Gönderen Konu: HPI E10 Drift Aracı  (Okunma sayısı 17914 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
HPI E10 Drift Aracı
« : Nisan 15, 2009, 10:29:48 »
Arkadaşlar şuanki piyasada alınabilicek en uygun araç HPI firması tarafından üretilmekte. bu aracın ucuz fiyatının yanında birçokta modifiye yapma parçasına sahip.

HPI E10 Şaft aktarımlı , 4 çeker bir model araçtır ! motor pil ve dişliler ortada konumlandırılarak aracın ağırlık merkeze mümkün olduğu kadar ortaya toplanmıştır.. Araç yüksek kalitede plastik materyalden imal edilmiştir.motor bağlantısı oldukça kolaydır.. aktarma ve motor dişlileri plastik kaplama ile dış etkenlerden korunur hale getirilmiştir. şaft sistemi sürekli 4 çeker ve maximum hız için konumlandırılmış ve yeterli esneklikte üretilmiştir.. araç Crom drift jantları, drift lastikleri ve kepleri boyalı stickerları yapıştırılmış halde ve street versiyon keplerle gelmektedir

Gözlemler: Araçta gördüğüm eksikler ayarlı kollar (Sonradan takılabilir) Rulman kiti (Sonradan takılabilir) tabi şuda var araç stock haliyle bile lastiklerinin ve motorunun etkisiyle yanlamaya elverişlidir

Kullanım için gerekenler : 8 adet kumanda için kalem pil

NOT: Aracın piyasa modifiye parçaları bulunmaktadır..aracı geliştirmek isteyenlerin aklında bulunması için..

ALINTI DEĞİLDİR İNCELEME BANA AİTTİR

Toyota Club Türkiye

HPI E10 Drift Aracı
« : Nisan 15, 2009, 10:29:48 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Gülümseyin...
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
Ynt: HPI E10 Drift Aracı
« Yanıtla #1 : Nisan 15, 2009, 10:43:16 »
Mesut Güzel gözüküyor sıfırdan başlamak için ideal gibi dimi? ve fiyatı ne kadar uygun?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Hilux
  • Kilometre: 184000
  • Model Yılı: '13
  • 32 kere teşekkür etti
  • 59 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 15, 2009, 10:45:08 »
mesut abi hazır elektrikli araç konusu açmışken fırçasız motor olayıyla, 7.2 V pillerin şarjı için normal adaptör tipi şarj aletlerininin neden işe yaramadığını söleyebilir misin?? Gerçi bu modelde bahsettiğim tarz adaptör var resimden anlaşılan da verimli olur mu acaba?? 1500 lük pilmiş gerçi zaten pek işe yaramaz heralde..  

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Nisan 15, 2009, 10:56:00 »
Mesut Güzel gözüküyor sıfırdan başlamak için ideal gibi dimi? ve fiyatı ne kadar uygun?

Sıfırdan başlıycaklar için tam seçim olur :) fiyatı piyasada 325 ila 375 YTL arasında değişiyor. 2. el ise 200 250 arası bulunabiliyor. 2.el alınıcaksa araçlardan anlayan biriyle kontrol edilip alınması taraftarıyım.

acemiler için sorunsuz bir araç diyebilirim.

mesut abi hazır elektrikli araç konusu açmışken fırçasız motor olayıyla, 7.2 V pillerin şarjı için normal adaptör tipi şarj aletlerininin neden işe yaramadığını söleyebilir misin?? Gerçi bu modelde bahsettiğim tarz adaptör var resimden anlaşılan da verimli olur mu acaba?? 1500 lük pilmiş gerçi zaten pek işe yaramaz heralde.. 

şimdi normal şarj aletleriyle bahsetmiş olduğun pil şarj edilir Ni-CD veya Ni-MH olanlar ancak şarj etmen hem uzun sürer hemde pilin gerçek kapasitesini kullanamazsın. benim bahsettiğim şarj aletiyle bu piller hem deşarj edilebiliyor hemde tam kapasiteyle doldurulabiliyor. pilin ömrü ve uzun süreli kullanım için deşarj ve tam şarj çok önemli üstelik pili şarj ederken pile uyguladığınız akımın sürekli daimi ve aynı güçte olması çok önemli.

