Gönderen Konu: 1993 Corona 1 günde 1lt su eksiltti..lutfen yardım:((  (Okunma sayısı 6417 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: B+
arkadaşlar merhaba...aracıın rutin kontrollerini yapıyordum..radyatöre baktıgımda suyun olmadığını gördüm..eksiltmiş oldugunu dusundum ve su ilave ettim.ama tam 1 lt su aldı radyatör..ayrıca su tankına da 1lt ye yakın su lave ettım...tankdakı su da eksilmisti..su ilavesinden sonra 80km yol yaptım..bu sabah radyatore baktıgımda radyatordekı su azda olsa yıne eksılmıstı..ayrıca tank dakı su da eksilmis..:(
gozle gorulur bır kacak fılan yok..hortumlara kelepce baglantılarına baktım..

ama arabanın ıcınde nerdeyse 2 aydır kotu bır koku var..ve camlar arac park halındeyken bıle buğu oluyor..
acaba kalorıfer tesısatındamı kacak var..

bundan 1 sene once arac devırdayım dagatmıstı..trıger fılan deyıstı..devırdayım dagalınca arac hararet yapmıstı..acaba contadamı sorun var..dusuncelerınız benım ıcın onemlı..butun ustadlardan fıkır beklıyorum..sısmdıden tesekkur ederım..

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 172998
  • Model Yılı: '90
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: 1993 Corona 1 günde 1lt su eksiltti..lutfen yardım:((
« Yanıtla #1 : Ocak 31, 2010, 15:00:03 »
ben olsam satarım arabayı motor ömrünü tüketmiş.aynı fiyata 1.6 e12 corolla alırım
1990 Mercedes 300 sel

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 31, 2010, 15:06:50 »
ben olsam bizim fikirlerimize göre davranmazdım, durum ciddi olabilir, adam gibi servise danışmakta yarar var

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 172998
  • Model Yılı: '90
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 31, 2010, 15:18:33 »
servise vereceğin para+arabayı sattığın para=daha yüksek model araba
1990 Mercedes 300 sel

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
« Yanıtla #4 : Ocak 31, 2010, 15:21:05 »
benim corollada eksiltiğini fark ettim tüp bağlantısının hortumları var onun içindeki parçalar plastikmiş oralardan sısntı yapıyomuş plastikleri metal ile değiştirdim herhengibir eksiltme yaşamadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 31, 2010, 16:28:35 »
Devirdaim iyi takilmamis olabilir, sizinti buyuk ihtimalle oradandir.Gecmis olsun.

