Gönderen Konu: Auris almayı düşünüyorum yardım edin...  (Okunma sayısı 8929 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
Ynt: Auris almayı düşünüyorum yardım edin...
« Yanıtla #20 : Eylül 05, 2010, 00:48:21 »
Yaklaşık 30 lt benzinle 700 km yapıyorsan helal olsun ozaman dizel almasın..Bir depo dizel anca 1000 -1100 km yaptırıyor oda 45-50 litre ile.Nerdeyse senin arac dizelin yarısı kadar yakıyor.Senin 1,3 daha az yakıyor hiç satma kardeş o aracı..
2011 d4d Corolla

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Eylül 05, 2010, 00:48:21 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #21 : Eylül 05, 2010, 10:01:39 »
aga basarsan yakıyoda ama normal kullanınca böle yakıyo :)  valla binmek için aldım aldım bende 10 sene garanti binerim yani, satmam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #22 : Eylül 05, 2010, 11:09:10 »
abi ben de yeni aldım aracımı 1.33 auris 2011.  ve ben kavacık plazadan 34.500 e  aldım. şimdi  ufak gelme olayı falan bence çok abartılcak olay değil. çünkü 6 iler şanzıman  motoru yormadan istenilen performansı veriyor.. ancak iş sadece vitesi çok iyi kullanmakta .. yakıtına gelincede eğer çok hızı sevmiyom diyosanız ben şayet 100 lira benzine 700 km rahat yapıyom 120 civarı hızda. ancak o milletin ufak dediği 1.33 motor da ne cevherler olduğunu kullanmayan bilmiyo tabi :)..  geçen en son rahatlıkla çıktığım hızı yazdım gösterilmedi de şöle sölim 115 in 2 katı hıza rahatlıkla çıktım ki klima açıkken bide yani.. bide toyotanın sağlamşığı düşünülürse her yola çıkarsınız araçla ...  alıcaksanız tavsye ederim ....   ancak  biraz dik rampalarda 2. vitesi unutcaksınız hep 1. vites .. maksat motoru yormamak :):):)
Ahmet bey öncelikle hayırlı olsun yeni aracınız kazasız belasız ii günlerde kullanın.
100 tlbenzi  27,7 lt benzin yapar. eğer 700 km yol almışsanız bu da 100 kmde 3,9 hai 4 lt benzin tükkettiğinizi gösteriyor bu da inanılmaz bir rakam. Benim araba dizel olmasına rağmen bu rakamlara pek yaklaşamıyorum. 6 ileride size katılıyorum. Şehirlerarası yolda 130 km hızda 2500 devirde gitmek arabayı da sizi de yormayacaktır. Tabi yakıt tasarufu açısında da epey fayda sağlayacaktır.
115'in 2 katı yni 230 yapmış olmanız o da şaşırtıcı geldi bana gerçekten sanıyorum araç o hızdayken 7000 devirde falandı neredeyse elektrik kesecekmiş (cut off). O zaman helal olsun o motora...
Yardımcı olduğunuz için teşk ediyorum tekrar aracınız hiyırlı olsun..
Sayısal Çıksın Tüm Parayı Arabaya Harcıyacam!!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Eylül 05, 2010, 14:16:04 »
 :D :D :D :D :D :D :D :D  Benim 1,6 110 aracım 6800 devirde  devir kesici devreye giriyor ve  ahmet beyin dediği hıza ulaşmak mümkün değil.Ahmet bey aracı 2,0 motorda haberimi yok...1,3 motorun  230 km hızlara cıkması ve 4lt yakması mümkün değil hesaplamalarda ve göstergelerde sorun var..Şimdi alperen olacaktı ona soracaktın..
Ozan bey benzinli alacaksanız 1,6 alın lpg de takacaksanız 1,3 lpg ne kadar performans verir.Forumda bir arkadaş yeni aldıgı 1,3 motoruna lpg takmayı düşünüyordu..Yada 2 el temiz d4d alın..33 bin liraya rahat bulursunuz.Hatta yanlıs anlamayın ama 2006 avensis elegant alın tüp taktırın bakın keyfinize..
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #24 : Eylül 05, 2010, 14:24:41 »
:D :D :D :D :D :D :D :D  Benim 1,6 110 aracım 6800 devirde  devir kesici devreye giriyor ve  ahmet beyin dediği hıza ulaşmak mümkün değil.Ahmet bey aracı 2,0 motorda haberimi yok...1,3 motorun  230 km hızlara cıkması ve 4lt yakması mümkün değil hesaplamalarda ve göstergelerde sorun var..Şimdi alperen olacaktı ona soracaktın..
Ozan bey benzinli alacaksanız 1,6 alın lpg de takacaksanız 1,3 lpg ne kadar performans verir.Forumda bir arkadaş yeni aldıgı 1,3 motoruna lpg takmayı düşünüyordu..Yada 2 el temiz d4d alın..33 bin liraya rahat bulursunuz.Hatta yanlıs anlamayın ama 2006 avensis elegant alın tüp taktırın bakın keyfinize..