Lipo piller ise başlı başına bir olay.zaten fırçasız motorlarda %90 olarak lipo pil tercih edilir nedeni ise hem daha fazla elektrik saklama kapasitesi hem daha fazla akım verebilme özelliği hemde aynı boyutlardaki Ni-Cd veya Ni-MH pillere göre yarı ağırlıkta olması bu pilleri daha çok kullanılır olmasını kılıyor. Mesela bir 4000Mahlık Ni-CD pil  500Gram ağırlıkta ike , 4000Mahlık bi Li-Po pil ise 320 gram ağırlığında oluyor ve bu piller diğer pillere göre daha hızlı şarj edilebilirken, deşarj olmayada ihtiyaç duymuyor. 

bu pil ve Brushless sistemler konusu oldukça uzun bunu yeni bir konuda detaylı bir şekilkde anlatırım ilerleyen günlerde.

bu arada bu aracın motoru 27T lik bi motor yani 26500 civarı devir çeviriyor. bu pili bu şarj aleti ile yaklaşık 6 saatte doldurursun ve 10 dk kullanabilirsin aracını. ama 7.4 volt 4000Mahlık lipo pili 2 saatte şarj edebilir ve 30 40 dk aracı kullanabilirsin. üstelik lipo şarj aletleri arabanın aküsünden aldıkları 12 voltlada çalışabiliyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #4 : Nisan 15, 2009, 16:36:25 »
Ben olsam bu pille çalışanlara bide arabalarda ki alternatör gibi şarj etme aleti icat ederdim  :D bi yandan kullanırsın bi yandan pil kendini otomatik şarj eder nasıl fikir Mesut hocam
96 corolla xei

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 15, 2009, 16:44:20 »
Ben olsam bu pille çalışanlara bide arabalarda ki alternatör gibi şarj etme aleti icat ederdim  :D bi yandan kullanırsın bi yandan pil kendini otomatik şarj eder nasıl fikir Mesut hocam

KERS olayına girerdim diyorsun yani Ali hocam :)
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Nisan 15, 2009, 17:16:39 »

Sevgili ali bu konu çok araştırlmış çok denenmiş modelcilik camiasında birsürü denemeler olmuş hatta güneş paneli le araçlar yapıldı hatta en son satışı yapılan hidrojenli bir araçta gördük ancak bu hidrojen dışında kendi kendini şarj edebilen sistemlerin yapılması imkansız. hatta size şöyle birşey söyliyim bu yakıtlı araçlar için supercharger  var ama aldığınız verim okadar azki birçok insan sadece zevk için takıyor aracına.

ha unutmadan bizim araçlardada NOS sistemleri mevcut :D

standart motor :

supercharger  :

supercharger lı motor :

çift motor çift superchargerlı bir modifiyelnmiş şase :)

NOS sitemi :)

buda NOS montajı yapılmış bir şase :  hava filtresine dikkat edersen bizim araçlardaki krank hava filtrelerinden :)

Buda inceleyebileceğiniz bir site satışıda yapılıyor : http://www.rbinnovations.com/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #7 : Nisan 15, 2009, 17:28:56 »
Anaaa ne güzel şeyler peki benim oyuncağı modifiye etme şansım var mı ki acaba  ::) resimlerini koysam fikir verebilir misin bana?
96 corolla xei

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Nisan 15, 2009, 17:36:24 »
Anaaa ne güzel şeyler peki benim oyuncağı modifiye etme şansım var mı ki acaba  ::) resimlerini koysam fikir verebilir misin bana?

Ali oyuncaksa gerçekten yapılıcak bpek fazla birşey olmaz. ama resimlerini ekle istersen bakim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #9 : Nisan 15, 2009, 20:12:50 »

96 corolla xei

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Nisan 16, 2009, 12:47:15 »
Sevgili ali. bu araç dediğin gibi oyuncak ancak buna yapılabilicek tek şey var kendi motorunu söküp o motorun biraz daha güçlüsünü tamak. onun dışında bişey yapılamaz çünkü bizim elktrikli araçlarda motoru kontrol eden ESC denilen sürücü devresi var bu ESC sayesinde motoru istediğimiz motorla değiştirmek mümkün

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #11 : Nisan 16, 2009, 12:55:23 »
Keşke bu konulara daha önce girseydik 130 lira vermiştim halbuki 30 km hız ve 100 m çekiş alanı var hiç vermez senin dediğinden alırdım kafama göre de modifiye ederdim ankara da peki nerden bulabiliriz bu dediğin parçaları çıkarmaları en azından dış görünüşünü değiştireyim
96 corolla xei

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Nisan 16, 2009, 13:12:13 »
Keşke bu konulara daha önce girseydik 130 lira vermiştim halbuki 30 km hız ve 100 m çekiş alanı var hiç vermez senin dediğinden alırdım kafama göre de modifiye ederdim ankara da peki nerden bulabiliriz bu dediğin parçaları çıkarmaları en azından dış görünüşünü değiştireyim

Ali ankarada www.rc06.com vardı oraya bakabilirsin.  130 lira çok büyük para bunun için gerçekten yazık olmuş

