Gönderen Konu: 1993 Corona 1 günde 1lt su eksiltti..lutfen yardım:((  (Okunma sayısı 6380 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: B+
Ynt: 1993 Corona 1 günde 1lt su eksiltti..lutfen yardım:((
« Yanıtla #20 : Şubat 11, 2010, 16:18:39 »
estagfirullah abı..bende takılıyorum oyle sana..ALLAH herkesin arabasına eskı yenı farketmez kazasız belasız bınmeyı nasip etsin...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Şubat 11, 2010, 16:18:39 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Şubat 11, 2010, 22:30:25 »
geçmiş olsun...

bu tür sorunlarda, araç toyota ise en son motordan şüphelenmek lazım:)) hele birde corona ise motora bişe olmaz, başka yerlere bakmalı... 3S-FE motoru toyota gibi motordan başka bişeyden anlamayan bir firma nerdeyse 10 sene değiştirmedi.
vardır sebebi...bencede bu arabaya 20 sene daha binersin:)

motordan başka bişeyden anlamayan dedim, şimdi bana kızmasın arkadaşlar... 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Şubat 11, 2010, 22:35:23 »
katılıyorum..ne donanım, ne tasarım :)
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Araç: Başka Marka
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Şubat 12, 2010, 04:13:46 »
geçmiş olsun...

bu tür sorunlarda, araç toyota ise en son motordan şüphelenmek lazım:)) hele birde corona ise motora bişe olmaz, başka yerlere bakmalı... 3S-FE motoru toyota gibi motordan başka bişeyden anlamayan bir firma nerdeyse 10 sene değiştirmedi.
vardır sebebi...bencede bu arabaya 20 sene daha binersin:)

ne yani şimdi tipini beyenmiyormusun toyotaların

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • Kan Grubu: A+
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Şubat 12, 2010, 09:24:41 »
Motor demeyelim de motor-mekanik aksam diyelim. Tip konusu ise bence sanki modelden modele bi bozuluyor bir düzeliyor. İsim vermek istemiyorum :) Zevkler tartışılmaz
Bizim senelerin arabaları bence şık. Duyduğuma göre tasarımcısı camry hayranıymış ve hem corona hem de corolla'ya, camry havası vermeye çalışmış.
Yoksa birkaç şirin aksesuar için, ya da uymak için sürüye,...  Binmeli mi konserve kutusuna araba diye,
Veremem üç kuruş daha diyerek yedek parçaya,...  Boyun mu eğmeli her nissan ya da honda'ya..
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #25 : Şubat 12, 2010, 09:31:59 »
abi vermene de gerek yok ki :D nerdeyse bütün modellerde bir güzel bir çirkin :p
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Şubat 12, 2010, 22:22:57 »
ne yani şimdi tipini beyenmiyormusun toyotaların

ne yalan söyleyim, ön tasarımı güzel yapsalar arkayı batırıyorlar, ön güzel olsa arka beter oluyor, heralde iki ayrı kişi tasarlıyor ama birbirlerinden haberleri yok,

toyotanın arabalarında kişilik yok, ha var aslında, etliye sütlüye karışmayan memur arabası...
orta direkse corollaya biner, yöneticiyse avensise biner, onun eşide yarise biner felan...

bi bmw gibi, şöyle dikiz aynasında görüldüğünde "ya ben bi sağa çekip yol veriym, araba boş görünmüyo, pekde bi haşin duruyo" dedirtecek arabası var mı toyotanın yok, yada bi audi gibi, ama sanırım toyotanın böyle bir hedefi de yok...

avensisi yenilediler, ne oldu, tıs... tasarım rezaleti, tek kelimeyle hiç bişey, tamam göze batan bişey yok ama, ya adam bi en yakın rakibine bakar, tamam bmw ye bakma ama honda accorda bak, avensise bak,

neyse işte tercih meselesi, toyota agresif ve iddialı duran araç yapmak istemiyor, yoksa yapar ha deyip tatlıya bağlayalım.
yaptıkları motorlara yazık oluyor...

