Gönderen Konu: 2010 toyata auris elagant valvematic 10 000 km sbap kesti.  (Okunma sayısı 5107 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
herkeze selam 15 gün önce başımdan geçen olayı sizle paylaşmak ve dikkatinizi çekmek istedim..2010 mayıs ayında çok beyenerek auris elegant düz vites yeni motor olan valvamatic bir araba aldım..15 gün önce yolda giderken arabayı devirli kullanırken motordan seler gelmeye başladı ve motor arıza lambası yaktı.ve arabayı sağa çektim aracın motorudan patır patır sesler geliyordu ...ve arabayı gece yetkili sevisin garajına bıraktım. ve sabah aradılar ve inanamıycaksınız bana arcın sbap kestiğini söylediler ve toyata türkiyenin bu masraflı olayın garanti kapsamından karşılanacağı söylendi..1 hafta sonra arabayı almaya gittiğimde sadece blokla pistonlar hariç komple motoru yenilemişlerdi..arabayı aldığımda hala motor arıza lanbası yanıyordu vvti kumandasıda arızalanmış türkiyede yokmuş 15 gün sonra geliicek dendi ve hala öyle kullanıyorum gelince tekrar motor açılacak takılacak ha pardon birşeyi daha atladım külbrötör kapağıda gelicek oda yok..şimdi size soruyorum bu olay sizin başınıza gelse neyapardınızz..arabam daha 11000 km de..komple motor yenilendi..2 elde satarken nekadar zarara ederim bilmiyorum çünkü kesin servisi arayıp araba hakkında bilgi alacaklar ve moturn yenilendiğini öğrenecekler benim zararımı kim karşılayacak zaten felaket arabadan ve çok sevdiğim markadan soğudumm.. :(

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Birazda Alman takılalım :)
  • Araç: Başka Marka
  • 2 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
Ynt: 2010 toyata auris elagant valvematic 10 000 km sbap kesti.
« Yanıtla #1 : Kasım 29, 2010, 00:32:04 »
çok geçmiş olsun toyotanın mühendislerinin bu arızayı incelemeleri gerek böyle saçmalık olmaz10 bin km deki araç bu arızayı vermesi çok zor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Kasım 29, 2010, 00:58:30 »
gerçekten dediğin gibi haklısın zaten yarın toyata türkiyeti arıycam..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 29, 2010, 01:05:56 »
2002 yılında bmw valvematic motoru ilk kullandığında da benzer sorunlar yaşamıştı..91 yılında (yanılmıyorsam) ilk üretilen vanos sistemi 2002 yılına kadar hep sorunlu gitti.. aynı teknolojiyi toyota da kullanıyor..vvti denen sistem bmwdeki vanos sistemi ile aynıdır, ilk vvtiların yağ yaktığını ve garanti kapsamında tamir edildiklerini duyduk öğrendik..valvematic motorlu ararçlarda çok saçma sorunlar duyduğum oluyor ancak subap kesmeyi ilk kez duydum :blink: geçmiş olsun çok. toyotadan soğumamanız için bir neden sorunun arkasında durup sonuç için garanti kapsamında bir şeyler yapmaları.. bmwde hiç bir şekilde duyulmaz bile vanoslu araçların sorun çıkardığı, sorunlu oldukları..garanti kapsamını bırakın, siz suçluymuşsunuz gibi davranıp yüklü bir miktar masraf çıkartırlar..sorununuz çözülür o dert değil ama canınızın sıkılmaması da imkansız
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Kasım 29, 2010, 01:24:02 »
ewt haklısın arkadaşım yeni üye olduğum için bilemedim düzelttim sonra gerçi :) konuya gelince arabanın 10 000 de bu arızayı vermesi çok can sıkıcı ve toyata türkiyenin bana hiç birşey sormadan olayın nasıl gerçekleştiğini sormadan garanti kapsamınada sokması düşündürücü sanki böyle bir arızayı bekliyorlarmış gibi..garantiden değişen parça fiyat toplamı 8000 tl ve işçilik hariç ve 15 gün geçti toyata türkiyeden geçmiş olsun diye bile aranmadım aracımı sormadılar bile..toyata markasını kesinlikle burdan kötülemiyorum çünkü 90 senesinde türkiye pazarına girdiğinden beri ben ailem ve akrabalarım bu markayı kullanıyoruz ve böyle cansıkıcı bir olay ilk defa başıma geldi artık şansmı diyelim bilemiyorum :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #5 : Kasım 29, 2010, 01:57:24 »
bu aranmama olayını anlayamıyorum..ben en az 2-3 kere aranıyorum, ev numarası 2-3 kere aranıyor en son da toyota türkiye iki numarayı da arıyor..bakımdan sonra bile..
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #6 : Kasım 29, 2010, 02:01:11 »
valla okadar başıma olay geldi daha aranmadım bile :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #7 : Kasım 29, 2010, 02:03:35 »
çeşitli yerlere şikayet et abi.şikayetvar.com gibi..garantiye sokmaları çok hoş ama tam çözülmedi sanırım öyle mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #8 : Kasım 29, 2010, 02:07:51 »
tabi tabi daha tam çözülmedi hala motor arıza lanbası yanık dolaşıyorum ..motorun parçalarından olan vvti kumandası ve külbürotör kapağını japonya semalarından bekliyoruzz :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #9 : Kasım 29, 2010, 02:30:53 »
kolay gelsin ya çözülür inşallah da sevmeye devam edersin aracı..çok beğeniyorum ben 132lik aurisleri

