Gönderen Konu: auris direksiyon ve amotisör sesi  (Okunma sayısı 3809 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
auris direksiyon ve amotisör sesi
« : Mayıs 14, 2009, 12:14:40 »
arkadaşlar merhaba sormak istediğim bir konuvar, benim aracım daha 300 km de 1ay önce aldım, bugün direksiyonu sağa sola çevirirken nasıl desem bir kıtlama gibi kıt diye bir ses olduğunu farkettim defalarca denedim yine aynı yapıyor bu sesi  forumda biraz araştırdımda serviste bir seri üretilen aurislerin direksiyonlarıyla alakalı birşeyler değiştiriyorlarmış,bunun doğruluğu hakkında bilgisi olan varmı acaba? aynı zamanda birde sanırım benim amortisörlerde patlak,bozuk yollarda yada hafif taşlı yollarda amortisörlerden ses geliyor tak tak diye, bilmiyorum napacaz hafta sonu servise götürmeyi planlıyorum ne derece etkili olur onuda bilemiyorum. bu tip sorunla karşılaşıpta çözüm bulanlar varmı acaba?
teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

auris direksiyon ve amotisör sesi
« : Mayıs 14, 2009, 12:14:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
Ynt: auris direksiyon ve amotisör sesi
« Yanıtla #1 : Mayıs 14, 2009, 12:40:15 »
Özgür Bey, sizi öncelikle Tanışma bölümünde ayrı bir başlık altında tanıyabilir miyiz?

Direksiyon ile ilgili en kısa sürede yetkili servisi aramanızı ve kendilerinden gerekli bilgiyi almanızı tavsiye ederim.
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #2 : Mayıs 14, 2009, 12:50:52 »
merhaba ,evet hakkı bey tanışma bölümüne yazdım ok.dir.  :) servisi aradım randevu veriyorlarmış aracınızı getirin bakalım dediler,ama benim anlamadığım konu bu araç daha 300 km de nasıl sorun olabilirki? ilginç doğrusu, ama bana kalırsa araca bakacaklar sorun yok birşey çıkmadı diyecekler ve geri verecekler gibime geliyor  :) peki sizlerde böyle bir sorun oldumu? yada aurisler bu şekildemi yani bu ses normal denilecek bir problemmi acaba.amortisör seside var onuda anlamış değilim  :D patlamış olma ihtimali çok düşük ama ses geliyor bozuk hafif taşlı yollarda.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2007 Auris 1.6 Elegant - 5 İleri Mekanik
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 131000
  • Model Yılı: '07
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 14, 2009, 21:11:01 »
Yani benim araçtan öyle bir ses gelmiyor direksiyondan, braketi değiştirmişlerdi 3 ay önce, kendileri telefon etmişlerdi bu işlemi yapmak için, ama amortisörler bozuk yollarda vuruntu yapıyor bazen..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • en iyi otomobil kendi otomobilindir
    • www.erginboy.8m.com
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 15, 2009, 16:06:33 »
direksiyon meselesi benimkiyle aynı, mafsal değişecek ( tık veya kıt sesine benzer bir ses ), amortisör konusu hakkında yorumum yok
2008 Corolla 1,4 d4d

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #5 : Mayıs 16, 2009, 10:14:08 »
Ergin bey sizinde aracı yeni aldıktan hemen sonramı başınıza geldi bu olay? çünkü benim aracım daha 300 km de,bir arkadaştanda aurislerin bir seri üretiminde direksiyonla ilgili sorunu olduğunu duydum bir parça değiştiriyorlarmış, ne derece doğrudur bilemiyorum.