söylediklieriniz mantıklı geliyor bana da teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Eylül 05, 2010, 14:29:30 »
Hoca mardşnde görev yapıyorum dün kardelen deydim bende..Kendim corolla hb kullanıyorum ama aurisin içi kullanılan malzeme kalitesi ile çokta alıcı gözüyle bakamıyorum.Babama 2005 avensis aldık o aracı 2-3 gün kullanma şansım oldu.O araçtan sonra kendi aracım çocuk oyuncagı gibi geldi bana bir kaç gün..EVli iseniz çocugunuzda varsa gurbette de yaşıyorsanız HB ler yeterli değil..Temiz araba bulmak onemli olan.33 bin liraya temiz az kullanılmıs avensis corolla rahatlıkla alınır.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Eylül 05, 2010, 14:40:56 »
1.33 lerden kullandım gayet güzel hiç zorlanma vs şeyleri yok çok başarılı
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #27 : Eylül 05, 2010, 17:26:03 »
arkadaşlar ben 230 da 4 litre yakıyo diye bişey demedim yanlış anlaşılmasın.. 6 vites 120 de devir 2-3 arası kokluyo resmen benzini ..... basınca elbet yakıyo ama dediğim gibi 6 iler şanzımanı çok iyi kullanmak lazım..  toyotacı arkadaşlarda bilirlerki eğer ben yanılmıyosam kadranda ne varsa araç elbet onu görür yeterki devrinde basılsın .. ha aklıma gelmişken bi laf daha var at binene göre kişnermiş....   o hızı yakaladığımda tek başımaydım doğal olarak resimde çekemedim ama tekrardan uzun yola gittiğimde yanımda biri olmasına gayret edeceğim ve 1.33 aurisin nasıl 230 a çıktığını hep beraber izlicez ......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #28 : Eylül 06, 2010, 00:06:28 »
Ahmet bey sizi üzecek bişey yazdıysam gerçekten kusuruma bakmayın.. Biz tabiki inanıyoruz size ben sadece şaşırdığımı söyledim. Zaten auris'i hiç tanımıyorum konu başlığına ve ilk yazdıklarıma bakarsanız sizin gibi bu aracı bilen arkadaşlardan yardım istedim. Yanlış anlaşıldıysam eğer tekrar kusura bakmayın ltfn.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #29 : Eylül 06, 2010, 00:11:51 »
Hoca mardşnde görev yapıyorum dün kardelen deydim bende..Kendim corolla hb kullanıyorum ama aurisin içi kullanılan malzeme kalitesi ile çokta alıcı gözüyle bakamıyorum.Babama 2005 avensis aldık o aracı 2-3 gün kullanma şansım oldu.O araçtan sonra kendi aracım çocuk oyuncagı gibi geldi bana bir kaç gün..EVli iseniz çocugunuzda varsa gurbette de yaşıyorsanız HB ler yeterli değil..Temiz araba bulmak onemli olan.33 bin liraya temiz az kullanılmıs avensis corolla rahatlıkla alınır.

