Gönderen Konu: 2003 RAV4'üme Rampada "kal" geliyor!  (Okunma sayısı 35523 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyota gibi adam olmak!
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '05
  • 3 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: 2003 RAV4'üme Rampada "kal" geliyor!
« Yanıtla #80 : Şubat 16, 2012, 21:28:58 »
Barış Bey: Aracın kullanma kılavuzunda da yazar. Rampada şanzumana çok yük bindirmemek için mutlaka el freni desteğiyle kalkış yapın diye.
Kurtuluş Bey: Geçmiş olsun. güle güle kullanın. Zaten ben daha önce de çözümü anlatmış ve yaklaşık 3000 tl masraf çıkarıldığını ifade etmiştim. Ben en ekonomik çözüm yolundan bahsettim tabi 1 ay beklemek kaydıyla anlatmıştım. Ben Mayıs 2011 de aracımı Samsun Derindere toyota dan almıştım. Ama aracın arkasında durmadıkları gibi, istememe rağmen ekspertizini de vermediler ve araçtaki boya durumuyla ilgili yalan söylediler. Toyota servisi diye güvenmiştim ama bu zamanda güvenilecek çok az insan olduğunu birkez daha görmüş oldum.
Made in *zeync*
Always TOYOTA...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #80 : Şubat 16, 2012, 21:28:58 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Rav 4
  • 15 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #81 : Şubat 17, 2012, 09:49:22 »
Ali bey doğrudur fakat benim elimde aracın kullanma kılavuzu yok.
İnandığın gibi yaşamazsan,yaşadığın gibi inanmaya başlarsın!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • DeVLeRiN AşKı BüYüK OluR..!
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '95
  • 167 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #82 : Şubat 17, 2012, 19:14:54 »
Barış Bey: Aracın kullanma kılavuzunda da yazar. Rampada şanzumana çok yük bindirmemek için mutlaka el freni desteğiyle kalkış yapın diye.
Kurtuluş Bey: Geçmiş olsun. güle güle kullanın. Zaten ben daha önce de çözümü anlatmış ve yaklaşık 3000 tl masraf çıkarıldığını ifade etmiştim. Ben en ekonomik çözüm yolundan bahsettim tabi 1 ay beklemek kaydıyla anlatmıştım. Ben Mayıs 2011 de aracımı Samsun Derindere toyota dan almıştım. Ama aracın arkasında durmadıkları gibi, istememe rağmen ekspertizini de vermediler ve araçtaki boya durumuyla ilgili yalan söylediler. Toyota servisi diye güvenmiştim ama bu zamanda güvenilecek çok az insan olduğunu birkez daha görmüş oldum.

mahkemeye verin geç kalmış sayılmazsınız zaten ilk aldığınızda fark ettiğiniz an belli bir süre içinde koşulsuz iade almaları lazım..Ekspertiz raporu konusu üzerine giderseniz eğer mahkemede ceza alıp bayiliklerinin iptaline kadar giden bir süreç yaşanabilir.
2.0 Avensis Exe.E. Emekliye ayırdık ..
Şimdi LR Defender 110 2500cc lpg zamanı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1.4
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 22000
  • Model Yılı: '12
  • 62 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #83 : Şubat 17, 2012, 19:47:54 »
toyota bayiinden 2.el bir araç satın alan biri olarak, bende şimdi kuşkuya düştüm açıkcası, gerçi bi sorun yaşamadım ilk 2bin km lik süreçte, rampada kalkışta el freni desteği olayınıda ilk defa duyuyorum, 8yıldır otomatik araç kullanan biri olarak, ama benim gözlemim, tam otomatik ve düzgün üretilen şanzımanlar, çok ciddi kullanıcı hataları olmadığı sürece arıza vermiyor, kendi aracım 160hp lik standart gücünü 230hp lere kadar çıkardım, aynı kara düzen otomatik 4 ileri şanzımanımla, hala en ufak bir sorun dahi hissetmiyorum, geçişler aynı şekilde hissedilmeyecek kadar hassas, tepkimeler yerinde ve seri, daha önceki aracım olan 93 model corolla 3 ileri otomatik , biraz daha eski olduğundan sanırım, geçişleri daha sertti fakat, onlada uzun süre sorun yaşamadım, önceki kullanımda yapılan hatalar olumsuz etkiliyor heralde, yukarıdaki beyefendininde belirttiği gibi bence yasal hakkınız olan 1 yıllık süreci leyhinize kullanın ve firmaya karşı gerekli işlemlerde bulunun, saygılar
1) 1993 Toyota Corolla 1.6 GL      (1999-2004) stock
2) 2000 Volvo S40 2.0T               (2004- ???) turbo upgrade + cut out + dp + yazılım + yakıt
3) 2005 Toyota Corolla 1.6 sol hb (2012-2012) stock
4) 2012 VW Scirocco 1.4 TSI        (2012- ?? ) stage 2 ecu sw(yazılım)+ s3 cooler + vw racing air filter +forge dumpvalve + forge wastegate + r8 bobin+ custom downpipe+aem v2 water/methanol injectio

