Gönderen Konu: Hangi Lastiği Önerirsiniz...  (Okunma sayısı 46116 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Site Başçavuşu
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 51 kere teşekkür edildi
Hangi Lastiği Önerirsiniz...
« Yanıtla #20 : Aralık 01, 2006, 21:57:24 »
Alıntı yapılan: Ferdi Çetinbaş
17" yapalım senin jant lastiği madaratörüm.... [/quote]

Doğru diyorsun.Sonra yanağı inceltelim lastiğin çamurluğa deymesin diye.Her gün taşlı çukurlu 60 kilometre yaptığım yollarda dakka başı lastik değiştirelim...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Aralık 01, 2006, 21:57:24 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Aralık 04, 2006, 13:52:09 »
Alıntı yapılan: Dağhan Baştuğ
Doğru diyorsun.Sonra yanağı inceltelim lastiğin çamurluğa deymesin diye.Her gün taşlı çukurlu 60 kilometre yaptığım yollarda dakka başı lastik değiştirelim...
[/quote]
Lastiği değiştirirsin de senin kırılan bel kemiğini değiştiremezsin
Hadi hadi forumlarda vakit harcama lastik araştır.
Kaliteli marka aslında müşteriyle ebedi aşk ister. Ve aslında her sadık müşteri, şöyle ilk karşılaşmada fosfor fosfor sırıtıp laubali olmayan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Site Başçavuşu
« Yanıtla #22 : Aralık 04, 2006, 22:18:24 »
Eveeeet....
Daha demin bir akşam yemeği toplantısından daha çıktım.Babam yine Vik'i satıp üzerine 3-5 bir şey koyup ufakk, az yakan bir araç alalım dedi.Bu sefer tartışma olayına kadar geçmedi olay.Ben aracı satmak istemediğimi söyledim.Benzin yakmasından girdi konuya.Tam depoyla şehir içi 500-600 arası gittiğini söyledim.İnanmadı.Ama harbiden öyle...

Sonuç olarak lastikleri kesin olarak en iyisiyle değiştirmekte ailecek karar kıldık...
Bu hafta vize haftam, ondan sonra ki hafta hemen değiştiriyorum lastiklerin dördünü de...

Bu akşam bir karar daha çıktı aileden ama o sürpriz olsun söylemeyeceğim, daha ileride

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '08
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Aralık 05, 2006, 10:55:35 »
Iyi bir boyaci bul da rezil etmesin.
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Toyota Club Türkiye
  • Model Yılı: '13
  • 34 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Aralık 05, 2006, 13:01:54 »
ALINTI
Iyi bir boyaci bul da rezil etmesin.[/quote]

Dağhan, sürprizin ortaya çıktı galiba

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Aralık 05, 2006, 14:27:18 »
Michelin'lerin çok kızaklama yapması veya kilitlenmesi de yumuşaklığından mıdır acaba? Merak ettim şimdi. Yine de en ekonomik lastikmiş, geçen haftalarda Autoshow'da lastik testleri vardı da.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Site Başçavuşu
« Yanıtla #26 : Aralık 05, 2006, 15:44:55 »
Murat Küden adminimiz güzel bir tahmin yapmış ama...
Yok.Keşkeee nerdeeeee....

Daha büyük bir değişiklik bu ama...Dedim ya sürpriz.
(Gerçi hala belli değil ama...)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Aralık 05, 2006, 15:50:54 »
Benim bildiğim Michelin'in yanağı yumuşak, hamuru değil. Hamuru yumuşak olsa erken aşınır. Energy'ler git git bitmiyor. Yamuluyorsam düzeltin.
Kaliteli marka aslında müşteriyle ebedi aşk ister. Ve aslında her sadık müşteri, şöyle ilk karşılaşmada fosfor fosfor sırıtıp laubali olmayan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Site Başçavuşu
« Yanıtla #28 : Aralık 19, 2006, 23:00:17 »
Şu meşhur Erkan Abi'ye gittim.Konuştuk filan bana, benim kullanış tarzım doğrultusunda lastikler önerdi.
Kesinlikle yüzde filan almıyorum hea
Ama kesinlikle lastik alacaksanız bir numara.

Uniroyal 680'de karar kıldık.Yağmur lastiği kendisi.Kuru yolda da yol tutuşu yadsınamaz...