Evliyim ama henüz çocğum yok o yüzden bagaj hitiyacı Getz sahibi olmama rağmen pek hissetmeyitoum. ama çevremde çocuğu olan arkadaşlarım büyük bagajın önemini söyleyip duruyolar hep. Tasarım açısında auris corallaya göre çok daha yakışıklı gibi geliyor bana o sebepten auris düşünüyordum. sedan alcak olursam civic ile corolla arasında bir tercih yaparım büyük ihtimalle. Mardin'deyseniz D.bakıra yolunuz düşüyordur sanırım uygun bi zamanda görüşürüz umarım ben de toyota sahibi olurum o zamana kadar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Eylül 06, 2010, 00:14:28 »
C.ertesi ordaydım ozan bey bir daki gelişimde ararım inşallah.Allah gönlünüze göre versin toyota gercekten sürmesi sorunsuzluguyla iyi bir araç
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Auris 1.6 132HP M/M
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • 54 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Eylül 06, 2010, 00:51:30 »
120de 4 litre benzin dalgamı geçiyorsunuz ben 1.5 senedir Auris kullanıyorum yok öyle birşey. 100-110 la giderseniz 5 litre yakar daha aşağısı yok. Millet dizel almasın sizin hesapla.. Bu arada benim 2. Aurisim 1.6 132 Hp'lik....
Kalitenin fiyatı VARDIR..!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #32 : Eylül 06, 2010, 08:56:18 »
ozan bey estagfurullah ne demek ... ama peki ben yakıtı hakkında bişey demiyorum arkadaşlara herkez bildiğini okusun. burda yalana ihitiyacımız yok. bu forum neden açılmış herkez görüşünü paylaşsın bişeyler öğrensin diye. ama her  yapılan yoruma dalga mı geçiyosunuz yok siz bu işi bilmiyosunuz yok bu böle yok bu şöle diye başlarsak   bu işin bi anlamı kalmaz.. ne yani biz her her auris satışında para mı kazanıyoz ki ben az yakıyo diye milleti kekliyim.   valla 2 sene önceki aurislerde 6 ileri yoktu galiba ondan yoruluyodur motor diye tahmin ediyom o bakımadan fazla yakmasın  araç.........

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #33 : Eylül 06, 2010, 10:45:51 »
ozan bey estagfurullah ne demek ... ama peki ben yakıtı hakkında bişey demiyorum arkadaşlara herkez bildiğini okusun. burda yalana ihitiyacımız yok. bu forum neden açılmış herkez görüşünü paylaşsın bişeyler öğrensin diye. ama her  yapılan yoruma dalga mı geçiyosunuz yok siz bu işi bilmiyosunuz yok bu böle yok bu şöle diye başlarsak   bu işin bi anlamı kalmaz.. ne yani biz her her auris satışında para mı kazanıyoz ki ben az yakıyo diye milleti kekliyim.   valla 2 sene önceki aurislerde 6 ileri yoktu galiba ondan yoruluyodur motor diye tahmin ediyom o bakımadan fazla yakmasın  araç.........
Aslında benm size söylemek istedğimin yaptığınız hesaplamalara bir hata yapmış olabileceğinizdi. Net rakamlarla aracı iyi tanımak uzun yolda yada yola henüz çıkmadan vereceğiniz kararlar açısından sizin için öenmli olacaktır. Araınız daha sıfır sayılır satmaya da niyetiniz yok neden bize yalan söyliyesiniz ki bunu ben de biliyorum. Ben böyle konularda hassas biriyim birinin hakkımda yanlış düşünmesi beni çok üzer bu yüzden bu açıklmaları yaptım. Yazdıklarıma bakarsanız dalga geçer bir üslupla yazdığım bişey yok sizden ricam yazdıklarımı tekrar okumanız. Kalbiniz kırıldıysa sizden tekrar teakrar da özür diliyorum kusuruma bakmayın o zaman da ltfn..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #34 : Eylül 06, 2010, 10:47:40 »
ahme
120de 4 litre benzin dalgamı geçiyorsunuz ben 1.5 senedir Auris kullanıyorum yok öyle birşey. 100-110 la giderseniz 5 litre yakar daha aşağısı yok. Millet dizel almasın sizin hesapla.. Bu arada benim 2. Aurisim 1.6 132 Hp'lik....
Ahmet beyin arabası yeni çıkna 1,33 lt 99 hp olanlardan.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #35 : Eylül 06, 2010, 11:37:42 »
ozan bey asıl sen yanlış anlama sana dediğim bişey yok benim.. özür için de abi 6 yaş büyüksün benden ben hoşlanmam abi bi büyüğümün benden özür dilemesini.  yazdıklarında bişey yok zaten  abi son yazdığıma bakarsan ilk cümle sanaydı;  o da estagfurullah diyerek bi kırgınlık yok demek istedim gerisini zaten okuyan arkadaşlar anlar kimin için yazıldığını..... yani benim belirtmek istediğim sadece, burası tartışma forumu değil kavga forumu da  değil, şimdi dicek herkez yeni katıldın daha neyine konuşuyon ama ifadeleri sadece daha düzgün kurmak lazım  burda hepimiz  abi kardeş değilmiyiz şayet ben öle görüyom yani ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Eylül 06, 2010, 12:23:23 »
1.33 motor eğer performans istemem dersen dizelden sonra ilk seçenek gibi ama hem performans hem ekonomi istiyorsanda 15000-20000 km lerde dizel düşünebilirsin ben 2009 dizel 15000km elegant corollamı 1,5 ay önce 35000 tl ye sattım bilgin olsun inan sıfır gibiydi öyle bir araç bulursan bence kaçırma.bende şuan 2010 comfort extra var yine dizel.

