Gönderen Konu: Android ve ios uygulama tavsiyesi...  (Okunma sayısı 827 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '16
  • Kilometre: 52000
  • Kan Grubu: 0+
  • 34 kere teşekkür etti
  • 156 kere teşekkür edildi
Android ve ios uygulama tavsiyesi...
« : Aralık 24, 2020, 15:25:19 »
Cep telefonları artık her işimizi görmeye başladı. Doktorumuz ,cüzdanımız, spor hocamız, yol göstericimiz, mağazamız kısacası uygulamalar sayesinde çok farklı şekillerde kullanabiliyoruz. Hayatımızı kolaylaştıran bu uygulamara sizlerden de birer örnek vermenizi tavsiye edeceğiniz uygulamarı paylaşmanızı rica ediyorum.

PlantNet Plant Identification
isimli uygulama bu uygulama sayesinde bilmediğim bitki çiçek ağaç kalmıyor resmini çekip gönderiyoruz o bize latince ismini söylüyor açıklamaları ile birlikte. ücretsiz uygulama
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Toyota Club Türkiye

Android ve ios uygulama tavsiyesi...
« : Aralık 24, 2020, 15:25:19 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: A+
  • 2643 kere teşekkür etti
  • 3017 kere teşekkür edildi
Ynt: Android ve ios uygulama tavsiyesi...
« Yanıtla #1 : Aralık 24, 2020, 19:35:13 »
Bahsettiğin uygulama çok iyi, bu tarz bir şey arıyordum Osman.
Bizim oralar için bir söz vardır, "tarlana Giritli gireceğine İnek sürücü girsin". Doğadaki faydalı çoğu otu tanır ve çok da güzel kullanırlar, faydalarından yararlanırlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 63000
  • Kan Grubu: ---
  • 275 kere teşekkür etti
  • 168 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 24, 2020, 21:14:07 »
Hocam bu tur uygulamalar nasildir bilmiyorum. Ancak bir kac sene once bu tur bir uygulamanin( ki bu uygulama yabanci yazilim idi) hangi endemik bitkinin hangi cografyada ve tam olarak nerede oldugunu tesbit etmek ve elde etmek amacli kullanildigini okumustum ve uygulama sonradan yasaklanmisti..

Avrupadaki bitki cesitliliginin %60 inin Anadoludan gittigini ve hala bitki kacakciliginin oldugu asikar..
Yanlis anlamayin beni.. Sadece bu tur uygulamalarin zararlarindan bahsettim.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2. 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2643 kere teşekkür etti
  • 3017 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 25, 2020, 18:11:42 »
Farklı ve anlamlı bir bakış açısı Mahmut Bey. Diğer yandan programda eşleşin bitki ile ilgili eğer kötü niyetli bir amaç var ise, bunun çoktan tespit edildiğini ve gittiğini göstermez mi!?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 63000
  • Kan Grubu: ---
  • 275 kere teşekkür etti
  • 168 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 25, 2020, 21:25:35 »
Oyle... onlarinda zamaninda goturuldugu ve eslesmeyenlerinde potansiyel gitme adayi olacagini da dusunursek...
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2. 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • 258 kere teşekkür etti
  • 1334 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 26, 2020, 09:48:16 »
Oyle... onlarinda zamaninda goturuldugu ve eslesmeyenlerinde potansiyel gitme adayi olacagini da dusunursek...
Bu konuda haklısınız yabancılar ülkemizin bütün doğal zenginliklerine gözlerini dikmiş durumdalar,öte yandan artık iş işten geçti ülkemizin her noktasına her bitkisine hakimler aslında bütün devletler birbirinden haberdar durumda,o yüzden devletimizde bu konuyla ilgili kararlar aldı ve bütün sınır kapılarında bu bitki kaçakcılığıyla ilgili önlemler alındı giriş çıkışlar x-ray ile görüntüleme yapılarak kontrol ediliyor,normal yolcu dahi olsanız ülkeden çıkışta köklü olarak hiçbir bitkiyi veya tohumunu ister endemik olsun ister olmasın götüremezsiniz.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '16
  • Kilometre: 52000
  • Kan Grubu: 0+
  • 34 kere teşekkür etti
  • 156 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 27, 2020, 13:02:49 »
Konum bilgisi kapalı kullanmakta fayda var demek ki haklısınız google lens bile bütün fotoları analiz edebiliyor bunlar her şekilde kullanılabilir doğru söylüyorsunuz mahmut bey.
bilinçlerdirme açısından bence faydalı bizim bahçede yılların çiçeği vardır resmine baktım endemik bitki koparılırsa binlerce lira cezası varmış bizde bahçeye düzen vermek için söküp başka yere dikecektik bu uygulama sayesinde dokunmadık :)

benim sevdiğim bir diğer uygulama radio garden isimli uygulama. dünya daki bütün radyoları dünya haritası üzerinden seçerek dinleyebiliyorsunuz.
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)