Gönderen Konu: 1993 Corona 1 günde 1lt su eksiltti..lutfen yardım:((  (Okunma sayısı 6375 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: 1993 Corona 1 günde 1lt su eksiltti..lutfen yardım:((
« Yanıtla #40 : Şubat 14, 2010, 23:01:16 »
Daha once de forumda bir yerde konustuk, Toyota zaten dis gorunum dizayni bakimindan bastan beri zayif.Eski kasa Camry'lerden station wagon olanini cenaze arabasina benzetiyorlar.Yani o kadar alimli, o kadar orijinal. :)
dediğin kadar var gerçekten:)

neyse zevk meselesi diyelim artık, toyotanın japonlara has bi tarzı var, ötesine geçmek istemiyor

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Şubat 14, 2010, 23:01:16 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Şubat 15, 2010, 01:37:34 »
öyledir zaar :polis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #42 : Şubat 17, 2010, 04:17:10 »
alakasız bir görüş değil mi :) yahu hız yapmakla arabadan zevk almamanın tatmin olmamanın ne alakası var :) izmirde yeni corolla sahiplerinin %80-90ı hep hızlı gidiyor :) hiç biri mi zevk almıyor :)

Hız var hız var Benım demem ısıklarda songaz patınaj cekıp hor kullananlar ıcın sö yledım bende genellıkle hızlı kullanırım ama yoluna göre cunku ıcım gıder cukura veya zifte giricem dıye aklım cıkar diger marka arac sahıplerı arkadaslarım öyle degıl haldır huldur kullanıyorlar hıcmı ıor dıye ıcın gıtmıyor dıye sordugumda napayım ol baska turlu bıtmıyor sıkılıyorum dıyor .Ben hıc sıkılmıyorum hatta can bıle atıyorum .ceske otoban falan olsa buralarda yada yollar duzgun olsa bende arabamın hakkını veririm :) ben oo anlamda demıstım ama unutmusum buyuk sehırlerde guzel yollarda arabalarını suren ınsanlar var ben oo sanslı kesımde degılım :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #43 : Şubat 22, 2010, 04:22:14 »
Arkadaşlar konu dağılmışken konu ile alakalı bir şey söyleyim benim carina da su eksiltiyordu bir ara arkadaşlar bu araba suyla mı çalışıyor demeye başlamıştı her gün evden çıkarken yanıma 2.5 lt su alıyodum radyatörden su eksiltiyodu sürekli neyseki bir kaç ay önce değiştirdim radyatörü.Radyatör değiştikten sonrada 1 hafta su eksiltti ancak bu sorun sanırım yeni takılan hortumlardandı neyseki hortumlar oturduktan sonra bir sorun kalmadı.
Ancak eski radyatör çıktığında sunu farkettim sıcak suyun geçtiği hortum odun gibi olmuş ve büyük ihtimalle onu takan usta biraz gergin takmış oda moturun hareketinden(ileri geri esnemesi) dolayı radyatörü çatlatmış. Burdan sunu anladım üst hortum çok serleşmemesi gerekli dikkat edilmeli ve çok gergin olmamalı yoksa en az 200 tl ye patlıyo masraf.
otomobil tutku Toyota Aşk'tır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Şubat 22, 2010, 08:36:40 »
teşekkürler. kulağa küpe tavsiyeler...
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Şubat 22, 2010, 22:33:04 »
moturun hareketinden(ileri geri esnemesi) dolayı radyatörü çatlatmış
paylaşım için teşekkürler, dikkat ederiz artık, gerçekten bizim araçların motoru kayık gibi, şasenin içinde baya esniyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • bugün toyota'n için ne yaptın?
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A-
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Şubat 22, 2010, 22:40:39 »
paylaşım için teşekkürler, dikkat ederiz artık, gerçekten bizim araçların motoru kayık gibi, şasenin içinde baya esniyor.
esner tabi, 125 tane beygir tepiniyor içerde :)
94 corona 2.0 GLİ 3SFE