Gönderen Konu: Auris almayı düşünüyorum yardım edin...  (Okunma sayısı 8928 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
Auris almayı düşünüyorum yardım edin...
« : Eylül 02, 2010, 23:22:41 »
Arkadaşlar 0 km bi auris almayı planlıyorum Bugün showroom a gittim en uygun olanı 1,33 auris di. 33000 TL fiyat verdiler park sensörü falan. Lütfen içinizde bu aracı kullanan arkadaşlar varsa benle izlenimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim. 1,33 test aracı yoktu bana 1,6 kullandırdılar. frenler çok acayip geldi bana sanki iman gücüyle duruyormuş gibiydi. Elemana sordum yok abi sen alışkın diilsin sana öyle gelio dedi. Gdişi yol tutuşu hoşuma gitti. Özellikle toyota olmasına rağman çok sessizdi. 1,33 kullanamadım bu yüzden sizlerden yardım istiyorum. şimdiden teşekkür ederim...
Sayısal Çıksın Tüm Parayı Arabaya Harcıyacam!!!!

Toyota Club Türkiye

Auris almayı düşünüyorum yardım edin...
« : Eylül 02, 2010, 23:22:41 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 41000
  • Model Yılı: '11
  • 59 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
Ynt: Auris almayı düşünüyorum yardım edin...
« Yanıtla #1 : Eylül 02, 2010, 23:44:02 »
Ozan bey aramıza hoş geldiniz öncelikle profil bilgilerinizi bi güncellerseniz daha iyi olacaktır diyerek konuya giriyorum
bende auris dizel kullanıcısıyım.1.33 ler konusunda bilgim olmasada duyduklarımı size az çok anlatayım fakat unutmayın DUYDUKLARIM sonra yanlış yönlendirmiyeyim
fren konusunda arkadaş haklı bendede ilk başta durmuyo gibi geldi fakat bikaç kereden sonra alışılıyo ve ciddi anlamda iyi yoksa ben az önce bir range rover sportla akraba olmuştum sağol toyota :D
1.33 kasaya biraz ağır kalıyo diye duydum ama çokta belli olmuyomuş sadece ilk kaşkışta ve ani hızlanmalarda ki eğer agresif kullanıcı değilseniz pek sorun değil yakıt olarak tatmin edici ölçülerde yoltutuş ve konfor güzel zaten bide bunların yanında toyota sağlamlığıda eklenince bence alınacak araba tabi kullanan arkadaşlar tam detaylı bilgi verirler iyiakşamlar dilerim uzun oldu kusura bakmayın
İnsanlara verdiğimiz değerin karşılığını alamadığımız için,arabalarımıza insanlardan daha çok değer verdik..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • "Başkalarının kusurunu örtmekte gece gibi ol"
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 02, 2010, 23:47:14 »
Arkadaşlar 0 km bi auris almayı planlıyorum Bugün showroom a gittim en uygun olanı 1,33 auris di. 33000 TL fiyat verdiler park sensörü falan. Lütfen içinizde bu aracı kullanan arkadaşlar varsa benle izlenimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim. 1,33 test aracı yoktu bana 1,6 kullandırdılar. frenler çok acayip geldi bana sanki iman gücüyle duruyormuş gibiydi. Elemana sordum yok abi sen alışkın diilsin sana öyle gelio dedi. Gdişi yol tutuşu hoşuma gitti. Özellikle toyota olmasına rağman çok sessizdi. 1,33 kullanamadım bu yüzden sizlerden yardım istiyorum. şimdiden teşekkür ederim...
hangi plaza verdi hocam bu fiyatı size?
“Ne söyleyeyim?” diye düşünmek, “Niçin söyledim?” diye düşünmekten hayırlıdır.
Sadi Şirazi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #3 : Eylül 02, 2010, 23:54:43 »
Yağız bey çok teşk edrim verdiğiniz bilgilerden ötürü. toyotanın sağlamlı zaten çok cezbediyo insanı bide güvenli bi araba gibi geldi bana. Arkadaşların istersen aynı paraya 10000 km de falan 1,6 olanından la diyorlar o da mantıklı gelio bana ama hani sıfır araba hissini sizde bilirsiniz çok cezbedici bişey.

