kullanamadık.

Son 2-3 aydır aktif olarak kullanıyorum. Ayda 1000 km civarı ama gercekten 3 ayda usandırdı ve arabadan sogudum. Yakıttan bahsetmek bile istemiyorum herhalde biz baya az kullandıgımız icin arac bana ısınamadı 9-10lt şehiriçi 95 oktan goturuyoruz rahat. Eger bu arabayla devam edeceksek  haliyle LPG deneyecegiz sanırım.

Buraya yazmamın esas sebebi ise çıldırtan lastik! Butun kasisler - menholler - çukurlar vs. Tr yollarının guzide belediye ve kamu işcilerinin ustalıkla actıgı ve de mukemmelce kapattıgı tum tangır tungur yolları araba bana koltukta abartmıyorum zıplatarak hoplatarak hissettiriyor! Tamam Alman arabası almadık Toyotayı sectik ama bu kadar da olamaz izolasyon ve zıplatma sorunu diye dusunuyordum ki lastik tartısmasını gordum.

Parada gozum yok cunku eger degistirecegim lastikle ya da baska seylerle de duzelme yasamazsam ben bu arabayı satacagım ve artık Toyota almayacagım. Bu yuzden lastiklerle ilgili guncel tavsiyelerinizi işin erbabı ya da tecrube edenlerinden bekliyorum.

Basit bir soru: lastik basinclariniz ne kadar?
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #131 : Temmuz 17, 2009, 22:15:16 »
Merhabalar

sen birde hondayı gör; tahta gibi tahta

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #132 : Temmuz 18, 2009, 21:08:41 »
Basınc 32. Bugun tekrar ayarladım benzinlikte. Umarım dogrudur biraz daha iyi gibi sanki.
Lastigi degisince bu sorun ne kadar duzeliyor acaba - denemeden ogrenemeyecegiz sanırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #133 : Temmuz 18, 2009, 21:10:27 »
Kemal Bey : O da Japon arabası sonucta. Opel VW ve de Ford ile karsılastırıldıgında ciddi bir fark var gibi geliyor bana ya da ben bu meseleyi cok kafaya taktım.