Gönderen Konu: 2020 corolla dream marsa basınca gelen uyarı sesi  (Okunma sayısı 885 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '20
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür etti
Agustos 2020 de aldığım 1.6 mds dream corolla aracımda son 1-2 gündür marşa basınca uyarı sesi geliyor ekranda herhangibir uyarı sembolu olmamasına rağmen bu sese anlam veremedim normalde arıza olunca uyarı lambası ile gelen ses gibi ama araçta uyarı lambası yanmıyor. Marşa basmadan önce ekranda beliren ışıklar marşa basınca sönüyor bu normal ama ardından gelen uyarı sesine anlam veremedim. Konu ile ilgili bilgisi olan var mi acaba? Önce park sensörü sandım ama onun sesi ayrica zaten geliyor ve ardından uyarı sesi.  :(

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 16000
  • 108 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
Ynt: 2020 corolla dream marsa basınca gelen uyarı sesi
« Yanıtla #1 : Ocak 14, 2021, 19:13:17 »
Aynı araç bende de var. 1- Elektrikli park freninin aktif olduğunu bildiren uyarı ikaz sesi olabilir. Hayalet ekranda bununla ilgili yazı çıkıyor ama hemen siliniyor. 2- Hava sıcaklığı 3 ve altına da düşünce benzer bir uyarı veriyor. Yine hayalet ekranda yazı da çıkıyor. İlk çalıştırma esnasında gözünüz ön ekranda olsun.  Onun dışında başka bir uyarıyla karşılaşmadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ocak 17, 2021, 03:04:35 »
Dediklerinize dikkat ettim ama uyarı sesi devam ediyor. Servise bi götürüp soracağım bakalım neymiş bu ses.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • 13 kere teşekkür etti
  • 129 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 18, 2021, 02:33:02 »
Agustos 2020 de aldığım 1.6 mds dream corolla aracımda son 1-2 gündür marşa basınca uyarı sesi geliyor ekranda herhangibir uyarı sembolu olmamasına rağmen bu sese anlam veremedim normalde arıza olunca uyarı lambası ile gelen ses gibi ama araçta uyarı lambası yanmıyor. Marşa basmadan önce ekranda beliren ışıklar marşa basınca sönüyor bu normal ama ardından gelen uyarı sesine anlam veremedim. Konu ile ilgili bilgisi olan var mi acaba? Önce park sensörü sandım ama onun sesi ayrica zaten geliyor ve ardından uyarı sesi.  :(
Epf etkinlestirildi uyarısı. Ekrana düşen yazıyı bazen benim de görmediğim oluyor. Çoğu zaman yakalıyorum ama. Üzülecek birşey yok. Her araç çalıştığında gelmiyor bu uyarı. Herkesin aynı.

Etiketler: corolla dream