Zühtü bey siz yazında ben de bana verilen kağıda baktım da bana 33500 TL vermişler fiyatı. Park sensörüde hediye dediler. ben 33000 yazmışım kusura bakmayın. D.bakır kardelen plaza verdi bu fiyatı bana. Çok mu uygun söylemişler sizce sorduğunuza göre?? Çünkü benm henüz başka yerden fiyat almaya fırsatım olmadı..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Eylül 03, 2010, 00:00:05 »
Yağız bey çok teşk edrim verdiğiniz bilgilerden ötürü. toyotanın sağlamlı zaten çok cezbediyo insanı bide güvenli bi araba gibi geldi bana. Arkadaşların istersen aynı paraya 10000 km de falan 1,6 olanından la diyorlar o da mantıklı gelio bana ama hani sıfır araba hissini sizde bilirsiniz çok cezbedici bişey.

Zühtü bey siz yazında ben de bana verilen kağıda baktım da bana 33500 TL vermişler fiyatı. Park sensörüde hediye dediler. ben 33000 yazmışım kusura bakmayın. D.bakır kardelen plaza verdi bu fiyatı bana. Çok mu uygun söylemişler sizce sorduğunuza göre?? Çünkü benm henüz başka yerden fiyat almaya fırsatım olmadı..

ben teşekkür ederim ozan bey.sıfır araba hissi gerçekten farklı bi duygu daha önce aldığımda aslında bidaha sıfır araba almam demiştim.başına bişey geldimi en ufak bi çizikte bile insanın en azından benim resmen canım yanıyodu ama gel gelelim sıfırın cazibesine yine aldandık ve aldık hayırlısı umarım sizde istediğiniz gbi sıfır bi toyota alır ve kazasız belasız binersiniz
İnsanlara verdiğimiz değerin karşılığını alamadığımız için,arabalarımıza insanlardan daha çok değer verdik..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #5 : Eylül 03, 2010, 00:16:17 »
kardeşimde auris var. bende de corolla hb. toyota cok sağlam ve güvenirli olmasına rağmen en ufak bir parcası cebini yakar.
yedek parcalar cok cok pahalı. ben arka tamponu sordum 600 tl +200 tl boyası +100 tl işçilik = 900 tl altı üstü bir plastik sonucta. adamlar aracı veriyorlar ama parçalardan kazanıyorlar. git kia al derim. hem yedek parcalar ucuz hemde aracta yok yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Eylül 03, 2010, 00:21:44 »
kasko olduktan sonra o tür parçalarda pek sorun yok zaten kaskosuz arabayada binilmez özellikle istanbul'da
diğer yürür aksam parçalarıda pahalı olsa bile diğer biçok araçlara göre daha uzun ömürlü oluyor benim düşüncem tabi buda
  @Necati arkadaşım sakın yanlış anlama senin tezinede katılıyorum aslında yedek parça aşırı pahalı sakın sana zıt bi fikir sanma ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #7 : Eylül 03, 2010, 00:30:15 »

Forumda bir arkadaş nataş (istanbul) plazadan 34.500 e almış. Bende 33500-34000 arasında bir fiyat aldım. Bu aracı temmuz ayında 32.000 bin e alanlar da olmuş. Ancak biraz zam geldi ve şu anda 33 bin civarında vermeleri gerekir. Park sensörü vs. diğer aksesuarlar bu fiyatı yukarı çekecektir.
Eğer 32.500 -33000 tl aralığında istanbulda bu aracı verebilecek firma varsa lütfen özelden bana msj atsın. teşekkürler.
Sadi Şirazi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #8 : Eylül 03, 2010, 00:34:27 »
Ayrıca bu araç hakkında şunu söyleyebilirim. Aracın kalitesi sınıfındaki diğer markalara göre çok iyi. Ben bu araçla yarışabilecek araçları megane 3 ve golf olarak görüyorum. Ancak golf tsi motorluları 40 bin tl üzerinde. Megane 3 ise alınırsa dizel alınmalı ve dinamik donanımlısı alınmalı. Bayisi de bu donanım paketiyle aracı 43 bin tl ye veriyor. Dolayısıyla fiyat ve kalite  bakımından auris 1.33 lt gerçekten emsalsiz araç olmuş. Bence bu aracı 29-30 bin TL civarında satsalar çok daha iyi bir satış rakamı elde edebilirler.
Sadi Şirazi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #9 : Eylül 03, 2010, 02:23:52 »

