Gönderen Konu: Corolla 1.33 ilk izlenimler...  (Okunma sayısı 51700 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla 1.33 ilk izlenimler...
« Yanıtla #160 : Temmuz 24, 2012, 19:34:27 »
(zonguldak ereğli) serviste yoktu, sağolsunlar buldular bir tane ve hem lpgli hem de benzinli olarak test etme şansım oldu. Her ikisinde de bir değişiklik olmadı aynı gibiydi. 1.33 motor atak değil yokuşta araç sollarken yolda bırakır gibi izlenim edindim. 4000 devirde falan anca kendine geliyor yoksa ışıkta yavaş yavaş kalk ondan sonra vites lambası yanında yükselt ve yine yavaş yavaş hızlan... tabi bu arada arakadakiler dıııt dııııtt korna sesleri. Tosbağa değil tabi ama ne biliyim hiç 1.4 bile kullanmayan biri olarak hayal kırıklığı yaşadım ki ben tam bir toyota severimdir. Yarın gidip 1.4 tsi jetta deniycem bakalım o nasıl. İlgilenenlere saygılarımla...

Ayhan bey, Kdz Ereğlideki Servisin başarılı bir olduğunu biliyorum yani en azından 3 sene önce öle idi, son durumu nedir bilmiyorum.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
« Yanıtla #161 : Temmuz 25, 2012, 10:46:44 »
jetta da performans evet daha iyi ama sanki toyota donanım ve güvenlik açısından bir adım önde. Bir baba olarak yine toyotaya yakın gibiyim son izlenimim böyle; teşekkürler. Her iki serviste iyi hocam, o konuda bir sıkıntımız yok çok şükür Ereğli'de.
......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
« Yanıtla #162 : Ağustos 10, 2012, 00:22:17 »
s.a merhaba  ist eyüpten çağatay   

1.3 terra otomatik  aldım  kılimasız  enjeksiyonlu ve s.havayastığı    2sürtmeden boyası olup değişeni olmayan bi araç  lpg  yok hiç de kakıl mamış
ilk sahibinden aldım  araba siyah  1225 ye aldım  iyimi pahalımı  satarken zarar edermiyim gerçi satmayı hiç düşünmüyorum
yuvarlak farlı   

sabah  expertize göstericem  bişeyi varmı diye  birde buarcın bakım maliyetleri nedir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3. Sınıf Öğretmeni
  • Kan Grubu: B-
  • Model Yılı: '14
  • 6 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #163 : Ağustos 10, 2012, 17:11:41 »
Çağatay bey aracınız hayırlı olsun, fakat bahsi geçen araç yeni kasa 2011 model, motoru aynı ama adı 1.33 bence sorunuzu başka birimlere yöneltin...
2011 1.33 Corolla Comfort Gümüş Gri.30 bin km de 39500 e satıldı.07.08.2014

2011 1.6 Avensis Elegant Ekstra Beyaz.18 Binkmde-Düzcede
2014 1.4 Corolla Advence M/M İnci beyaz.0 km Bursada.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #164 : Ağustos 11, 2012, 08:13:51 »
s.a merhaba  ist eyüpten çağatay   

1.3 terra otomatik  aldım  kılimasız  enjeksiyonlu ve s.havayastığı    2sürtmeden boyası olup değişeni olmayan bir araç  lpg  yok hiç de kakıl mamış
ilk sahibinden aldım  araba siyah  1225 ye aldım  iyimi pahalımı  satarken zarar edermiyim gerçi satmayı hiç düşünmüyorum
yuvarlak farlı   

sabah  expertize göstericem  birşeyi varmı diye  birde buarcın bakım maliyetleri nedir