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: AB-
« Yanıtla #84 : Şubat 22, 2012, 14:26:30 »
Sayın Deniz Kırmızı;

Yazınızdan sorunu 450 TL ye çözdüğünüzü anlıyorum. Ama mümkünse sorunu nerden çözdüğünüzü yazarsanız ben dahil bu sorunu yaşayan herkese yardımı olacaktır. Şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • ÇÖL KAPLANI
  • Kan Grubu: AB+
« Yanıtla #85 : Şubat 24, 2012, 09:59:43 »
ali bey iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Biz bu araçlara değerinden fazla ücret ödeyip(ülkemizde) alıyoruz.Araç aldığınız yer araba pazarı değil bir ticari şirket karşılaştığınız mağduriyeti çözmeleri gerekir.Ben Aracımı Bursa İNALLAR dan aldım.Firmalarda alış verişlerinde sıfır araç satacakları için aldıkları 2.el araçı fazla incelemiyorlar sanırım.o an önemli olan onların sıfır aracı satmaları.sonra da karşılaştıkları sorunların arkasında durmaları gertekir.En önemli nokta yapılan alışverişte muhakkak evrak alınmalı yazılı bir belge olmalı.herkese sorunsuz günler .
AKILLI OLUP DÜNYANIN KAHRINI ÇEKECEĞİNE DELİ OL DÜNYA SENİN KAHRINI ÇEKSİN..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #86 : Şubat 17, 2013, 00:44:19 »
Konu açılalı uzun zaman olmuş ancak sorunu olupta foruma girecek arkadaşlara yardımcı olma babında cevap yazıyorum.
1- Araçta vites geçişlerinde vuruntu ve rampada gitmeme gibi durumlarda beyin arızası nedeni ile yapmaktadır. tamiri mümkündür. Abartıldığı gibi 2000tl veya 2000dolar değil istanbul ikitellide 850 tl ye yapıyorlar, ben 350 tl ye yaptırdım:)
2- Vites geçişlerinde sorun var ve örneğin 2. vitesten 3. vitese geçmiyor ise Beyindeki arıza şanzumanda hasar meydana getirmiş yine öyle piyasanın abartıldığı gibi değil doğru yeri bulmanız takdirinde piaysadan 3 t3 biri veya 4 te biri fiyatına yaptırabilrsiniz.
3- Benim 2003 RAV4 te önceleri vites geçişlerinde vuruntu vardı sonra geri viteste yerinde kıpırdamamaya ve 3. vitese geçmemeye başladı, uzun araştırmalarım sonucu şanzıman işçiliği: 750 tl, beyin sıfırlama 350 tl, şanzıman parçaları ve parça temini yolmasrafı 1100 tl aracımın çekici ile transferi 500 tl ye ful orjinal yaptırdım.
 yapan ustalar bu işin profesyoneli ve bu işi uzun zamandır yapıyorlar ancak adamlarda sıra var en düşük ve ucuz araç modeli benimki olduğunu ve aracı yaptıkları sırada ustalıkları ve tamir sonrası test ettiğimde gördüğümde hayret ettim. umarım sorunsuz araçlara binersinizde bunlara gerek kalmaz amma kul yapımı arızası olan arkdaşlara yardımcı olabilri ve Allah razı olsun dediklerini duyarsak bahtiyar oluruz. Kazasız belasız sürüşler
NOT:şanzıman yağı diye dışarıdan sakın başka yağları koydurmayın, kırmızı tenekede 4 lt lik şeklinde orjinal atf yağını koydurun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #87 : Şubat 17, 2013, 12:38:35 »
...... rampada kalkışta el freni desteği olayınıda ilk defa duyuyorum, ......

Alper bey, bildiğiniz gibi bugünlerde yokuş kalkış desteği olarak ilave bir donanım var, dik yokuşlarda ilk kalkıştan önce sistemi devreye koyduysanız, frenden ayağınızı çektiğiniz halde araç kesinlikle geri kaymamaktadır, sistem; ABS aracılığıyla gaz verilene kadar tekerlere fren uygulamaktadır.