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
« Yanıtla #10 : Kasım 29, 2010, 02:41:23 »
Benım araçta 2011  1300 Km Ve Şanzımandan ses gelıyor usta normal dedı her araçta var dedı ama ben ınanmıyorum toyota merkeze kadar maıl attım aradılar ınceleyeceklermıs ama daha tekrar donmedıler :(
2011 Kar Beyaz Confort Extra Toyota AuriS (:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #11 : Kasım 29, 2010, 03:45:22 »
ewt arkadaşım şanzıman sesi bendede var aynı soruyu bende sordum aracın kişsel özelliğiymişş öyle dediler bende peki dedim:)) buarada arabalarımız aynı benimde beyazz:) bence en güzel ve arabayı engüzel gösteren rengi güzel seçim..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Kasım 29, 2010, 08:21:43 »
Mükerrer konuları birleştirdim. Mehmet Bey, ewt yerine evet yazmanızı rica ediyorum.
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
« Yanıtla #13 : Kasım 29, 2010, 11:08:50 »
Mehmet bey valla benimde içime kurt düşürdünüz bendede 2011 elegant aurıs var 8600 km de . Yeni uygulanan bir sistem olduğu için valvametic motor böle sıkıntılar olması muhtemel. Benim arabadada bir kere alt taraftan egzoz tarafından seyir halinde iken patlama sesi gibi bi ses geldi şüphelendim ama bir daha olmadı inşallah sıkıntılı bişe olma sizinki gibi çünkü sonrası daha problemli bi durum. Çünkü motor indikten sonra yeni motor takılsada o araba satarken çok büyük sıkıntı olur. Başka arkadaşlardada buna yakın problemler varmı acaba onu araştırmalıyız.
Aurıs Elegant 2011

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Toyotasız, Araçsız, Yaya :)
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Kasım 29, 2010, 11:34:24 »
hem auris hem 2010 hem elegant hem düz vites hem 11000 km :)

Valla çok geçmiş olsun zor bir durum yaşadığız. Aracınıza mı yanarsınız, 2.el durumuna mı yanarsınız.
Ben aynı durumu yaşasaydım araç henüz garantili, 2-3 neyse fark verip 2011 veya muadil 2010 başka orjinal bir araçla değişim talebim olurdu. Bunun pazarlığını yapardım kesin. Ne demek 10000 km'de motormu dağılır ya. Moskoviçmi, Lada'mı bu araba TOYOTA...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #15 : Kasım 29, 2010, 12:02:45 »
valla metin bey haklısınız :)dahada 2 parçası ortalıkta yok japonyadan gelecekmiş bekliyoruzz..zaten merak etmeyin toyata türkiyeyle geniş kapsamlı bir sohpetim olacak...!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Toyotasız, Araçsız, Yaya :)
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Kasım 29, 2010, 12:47:07 »
:) ve üstelik 2 parça ortalıkta yok. Offf büyük dert.  Allah sabır versin, tam bir sohbetlik konu olmuş yani gerçekten. Sonuna kadar hakkınızı her türlü arayın. Bir kullanıcı 10000 km'de aracı nasıl dağıtır onuda sorun bakalım ne diyecekler, ve tabiki de tamir görmüş bir araç mağduriyet durumunuz ne olacak ??

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2006 1.4 S/D Terra
  • Kan Grubu: B+
  • 5 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Kasım 29, 2010, 13:01:12 »
Vay anasını ya biz 13 yaşında araba hikayeden arıza çıkarınca, arıza değilde değişimi gelen parça burun kıvırıyoruz. Çok geçmiş olsun Mehmet inşallah tatmin olursun yapılan işten,  bu arada Toyota yatsın kalksın 93 -98 modellere dua etsin bu aralar hep cepten yemeye başladı. yeni modellerde hep bir memnuniyetsizliktir gidiyor.
Aldanma insanların samimiyetine Menfaatleri uğruna gelirler vecde, Cenneti vaad etmeseydi eğer Allah'a bile etmezlerdi secde. .
''Mehmet Akif ERSOY''

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: <'90
  • 9 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Kasım 29, 2010, 13:02:20 »
geçmiş olsun inşallah sorununuz biran önce giderilir, inşallah aracı değiştirirler diyeceğim ama biraz zor gibime geliyo
???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #19 : Kasım 29, 2010, 13:09:17 »
Vay anasını ya biz 13 yaşında araba hikayeden arıza çıkarınca, arıza değilde değişimi gelen parça burun kıvırıyoruz. Çok geçmiş olsun Mehmet inşallah tatmin olursun yapılan işten,  bu arada Toyota yatsın kalksın 93 -98 modellere dua etsin bu aralar hep cepten yemeye başladı. yeni modellerde hep bir memnuniyetsizliktir gidiyor.
gerçekten adem bey çok güzel bir söz söylemişsiniz 90 yılında ilk toyata türkiyeye girdiğinden beri toyata kullanıyor ben ve ailem 93 ve 98 modellere dua etsinler gerçekten cepten yiyorlarr..çok acıı ..birgün bir form sitesinde toyata markası için böyle şeyler yazacağım aklımın ucundan bile geçmezdii..bu arada mubala yapıyor diyenler olabilir konu hakkında bilgi verirlermi bilemiyorum ama araç toyata sonkar avcılar plazada...ve hala 2 motor parçası eksik vvti kumandası ve külbüratör kapağı...!