öncelikle aracınız hayırlı olsun sorularınızın cevapları burada değil ama yinede bilgilendireyim sizi öncelikle aldığınız araç toyota badem gözlü diye tabir edillen araç dediğiniz gibi enjeksiyonlu ama tek enjeksiyon sanırım 2001 vvt gibi değil frenleri hala sıfır ayarındaysa kendi yaşlarındaki arabalar arasında ilk sıralarda bence şu an böyle değilse bakımını yaptırın bende eyüp ramideyim servis olarak güngörende toyotronic diye toyotacı bir abimiz var yanlış hatırlamıyorsam mehmet abi toyotanın yan servisi aracını oraya götür b
ence tabi gitmeden fiyat araştırması yap onlarıda herşeye cvp alırsın...
1.33 kar beyazı toyota corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #165 : Ağustos 11, 2012, 08:31:25 »
(zonguldak ereğli) serviste yoktu, sağolsunlar buldular bir tane ve hem lpgli hem de benzinli olarak test etme şansım oldu. Her ikisinde de bir değişiklik olmadı aynı gibiydi. 1.33 motor atak değil yokuşta araç sollarken yolda bırakır gibi izlenim edindim. 4000 devirde falan anca kendine geliyor yoksa ışıkta yavaş yavaş kalk ondan sonra vites lambası yanında yükselt ve yine yavaş yavaş hızlan... tabi bu arada arakadakiler dıııt dııııtt korna sesleri. Tosbağa değil tabi ama ne biliyim hiç 1.4 bile kullanmayan biri olarak hayal kırıklığı yaşadım ki ben tam bir toyota severimdir. Yarın gidip 1.4 tsi jetta deniycem bakalım o nasıl. İlgilenenlere saygılarımla...
Merhaba abi gerçi arabayı denemişsin ama bende aldım tabi araç atik gelmiyor doğru ama 2000lerde vites yükseltince ben yakıt tüketimi yapayım diye hep aracın istediği gibi sürdüm hem performans düştü hemde ben zevk alamadım sonra kendi bildiğim gibi sürdüm keşan tekirdağ arası bayır yukarı denedim fiesta chevrolet gibi 1.4 araçları temizledim ayrıca reno megancı arkadaşla kırmızı ışıkta kafa kafaya durduk
yol bayır aşağı tüm vitesler 4000 devirde yükseltmek şartıyla renocu arkadaş arkamda kaldı bende jetta düşünmüştüm ama 2. Aracımda toyota oldu yine alsam toyota alırdım:)
1.33 kar beyazı toyota corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Grafiker
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #166 : Eylül 13, 2012, 15:22:08 »
semlamlar uzun zamandır foruma girmiyodum.
2004 model 1,6 corolla sol otomatik şanzıman aracım var (11 yıldır da 96/XEİ kullandım LPGli hala o aracımı özlüyorum)
kasımda 1 yıl olacak. şu an 94000 km de.

yakıt durumlarından dolayı anca bir yılda 5,000 km yapabildim :)) garajda yatıyo hafta içi...
9 altına hiç indiremedim şehiriçinde
kışın zaten sürekli 10-10,5 gösteriyo. sanırım satıcam aracımı.

bende bir süredir corolla 1,33 ile ilgilenmeye başladım yorumlarda güzel.
iki yaşında bir kızım var hız/performans/0-100 km aralığı vs. ilgilenmiyorum. sadece yakıt durumları ilgilendiriyo beni.

2011 model 1,33 mü yoksa 2008-2009 aralığında 1,4 dizel corolla mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • 45 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #167 : Eylül 18, 2012, 22:26:32 »
Şükrü Bey,

-yılda ne kadar km yapmayı planlıyorsunuz?
-bunun ne kadarı şehir içi ne kadarı şehir dışı?
onuncu köy

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Grafiker
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #168 : Eylül 19, 2012, 14:52:41 »
serdar bey
bir yıl olmadı ama şu ana kadar 5,000 km yapmışım bir yılda :))
sebebi de tamamen duygusal

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 45 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #169 : Eylül 19, 2012, 21:22:37 »
Şükrü Bey

Benim aurisim 2011 model ocağın 7 sinde teslim aldım şu anda 14500 km de hiç şehir dışı yapmadım şehir içinde 400-600 km arası yol yapıyorum aylık buda ortalama 170-200 tl arası benzin masrafına denk geliyor ama sıfır benzinli ve dizel arasında 7000 tl den fazla fark vardı ben alırken peşin yakıt parası vermek istemediğim için benzinli aldım acelem yok uçup kaçmıyorum ama gerekirse hızlı da gidebiliyorum ikinci el aynı fiyat benzinli ve dizel için birşey diyemem ama sıfır da aradaki fiyat farkına (eğer ki yılda 10.000 km den az yapıyorsanız) hiç gerek yok bence

saygılar
onuncu köy

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #170 : Eylül 22, 2012, 00:58:34 »
 KEşke şu Toyota'nın cimri motorları Vw'de de olsa adamın cebini kurutuyor insafsızlar...
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #171 : Ekim 10, 2012, 00:29:50 »
KEşke şu Toyota'nın cimri motorları Vw'de de olsa adamın cebini kurutuyor insafsızlar...

Evet toyota konfor konusunda yetişemez amma velakin ekonomisi candır japon kokar ayrıca benzini de koklar enjektör bir tükürmesiyle 100 km götürüyor yahu :) :lol:
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #172 : Ekim 14, 2012, 14:44:52 »
Evet toyota konfor konusunda yetişemez amma velakin ekonomisi candır japon kokar ayrıca benzini de koklar enjektör bir tükürmesiyle 100 km götürüyor yahu :) :lol:
:D
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...