birde bu toyotacı mühendislerimizin yalın üretim diye bi zırvaları var, neymiş efendim, eğer o parça gereksizse arabaya koymayacakmışız. bunun adı yalın üretim, böylece gereksiz alet edevatı araca koymayarak fiyatını ulaşılabilir kılıyorlarmış,
ya 97 model opel vectra araçta asr var, adam karda buzda yokuş çıkıyor, 2001 avensiste yok, neden, yalın üretim efendim, sanane be toyota.... sen koy asr yi, kullanırım kullanmam sanane...fiyatıda ucuz değil artık toyotanın, yolun sonu görünüyor gibi, şimdi bi güven artırmak içimn geri çağırma modası çıktı, neymiş.. toyota şu kadar aracı geri çağırmış, sonra nooldu, çağıran çağırana... bi japonlar akıllı....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Şubat 12, 2010, 23:39:35 »
Hasan bey, corona ve carina'lar kendi yaşıtları 2.0 accordlardan da , bmw 520'ler den de hızlı. Görünüş de bence gayet iyi. Şikayet etmesi gereken toyotacılar bizler değiliz. Hatta "efsane kasa" kullananlar da bence değil (o segmentte oturaklı araba imajını yakalamış daha ne) Ama bir seri güzelse, bir önceki ve bir sonraki paspal oluyor.. Bakın şu anki seri de güzel.. bir önceki e12'ler falan, oyuncak gibi duruyordu (özellikle hb), avensisi de bi garipti (çok sağlam kasaydı o ayrı).. konuşturdunuz beni.. :)
Yoksa birkaç şirin aksesuar için, ya da uymak için sürüye,...  Binmeli mi konserve kutusuna araba diye,
Veremem üç kuruş daha diyerek yedek parçaya,...  Boyun mu eğmeli her nissan ya da honda'ya..
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #28 : Şubat 13, 2010, 00:08:16 »
hasan bey e katılıyorum...bızım bu toyotalarımız eskı yenı farketmez..gorunus olarak coookkk gerıde kalıyor ya dıger markalara gore..bır bmw bır audı mercedes gıbı trafıkte cekınılen araba olmamak kotu..ama bızım de mr2 supra gıbı modellerımız var.hız olarakta gercekten benım sorunum yok aslında...neyse cok konusulacak sey var ama..hep toyota ölene kadar toyota..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Şubat 13, 2010, 00:19:53 »
Eren bey bu paraya bu arabaya biniyoruz (hem satın alma maliyeti hem yakıt tüketimi) bi bmw, mercedes, audi muadilleri  honda accord hatta mazda 626 ile karşılaştırın.
Sonra onları ışıklarda da solluyoruz.
Hiç arıza yaşamıyoruz.
Bunlar yetmiyor da tabir caizse "hava atamamaktan" şikayet ediyorsunuz.. :)
el insaf bu paraya o da olmaz kusura bakmayın yani..
Bilen bilir sağa çekilir.. :) yapacak bişey yok..
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #30 : Şubat 13, 2010, 01:02:12 »
konu nereye geldi:)ahmet bey su an benım aracın yasındakı ve aynı km dekı (208.000)bır bmw yı veya mercedesı yan yana getırelım yıne onları yer bu corona..performans,yakıt,konfor,hepsı ıyı tatmın edıyor ınsanı..keşke diyorum ben hani keşke biraz daha yakışıklı olsaydı arabam..allah bu arabayı tasarlayan,üreten ve türkiyeye yollayan bütün japon kardeşlerimizden razı olsun..şaka filan yapmıyorum..iyi ki bu arabayı yapmışlar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Şubat 13, 2010, 01:05:12 »
Gul guzeldir, hostur, ama dikeni vardir :D 
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 421000
  • Model Yılı: '05
  • 180 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Şubat 13, 2010, 01:18:05 »
Gul guzeldir, hostur, ama dikeni vardir :D 
+1
2005 corolla 1.6 hb a/t
2002 corolla 2.0 d4d (Dsport)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Şubat 13, 2010, 02:27:32 »
ben aracımdan memnunum. önü de güzel arkası da...
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Şubat 13, 2010, 14:16:32 »
corona carina yada eski kasa corolla için eleştirilecek pek bişey yok tamam, zaten toyota bu arabalarla toyota oldu.

sonrasına bakın,

honda civic ile yeni kasa corolla mesela, yada jetta...ben corollaya bakınca şunu görüyorum, yeni tasarım gibi görünsün diye arabanın sağını solunu yamultmuşlar, ama ortaya garip bişey çıkmış...

sonra, auris ile civic hb yi karşılaştırın, golf ile karşılaştırın, yeni kasa golf de trende uyum sağlamış, araç daha agresif duruyor, bu arabaların fiyatlarıda yakın...megan II hb'nin bile eskimedi tasarımı, ne deyim ben toyotaya daha,

passat ile yeni avensise bakın, ne bileyim, ford mondeo da bile bişeyler yapılmış, pejo 407'de de...sanki bana toyota işi serdi gibi geliyor, nası olsa müşteri güveniyor, ne koysak gider mantığı hakim... ama gitmez, gitmiyorda...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • bugün toyota'n için ne yaptın?
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Şubat 13, 2010, 14:25:19 »
hasan bey e katılıyorum...bızım bu toyotalarımız eskı yenı farketmez..gorunus olarak coookkk gerıde kalıyor ya dıger markalara gore..bır bmw bır audı mercedes gıbı trafıkte cekınılen araba olmamak kotu..ama bızım de mr2 supra gıbı modellerımız var.hız olarakta gercekten benım sorunum yok aslında...neyse cok konusulacak sey var ama..hep toyota ölene kadar toyota..