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #13 : Temmuz 07, 2009, 01:13:17 »
mesut abi bu araçta max hız ne kadar ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '10
  • 4 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Temmuz 07, 2009, 16:13:30 »
30km yazmışsında çok az bende bitane vardı 25 liraya almıştım motoruna hiç dokunmdım.ferrari tipindeydi resimlerini çekip koyarım en kısa zamanda arkadan itişli arkalar yaylı ön farlarl spoyler falan filan yumşak lastikler derken baktım araç yetersin kalıyor bazen az bi pati atıp son hıza ulaşıyordu bende aldım 9wlık kumanda pilini(uzaktan kumandası 9wlıktı)aracın içine monte ettim 8adet şarjlı pillere ek olarak ilk başlarda çok memnun kaldım performansından ama sonra çipe zarar verdi galiba ön farlar çalışmamaya başladı sonra aracı normal 8 adet pil kesmez oldu bu 8pil+9w pil+4kalempil yaptım araç ileri giderken geri bastığımda patinaj çekip geri gidiyordu ama sonunda merdivenlerden yuvarlndı araç okul koridorunda yazın yarışırken arkadaşlarla anteni krıldı çekim alanı zayıfladı ve köşeye kaldırdım.motoru değişmke şart ama uğraştırır.(unutmadan ekliyim ben spoyleri söküp törpüyle oturacağı yeri eğim verdikten sonra yapıştırmıştım bide yayları kesip iyice yere yapıştırdım en ufat toz parçasında tak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Two Brother One Fate (Babo'Leee And Toyota)
    • Otomobil'den Detay
  • Kan Grubu: A+
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Temmuz 07, 2009, 23:28:03 »
ali abi kasanın bi kaç fotosunu yollarmısın? ben pcden biraz üzerinde oynamak istiyorum acaba neler yapabilirim merak ediyorum
Bana saygı nutuğu atanlar.Önce kendi yaşınıza fiziki olarak değil,Beyin olarak gelin.....
http://fc04.deviantart.net/fs12/i/2006/301/c/5/Toyota_Trueno_AE86__by_AEvsFD.gif

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Temmuz 08, 2009, 14:46:54 »
Atakan abi bir spoiler eklesen yeter artar ekatradan farlara küçük ampüller varya onlardan bağlarsan tamamdır ama ek pil atman şart performansı düşürmemek için.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Temmuz 08, 2009, 15:11:19 »
mesut abi bu araçta max hız ne kadar ?

aracın standart hızı saate 40 Km , ama dilediğin gibi bu araca modifiye yapabilir ve istersen çok rahat bsaate 100 150 Km lere ulaştırabilirsin,

30km yazmışsında çok az bende bitane vardı 25 liraya almıştım motoruna hiç dokunmdım.ferrari tipindeydi resimlerini çekip koyarım en kısa zamanda arkadan itişli arkalar yaylı ön farlarl spoyler falan filan yumşak lastikler derken baktım araç yetersin kalıyor bazen az bi pati atıp son hıza ulaşıyordu bende aldım 9wlık kumanda pilini(uzaktan kumandası 9wlıktı)aracın içine monte ettim 8adet şarjlı pillere ek olarak ilk başlarda çok memnun kaldım performansından ama sonra çipe zarar verdi galiba ön farlar çalışmamaya başladı sonra aracı normal 8 adet pil kesmez oldu bu 8pil+9w pil+4kalempil yaptım araç ileri giderken geri bastığımda patinaj çekip geri gidiyordu ama sonunda merdivenlerden yuvarlndı araç okul koridorunda yazın yarışırken arkadaşlarla anteni krıldı çekim alanı zayıfladı ve köşeye kaldırdım.motoru değişmke şart ama uğraştırır.(unutmadan ekliyim ben spoyleri söküp törpüyle oturacağı yeri eğim verdikten sonra yapıştırmıştım bide yayları kesip iyice yere yapıştırdım en ufat toz parçasında tak.

Arda bu araç Model bir araçtır, senin bahsettiğin ise tamamiyle oyuncak bir araçtır, iki araç yapı olarak dünyalar kadar farklıdır,

ATAKAN , sen model araçmı sitiyorsun oyuncakmı, konuşmalarınıza bakıyorumda oyuncak sana yeticekmiş gibi konuşuyorsun?

bana ne istediğini söylersen ona göre yardımcı olmaya çalişim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Temmuz 08, 2009, 15:26:58 »
ben yukardaki oyuncağa göre konuştum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Temmuz 08, 2009, 15:35:38 »
ben yukardaki oyuncağa göre konuştum.

bende farkındayım Arda :) ben aradaki farktan bahsettim sana sadece, asıl amaç Kadiri bilgilendirmek