Gönderen Konu: Bridgestone Turanza ER 300  (Okunma sayısı 13356 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
Bridgestone Turanza ER 300
« : Ekim 07, 2009, 01:49:44 »
Merhaba arkadaşlar bu gün aracıma lastik alıcaktım herkes bişeyler söyledi kendilerine göre haklılar tabi :) Bende aracı üstündeki aynı markadan almak istedim aracta Bridgestone vardı tekrar Bridgestone almaya kadar verdim lastikleri aldıgım yerdedi personel Bridgestone Turanza ER 300 Almamı ısrarla önerdi bende aldım. Size şöyle anlatayım fren mesaferesi, yol tutus, Islak zeminde tek kelime ile mükkemmel (Test Ettiğim için Söylüyorum) Tabikide bana göre :) Tavsiyemdir :) :)

Toyota Club Türkiye

Bridgestone Turanza ER 300
« : Ekim 07, 2009, 01:49:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
Ynt: Bridgestone Turanza ER 300
« Yanıtla #1 : Ekim 07, 2009, 07:40:38 »
Hayırlı olsun Ali, lastiğin Türkiye şartlarına en uygun standart binek lastiklerinden biri zaten.
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "ne alırsan al japondan vazgeçme"
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 07, 2009, 09:01:27 »
hakkı abi bu standart binek lastik lafı garip geliyor bana. yani bu lastikten alınca sanki can sıkıcı, rutin bir sürüş tarzıyla devam edileceği izlenimi uyanıyor bende. yani sözgelimi sportif bir sürüş için yetersiz kalacakmış gibi hissettiriyor. mesela bizim hb lerde.
şuanki aracım "tabanvay"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ekim 07, 2009, 09:08:42 »
hakkı abi bu standart binek lastik lafı garip geliyor bana. yani bu lastikten alınca sanki can sıkıcı, rutin bir sürüş tarzıyla devam edileceği izlenimi uyanıyor bende. yani sözgelimi sportif bir sürüş için yetersiz kalacakmış gibi hissettiriyor. mesela bizim hb lerde.

Standart kelimesi olumsuz bir çağrışım uyandırmasın Ceyhun hocam. Sonuçta bindiğimiz araçlar da kompakt (C sınıfı) ya da yarı kompakt (B sınıfı) olarak da sınıflandırılan standart binek otomobilleri değil mi? Çok fazla sportif sürüş özellikleri beklememek lazım. Bu lastik, bu sınıftaki araçlara fazlasıyla yeter.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "ne alırsan al japondan vazgeçme"
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ekim 07, 2009, 09:51:35 »
teşekkürler hakkı abi.
yani aslında çok sportif ve belli ölçülerdeki araçları alamayamayacağımızı bilmekle beraber mevcut araçlarımızı sportif ve atak kullanabilme bol manevra yapabilme güdüsü hepimizde vardır. bir bilinç altı yani. yoksa dediğin gibi orta sınıf bir sedan neyimize yetmiyor.
şuanki aracım "tabanvay"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • yemyeşil inciler...
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 07, 2009, 10:02:41 »
ali bey, önceki lastiklerinizinde brıdgestone olduğunu yazmışsınız heralde b390'dan bahsediyosunuz. benim merak ettiğim araç içine gelen lastik sesinde azalma oldumu? malum b390'larda acaip duyuluyo, yoksam banamı öyle geliyo :wacko:
iyi ki varsın toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • yemyeşil inciler...
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 07, 2009, 10:05:01 »
aklıma gelmişken mahzuru yoksa Bridgestone Turanza ER 300'ün  :huh:fiyatınıda yazarmısınız?
iyi ki varsın toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #7 : Ekim 07, 2009, 15:44:08 »