Daha lastiği kullanalı 150 km oldu.150 km sonra daha da iyi yol tutacağını söyledi kendisi.

Lastikle ilgili şu ana kadarki görüşlerim :

1- Yav ben kelle koltukta gidiyormuşum (Tamam kellem Vik'in koltuğunun üstünde ama anlayın işte  )
20km ile aracın kıçı kaya kaya girdiğim zor virajları, daha şimdiden 40 ile rahat rahat dönebiliyorum.Kıç zerre oynamıyor.

2- Islak bir yer buldum şansa ve hemen bastım frene.Normalde aynı hızla devam ederdi Vİk.Şimcik kuru yolda kinden bile daha iyi duruyor bu lastiklerle.

3- Normalde çukura girsem aracın her yeri titrerdi.Şimdi yok öyle bir şey.Lastikler emiyor çukurun sarsıntısını.

4- Araç, sıcak tencereye bir tutam tereyağ atarsınız ya, kayar.Aynen öyle.Daha rahat gitmeye başladı.Tığ gibi gidiyor yav.Sağa sola bakıyorum.Evet evet doğru Vik'teyim...

5- AE92'lerle ilgili bir yazı yazdıydım 'Testler' bölümüne.Orada araç direksiyonunun atik olmadığını söylemiştim.Yanılmışım.
Çok atik değil ama, 2-3 kat arttı sağ-sol yaptığımda bana erken cevap vermesi...

Araba kullanma hayatımı 'Uniroyal'den önce ve sonra' diye ikiye ayırıyorum artık.
Yav her gördüğüm keskin viraja bodoslama dalıyorum.Yollar ıslakken bile dalıyorum.Yok böyle bir güven...

Ya 5-6 yıllık lastiklerim harbiden berbat ötesiydiler, ya da bunlar mükemmel...

Teşekkürler Murat Çelebi- Küden, Erkan Abi, Uniroyal,Toyotaclubtr
Ve konuma cevap atan herkese teşekkürler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
« Yanıtla #29 : Aralık 21, 2006, 11:19:05 »
Merhaba arkadaşlar,

bende araştırmalarım sonucu 1 takım Nokian almaya karar verdim ;
orjinal Bri ler daha 45K dalar ama tam anlamıyla bitikler ve performasi ilk gunden beri kötüydü, şimdi daha da kötü.

Bir takım Kış lastiği alacagim ancak yazın dort mevsim aldığımda kışlıkları saklayabilecek bir yer olmalı.

Uygun fiyat veren yer neresidir , Tel no isim vb ; Istanbulda Avrupa yakasındayım

teşekkür.
saygılarımla
Devrim Sağlam

467N SOL SEDAN 2005 ön kapılarda iç aydınlatma  Komple müzik sistemi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Aralık 21, 2006, 12:04:27 »
Dağhan hayırlı olsun, o lastiklerden, 6 tane Doblo'ya aldık bizde, biraz lüks oldu doblolara ama sonuçta can taşıyorlar, sadece önlere almıştık, şimdi arkalarada istiyorlar aynısından, arkalardaki Brigstone.lar fazla sırıtmaya başlamış bunların yanında...  

Ben HR-V.de Uniroyal Rally550, 205.de Uniroyal Rainsport One kullanıyorum 4 mevsim türünde, Corolla'da da şimdi Uniroyal MS Plus55 kış lastikleri takılı.

Uniroyal uygun fiyata kaliteli lastik demek, ayrıca yağmurda kuru hava güvenliğide cabası.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Site Başçavuşu
« Yanıtla #31 : Aralık 22, 2006, 00:31:14 »
BUgün hava yağmurlu diye iyicene lastikleri test zamanım oldu.
Hayran kaldım tek kelime ile.
Ben bu aracın yol tutuşu berbat diye yazmıştım geri alıyorum.
Lastikleri kötü imiş.Şimdi gayet iyi yol tutuyor.
Islak zemin normalde aracın gitmesini engellerdi benim.Şimdi kayıyor resmen.İnadına tek tekerleği su birikintisine sokarak geçiyorum, zerre gidişatta bir şey değişmiyor.Hani  araç suya girdiğin tarafa çeker filan yani yalan onlar artık benim için.
Deli gibi güvenim geldi.Umarım patlamam virajlara sert girdiğimden.
Çok zevk alır oldum araba kullanmaktan yav.