Arabayi sat diyen arkadasa bakma sen.Bu arabaya 20 sene daha binilir.
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 31, 2010, 18:36:05 »
 Devirdaimi alttan kontrol etmek gerek Eren. Sistemde muhtemelen kaçak var. Ve bu kaçağın gözle görülemeyeceği tek yer devirdaimdir...
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #7 : Ocak 31, 2010, 18:50:15 »
arabayı satmak gıbı bır dusuncem asla olmadı..uzun bır zamanda olmaz dıye dusunuyorum..aslında yanıtım kısadan cevap verenlere degıl de dusunup mantıklı cevap verenlere..devır dayım deyıselı 1 sene oldu ustadlar..ve bır senede yuzde yuz emınımkı bu araba ılk defa su eksılttı..devırdayım dan su kacagı olursa kesınlıkle arabanın altından bır yerınden su gelmezmı..aslında devırdayım bır yerde aklıma yatıyor..cunkı buyuk ıhtımalle arac haraket halınde ıken devır dayım aktıf calısırken su kacırıyor..bu coronalarda devırdayımda kotu yerde..yıne bır suru işçilik vericez..keske radyatoır fılan olsaydı..:(((..herkese cok tesekkur ederım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #8 : Ocak 31, 2010, 22:20:55 »
ben olsam satarım arabayı motor ömrünü tüketmiş.aynı fiyata 1.6 e12 corolla alırım
motor ömrünü tüketmiş araba diyorsunuz.nereden biliyorsun.arkadaşın arabasını kullanma şansın oldumu hiç.ne coronalar var.250000 de daha yolda tık dememiş.ne coronalar var piyasadaki 2000 model arabalardan daha sağlam.arkadaş bir konuda yardım istemiş siz ise arabayı sat diyorsunuz bu mudur çözüm.buna benzer bir sorun sende olsaydı ve sana bu şekilde cevap verselerdi acaba ne düşünürdün bu cevabı veren hakkında.bence yanlış düşünüyorsunuz.
suyun eksiltme konusu benim tahminime göre aracın içinde koku ve nem varsa kalorifer musluğundan yada peteğinden kaçırma olabilir.bu tür sorunlar bizi corona dan soğutamaz.:):)
muğladan herkese selam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB-
« Yanıtla #9 : Ocak 31, 2010, 23:35:22 »
Ben sizin yerinizde olsam düz kuru temiz bir zemin üzerinde arabayı çalıstırıp motorun ısınmasını bekleyip daha sonra kaleriferleri de açıp bıraz böyle calısmasını sağlardım zemine bakıp alttan kaçak olup olmadıgına bakardım o aradada kalerifer muslugu, araçda lpg varsa ısıtma tertibatından lpg ısıtıcıya gelen hortumları ve torpidonun altından kalerifer peteğinin oralara bakardım.Mutlaka bunlardan biridir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #10 : Şubat 01, 2010, 10:22:47 »
gercek yorumlar ıcın cok tesekkur ederım...bu sabah yıne yarım lt su ekleyıp işime geldim..bu hafta bu şekilde idare edip hafta sonu ustama arabayı göstericem..arabanın sırf yaşı ile yargılayan arkadaşlar hiç bir zaman bir toyota sevdalısı olamaz bunuda belirtmek isterim..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #11 : Şubat 08, 2010, 09:32:53 »
aracımdakı sorun bulundu..!!motora baglı olan su dagıtıcısındakı hortum delıkmıs:)) 2.5 ytl ;+10ytl işçilikle halloldu...zor bir yerdeydi.usta bıraz ugrastı ama:)halloldu..yorum yapan herkese tesekkur ederım..2.5 ytl lık bır sorun ıcınde kesınlıkle aracımı satmam...sat dıyen arkadaslara yazıyorum...ıyı gunler herkese..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #12 : Şubat 08, 2010, 15:16:36 »
aracımdakı sorun bulundu..!!motora baglı olan su dagıtıcısındakı hortum delıkmıs:)) 2.5 ytl ;+10ytl işçilikle halloldu...zor bir yerdeydi.usta bıraz ugrastı ama:)halloldu..yorum yapan herkese tesekkur ederım..2.5 ytl lık bır sorun ıcınde kesınlıkle aracımı satmam...sat dıyen arkadaslara yazıyorum...ıyı gunler herkese..
geçmiş olsun eren kardeşim.
muğladan herkese selam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Şubat 08, 2010, 18:24:05 »
sen genede sat onu, 17 sene olmuş, ekonomik kullanım ömrü dolmuştur, artık sürekli sorunlar vermeye başlar yarın öbürgün başka hortumları delinir, sonra bir başkası ... öyle gider... sat kurtul, 5-6 yaşında vbi araba alsan gene 5-6 sene sorunsuz masrafsız gider

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Şubat 08, 2010, 18:38:35 »
   İLahi Kemal abi ya...
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Şubat 08, 2010, 19:46:12 »
sen genede sat onu, 17 sene olmuş, ekonomik kullanım ömrü dolmuştur, artık sürekli sorunlar vermeye başlar yarın öbürgün başka hortumları delinir, sonra bir başkası ... öyle gider... sat kurtul, 5-6 yaşında vbi araba alsan gene 5-6 sene sorunsuz masrafsız gider

Yeni araba al da her gun basin agrisin degil mi Kemal Agabey? :D Yok fren pedali, yok gaz pedali, yok takirti yok tukurtu...

Sorunun cozulmus olmasina sevindim. Aracinizi sorunsuz, gule gule kullanin. :)
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Şubat 09, 2010, 00:41:50 »
Yeni araba al da her gun basin agrisin degil mi Kemal Agabey? :D Yok fren pedali, yok gaz pedali, yok takirti yok tukurtu...
:alkis:
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Şubat 09, 2010, 04:12:13 »
sahi yaa, yenilerdeki gaz pedalı sonunsalını unutmuştum..pardon..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Şubat 09, 2010, 17:19:26 »
Çözüldüğüne sevindim. Hararet yoksa genelde hortumdan oluyor galiba.. Hortumları denk geldikçe değiştirmeli aslında..
Bir de radyatör içindeki pas ve tortuyu izlemeye almakta yarar var. devir daim arızası ondan olabiliyor.
Yoksa birkaç şirin aksesuar için, ya da uymak için sürüye,...  Binmeli mi konserve kutusuna araba diye,
Veremem üç kuruş daha diyerek yedek parçaya,...  Boyun mu eğmeli her nissan ya da honda'ya..
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #19 : Şubat 10, 2010, 14:38:21 »
her kese tesekkur ederım..kemal bey sızede tavsıyenızden dolayı tesekkur ederım..ama aracı satmamı gerektırecek bır konu yok ortada..10 mılyarlık  bır araba..her turlu konforu var..her turlu ısımı goruyor..hemen oyle ufak bir arıza cıkardığı zaman deyişmek olmaz.....haa  sıfır araba almıssındır...her gun servıstesındır..o zaman sat bence arabanı..herkese tekrar tesekkurler..