Gönderen Konu: Uçakların Çalışma Prensipleri  (Okunma sayısı 19437 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
Ynt: Uçakların Çalışma Prensipleri
« Yanıtla #20 : Ağustos 12, 2011, 15:05:28 »
Berkay bey bakın ben 8 yıldır bu işle uğraşıyorum size Hobbykingi açın fiyatlara bakın derim kala kalırsınız ;)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ağustos 12, 2011, 15:05:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #21 : Ağustos 12, 2011, 15:12:12 »
Şu an Türkiye şartlarından bahsediyoruz. Maalesef üklemizde fiyatlar çok pahalı. Ama 1000 tl konusunda haklıyım. Ben bu işlerle 3 yıldır uğraşıyorum ama istediğiniz yerde araştırın hep aynı fiyatlar yazar. Tabi biraz cazip hale getirmek için 700-800 yazarlar. Ama o kadar değil. Kendimden biliyorum. Ucuz olsun diye ürünlerimi Ankara'da bulunan 3 mağzadan aldım. ve 1000 tl civarında tuttu. 46 lık motor ve model, 6 kanal sanwa kumanda. Bence tekrar düşünün derim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #22 : Ağustos 12, 2011, 15:29:34 »
hesap yapalım beraberce olurmu :)

Başlangıç için Trainer 1,5 metre kanat açıklığı ;)  125TL :

Motor  iki zamanlı 52 lik ASP  53 Dolar :  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8989__ASP_S52A_Two_Stroke_Glow_Engine_.html

Elektronik :

Standart Servolar Metal dişli ve 6Kg Torklu 5 adet toplam fiyat :  40 Dolar http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16644__Vigor_VS_2MB_BB_MG_Servo_42g_6kg_0_17sec.html

Kumanda 2.4Ghz 26 Dolar :  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16239__HobbyKing_HK6DF_2_4Ghz_FHSS_6Ch_Tx_Rx_Mode_2_.html

Yakıt pompası  6 dolar :  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17416__Turnigy_12v_Electric_Fuel_Pump_Nitro_Gas.html

Isıtıcı 3 dolar : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11456

Starter 20 dolar : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10481__Turnigy_Heavy_Duty_Starter_for_2_stroke_160_110_Size_Gas_Engines.html

Alıcı Pili 4 Dolar: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10918__JR_AA_1500mah_Receiver_Battery_Ni_MH_4_8V_New_Version_.html

Geriye ne kaldı ? sanırım bir bidon yakıt ve bunların montajını yapmak değilmi ? ıvır zıvır'ada 100 TL desek

Toplamda maliyet : 125 Uçak kiti + 300 TL ekipmanlar + 50TL yakıt + 100TL ıvır zıvır =  575TL yaptı hepsi nasıl sizce fiyat uygunmu ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Ağustos 12, 2011, 15:33:07 »
Şu an Türkiye şartlarından bahsediyoruz. Maalesef üklemizde fiyatlar çok pahalı. Ama 1000 tl konusunda haklıyım. Ben bu işlerle 3 yıldır uğraşıyorum ama istediğiniz yerde araştırın hep aynı fiyatlar yazar. Tabi biraz cazip hale getirmek için 700-800 yazarlar. Ama o kadar değil. Kendimden biliyorum. Ucuz olsun diye ürünlerimi Ankara'da bulunan 3 mağzadan aldım. ve 1000 tl civarında tuttu. 46 lık motor ve model, 6 kanal sanwa kumanda. Bence tekrar düşünün derim.

Berkay bey siz TR den alırsanız daha çok kazıklanırsınız afedersiniz ama, bu arada beni biraz araştırın bu işte nekadar iyiyim yada nekadar kötüyüm görürsünüz, Sümer Yamaneri belki tanırsınız Profesördür bana Terlikten uçak yapan adam der ;)   www.clubrc.com benim kendi forumum , ayrıca www,heliteknik.com da moderatörüm yazılarım incelememelerim araştırmalarım mevcut bir bakın, www,helicoptr.com dada yazarım bu forumları bi gezi lütfen, ayrıca çook eskiden 6 7 yıl kadar öncede arabarla uğraşırne HobbyRC dede yazardım , ordada yazılarım vardır .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #24 : Ağustos 12, 2011, 15:43:09 »
Gidip THK'dan en ucuz modeli seçmek. Uyduruk menüsü bile olmayan bir kumanda seçmek. Yani amacınız ne? O 1000 tl nin zaten yarısından çoğu kumandaya gidiyo. Siz en uyduruk ürünleri gösterince ucuz mu olmuş oldu. Olmadı bir de mikro servo koysaydınız. Nasılsa tanesi 1-2 dolar bişey. Lütfen tekrar düşünün. Yani bu işle profesyonelce uğraşacak olan birinin o kumandayla ne yapacağını merak ediyorum. Ben de size bir hesap yapayım.
Link vermiyorum. Ortalama fiyatları yazacağım.
Uçak 150
motor 150
kumanda 600
ısıtıcı 10
starter 50
akü 30

Şuanda ısıtıcı starter ve diğer şeyleri saymadan bile 900 tl :D Fiyatları da iyimser yazdım. Siz ne düşünüyosunuz? Bence fazla uzatıp aşırı bir tartışma havasına dönüştürmeye gerek yok. Siz de düşüncelerinizi söyleyin. Çünkü siz yurtdışı demişsiniz. Ben yurtiçi düşündüm. Kategori farklı olduğu için uzatmaya gerek yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Ağustos 12, 2011, 15:50:02 »
ya bırakın Allah aşkına Turnigy 9X 56 dolar menüsü full elektronik Spektrum DX7 gibi her ayrıntı var , kaldıki DX6i bile 150 dolar ya ammada abarttın

ben bu işte yıllardır varım bana masal anlatmayın lütfen. bu işe başlayacak olan adam araştırır sizin gibi TR deki bi model mağzasına gidip çatır çatır kazıklanmaz, bu işle uğraşanların %90'ı garanti veriyorum size yurtdışından alışveriş yapar ;)  yurtiçinden ancak parası bol olan maaşı 4000 TL nin üstünde olan adam mal alır ;)  size ne diyorum bakın ben bu sektörde çok uzun yıllardır varım ve piyasadaki herşeyin fiyatını çok çok iyi bilirim .