merhaba
bende kardelenin batman şubesinden aldım aracımı. 21 temmuzda pazarlık yaptık 15 ağustosta teslim ettiler. aldığımda araç 34200 dü ve bana 33700 e verdiler. bu fiyattan 1 tl aşağı inmediler. ve park sensörü veya başka bir hediye de yok. aynı bayi bu ay araca zam gelmişken dediğiniz fiyata veriyorsa şanslıısınız :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #10 : Eylül 03, 2010, 02:28:31 »
sizin aldığınız zamanlarda 32500 e alanlar çok oldu. Ancak ağustosta gelen zam ile birlikte 33 bin tl civarında satıyolar. Aslında bayiler gelen zamlardan etkilenmiyor. Çünkü aracı alıp showroom a koydukları anda hangi fiyata almışlarsa maliyetleri o oluyor. Dolayısıyla elindeki arabayı d maliyet fiyatına kendi karını ekleyerek satabiliyor. Araca zam geldi bende zam yapayım öyle satayım diye satış yapan bayiler de yok değil tabi. Dediğim gibi butür ticari manevralar her bayinin ticaret anlayışıyla alakalı.
Sadi Şirazi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 75000
  • Model Yılı: '09
« Yanıtla #11 : Eylül 03, 2010, 02:30:48 »
Ozan bey bende toyota kullanıcısım avensis var yeni kasa. Arkadaşıma tavsiye olarak aurisi önermiştim spor bir araba istediği için oda 1,6 132 ps valvematic auris aldı. Gerçekten çok memnun ama o gezmek isteyen biri fakat yakıt buna mani oluyor diyebilirim şuan 11.000 km de 2010 model aracı lpg taktıracağız önümüzdeki hafta teleflex gfi. Dizel almadığına pişman oldu diyebilirim ama herkesin bir bütçesi ve kullanma şekli vardır benimki ufak bir bilgi olsun istedim 1,6 lar hakkında sanırım kullandığınız test aracı. 1,33 ler hakkında pek bir bilgim yok açıkçası.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hergün biraz daha fazla Toyota sevgisi... <3
    • JDM TÜRK
  • Kan Grubu: 0+
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Eylül 03, 2010, 04:15:59 »
Özellikle toyota olmasına rağman çok sessizdi.
>:(

Toyotalar ne zamandan beri sesli oluyor ki :lol: :D :lol:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • TRAFİĞE SAYGI = İNSANA SAYGI
    • www.mildan.net
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '12
  • 45 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Eylül 03, 2010, 09:51:13 »
Merhaba,
Yeğenim toyotada çalışıyor. 1,3 motorun Aurise az geldiğini söylüyor. Arabada 3-4 kişi olduğunda yokuşlarda çok zorlanıyormuş Kasa ağır olduğu için. Fiyatı uygun olduğu için 1,3 auris alınır mı dedim. Aman abi sakın dedi. Siz 1,6 test emişsiniz. 1,3 ü test etmeden kesinlikle almayın. Sonra pişman olursunuz.
Trafik kuralları ve tabelalar İNSANLAR içindir, HAYVANLAR zaten ne tabeladan anlar ne de kuraldan...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #14 : Eylül 03, 2010, 11:39:09 »
Merhaba,
Yeğenim toyotada çalışıyor. 1,3 motorun Aurise az geldiğini söylüyor. Arabada 3-4 kişi olduğunda yokuşlarda çok zorlanıyormuş Kasa ağır olduğu için. Fiyatı uygun olduğu için 1,3 auris alınır mı dedim. Aman abi sakın dedi. Siz 1,6 test emişsiniz. 1,3 ü test etmeden kesinlikle almayın. Sonra pişman olursunuz.

hasan bey zaten test etmeden almam arabayı. Bence de 1,33 motor o ağırlıkta ve boyutta arabayı zıplatmasını ben de beklemiyorum. ama sürüş ve yakıt açısından açısından sorun yaşatmıorsa düşünülebilir tabi..

kenan beyin yazdıklarını okuyunca acaba aynı parayı verip 15000 km de falan bi d4d mi alsam diyorum şimdi. Malum dünyadaki en pahalı benzin bizim ülkemizde satılıor. Benzinli alıp tüp taktırmak o da zaten çok küçük olan bagajı tamammen öldürür gibi gelior bana. Buarada auris in bagajına 380 lt diolar ama bence yalan O bagaj 380 lt olamaz çok daha küçük görünüyor.
Off ya eskiden ne güzelmiş ya toros yada şahin ikisinden birini alıosun. şimdi seçenek o kadar çokki seçim yapana kadar adam kafayı yior.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #15 : Eylül 03, 2010, 11:42:15 »
>:(