Eski araçlarımızda bu donanım olmadığına göre dik yokuşlarda el freni desteği ile kalkış yapmak en güvenli ve rahat bir yoldur.
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 167 kere teşekkür etti
« Yanıtla #88 : Şubat 17, 2013, 22:26:38 »
Konu açılalı uzun zaman olmuş ancak sorunu olupta foruma girecek arkadaşlara yardımcı olma babında cevap yazıyorum.
1- Araçta vites geçişlerinde vuruntu ve rampada gitmeme gibi durumlarda beyin arızası nedeni ile yapmaktadır. tamiri mümkündür. Abartıldığı gibi 2000tl veya 2000dolar değil istanbul ikitellide 850 tl ye yapıyorlar, ben 350 tl ye yaptırdım:)
2- Vites geçişlerinde sorun var ve örneğin 2. vitesten 3. vitese geçmiyor ise Beyindeki arıza şanzumanda hasar meydana getirmiş yine öyle piyasanın abartıldığı gibi değil doğru yeri bulmanız takdirinde piaysadan 3 t3 biri veya 4 te biri fiyatına yaptırabilrsiniz.
3- Benim 2003 RAV4 te önceleri vites geçişlerinde vuruntu vardı sonra geri viteste yerinde kıpırdamamaya ve 3. vitese geçmemeye başladı, uzun araştırmalarım sonucu şanzıman işçiliği: 750 tl, beyin sıfırlama 350 tl, şanzıman parçaları ve parça temini yolmasrafı 1100 tl aracımın çekici ile transferi 500 tl ye ful orjinal yaptırdım.
 yapan ustalar bu işin profesyoneli ve bu işi uzun zamandır yapıyorlar ancak adamlarda sıra var en düşük ve ucuz araç modeli benimki olduğunu ve aracı yaptıkları sırada ustalıkları ve tamir sonrası test ettiğimde gördüğümde hayret ettim. umarım sorunsuz araçlara binersinizde bunlara gerek kalmaz amma kul yapımı arızası olan arkdaşlara yardımcı olabilri ve Allah razı olsun dediklerini duyarsak bahtiyar oluruz. Kazasız belasız sürüşler
NOT:şanzıman yağı diye dışarıdan sakın başka yağları koydurmayın, kırmızı tenekede 4 lt lik şeklinde orjinal atf yağını koydurun.

Ali bey bilgilendirme için çok teşekkürler. yanlız ne bu işin yapıldığı adres yada bir telefon numarası var. sizden sonrakilere yardımcı olmak adına biir işaret bırakırsanır seviniriz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #89 : Şubat 18, 2013, 00:40:26 »
Ali bey bilgilendirme için çok teşekkürler. yanlız ne bu işin yapıldığı adres yada bir telefon numarası var. sizden sonrakilere yardımcı olmak adına biir işaret bırakırsanır seviniriz.
Öncelikle yardımcı olmam konusunda herhangi bir çıkarım söz konusu olmadığını beyan edeyim ve sadece benim gibi zor duruma düşen arkadaşlara yardım edebilmem. sıkıntısı olan arkadaşlar özelden mesaj atar ve telefonlarını bırakırsa arar ve yaptıracakları yeri ve yöntemi onlara söylerim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #90 : Haziran 12, 2013, 16:08:27 »
İnanin uzun zamandır ilk defa giriyorum. Küfür yememişimdir umarım ama zaten ben gerekli cevapları yukarda vermeye çalışmıştım. Ben parçayı kazakistanda yaptırdım bir rus parçaya bilgisayar üzerinden com la bağlanıp programlıyorlar sanırım. Ama TR de nerede yaparlar bu işi inanin bilmiyorum.
Bana programlanmış olanı takıp kendi diğerini almıştı. 10 dk sorunum çözülmüştü..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 167 kere teşekkür etti
« Yanıtla #91 : Haziran 13, 2013, 20:10:59 »
Tekin Bey;    iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.şanzıman yağı ve filtresi için bu araçlarda  !!!kaç bin km'de bir değişim yapmayı öneriyorsunuz.

Otomatik viteslerde toyota 60 bin ve katlarında değişim yaptırıyor..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '01
  • 9 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #92 : Haziran 08, 2017, 14:16:42 »
2001 model ve aynı sorun.ust beyin değişimi sanırım tek çözüm..diğer açtığım topik bu konu ile birleşirse konu üste çıkar.sanirim 2001 2003 model bir çok RAV4 sahibinin kaçınılmaz gerçeği..araçtan soğuyor insan..hayır çözüm yok..usta servis vs..bu konu kadar faydalı olmadi..