arabam 74 plaka. kızılcahamam'da oturuyorum ve sık sık ankaraya gidiyorum. dolmuşçular kornaya basmaya korkuyorlar arkadaş. başka araba olsa inan daha sarı yanar yanmaz kornaya basan adamlar, ben yeşil yanana kadar beklediğim halde kornaya dokunmuyorlar. coronaların arkadan görünüşü bence çok heybetli. bence yeterince çekiniyorlar sen merak etme...
94 corona 2.0 GLİ 3SFE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Şubat 13, 2010, 16:01:55 »
corona carina yada eski kasa corolla için eleştirilecek pek bişey yok tamam, zaten toyota bu arabalarla toyota oldu.

sonrasına bakın,

honda civic ile yeni kasa corolla mesela, yada jetta...ben corollaya bakınca şunu görüyorum, yeni tasarım gibi görünsün diye arabanın sağını solunu yamultmuşlar, ama ortaya garip bişey çıkmış...

sonra, auris ile civic hb yi karşılaştırın, golf ile karşılaştırın, yeni kasa golf de trende uyum sağlamış, araç daha agresif duruyor, bu arabaların fiyatlarıda yakın...megan II hb'nin bile eskimedi tasarımı, ne deyim ben toyotaya daha,

passat ile yeni avensise bakın, ne bileyim, ford mondeo da bile bişeyler yapılmış, pejo 407'de de...sanki bana toyota işi serdi gibi geliyor, nası olsa müşteri güveniyor, ne koysak gider mantığı hakim... ama gitmez, gitmiyorda...

Daha once de forumda bir yerde konustuk, Toyota zaten dis gorunum dizayni bakimindan bastan beri zayif.Eski kasa Camry'lerden station wagon olanini cenaze arabasina benzetiyorlar.Yani o kadar alimli, o kadar orijinal. :)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e5/3rd-Toyota-Camry-wagon.jpg

Gerci ben, linkte resmini gorulenleri de seviyorum :D
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Şubat 14, 2010, 03:38:25 »
arabam 74 plaka. kızılcahamam'da oturuyorum ve sık sık ankaraya gidiyorum. dolmuşçular kornaya basmaya korkuyorlar arkadaş. başka araba olsa inan daha sarı yanar yanmaz kornaya basan adamlar, ben yeşil yanana kadar beklediğim halde kornaya dokunmuyorlar. coronaların arkadan görünüşü bence çok heybetli. bence yeterince çekiniyorlar sen merak etme...
Koyu renkli büyük arabalara karşı Ankara'da belirli reflekslerin gelişmiş olması normaldir :)
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #38 : Şubat 14, 2010, 05:40:05 »

Benim 2010 model corollamın yanına 2008 bmw 3.16  parketmeye cesaret edemiyor corollamın heybetınden oo senın bahsettığın model arabaların sagı solu yamuk helekı hondanın iç konsolu teknolojık gozuksun diye berbat etmısler adamlar benım araba anlayasısım modern teknolojık gozukcegıne bakanın bır daha bakacak kadar buyuk ve oturaklı gozukmesıdır zaten yenı kasa corolla tercıh etmemın sebebıde budur  dıstan bakınca  ve ıcıne oturunca guven hıssı verıyor bana benım gözlemlerım yenı kasa corolla sahıplerı pek hız yapmaz cunku hız yapanlar araclarından tatmın olmayan,zevk almayan kısılerdır bızler yavas gıderken bıle zevk alıyoruz aracımızdan :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #39 : Şubat 14, 2010, 11:59:30 »
benım gözlemlerım yenı kasa corolla sahıplerı pek hız yapmaz cunku hız yapanlar araclarından tatmın olmayan,zevk almayan kısılerdır bızler yavas gıderken bıle zevk alıyoruz aracımızdan :)
alakasız bir görüş değil mi :) yahu hız yapmakla arabadan zevk almamanın tatmin olmamanın ne alakası var :) izmirde yeni corolla sahiplerinin %80-90ı hep hızlı gidiyor :) hiç biri mi zevk almıyor :)