Zaten normal binek araç için tam ideal yada şöyle söyleyeyim Türkiyede bi tabir vardır aile arabası diye bu tür kullanıcılar için ideal tabi sportif sürüş olarak bişey diyemem çünkü sportif sürüş için üretilmiş lastikler mevcut

ali bey, önceki lastiklerinizinde brıdgestone olduğunu yazmışsınız heralde b390'dan bahsediyosunuz. benim merak ettiğim araç içine gelen lastik sesinde azalma oldumu? malum b390'larda acaip duyuluyo, yoksam banamı öyle geliyo :wacko:

b390 larda evet biraz ses sorunu vardı şöyle anlatayım 2005 Corolla sahibi arkadaşım var Nokian takılıyıdı onun aracında Ses yoktu kendi aracıma binince (b390) ses vardı acaba motorda yada izolasyon problemi varmı diye servise bile gitmiştim :) Şimdi bana göre Ses mevcut değil tabi kullanıcan kullanıcıya fark ediyor bu. Yol Sesini içine almıyor diyebilirim ama. Sonuçta 2009 un Ödüllü lastiklerinde die biliyorum.
aklıma gelmişken mahzuru yoksa Bridgestone Turanza ER 300'ün  :huh:fiyatınıda yazarmısınız?
Hocama Eskişehir Sarar Bridgestone da taktırdım herşeyiyle birlikte bana 600 TL ye maloldu.

Umarın Sorularınıza Cevap verebilmişimdir :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • yemyeşil inciler...
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ekim 07, 2009, 16:23:59 »
teşekkürler komşum paylaşımlarınız için  :) iyi günlerde kullanmanız dileğiyle...
iyi ki varsın toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #9 : Ekim 08, 2009, 16:55:07 »
Bende yaklaşık 1 sene önce Turanza ER-300 aldım. İlk aldığım aylarda performansıdnan bir hayli memnundum (hatta forumda da yazmıştım memnuniyetimi) fakat şu anda çok fazla patinaj yapmaya başladı. Hatta alırken özellikle üretim tarihinede bakmıştım eski olmaması için. Şu anda keşke Michelin Energy Saver alsaydım diyorum.
Ses olarak B390'dan fazla farkı yok hemen hemen aynı ses içeride. Bridgestone ses konusunda maalesef pek başarılı değil.
Benim özellikle şaştığım bir konu var, özellikle Passat ve BMW (bazı modellerinde) bir hayli Turanza ER-300 görüyorum yani benim şu anda aldığım performastaki bu lastikleri bu arabalara nasıl takıyor Alman hala aklım fikrim almıyor.
Fiyat sormuştunuz ben geçen sene 130 TL'den aldım tanesini 8 ay taksit yapmışlardı. Aynı gün Michelin Energy Saver 150 TL'ye bulmuştum 5 taksit. Yanında çok güzel pas pas hediyeside vardı. Ama geçmiş ola.

2006 Corolla Sedan Terra 1.4 D-4D
15" CMS Scimitar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • yemyeşil inciler...
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ekim 09, 2009, 08:25:03 »
selamlar, passat bmw gibi araçlarda genel anlamda ses izolasyonu daha iyi heralde o yüzdende lastik sesi bizde olduğu gibi onlarda yok, o yüzden kullanmamalarınada neden yoktur dolayısıyla. bu arada başka bi forumda mıchelen takan arkadaşta kısa bi süre sonra yine lastik sesinden şikayetçi olduğunu yazmıştı. yeni bi toyotacı olarak benim anladığım bu lastik işi bence tam bi muamma! bu arada terra hb aracıma jant tavsiyesi olan varmı? :kanka: :kanka: :kanka:
[/color]
iyi ki varsın toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ekim 09, 2009, 08:42:53 »
...bu arada başka bi forumda mıchelen takan arkadaşta kısa bi süre sonra yine lastik sesinden şikayetçi olduğunu yazmıştı. ...

