Gönderen Konu: 2012 T27 Avansis Multimedya - Necvox vs Orjinal Multimedya  (Okunma sayısı 437 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 126
  • Kan Grubu: 0+
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Merhaba dostlar, yeni aldığım t27 avansis üzerinde NECVOX DVA-9814 multimedia ile birlikte geldi. Belki bilenler vardır. Bluetooth ile görüşme yapabiliyorum. Arka görüş kamerası var. Navigasyonunu güncelemeye çalışırken bozuldu ve şu an hiç çalışmıyor. Her neyse alırken eski sahibi orjinal multimedia sistemini de yanında verdi. 0 hiç taktırmamış satın aldıktan sonra direk sistemi değiştirmiş.
Bu elimdekinin de dokunmatiği çok iyi değil ve sanırım orjinalinde araç bilgilerini görüp bazı ayarları değiştirebiliyormuşuz. Ben de acaba orjinal multimedia sistemini taktırsam mı diye düşündüm ama forum okuduğum kadarıyla onun dokunmatiği de sorunluymuş. Orjinalinde telefonla görüşme, blutoothle ile müzik açma, geri görüş ve navigasyon gibi özellikler var mıydı acaba ?

Sizce hangisi daha kullanışlıdır? Orjinali mi taktırayım ? Ya da başka bir önerisi olan var mı ?

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: ---
  • 27 kere teşekkür etti
Ynt: 2012 T27 Avansis Multimedya - Necvox vs Orjinal Multimedya
« Yanıtla #1 : Ocak 31, 2021, 17:21:26 »
Merhaba dostlar, yeni aldığım t27 avansis üzerinde NECVOX DVA-9814 multimedia ile birlikte geldi. Belki bilenler vardır. Bluetooth ile görüşme yapabiliyorum. Arka görüş kamerası var. Navigasyonunu güncelemeye çalışırken bozuldu ve şu an hiç çalışmıyor. Her neyse alırken eski sahibi orjinal multimedia sistemini de yanında verdi. 0 hiç taktırmamış satın aldıktan sonra direk sistemi değiştirmiş.
Bu elimdekinin de dokunmatiği çok iyi değil ve sanırım orjinalinde araç bilgilerini görüp bazı ayarları değiştirebiliyormuşuz. Ben de acaba orjinal multimedia sistemini taktırsam mı diye düşündüm ama forum okuduğum kadarıyla onun dokunmatiği de sorunluymuş. Orjinalinde telefonla görüşme, blutoothle ile müzik açma, geri görüş ve navigasyon gibi özellikler var mıydı acaba ?

Sizce hangisi daha kullanışlıdır? Orjinali mi taktırayım ? Ya da başka bir önerisi olan var mı ?
Evet bendeki orijinali 2012 makyajlı kasa kontrol edebiliyorsunuz mesela kapı otomatik kilidini oradan iptal ettim başka ney var bilmiyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 85
  • Kan Grubu: A+
  • 1258 kere teşekkür etti
  • 829 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 31, 2021, 20:20:00 »
Merhaba,
Aracı aldığımdan beri orj multimedia kullanıyorum dokunmatik te vs sorun yaşamadım.
Sizin sökeceğiniz multimedia gibi alımlı bir görüntü olmasa da telefon görüşmesi,telefon rehberi,radyo (gayet başarılı),ayrıca SETUP menü içerisinde araç otomatik far hassasiyet ayarı,kapıların otomatik kilitlenmesi ve ekran ile ilgili  bazı ayarları da yapabiliyorsunuz.
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 02, 2021, 21:40:15 »
Merhaba,
Aracı aldığımdan beri orj multimedia kullanıyorum dokunmatik te vs sorun yaşamadım.
Sizin sökeceğiniz multimedia gibi alımlı bir görüntü olmasa da telefon görüşmesi,telefon rehberi,radyo (gayet başarılı),ayrıca SETUP menü içerisinde araç otomatik far hassasiyet ayarı,kapıların otomatik kilitlenmesi ve ekran ile ilgili  bazı ayarları da yapabiliyorsunuz.
Mikrafon için şuan ayrı aparat mevcut benim araçta, orjinalde mikrafon yok mu, telefonla görüşme yok mu diye düşündürmüştü beni.
Ayrıca Navigasyon uygulaması var mı orjinal multimedya üzerinde hocam ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 85
  • Kan Grubu: A+
  • 1258 kere teşekkür etti
  • 829 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 03, 2021, 01:42:34 »
Merhaba,
Orj multimedia da telefon görüşmesi var tabiki. Ancak navigasyon yok ilave kart almak gerekiyor 2013 senesinde 2000 TL gibi bir fiyattı ben almadım.
Ancak telefon görüşmesi ses olarak çok kaliteli olduğunu da belirteyim.
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 03, 2021, 22:57:54 »
Merhaba,
Orj multimedia da telefon görüşmesi var tabiki. Ancak navigasyon yok ilave kart almak gerekiyor 2013 senesinde 2000 TL gibi bir fiyattı ben almadım.
Ancak telefon görüşmesi ses olarak çok kaliteli olduğunu da belirteyim.
Teşekkür ederim Ümit Abi, orjinal cihazı taktırma kararı aldım söylediklerinizden sonra, navigasyonu cama aparat takarak hallederiz bir şekilde.
İyi akşamlar.