Spektrum DX6i alınırsa yanında zaten set olarak ihtiyacı duyulan servoları ile beraber geliyor.i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Ağustos 12, 2011, 15:51:26 »
THK dan en ucuz model dediğinizde trainerdır işte buna bile dikkat etmiyorsunuz Trainer demek alıştırma demektir buda acemiler için üretilmiş demektir ve illaki kırım yaşanacak demektir doğal olarakta modelin ucuz olması gerekli  en baba en pahalı trainer bile 250 300 tl yi geçmez

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '13
  • 20 kere teşekkür etti
  • 121 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Ağustos 12, 2011, 16:01:16 »
Ya Mesut Bey kardeşim, nereden açtın bu konuyu şimdi sen, iş mi yaptın yani :)

Uzun yıllardır hep uğraşmak istediğim bir hobi idi ama hiç uğraşamadım, şimdi yazdıklarını okuyunca heveslendirdin beni tekrar. Bu gazla gidip bir sürü masraf ettireceksin bana, bunla da bitmez, kanadı motoru kumadası derken bu işin sonu yok...

Biz ne güzel, çamurluk tampon debriyaj takılırken burada, sen uçak muçak diyip aklımıza giriyorsun. :D

Neyse biraz daha sıkayım dişimi, bizim 2 numara biraz daha büyüsün, henüz 2 yaşında, onunla beraber dalarız bu sektöre de...

Şaka bir yana, verdiğiniz bilgiler tek kelimeyle süper, elinize sağlık :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #28 : Ağustos 12, 2011, 16:04:15 »
Trainerin illa kırım yaşıyacak diye birşey yok. Nerden çıkartıyosunuz. Zaten konunun başında yeni başlıyorsanız diye belirtmiştim. Siz trainerin en ucuz modelini gösteriyosunuz. Belki daha pahalı bir trainer daha stabil uçuyodur. Gövdesi daha sağlamdır. Siz bir bilgisayar aldığınız gördüğünüz en ucuzunu mu alırsınız nasıl olsa eskiyo diye. Ya da arabanın ucuznu mu alırsınız çarptın mı nasılsa pert oluyo diye. En baba trainer dediğiniz fiyatları geçmez. Ama gidip de fiyatı ucuz göstermek için en ucuz trainer seçilmez. Sizin dediğiniz gibi olsaydı. Diğer modeller satılmazdı. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Ağustos 12, 2011, 16:10:16 »
Atilla abi bu işe başlıyacaksan yardımcı olurum seve seve :)

Berkay bey, bakın bu bahsettiğim ürünlerin hepsini ben kullandım kullanıyorum evimde 5 adet 1'i yakıtlı uçak ve  4 adette 1!i yakıtlı olmak üzere helikopterim var fiyatları ve ne alınması gerektiğini çok iyi bilirim. siz bildiğiniz gibi devam edin lütfen ;)  bahsettiğim forumlarıda bir araştırın ;) bu piyasadaki değerli üstadlarıa falanda tanırım, model merkezinde servis yapmış biriyim , Alpaslan abi , ümit abi , tezcan abi vb birsürü insanı yakinen tanırım. bu iş arabaya benzemez bu farklı bir sektördür unutmayın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #30 : Ağustos 12, 2011, 16:13:12 »
Siz üstadlarınıza bir daha sorun ya da googla model uçak diye yazın neler yapılması gerektiğini okuyun ne fiyat yazmışlar öğrenin. Size kolay gelsin. Daha fazla uzatmıcam. Hala haksız olduğunuzu kabullenemiyosunuz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Ağustos 12, 2011, 16:24:44 »
Berkay bey siz gidip kazıklanmaya devam edin, sizin gibi modelciyim diyenler yüzünden TR deki mağzalar hala fahiş fiyatlar ile insanlara mal satmaya devam ediyorlar ;)  yurtdışında 60 dolar olan Futaba 9257 servoyu TR deki mağzadan 452TL ye alıyorsunuz ;)  burdanda kim neyi daha iyi biliyor anlaşılıyor

Teknomodelin sattığı tüm uçaklar Hi*Model firmasından geliyor , teknomodeli ve himodeli açıp karşılaştırmanızı öneririm.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #32 : Ağustos 12, 2011, 16:58:15 »
kardeşim onu alan kerizdir zaten. Sizin gibilerle ne demeye çalışıyosunuz. Resmen konuyu kirlettiniz. Servosunu gitsin ordan alsın. Bizim yaşadığımız yer türkiye ben de ona göre fiyat bildiriyorum. Yurtdışı alışveriş alternatif bir çözüm. Bir ürün kargosuyla burdaki fiyattan 20 tl ucuza geliyo olsa bile ben burdan alırım. Ürünüm gümrükte mi kaldı noldu yanlış mı göndermişler sıkıntısı çekmem