Herkeşe tavşiye ederüm efenüm...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Toyota Club Türkiye
  • Model Yılı: '13
  • 34 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Aralık 22, 2006, 01:28:33 »
Dağhan, senin eski lastikler kabak ötesiydi sanırım  Bu kadar fark olduğuna göre ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Aralık 22, 2006, 09:07:40 »
Kabak olması gerekmiyor, sıradan kötü bir lastikten sonra bu lastikler ilaç gibi geliyor insana. Yağmur hastalığı bende de var, o yüzden benim için en iyisi Uniroyal. Ama biraz dikkat et bence Dağhan, şansını zorlama fazla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #34 : Aralık 22, 2006, 10:06:32 »
Benim açımdan konu nostaljik bir hal aldı,
Bir zamanlar Uniroyal ve Fisk lastikleri vardı
reklamlarını hatırlıyorum, sonra bunların
fabrikaları mı kapandı, firma el mi değiştirdi?
Ne olduğunu bilenler iki satır bilgi verirse sevinirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Aralık 22, 2006, 13:48:27 »
Fisk'i bilmiyorum, Uniroyal 1890 larda Amerika'da kurulmuş bir lastik firması. Son dönemde Alman Continental grubu tarafından satın alınmış, şu anda ağırlıklı olarak Almanya ve Çek cumhuriyetinde üretim yapan bir Alman firması olarak tanınıyor. İşleri yağmur lastikleri yapmak, bu konuda uzmanlaşmış bir grup ve Rain Sport One adlı su tahliyesi konusunda zamanında rekor kırmış yüksek performans lastikleri var.

Neredeyse tüm modelleri ıslak zeminde güvenli sürüşü vaad ediyor. Lastiklerinin en çok sevdiğim yanı şu ana kadar ne kadar derin sulara ne kadar hızlı girdiysemde aquaplaning yani suya girdiğinizde lastiğin yerle temasının kesilmesi, lastiğin suda yüzmesi olayına rastlamadım. Su tahliyesi kötü olan lastiklerde kaçınılmazdır ve aracın kontrolden çıkmasına neden olur.

Logolarında şemsiye kullanan bir firma.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Aralık 22, 2006, 17:22:00 »
Dağhan senin eski lastikler çok kötüymüş bence.  Böyle akıllara zarar bir fark olduğuna göre. Yazık sana yav hahaha...
O değil de ben yaz lastiği testlerinde Uniroyal'i son sıralarda görürdüm. Özellikle AutoBild'in bir testinde aşınma konusunda berbat değerler görünce anında soğumuştum markadan. İlginç. :S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Aralık 22, 2006, 20:04:08 »
Aşınma konusuna hiç bakmam, kaldıki yumuşak lastik çabuk aşınır bu kötü bir şey değil. Dergi testlerinede ezelden güvenmiyorum, lastik firmalarının kendi yaptığı testlere ulaşabilirseniz onları ciddiye alın derim. Brigstone'un bir testinde Rainsport One kendisinden çok daha pahalı bir çok lastikten daha yüksek puanlar almıştı mesela.

Michelin, Continental, Goodyear v.s. bir sürü lastik kullandım, aşşağı kalır bir tarafı yok ve yağmurda bence diğerlerinden daha iyi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Aralık 23, 2006, 13:31:38 »
Alıntı yapılan: Murat Çelebi
Dergi testlerinede ezelden güvenmiyorum, lastik firmalarının kendi yaptığı testlere ulaşabilirseniz onları ciddiye alın derim. [/quote]Nereden ulaşalım?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Aralık 25, 2006, 09:40:50 »
Firmaların teknikle ilgili bayilerinde bulunuyor bu testler, ben samimi olduğum Brigstone/Lassa - Yokohoma ve Continental/Uniroyal bayilerinde bu testlerden bazılarını inceleme imkanı bulmuştum. Nokian testide elime geçmişti bir ara. İnternette araştırırsanızda ulaşabilirsiniz. Özellikle Almanya'da ki Continental'ın test pisti Conti-Drom çok meşhur bu konuda ve diğer lastik üreticisi firmalar tarafından da kullanılıyor bu pist.