Toyotalar ne zamandan beri sesli oluyor ki :lol: :D :lol:

toyotanın bu kasasına kadar tüm modellerinin yalıtım sorunu olduğunu biliyorum. amcam kullanıo son 3 nesil toyotanın üçünü de aldı sattı araba sorunsuz gerçekten ama ses (yol ve rüzgar sesi) alıyor içeriye. Bende uzun yol yaptım 2 defa gerçekten ses alıor. Ama son kasa var arkadaşımda bu sorun aşılmış gibi geldi bana. Japon arabalarının tipik özeeliğidir ses sorunu. Honda da ses alıor içeriye.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #16 : Eylül 03, 2010, 11:47:54 »
Ozan bey bende toyota kullanıcısım avensis var yeni kasa. Arkadaşıma tavsiye olarak aurisi önermiştim spor bir araba istediği için oda 1,6 132 ps valvematic auris aldı. Gerçekten çok memnun ama o gezmek isteyen biri fakat yakıt buna mani oluyor diyebilirim şuan 11.000 km de 2010 model aracı lpg taktıracağız önümüzdeki hafta teleflex gfi. Dizel almadığına pişman oldu diyebilirim ama herkesin bir bütçesi ve kullanma şekli vardır benimki ufak bir bilgi olsun istedim 1,6 lar hakkında sanırım kullandığınız test aracı. 1,33 ler hakkında pek bir bilgim yok açıkçası.

ocak ayına kadar benzin 4 Tl yi bulur. hele seneye ülkemiz bide seçim moduna girecek o zaman zamlar daha da artar gibi geliyor bana. Bende 2006 model dizel getz var şuan o kadar memnunumki yakıtından bu ekonomikliye alıştıktan sonra 180 TL ye depo  doldurmak ve 500 Km yolalmak zoruma gidecektir kesin.d4d çok sorunsuz zaten kime sorsan dizel alacaksan d4d al diyorlar. Öyle bi pompa yapmışki adam mazot ne kadar kötü olsada yakıor enjektör kırma gibi bi sorun da yaşatmıyor. en iyisi ben 33000 TL ye 10000km yada 15000km 2. el bi d4d bulayım. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • TRAFİĞE SAYGI = İNSANA SAYGI
    • www.mildan.net
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '12
  • 45 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Eylül 03, 2010, 11:48:11 »
Ozan, 1,6 benzinli performan açısından iyi ama dediğin gib en pahalı yakıtı kullanıyoruz. Şayet temiz dizel bulursan aşağı yukarı aynı paraya onu alabilirsin. Karar yinede senin. Sonuçta herşey bütçeye bakıyor.
Trafik kuralları ve tabelalar İNSANLAR içindir, HAYVANLAR zaten ne tabeladan anlar ne de kuraldan...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #18 : Eylül 03, 2010, 11:55:33 »
Abiler bu blue serisi nedir bilen varmı faklılığını ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #19 : Eylül 05, 2010, 00:14:59 »
abi ben de yeni aldım aracımı 1.33 auris 2011.  ve ben kavacık plazadan 34.500 e  aldım. şimdi  ufak gelme olayı falan bence çok abartılcak olay değil. çünkü 6 iler şanzıman  motoru yormadan istenilen performansı veriyor.. ancak iş sadece vitesi çok iyi kullanmakta .. yakıtına gelincede eğer çok hızı sevmiyom diyosanız ben şayet 100 lira benzine 700 km rahat yapıyom 120 civarı hızda. ancak o milletin ufak dediği 1.33 motor da ne cevherler olduğunu kullanmayan bilmiyo tabi :)..  geçen en son rahatlıkla çıktığım hızı yazdım gösterilmedi de şöle sölim 115 in 2 katı hıza rahatlıkla çıktım ki klima açıkken bide yani.. bide toyotanın sağlamşığı düşünülürse her yola çıkarsınız araçla ...  alıcaksanız tavsye ederim ....   ancak  biraz dik rampalarda 2. vitesi unutcaksınız hep 1. vites .. maksat motoru yormamak :):):)