Gönderen Konu: Hangi Lastiği Önerirsiniz...  (Okunma sayısı 46117 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
Hangi Lastiği Önerirsiniz...
« Yanıtla #40 : Aralık 27, 2006, 10:20:38 »
Ben lastiklerimi 15.000 km de değiştirdim. Dandik Bridgestone 'ları satılığa çıkarttım. İsteyen varsa irtibata geçebilir benimle   Yol tutuş, lastik sesi, fren mesafesi gibi sorunların hepsi hemen hemen ortadan kalktı.
2006 Corolla Sedan D-4D Gümüş Gri

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Aralık 27, 2006, 10:20:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 16000
  • Model Yılı: '11
  • 97 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Ocak 03, 2007, 20:44:59 »
ne marka aldın ? memnunmusun ? önerirmisin? birde nokian  alcak arkadaş aldımı gerçekten iyi  mi acaba.?
((2017  COROLL@...ADVANCE MDS    * 2018-         ))
(( 2011 COROLL@...ELEGANT  A/T    * 2015-2017 ))
(( 2006 COROLL@...SOL                        * 2009-2015))
(( 2000 COROLL@...TERRA SPECIAL  * 2006-2009))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #42 : Ocak 05, 2007, 08:59:13 »
sakın michelin alma derim başka bişi demem..
lastik çabuk bombe yapıyo ve sert frenajda arabayı savuruyo..
ama continental de bu sorunlar yyok..
aradığın özellikleri bbulmak istiyosan brz paraya kıyıp bu lastikten taktır..
kesinlikle memnun kalicaksın..
yönetim: kurallarımız gereği kullandığınız resim kendi resminiz veya kullandığınız araç olması gerekmektedir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 16000
  • Model Yılı: '11
  • 97 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Ocak 05, 2007, 11:30:18 »
özgür arkadaşa katılıyorum michelin alma forumada (Sohbet) yazmıştım benimde bombe yaptı daha lastikler yarı olmadan şimdi değiştirmem gerekiyor michelin in yanaklar yumuşak(Zayıf) sırtı sert o yüzden bitmek bilmiyor frene koyunca abs hemen devreye giriyor çünkü sert old. kızaklıyor zaten bitmesini göremezsin bombeden dolayı değiştirdiğin için arkadaşalar nokian diye bir lastik var diyorlar ama ben hiç görmedim bilmiyorum conti olabilir yada uniroyal olabilir araştırmak lazım bende kışlıkları çıkardıktan söre alacam mecburen bakalım alınca söylede bizde bakalım
((2017  COROLL@...ADVANCE MDS    * 2018-         ))
(( 2011 COROLL@...ELEGANT  A/T    * 2015-2017 ))
(( 2006 COROLL@...SOL                        * 2009-2015))
(( 2000 COROLL@...TERRA SPECIAL  * 2006-2009))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Ynt: Hangi Lastiği Önerirsiniz...
« Yanıtla #44 : Haziran 14, 2008, 21:16:23 »
Lassa almada ne alırsan al sanki jantın üstünde gider gibiyim  8)
.....toyota corolla luna 1.6 110hp.....gidene kal kalana git demeyiz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Haziran 15, 2008, 10:11:01 »
Arkadaşlar,
Lassa'nın ilk çıktığı yıllarda bir tanıdığım almıştı.Arabayı kullandım .Kamyon gibi sertleşmişti.O yıllardan beri lassaya karşı allerjim var.
98 Corolla 1.6 GLI Special

Düşüncelerle karşılaşınca,zayıflar korkar,aptallar karşı gelir,akıllılar karar verir,ustalar da yönetir.
''Mme Jeanne Roland''

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Haziran 15, 2008, 14:11:03 »
Arkadaşlar michelin ı kötülemişsiniz ama ben sürekli michelin kullanıyorum ve memnunum lastik alırken en önemli nokta lastiğin ürtim tarihidir aldığınız yer lastik satışında raflarındaki malı bitiremeyen ve size rafta ömrünün çoğunu tamamlamış lastik verebilir. Kullanım ömrü de böylelikle %50 oranında azalıyor bu yüzden ne marka alırsanız alın önce üretim tarihine bakın 2 yılı geçmis bir ürün araca kesinlikle taktırmayın.... Michelin Energy kullanıyorum ses yok ; savrulma yok ; konforundanda oldukça memnunun fiyat avantajı düşünen arkadaşa da Goodyear derim.

Selamlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Haziran 15, 2008, 14:46:26 »
Arkadaşlar,Michelin Energy H grubu kullanan çok kişi memnun. bazı kişiler de balon yaptığını söylüyor.benim eşimin 2007 Ford Focus dizel üzerinde michelin Energy var. Arabayı bazen kullanıyorum.herhangi bir problemle karşılaşmadım.şu anda 33.000 km.de balon filan yok. uzun yolda da denedim fren problemi de yok. yol tutuşu iyi.Kafam oldukça karışıyor.Normal kullanma şartlarında nasıl balon yapıyor?Acaba Fransız ile İspanya malı arasında bir fark mı var? Bazı kişilerden duyduğuma göre İspanya mallarını tercih etmiyorlarmış.
98 Corolla 1.6 GLI Special

Düşüncelerle karşılaşınca,zayıflar korkar,aptallar karşı gelir,akıllılar karar verir,ustalar da yönetir.
''Mme Jeanne Roland''

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Haziran 15, 2008, 16:32:24 »
Muhammed bey, Michelin'i kötülediğimiz yok, ben bridgestone, goodyear, dunlop, yokohama, michelin dahil birçok marka lastik kullandım. Dolayısıyla aralarında karşılaştırma yaparsam Michelin özellikleri ile fiyatını karşılaştırdığımda oldukça vasat diyebilirim. Ancak benim kullandığım Energy 2003 senesinin ürünü idi, yenileri nasıldır bilemem. Tek bildiğim daha uygun fiyata daha kaliteli ürünler olduğu, ve bunu denemeden anlayamayacağınız.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Haziran 16, 2008, 20:13:31 »
Alper Bey; Kesinlikle hiç bir arkadaş için bu markayı kötülüyor demek istemedim. Yanlızca uzun süredir kullandığım bir lastiğin performansı hakkında bilgi vermek istedim lastik seçiminde bahsettiğim gibi önemli olan bir kaç konu var. Raf ömrü, performans ,sürüş hissi (sert , orta yumuşak, yumuşak) , yakıt tasarrufuna katkı, ses, 4 mevsim performansı gibi ... bu nedenle lastik tercihi bazan kişiden kişiye de kesinlikle değişmektedir. Bu sebeple michelin ailesi bu isteklerin bir çoğuna cevap verebilen bir lastik. Fiyat / performans dediğinizde yine tercihen seçilebilecek lastikler vardır dediğiniz gibi ama bence yine de lastik seçimi bir tercih meselesi....

Selamalar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • yaklaşma toz olursun geçme pişman olursun
  • Kan Grubu: AB+
« Yanıtla #50 : Haziran 16, 2008, 23:04:58 »
bende goodyar eagle ntc5 modeli var birçok arastırmadan sonra aldım fiyat olarakta uygun 120 ytl idi 4 ay önce tabi hem yakıt ekonomısı hem uzun ömrü hem sessizliği hem yumusaklığı hem rahatloğıyla benı çok etkiledi diyebilirim inanın yoldaki yamaların üzerinden gecerken hissetmıyom bile dört mevsim diyede bişe yok bu arada kandırmacaya gelmeyin ya kıslık ya yazlık kısında mutlaka kıslık lastik kullanınarada çok fark var kıslık lastikte isi fulda bu ikiside alman malı direk almanyadan geliyo bristone gibi yerli üretim değil bunu daha öncede dile getirmiştim ama bakıyorumda bu markaları aramızda kullanan kimseler yok kimsede demiyo bu adam bu konuda ısrarcı bi bilgiği vardır diye ama gerisi size kalmıs 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • sen dost olursan sayısız dost görürsün(hz.mevlana)
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #51 : Haziran 07, 2009, 01:36:01 »
tabi ki michelin derim
96 corolla 1.6 16valve GLİ a/c(beyaz güvercin)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Haziran 07, 2009, 09:28:48 »
3 yıllık konu Ali :) biraz daha dikkat

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #53 : Eylül 27, 2009, 13:52:25 »
bende çin malı derim çünkü çok ucuuuuuuuuuuuuuuuuzzzz herkes alabilir. ama asla yol tutuş konfor ve sessizlik beklemeyin. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Ocak 31, 2010, 21:29:26 »
Biliyorum artık gına geldi bu sorudan ama bir kez de ben açayım dedim.

Malumunuz geçen rot-balans ayarı yaptırmaya gittim.Usta lastiklerin kaç yıllık olduğunu sordu.Düşündüm de 5 yıl olmuş yav.Değiştir artık dedi.Babama dedim olur dedi.

çok güzel bir düşünce..

Şimdi okul yolu bizim biraz tehlikeli.Hazır almışken iyi bir lastik alayım diyorum.Para sorun değil.Gidip en iyisini ek kartımdan alacağım  (Lastiklere 'Babam Sağolsun' yazdırırım artık  )

Ölçüt olarak şunları istiyorum :

-Komfor

-Az yol sesi

-En sağlamından yol tutuşu (En önemli ölçütüm)

-Ben biraz yabancı mallara karşıyım da.Türk markası varken yabancı almak pek istemem.Bu ölçütlerde bir Türk markasının lastiği varsa ve yabancıyla aralarında az bir kalite farkı varsa Türk olanını alırım.Bunu da bir ölçüt olarak değerlendirmek gerek benim için.Ama yoksa el mahkum yabancıya gidecek Törkiş Liralar.