2.el dizel almayı düşünürsen 2009 ların bazıları 5 ileri 190nm tork ama 2010 lar makyıjlı veya makyajsız farketmez 6 ileri 205 nm tork buna dikkat et ikisini kullanmış biri olarak kesinlikle tavsiyem 205 nm 6 ileri vites

şimdiden hayırlı olması dileğiyle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #37 : Eylül 07, 2010, 10:50:21 »

1.33 motor eğer performans istemem dersen dizelden sonra ilk seçenek gibi ama hem performans hem ekonomi istiyorsanda 15000-20000 km lerde dizel düşünebilirsin ben 2009 dizel 15000km elegant corollamı 1,5 ay önce 35000 tl ye sattım bilgin olsun inan sıfır gibiydi öyle bir araç bulursan bence kaçırma.bende şuan 2010 comfort extra var yine dizel.

2.el dizel almayı düşünürsen 2009 ların bazıları 5 ileri 190nm tork ama 2010 lar makyıjlı veya makyajsız farketmez 6 ileri 205 nm tork buna dikkat et ikisini kullanmış biri olarak kesinlikle tavsiyem 205 nm 6 ileri vites

şimdiden hayırlı olması dileğiyle

yüksek tork zaten arabayı kullanmanın zevkine 10 a katlıyor. Benim arabanın 210 nm tork var ışıkta canım sıkılınca yaramazlık yapıyorum güzel oluyor... 205 nm tork güzel bi değer tabi bunu çok alt devirlerde üretip sonra boğulmuyorsa... Benimki 1700 devirde torku yapıştırıyo 2800 devirden sonra ise sadece bağırıyo. en azından şöyle 3200 3400 devirlere kadar bu torkun enn azından yarısı bile üretebilirse o arabayı kullanmanın zevkine doyulmaz diye tahmin ediyorum. Demek ki d4d ler turbo beslemesi olan dizel motorlar herlde bu torku üretemezlerdi yoksa...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Eylül 07, 2010, 14:34:02 »
yüksek tork zaten arabayı kullanmanın zevkine 10 a katlıyor. Benim arabanın 210 nm tork var ışıkta canım sıkılınca yaramazlık yapıyorum güzel oluyor... 205 nm tork güzel bi değer tabi bunu çok alt devirlerde üretip sonra boğulmuyorsa... Benimki 1700 devirde torku yapıştırıyo 2800 devirden sonra ise sadece bağırıyo. en azından şöyle 3200 3400 devirlere kadar bu torkun enn azından yarısı bile üretebilirse o arabayı kullanmanın zevkine doyulmaz diye tahmin ediyorum. Demek ki d4d ler turbo beslemesi olan dizel motorlar herlde bu torku üretemezlerdi yoksa...
evet d4d ler turbo beslemeli yoksa 205 nm torku hayatta 1.4 dizel bir motor uretemez.