Ben de bu tür yorumları anlamakta güçlük çekiyorum. Bir lastik kısa bir süre sonra nasıl ses yapmaya başlayabilir ki :D Bu arkadaşlar ya ilk heyecanla sese konsantre olamıyorlar ya da lastiğin üzerindeki koruyucu tabakanın da bu işte parmağı var :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • yemyeşil inciler...
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ekim 09, 2009, 08:55:05 »
Ben de bu tür yorumları anlamakta güçlük çekiyorum. Bir lastik kısa bir süre sonra nasıl ses yapmaya başlayabilir ki :D Bu arkadaşlar ya ilk heyecanla sese konsantre olamıyorlar ya da lastiğin üzerindeki koruyucu tabakanın da bu işte parmağı var :D
valla hocam bende pek anlayabilmiş değilim doğru diyosun :) bi de bir hafta sonra ses probleminin başladığını yazmış :wacko: :wacko: bu iş bence birazda psikolojik ::) bakın bana b390larımla bile zevkten dörtköşeyim  :hurra:toyota corollayla geziyorum daha ne isteyim[/color]
iyi ki varsın toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ekim 09, 2009, 10:04:11 »
Bende yaklaşık 1 sene önce Turanza ER-300 aldım. İlk aldığım aylarda performansıdnan bir hayli memnundum (hatta forumda da yazmıştım memnuniyetimi) fakat şu anda çok fazla patinaj yapmaya başladı.

Bende de durum bu şekilde, özellikle de soğuk havalarda. Soğuk dediğimde 15 derece ama :D Önümüzdeki bahara Goodyear Optigrip takmayı düşünüyorum, tam tersi karakteristikte bir lastik duyduklarıma göre :)
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #14 : Ekim 09, 2009, 10:12:22 »
Arkadaşlar benim sıkıntım ses değil. Ben ilk önce güvenlğe bakıyorum. Arabanın yol tutuşu ve patinaj özellikle.
1 yıl kadar önce aldığım lastikleri aynı yollarda kullanıyorum genellikle.
Özellikle kalkışlarda ve ıslak zeminde patinaj yapmaya başladı. Hakikaten gıcık bir durum. (Acaba o seri üretimde mi bir problem var.)
Belkide Bridgestone ile görüşmek lazım.
Aynı problemleri daha önceki arabamdaki Dunlop'ta ve yıllar önce kullandığım GT2 lastiklerde yaşamıştım. Aradan 2-3 yıl geçtikten sonra. Hemen hemen benzer tepkiler veriyor bu lastiklerle.
Yani bana ilginç gelen 1 yılda bir lastiğin hamuru bu kadar çabuk bozulur mu?
Eski bir arabamda Good Year Ventura almıştım. Şu ana kadar kullandığım en iyi lastik diyebilirim netice itibariyle. Özellikle ıslak zeminde müthişti.
2006 Corolla Sedan Terra 1.4 D-4D
15" CMS Scimitar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • 422 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Ekim 09, 2009, 10:26:42 »
Brig'in genel özelliği Özer bey, çabuk sertleşiyor ve bu yüzden ılık havalarda bile patinaja düşüyor. Fren mesafesi de oldukça uzuyor. Ama yazın kullanılınca çok problem olmuyor. Bu yüzden bu sene daha erken kış lastiklerine geçeceğim.
İnsanlar 10'a ayrılır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #16 : Ekim 09, 2009, 16:06:01 »
Aşağıdaki adreste Test Sonuçları mevcut  :)
http://www.bridgestone.com.tr/urunler/turanza-2/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2010 Verso
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: A-
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ekim 26, 2009, 19:52:56 »
good year efficient ti galiba yeni lastik modeli Goodyear'ın , bridgestone ile aynı özelliklerde görünüyor ama daha yumuşak ve sessiz diyorlar goodyear satıcısında bu lastiği bilen varmı iki tane yeni alıp arkaya bridgestone er300 leri taksam nasıl olur ? Goodyear lar tanesi 180 tl bridgestone  220 tl Muğla Milas ta...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • 422 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Ekim 26, 2009, 20:29:12 »
efficientgrip michelin energysaver'ın muadili. Ayrı bir konusu var, lütfen bölümü inceleyin (hatta bu konunun hemen altında)
İnsanlar 10'a ayrılır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #19 : Ekim 31, 2009, 21:59:50 »
hayırlı olsun şahsım da yaklaşık 4 aydır bu lastikleri kullanıyorum son derece memnunum. daha önce kullandığım b390 lastikler çok gürültülüydü bu lastikler gerçekten çok iyi tekrar hayırlı olsun.